Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Polska krajem nie dla wędkarzy... Urząd Morski szuka kasy

UM Urząd Morski wędkarstwo port opłata podwyżka PZW wędkarz bałtyk

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 newsky

newsky

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 16:43:53

Po raz kolejny wielki popis "państwa w państwie". Jestem początkującym wędkarzem, nie jadam i nie zabieram ryb. Czerpię przyjemność z samego spędzania czasu na łonie natury. Od dwóch lat opłacam Polskiemu Związkowi Złodziejskiemu , przepraszam, Wędkarskiemu 250 zł za stanie z wędką nad wodą (tylko w słupskim okręgu), bo ryb w Polsce za dużo nie uraczysz. Nie będę komentował tego związku, bo każdy go zna. Z racji tego iż mieszkam w Ustce robię kolejna opłatę 49 zł na port i morze (tam też nie ma ryb). Tyle można ździerżyć. Nie wliczam innych dodatkowych opłat po za granicami okręgu słupskiego np. kanał w Rowach (Złodziejski Park Narodowy) i wiele innych. Ale informacja z poniższego linku a później rzeczywistość z drugiego linku doprowadziła mnie do utraty przytomności!

http://www.money.pl/...,0,1723775.html

http://oirmslupsk.mojbip.pl/?pid=64

Podwyżka Urzędu Morskiego z 49zł na 189zł!!! I pytam: gdzie rozum zimą po pasiece lata?! Szwedzi na Bałtyku nie płacą, Ruskie też , Niemcy, Duńczycy tak samo. A ja stoję jak ten idiota cały dzień w tym porcie i czekam na ta jedną rybę! O jakim zarybianiu jest mowa, czy ktoś to widział kiedyś? Ktoś z UM się obudził że ma manko w kasie?!

Oj jak bardzo jesteśmy głupim narodem... Wstyd..

Idę szukać amelinium, potrzebuję tysiaka na pozwolenia...

Użytkownik newsky edytował ten post 05 marzec 2015 - 17:46:41

#2 ~ustczanin~

~ustczanin~
  • Goście

Napisano 05 marzec 2015 - 20:27:23

Najlepiej to chyba kupić kawałek terenu, ogrodzić, wykopać dół, zrobić prywatny stawik hodowlany, zarybić i jeszcze zapraszać innych wędkarzy, by ich kasować. To chyba byłoby dobre rozwiązanie, ale i tak trzeba wtedy pilnować przed złodziejstwem. Co za czasy?!

#3 Hackney

Hackney

Swojak

• PipPipPipPip
  • 786 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 20:49:30

Te 189zł na rok już obowiązuje ?

Użytkownik Hackney edytował ten post 05 marzec 2015 - 21:17:16

#4 ~rybtur~

~rybtur~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 11:28:11

Po raz kolejny wielki popis "państwa w państwie". Jestem początkującym wędkarzem, nie jadam i nie zabieram ryb. Czerpię przyjemność z samego spędzania czasu na łonie natury. Od dwóch lat opłacam Polskiemu Związkowi Złodziejskiemu , przepraszam, Wędkarskiemu 250 zł za stanie z wędką nad wodą (tylko w słupskim okręgu), bo ryb w Polsce za dużo nie uraczysz. Nie będę komentował tego związku, bo każdy go zna. Z racji tego iż mieszkam w Ustce robię kolejna opłatę 49 zł na port i morze (tam też nie ma ryb). Tyle można ździerżyć. Nie wliczam innych dodatkowych opłat po za granicami okręgu słupskiego np. kanał w Rowach (Złodziejski Park Narodowy) i wiele innych. Ale informacja z poniższego linku a później rzeczywistość z drugiego linku doprowadziła mnie do utraty przytomności!

Podwyżka Urzędu Morskiego z 49zł na 189zł!!! I pytam: gdzie rozum zimą po pasiece lata?! Szwedzi na Bałtyku nie płacą, Ruskie też , Niemcy, Duńczycy tak samo. A ja stoję jak ten idiota cały dzień w tym porcie i czekam na ta jedną rybę! O jakim zarybianiu jest mowa, czy ktoś to widział kiedyś? Ktoś z UM się obudził że ma manko w kasie?!

Oj jak bardzo jesteśmy głupim narodem... Wstyd..

Idę szukać amelinium, potrzebuję tysiaka na pozwolenia...

UMorski nic do tego nie ma , to Minister Rolnictwa :angry:

#5 ~wedkarz~

~wedkarz~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 11:37:19

No skoro na stronie UM podany jest nowy cennik a przedwczoraj nie można było robic u nich opłat to machina złodziejstwa już ruszyła. Trzeba się przeciwstawiać i strajkować a nie z pokorą przyjmować bo za rok Polskie Lasy Państwowe wprowadza opłatę za zbieranie grzybów!!! Bandyci

#6 newsky

newsky

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 11:46:54

UMorski nic do tego nie ma , to Minister Rolnictwa :angry:

W takim razie proszę moderatora o usunięcie z tematu " Urząd Morski szuka kasy".

i nawołuje pójść zablokować port tak jak rolnicy drogi!

#7 Marcin Daszyński

Marcin Daszyński

Znajomy

• PipPip
  • 37 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 23:38:53

Witam, wpłaciłem 49 zł przelewem na licencję w dniu 02.03.15..

6 marca przybyłem po licencję i dowiedziałem się, że nie liczy się data przelewu a przyjścia. Oczywiście 6 marca  obowiązywała inna stawka. To jest po prostu skandal, po gwałtownej wymianie zdań wyszedłem z urzędu i do dnia dzisiejszego nie mogę odzyskać wpłaconych pieniążków.

Urząd morski w Słupsku odsyła mnie do Ustki a Urząd w Ustce do Miasta Słupsk. To podobno miasto Słupsk, pobiera opłaty a nie Urząd Morski.

Konto na stronie Urzędu Morskiego było z Gdańska.

Podwyżka o 300%, nikt nie wie kto pobiera opłaty, dla kogo, w tych czasach taki burdel, od czego są ci ludzie na etatach. 

#8 ~Gosć~

~Gosć~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 06:18:41

To jest przegięcie, masz racje.

#9 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 07:49:15

Wędkuje od 15-stu lat na różnych wodach jeszcze trzy lata temu surfcasting czy spiningowanie z plaży nie było popularne więc wtedy nie było sensu podwyższać opłat .Na dzień dzisiejszy po sezonie letnim plaże nie opustoszały wiele osób jesienią i zimą odwiedza nasz region w poszukiwaniu wędkarskich przygód ale jak to w naszym Państwie bywa trzeba na tym zarobić i odstraszyć cenami ludzi paranoja .Zrobią z morza drugą Słupię pamiętacie tą Trociową i Lipieniową rzekę 10 lat temu .Pozdrawiam Ichtiologów i dziękuję za tą pustynie zarybiajcie dalej .

#10 ~Olo~

~Olo~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 15:15:31

No skoro na stronie UM podany jest nowy cennik a przedwczoraj nie można było robic u nich opłat to machina złodziejstwa już ruszyła. Trzeba się przeciwstawiać i strajkować a nie z pokorą przyjmować bo za rok Polskie Lasy Państwowe wprowadza opłatę za zbieranie grzybów!!! Bandyci

Wbij sobie w łepetynę że Urząd Morski nie zajmuje się wędkowaniem. UM podlega pod Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju a zarządzenie wydał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 22:50:55

to jest właśnie wąskie i ograniczone myślenie - "podnosząc opłaty zwiększymy wpływy, a może nawet nieco zwiększymy populacje ryb bez inwestowania w to". W naszym i innych krajach za ograniczeniami idzie kombinowanie, na czym traci państwo, obywatel i ogólnie przedmiot zmiany. Wystarczyło podnieść opłaty 2x i zrestrukturyzować zarządzanie w administracji, ale polska władza jest nieomylna...

#12 ~Wędkarz Ustka~

~Wędkarz Ustka~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2015 - 23:52:07

Wbij sobie w łepetynę że Urząd Morski nie zajmuje się wędkowaniem. UM podlega pod Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju a zarządzenie wydał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oho, to chyba mili urzędnicy Inspektoratu z Ustki :) Oni są zawsze tacy mili i pomocni :) szczególnie miła i wszystko wiedząca Pani :) Kiedy Ci ludzie w końcu zrozumieją, że nie my jesteśmy dla nich, a oni dla nas. To z naszych podatków żyją ich rodziny. Ja nawet ich rozumiem, jak można żądać kultury osobistej od podwładnych, jeżeli mają Chama za przełożonego. Największego jakiego spotkałem "Chama Wśród Chamów". Zainteresowanych odsyłam do obejrzenia filmu z konsultacji społecznych w Ustce w sprawie rafy. To wam wyjaśni, z jakim urzędem macie do czynienia. Mam nadzieje, że ktoś życzliwy podeśle ten filmik do odpowiedniego ministra.

#13 ~jonek~

~jonek~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2015 - 14:02:39

Witam, wpłaciłem 49 zł przelewem na licencję w dniu 02.03.15..

6 marca przybyłem po licencję i dowiedziałem się, że nie liczy się data przelewu a przyjścia. Oczywiście 6 marca  obowiązywała inna stawka. To jest po prostu skandal, po gwałtownej wymianie zdań wyszedłem z urzędu i do dnia dzisiejszego nie mogę odzyskać wpłaconych pieniążków.

Urząd morski w Słupsku odsyła mnie do Ustki a Urząd w Ustce do Miasta Słupsk. To podobno miasto Słupsk, pobiera opłaty a nie Urząd Morski.

Konto na stronie Urzędu Morskiego było z Gdańska.

Podwyżka o 300%, nikt nie wie kto pobiera opłaty, dla kogo, w tych czasach taki burdel, od czego są ci ludzie na etatach. 

Co Pan za bzdury wypisuje. Przeciez za oplaty na wedkowanie placilismy na konto UM w Słupsku w kazdym porcie jest rejonizacja do oplat administracyjnych bo oplata na wedkowanie jest przeciez oplata skarbowa. Doucz sie kolego a nie piszesz bzdury

#14 ~(NIE)Polak~

~(NIE)Polak~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2015 - 10:19:53

Można się kłócić i kłócić a państwo nas dalej r...a  w  ...d...ę. 

To nie jest demokracja tylko ku***stan!!

Rolnicy blokowali jeszcze niedawno drogi, dlaczegoby nie wejść na ustecką  kładkę i zablokować port??  I powielić to w innych portach? Wiecie dlaczego to wszystko im tak łatwo przychodzi? Bo jesteście głupim narodem!!! Za rok będziecie płacić za zbieranie grzybów!!!

I nie rozumiecie że do was należy GŁOS!!! A wy jak te małpy ponarzekacie i pójdziecie zapłacić 2 stówy...

#15 newsky

newsky

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 10:24:43

http://www.eioba.pl/...my-polskie-lasy

Złodziejskie państwo!!!

#16 ~Gajowy~

~Gajowy~
  • Goście

Napisano 01 maj 2015 - 14:02:59

No to dalej głosujcie jak dotychczas to będziemy za wejście do lasu płacic oraz za zbieranie grzybów zrobią katalog ile szt. można z każdego gatunku zebrać w lesie . Powodzenia przy urnach..

Gajowy marucha.......

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: UM, Urząd Morski, wędkarstwo, port, opłata, podwyżka, PZW, wędkarz, bałtyk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych