Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~zorro~

~zorro~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 06:28:10

Jednak mamy kryzys na naszej "zielonej wyspie" jeszcze rok, dwa lata temu kto chciał postawić pomnik to musiał sobie poczekać kilka miesięcy.

Obecnie "pomnikarze" proszą się o klientów.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 06:48:17

Jednak mamy kryzys na naszej "zielonej wyspie" jeszcze rok, dwa lata temu kto chciał postawić pomnik to musiał sobie poczekać kilka miesięcy.

Obecnie "pomnikarze" proszą się o klientów.

Teraz też się czeka.Czekaliśmy 2,5 miesiąca.Kto ma postawć pomnik,postawi."Reklama" jaką stosują

kamieniarze jest mało stosowna.Sama znalazłam przy grobie kartkę napisaną odręcznie z numerem telefonu.

Konkurencja jest duża,rozstrzał cen,wybor modeli również,więc do lienta należy decyzja,gdzie pojdzie,za

ile kupi.Nie znoszę narzucania się klientowi,dlatego tego typu "reklamę" zawsze wyrzucam do kosza.

#3 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:13:03

Jeśli takie zachowanie firm kamieniarskich kogoś bulwersuje to jeszcze "małe piwo".
Jak moja babcia umarła w szpitalu na Kopernika, a ja jako wnuczek zajmowałem się pochówkiem, gdyż mi zostały wypłacone z kruzu pieniądze na ten cel (było to kilka lat temu). To wychodząc z tegoż szpitala z zapakowanymi osobistymi rzeczami mojej św. pamięci babci podszedł do mnie facet i proponował mi usługi swojej prywatnej firmy pogrzebowej, nalegał wręcz,twierdził że nigdzie taniej nie będzie itd. Moja babcia kilka godzin wcześniej umarła, jeszcze nawet "dobrze nie wystygła", a on (ten obcy dla mnie facet) już o tym wiedział, pewnie nawet wcześniej niż ja i czaił się na mnie przed bramą.

Jaki system informacji mają ci bezczelni ludzie, kto im daje takie informacje i ile za to bierze. To przykre jak on do mnie to mówił to łzy mi się w oczach jeszcze kręciły, bo moja babcia była dla mnie kimś najważniejszym. Po wysłuchaniu go do końca odmówiłem mu i powiedziałem,że jeszcze się zastanowię i nie jestem jeszcze zdecydowany na żadną z firm. On obruszył się ta moją odpowiedzią i powiedział że jeśli nie skorzystam z usług jego firmy to napewno na tym dużo stracę. Ja nic mu już na to nie odpowiedziałem tylko odwróciłem się i poszedłem w swoją stronę.Pamietam, że skorzystałem wtedy z innej chyba państwowej firmy "zieleń miejska", a formalności pogrzebowe załatwiałem w ich biurze przy cmentarzu na ul. Kaszubskiej. Opowiedziałem im o tej sytuacji jaka mnie spotkała wychodząc ze szpitala, na co ten starszy pan z "zieleni miejskiej" powiedział mi że często słyszy od swoich "klientów" takie informacje. Krzyknął jak pamiętam do swojej koleżanki która stała w pomieszczeniu obok,że "znowu to samo" czy coś podobneg- ale w tym sensie, a mi powiedział, że zgłosi to na policje, ale to już nie pierwszy raz. Nie pamiętam już jaka to była firma pogrzebowa, która w tak bezczelny i natarczywy sposób mi się narzucała, nie chciałbym nikogo skrzywdzić. Chcę tylko zasygnalizować problem i przestrzec innych przed takimi sytuacjami. Wiem jedno, że jak kiedyś w przyszłości znowu przydarzy mi się podobna historia to wezmę ich wizytówkę i osobiście to zgłoszę na policje. Jak tak można się zachowywać jak jakieś "hieny cmentarne", zero taktu, jakiegoś minimum wyczucia, tylko kasa się liczy, to smutne jest. Kto za to bierze kasę w szpitalu ,że sprzedaje takie informacje, ten facet bezbłednie do mnie podszedł przy bramie i już wszystko wiedział, czyli wynika z tego że takie osoby jak ja w takich momentach są wręcz inwigilowane...brak słow!

#4 ~Gdzie~

~Gdzie~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:22:20

Witam

Muszę postawić pomnik ojcu, potrzebna mi porada osoby która w niedawnym czasie stawiała w słupsku pomnik. Nie wiem gdzie najlepiej sie udać, żeby wszystko było solidnie i w miarę tanio, na czasie mi nie koniecznie zależy. W gre wchodzi pomnik w przedziale 2000-3000tyś, nie wiem jakie są ceny i gdzie zacząć szukać. Pozdrawiam

#5 ~grabarz~

~grabarz~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:26:25

Teraz też się czeka.Czekaliśmy 2,5 miesiąca.Kto ma postawć pomnik,postawi."Reklama" jaką stosują

kamieniarze jest mało stosowna.Sama znalazłam przy grobie kartkę napisaną odręcznie z numerem telefonu.

Konkurencja jest duża,rozstrzał cen,wybor modeli również,więc do lienta należy decyzja,gdzie pojdzie,za

ile kupi.Nie znoszę narzucania się klientowi,dlatego tego typu "reklamę" zawsze wyrzucam do kosza.

Widzę ,że piszesz o czymś o czym nie masz bladego pojęcia, albo celowo rozmydlasz ten problem.

Pomnik na grobie można dopiero stawiać po dobrych kilku miesiącach, gdyż gdyby był on stawiany od razu (w kilka dni po pochówku) to istnieje duże prawdopodobieństwo, a wręcz pewność, że się on po tych kilku miesiącach zapadnie, albo przekrzywi i trzeba będzie ponownie wszysto poprawiać i narażać się na dodatkowe niepotrzebne koszty. Wszyscy co mają choćby odrobinę inteligencji i wyobrazni wiedzą jaka tego jest przyczyna. Nie będę tego tu opisywał, bo są wakacje, a forum często czytają dzieci i nie powinny mysleć i wyobrażać sobie co dzieje się z trumną i zmarłym zakopanym w grobie po upływie pewnego czasu.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:31:10

Witam

Muszę postawić pomnik ojcu, potrzebna mi porada osoby która w niedawnym czasie stawiała w słupsku pomnik. Nie wiem gdzie najlepiej sie udać, żeby wszystko było solidnie i w miarę tanio, na czasie mi nie koniecznie zależy. W gre wchodzi pomnik w przedziale 2000-3000tyś, nie wiem jakie są ceny i gdzie zacząć szukać. Pozdrawiam

...oho zaraz się zacznie ;)

wstęp już kolo zrobił odpowiedni ;)

...a teraz będzie pisał o swojej firmie kamieniarskiej, a drugi kolo o swojej.

Dajcie sobie spokój marni ludzie, to i tak nic nie zmieni w waszym zaszczanym nędznym życiu "hieny cmentarnej"...żenada!

#7 ~Gdzie~

~Gdzie~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:39:27

...oho zaraz się zacznie ;) wstęp już kolo zrobił odpowiedni ;) ...a teraz będzie pisał o swojej firmie kamieniarskiej, a drugi kolo o swojej.Dajcie sobie spokój marni ludzie, to i tak nic nie zmieni w waszym zaszczanym nędznym życiu "hieny cmentarnej"...żenada!

Wiedziałem że ktos to tak odbierze, w sumie sie nie dziwie, bo to wygląda jak prowokacja... Ja napisałem poważnie, bo na codzień pomników nie stawiam, i chciałem zapytać co gdzie i jak... Mogę się przedstawić i podać dane kontaktowe jak trzeba...

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:39:46

Widzę ,że piszesz o czymś o czym nie masz bladego pojęcia, albo celowo rozmydlasz ten problem.

Pomnik na grobie można dopiero stawiać po dobrych kilku miesiącach, gdyż gdyby był on stawiany od razu (w kilka dni po pochówku) to istnieje duże prawdopodobieństwo, a wręcz pewność, że się on po tych kilku miesiącach zapadnie, albo przekrzywi i trzeba będzie ponownie wszysto poprawiać i narażać się na dodatkowe niepotrzebne koszty. Wszyscy co mają choćby odrobinę inteligencji i wyobrazni wiedzą jaka tego jest przyczyna. Nie będę tego tu opisywał, bo są wakacje, a forum często czytają dzieci i nie powinny mysleć i wyobrażać sobie co dzieje się z trumną i zmarłym zakopanym w grobie po upływie pewnego czasu.

Wskaż mi,poproszę,miejsce w którym napisałam,że stawiałam pomnik tuż po pochówku.Na przyszłość rada;
przeczytaj i odpowiedz na temat.Pozdrawiam.

#9 ~trochę przydrogo...~

~trochę przydrogo...~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:43:57

[quote name='Gdzie' timestamp='1314166940' post='743134'] W gre wchodzi pomnik w przedziale 2000-3000tyś,

Ty "gdzie" ;) , to trochu masz tego szmalu poświęcone na ten pomnik ;) .

Wiesz ile to jest 3000 tysięcy :blink: ...to jest dokładnieeee 3000 x 1000 = 3.000.000 zł
To troszeczkę masz te ceny wyśrubowane w tym swoim zakładzie kamieniarskim :lol:

#10 ~Gdzie~

~Gdzie~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:46:17

Aha, jeszcze jedno. Dlaczego ludzie na naszych polskich forach nie odpowiadają sobie na pytania itd. tylko sie "poprawiają" i każdy w tym miejscu pokazuje swoja mądrość? Ja mam takie zdanie na ten temat

"NIKT KTO JEST "MĄDRY" NIE SIEDZI O 8 RANO NA FORUM GP I NIE POPRAWIA WPISÓW LUDZI...NIE KOMENTUJE OPINII INNYCH...NIE NUDZI SIĘ O TEJ GODZINIE..."

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:51:20

Wiedziałem że ktos to tak odbierze, w sumie sie nie dziwie, bo to wygląda jak prowokacja... Ja napisałem poważnie, bo na codzień pomników nie stawiam, i chciałem zapytać co gdzie i jak... Mogę się przedstawić i podać dane kontaktowe jak trzeba...

Przestań jęczeć, skoro wiedziałeś i w sumie się nie dziwisz ,że tak to ktoś odbierze to po co wogóle piszesz. Tylko winni się tłumaczą kolo ;) .

Skoro jak sam piszesz możesz się przedstawić i podać swoje dane kontaktowe to dawaj...
Pewnie podasz za chwile te swoje dane kontaktowe, ale będzie to adres i telefon twojej nędznej firmy kamieniarskiej.

Odpuść więc sobie wstydu i nie zaczynaj, bo ten kto poda tutaj dane swojej firmy nagrobkowej to pierwszy się zbłazni na całego :P .

#12 ~Gdzie~

~Gdzie~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:51:26

"PRZYKŁAD"

Wiesz ile to jest 3000 tysięcy :blink: ...to jest dokładnieeee 3000 x 1000 = 3.000.000 zł
To troszeczkę masz te ceny wyśrubowane w tym swoim zakładzie kamieniarskim :lol:

Dziękuję, do widzenia, wesołych świąt, DOBRANOC. Amen.

#13 ~mądry jak ogon flądry~

~mądry jak ogon flądry~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:56:43

Aha, jeszcze jedno. Dlaczego ludzie na naszych polskich forach nie odpowiadają sobie na pytania itd. tylko sie "poprawiają" i każdy w tym miejscu pokazuje swoja mądrość? Ja mam takie zdanie na ten temat

"NIKT KTO JEST "MĄDRY" NIE SIEDZI O 8 RANO NA FORUM GP I NIE POPRAWIA WPISÓW LUDZI...NIE KOMENTUJE OPINII INNYCH...NIE NUDZI SIĘ O TEJ GODZINIE..."

...eee "gdzie" to gdzie te twoje dane kontaktowe, które miałeś nam tutaj na forum podać :lol: .

...aha jeszcze jedno, skoro takie jest twoje zdanie na ten temat jak sam opisujesz to nienajlepiej o sobie samym sądzisz, czyli "mądry" to ty jednak nie jesteś.

#14 ~3 miliony to drogo !~

~3 miliony to drogo !~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 07:59:44

"PRZYKŁAD"

Dziękuję, do widzenia, wesołych świąt, DOBRANOC. Amen.

Nie kumasz nawet swojego błędu :lol: , ale jesteś "mądry"...przestań się już ośmieszać, wystarczy jak na jeden poranek.

#15 ~sęp~

~sęp~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 08:02:47

Witam

Na pewno nie u ciebie :P

Ja też pozdrawiam.

#16 ~+++~

~+++~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 08:12:50

Zostawiają reklamy na grobach by zdążyć zarobic przed uruchomieniem krematorium..wtedy żadne pomniki nie będą potrzebne, prochy rozsypie się z wieży kościelnej..i wieczny spokój+++

#17 ~gdzie i kiedy ?~

~gdzie i kiedy ?~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 08:21:39

Zostawiają reklamy na grobach by zdążyć zarobic przed uruchomieniem krematorium..wtedy żadne pomniki nie będą potrzebne, prochy rozsypie się z wieży kościelnej..i wieczny spokój+++

Niby tak, ale wtedy swoje reklamy będą wtykać gdzie popadnie garncarze i inni producenci naczyń urno-podobnych, taki np. "gdzie" będzie się musiał przebranżowić z kamieniarstwa na urna-niarstwo czy jakos tak :lol:

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 09:03:59

Oto jaka różnica w cenach;
''Przy pochówku tradycyjnym
• trumna od 1100 zł do 3000 zł
• transport zwłok z chłodni na cmentarz 200 zł
• nagrobek od 2 tys. zł do 10 tys zł

- Przy pochówku urnowym
• drewniana nielakierowana trumna ok. 500 zł
• urna od 200 zł do 1100 zł''
Kremacja kosztuje wprawdzie 700 zł..ale odpada ciągła troska o sprzątanie i stawianie swieżych kwiatów, co jest problemem dla rodziny mieszkającej daleko. W Dniu Zmarłych można zapalic świeczkę w domu i pomodlić się za duszę zmarłego.

#19 ~dyziom~

~dyziom~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 09:41:34

ludziska sami z siebie robita dziwowisko
wywalta telewizor bo tam reklama za reklama
rozwalta dom bo w skrzynce reklama za reklama
utopta auto bo za wycieraczka reklama strazy wiejskiej
zostawta ino radyo z m.torun bo tam ponoc bez reklamy
amen i wieczne odpoczywanie od reklamy i wiecznie oburzonych

#20 ~qwerty~

~qwerty~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 10:23:14

NIE TYLKO W SŁUPSKU. DO GŁÓWCZYC (30 KM OD SŁ.) PRZYJEZDZAJA WLASCIECIELE TYCH FIRM ZE SŁUPSKA OCZYWIŚCIE I WTYKAJA MIEDZY NAPIS Z IMIEENIEM I NAZWISKIEM SWOJE ULOTKI I WIZYTÓWKI. ŻALOSNE

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych