Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Pomorzanka

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Grzegorz~

~Grzegorz~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 20:33:12

Od jakiegoś czasu słychać w lokalnych i krajowych mediach o sieci Biedronka.
Wszyscy, co śledzą informacje o tych sklepach wiedzą, że praca w nich jest porównywana do pracy pod kieratem.
Ciężko, monotonnie i za psie grosze. To nie ulega wątpliwości. Rzecznik PIP, dzisiaj, przed kamerami TVN powiedział, że się warunki pracy - poprawiły. Czyli nie jest do końca tak jak powinno być.

O tym się mówi, o tym się pisze w różnych mediach, bo już działają tam Związki Zawodowe, które pilnują spraw pracowniczych.
Ale powiedzcie, co zrobić z zakładem, w którym warunki pracy nie odbiegają od tych co były w Biedronce? Takią ciężką i fizycznie wykańczającą pracę mają kobiety zatrudnione w słupskiej Pomorzance. Praca ta, niczym nie odbiega od warunków, jakie były w Biedronce. Może ktoś powie, że stanie przy taśmie i pakowanie do kartoników po "trzy cukierki" przez 8 godzin, to nic strasznego. Oczywiście to nic strasznego jak sie widzi, że to tylko "trzy cukierki". Ale przez jedną zmianę tych słodkości trzeba przerzucić ok. tony!! Po zapakowaniu i ułożeniu na palecie, te kilkaset kg należy spod taśmy przewieźć do magazynu. Niby tylko jedna paleta, co to jest dla baby, która nażre się cukierków i ma po tym siłę jak wół (tak myślą, co niektórzy). Z tym, że tych palet na zmianie, trzeba przeciągnąć kikanaście. I tak przez cały miesiąc. Powiecie, że za tak ciężką i owocną prace, jest sowita zapłata? Nic bardziej mylnego. Kobieta z produkcji zarabia netto ok. 850zł. A, zapomniałem dodać, z premią. :D

Nie wspomnę o pracy na magazynie wyrobów gotowych, czy magazynie surowców, bo to także temat rzeka.

Czego można życzyć pracownikom (z produkcji) Pomorzanki?
Myślę, że godziwego traktowania i poszanowania, za tak ciężką pracę, którą wykonują na codzień.
Natomiast kierownictwu, takiej pensji, jaką mają te zacharowane dziewczyny.
O płacy nie wspomnę, bo to jest oczywiste.

#2 ~klara_25~

~klara_25~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 20:21:21

Miałam to szczęście i pracowałam przez jakiś czas w Pomorzance... zgadzam się z Tobą, tak właśnie to wygląda.

#3 ~Suafek~

~Suafek~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2009 - 17:39:44

a ja tam chyba do pracy bede szedl
do pomorzanki
mowiecie ze nie warto?

Użytkownik Suafek edytował ten post 29 wrzesień 2009 - 12:46:56

#4 ~pomorzanka~

~pomorzanka~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2017 - 00:15:47

Do  Pomorzanki  zgłosiliscie się sami to po co te żale???

#5 ~Pracownik~

~Pracownik~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 15:23:46

Ja tylko dodam ze trzeba uwazac moze nie wszyscy ale wiekszosc pracownikow zatrudnianych przez Pomorzanke.kabluja ile wlezie.Dla mnie to jest smieszne bo jak mozna tak robic.Gorzej niz w Przedszkolu

#6 ~Pomorzanka~

~Pomorzanka~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 15:41:54

Pracownicy potrafią przyjsc godzine wczesniej do pracy tylko po to zeby zajac miejsce na tasmie .To jest dopiero przedszkole ha ha ha

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych