Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Polska i świat oczami Stanisława MICHALKIEWICZA


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#1 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 21:37:10

Pomyślcie co się tu dzieje na tym forum, cały temat od maja 2014 skasowano ???

 

      Napisano 06 maj 2014 - 22:15:19

Potiomkinowskie makagigi

Artykuł    miesięcznik „W naszej rodzinie”    6 maja 2014

Jak wiadomo, od czasu Anschlussu Polski do Unii Europejskiej, a prawdę mówiąc, od początku sławnej transformacji ustrojowej, nasi Umiłowani Przywódcy prowadzenie prawdziwej polityki mają surowo zakazane. Oczywiście jest to nie tylko największą tajemnicą państwową, ale dla skuteczniejszego jej ukrycia, prowadzone są również operacje dezinformujące, których celem jest pokazanie, jakie to Umiłowani Przywódcy prowadzą polityki - i tak dalej. Ostatnio taką operację dezinformującą wykonał prof. Leszek Balcerowicz, chwaląc swój „plan Balcerowicza”, wobec którego - jak głosili ówcześni propagandziści - „nie było alternatywy”. Tymczasem prawda była taka, że wspomniany plan nakreślił dla naszego nieszczęśliwego kraju duet złożony ze słynnego finansowego grandziarza Jerzego Sorosa i słynnego ekonomisty Jeffreya Sachsa, którzy wobec naszego nieszczęśliwego kraju mieli własne plany. Zatem - nie żaden „plan Balcerowicza”, bo pan prof. Balcerowicz tylko go na gruncie tubylczym firmował, po drugie - wcale nie ma się czym chwalić, no i po trzecie - wcale nie jest prawdą, że wobec tego planu „nie było alternatywy”. Takie głupstwa mógł po Michniku powtarzać tylko ówczesny premier Tadeusz Mazowiecki po pierwsze dlatego, że zawsze znany był z „postawy służebnej”, a po drugie - że chyba do końca życia myślał, że bogactwo narodów bierze się stąd, iż pieniądze rozmnażają się na tacy.

Przypominam tedy, że „plan Balcerowicza” zawierał w sobie ustawę o uporządkowaniu stosunków kredytowych, która wprowadzała tzw. zmienną stopę oprocentowania kredytów; jeśli umowa z bankiem przewidywała, dajmy na to, 4 proc. rocznie, to zmienna stopa - już 40 proc. miesięcznie. Ustawa ta uruchomiła przepływ pieniędzy od zagrożonych bankructwem kredytobiorców, którzy bardzo często musieli się wyprzedawać, by spłacić taki dług. Opowiadał mi w Australii pan Jan Michalak, jak to w swojej rodzinnej wsi w Wielkopolsce został zaatakowany widłami przez znajomego rolnika, który wiedział, iż był on działaczem Solidarności na Śląsku i z tego tytułu uznał go winnym swojego bankructwa spowodowanego „planem Balcerowicza”. Ten rolnik musiał bowiem sprzedać nie tylko wszystkie maszyny, które kupił na kredyt, ale nawet część gruntów. Można powiedzieć, że pan prof. Balcerowicz był akuszerem „Samoobrony”.

Drugim, równoległym elementem „planu Balcerowicza” było podwyższenie oprocentowania lokat w bankach komercyjnych, a trzecim - stabilizacja kursu walutowego na poziomie 9 500 zł za dolara. Pieniądze wyssane od polskich kredytobiorców pozwoliły sfinansować to podwyższone oprocentowanie. Dzięki temu finansowi grandziarze z całego świata, przede wszystkim ze wschodniego wybrzeża USA, przybywali do Polski z dolarami, które po kursie 9500 zł wymieniali na złotówki. Te lokaty złotówkowe umieszczali w bankach i po roku wycofywali ze stuprocentowym przebiciem, po czym wymieniali złotówki na dolary po takim samym, stabilnym kursie i wracali wzbogaceni do domu.

W ten sposób pan prof. Balcerowicz przetrącił kręgosłup zalążkowi polskiej klasy średniej - bo kredytobiorcami byli wtedy w Polsce bogatsi chłopi i drobni przedsiębiorcy. Celem tego okaleczenia było z jednej strony wyeliminowanie konkurencji dla uwłaszczonej nomenklatury, która nadal się uwłaszczała między innymi na Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Dość powiedzieć, że wywiad wojskowy wydoił wtedy państwo polskie na co najmniej 1,7 miliarda dolarów, podczas gdy długów wykupiono tylko za 60 milionów dolarów. Resztę rozgrabiła komunistyczna soldateska, której takie osobistości jak pobożny pan premier Tadeusz Mazowiecki, czy uchodzący za ekonomicznego alchemika prof. Leszek Balcerowicz byli potrzebni w charakterze listków figowych.

Drugim celem tego wdeptania w ziemię zalążka polskiej klasy średniej było stworzenie żerowiska dla zagranicznych grandziarzy, którzy potem „rozważali” przyznanie prof. Balcerowiczowi Nagrody Nobla, ale w końcu musiał obejść się smakiem. W ten sposób CIA odebrała sobie forsę, jaką wcześniej wyłożyła na finansowanie podziemnej „Solidarności”. Te transfery - kontrolowane zresztą przez SB za pośrednictwem konfidenta (TW „Franciszek”) Jerzego Milewskiego, który kierował Biurem Koordynacyjnym Solidarności w Brukseli, a który potem został u prezydenta Lecha Wałęsy szefem BBN - nadal uchodzą za „dane wrażliwe”, bo jużci - ujawnienie, ile forsy ktoś wziął, gdzie schował i dlaczego potem ćwierkał zawsze z tego samego klucza, również i dzisiaj byłoby kompromitujące dla wielu autorytetów moralnych. Dlatego właśnie ustawa o ujawnieniu dokumentów UB i SB z lat 1944 -1990 została z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego zmieniona nowelą przywracającą procedury markujące lustrację. O TW „Franciszku” różne ciekawostki opowiedziała mi mieszkająca w Australii pani Krystyna Ruchniewicz-Misiak, którą Jerzy Milewski przy pomocy Lecha Wałęsy z założonego przez nią Biura w Brukseli usunął.

I wreszcie - wobec „planu Balcerowicza” alternatywa była. Przedstawił mu ją Janusz Korwin-Mikke, sugerując, by ściągnięcie tzw. „nawisu inflacyjnego”, to znaczy - usuniecie z rynku masy pieniądza bez pokrycia, który u schyłku pierwszej komuny był przez rząd drukowany bez opamiętania - więc by ściągnięcie tego „nawisu” dokonało się ekwiwalentnie. Wprawdzie rząd nie miał zbyt wiele towarów na wymianę, ale jeden miał w wielkiej obfitości, mianowicie własność. Przed komunalizacją własności państwowej można było za gotówkę sprzedać mnóstwo domów, placów, mieszkań, sklepów itp. W ten sposób „nawis” zostałby ściągnięty, ale obywatele mieliby własność. Prof. Balcerowicz chyba jednak nie miał na taką operacje pozwolenia od swoich mocodawców z razwiedki, toteż ściągnął „nawis” bezekwiwalentnie. W rezultacie ludzie zostali pozbawieni pieniędzy bez żadnego ekwiwalentu, więc uznali, że rząd ich okradł. I wielu obywateli, podpuszczanych zresztą przez szeptana propagandę, jaką soldateska nieustannie prowadzi, uważa, że okradła ich „Solidarność”, a nie komunistyczne tajne służby, które zresztą wszystko, czego się dotkną, obracają w gówno, bez pożytku dla naszego nieszczęśliwego kraju. Przypominam o tym wszystkim, bo z okazji nadchodzących rocznic media będą pełne rozmaitych nadymanek Umiłowanych Przywódców, a w tej sytuacji niech ta szpilka wypuści z nich nagromadzone gazy.

Ponieważ, jak wspomniałem prowadzenie prawdziwej polityki mają surowo zakazane, muszą kombinować i wykazywać się w sferze rozrywkowej. Ponieważ rzeczywistość, mimo rozpościeranych przez reżymowe telewizje potiomkinowskich zasłon, jednak czasami brutalnie się przez nie przebija, Umiłowani Przywódcy, którzy rzeczywistości sprostać już nie mogą, koncentrują się na odpowiedniej jej interpretacji. Nie mając sposobów na powiększenie Produktu Krajowego Brutto w rzeczywistości, próbują powiększyć go na papierze, włączając do PKB tzw. „szarą strefę” a więc - gigantyczną gospodarczą konspirację, w której chroni się przed fiskalnym wyzyskiem naszych okupantów co najmniej 50 procent, jeśli nie więcej obywateli. Warto dodać, że „szara strefa” jest w zasadzie następstwem idiotycznych i złodziejskich reguł, które Umiłowani Przywódcy na polecenie naszych panów gangsterów uchwalają w Sejmie w postaci ustaw. Żeby odblokować znaczną część narodowego potencjału gospodarczego, wystarczyłoby te idiotyczne lub złodziejskie prawa zastąpić normalnymi - ale wtedy trzeba by rozpędzić znaczną część, jeśli nie większość zaplecza politycznego, które podczas wyborów tyle musi się napracować, żeby ludziom zrobić z mózgu wodę. Bez tego zaplecza Umiłowani Przywódcy nie mogliby być Umiłowanymi Przywódcami, więc nie mogą pozwolić na jego rozpędzenie, no a poza tym na zmianę ekonomicznego modelu państwa nie pozwolili by im nasi okupanci.

 

Stanisław Michalkiewicz

 

michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3098

 #2 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 21:38:58

Nie będę wszystkiego przewracał z archiwum 

 

 #3 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 21:44:05

Jak zawsze celnie o polityce, nie dla lemingów.

 #4 ~Na POhybel~

~Na POhybel~
 • Goście

Napisano 24 czerwiec 2015 - 19:48:44

Wesołe POkraki, wesoła Ewka
I znów ta sama co zawsze śpiewka*,
Wesoła Małgoś, która nie chciała,
Lecz znów rzeczniczką zostać musiała!

Wesoły Bartek, "Kamieni kupa",
Fuchę ma nową i znów rżnie głupa,
Wesoły Radek smędzi i plecie,
Jak pleść on umie, to dobrze wiecie!

Wesoły Stefan Janka promuje,
Miejsce w Platformie już dlań szykuje,
Poglądy swoje Janek ciut nagnie,
Bo się do żłobu też dostać pragnie!

Wesoły Donald zwinął manatki,
Spakował kufry, zebrał swe szmatki
I do Brukseli cichaczem zwiał,
Bo propozycję od Merkel miał!

Wesoło tym się z Platformy żyje,
Tu się coś zeżre, tam się wypije
Lub się urządzi wypad na wiochę,
A wszystko gratis i za darmochę!

Już wszyscy wiedzą, że q... q...
Łba tu na pewno nigdy nie urwie,
Że koleżanki, że przyjaciele -
By się rządzącym żyło weselej!

*Znowu piosenka płynie z głośnika:
"Narodzie drogi! Pracuj, nie fikaj
I już od dzisiaj zaciskaj pasa,
Bo na to czeka Ojczyzna nasza

 #5 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 17:43:56

Złote słowa Michalkiewicza -

"Agentura w strukturach państwa nie została ujawniona, agenci stanowią sól ziemi czarnej,
każda próba dyskusji na ten temat rozpoczyna się i kończy lamentami, nie możemy krzywdzić ludzi, bo przecież się nam powieszą,
a właśnie powinni się powiesić sami, wtedy zaoszczędziliby nam trudu.
"

 


Użytkownik Smerf Maruda Ustka edytował ten post 25 czerwiec 2015 - 17:44:25


#6 ~smerf to niebieskie łajno~

~smerf to niebieskie łajno~
 • Goście

Napisano 25 czerwiec 2015 - 17:50:16

 Czemu ty qurva śmieciu wklejasz te poyebane  reklamy typu:

Złote słowa Michalkiewicza -

kiknij i przeczytaj wspomnienia leminga.

Trzeba być 100% deb-il-emm aby to wklejać a potem się dziwisz pajacu ze ci wpisy kasują.#7 ~Ciekawski~

~Ciekawski~
 • Goście

Napisano 25 czerwiec 2015 - 18:07:17

 Czemu ty qurva śmieciu wklejasz te poyebane  reklamy typu:

Złote słowa Michalkiewicza -

kiknij i przeczytaj wspomnienia leminga.

Trzeba być 100% deb-il-emm aby to wklejać a potem się dziwisz pajacu ze ci wpisy kasują.

 


Czego to jest reklama ? Agentury ?


 

 

 

"Agentura w strukturach państwa nie została ujawniona, agenci stanowią sól ziemi czarnej,
każda próba dyskusji na ten temat rozpoczyna się i kończy lamentami, nie możemy krzywdzić ludzi, bo przecież się nam powieszą,
a właśnie powinni się powiesić sami, wtedy zaoszczędziliby nam trudu.
"

 #8 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 10:18:31

 #9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 czerwiec 2015 - 11:09:21

I znowu pismo obrazkowe...uwsteczniasz się smerfie :-)

#10 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 13:15:41

Równam poziomem do większości, oni tylko obrazki, z trudem bo z trudem ale oglądają.

 

 

10610679_405201643005024_106704414395224#11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 czerwiec 2015 - 13:51:22

Widzisz Smerfie...leming jak je przedstawiasz na kolejnym obrazku wyglądają na szczęśliwych. Coś osiągnęli w życiu. Niewiele ich obchodzi jak sugerujesz. Ty jesteś ich przeciwieństwem każdej kwestii. Jesteś nieszczęśliwym czlowieczkiem który już zapewne wiele nie osiągnie (osobiście życzę Ci bys osiągnął wiele). Niby coś tam wiesz ale stałeś się od jakiegoś czasu skrajną przeciwnoscią obiektywizmu.
Oni mało wiedzą, mało ich interesuje gdyż żyją swoim życiem, rozmnażają się, robią kariery większe lub mniejsze...po prostu żyją swoim życiem.
Czy Ty żyjesz swoim życiem? Śmiem wątpić. ..ty starasz się żyć życiem tych lemingow gdyż mówisz im (nam)w co trzeba wierzyć, jak się zachowywać, na kogo głosować, jakie mieć poglądy. ..
Spróbuj żyć swoim życiem jeśli potrafisz...to jest fajne :-)

#12 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 14:06:15

Szczęśliwy niewolnik w "złotej" klatce. Kiedyś wyszła taka fajna ksiązka bodajże w 1978r " Robot" Snerga-Wiśniewskiego, polecam przeczytać. ( również inne jego książki)

 

 

Tylko oni nie wiedza , że żyją tak jak im Tusk i Merkel pozwala,

nie zdają sobie sprawy, ze jeszcze 2 lata takich rządów i staną się niemieckimi niewolnikami oraz innej sałdatki,

niedługo się wszyscy obudzą z ręką w nocniku i wtedy będzie zdziwienie , jak to się mogło stać, jak mogliśmy być tacy ślepi i dać się wykiwać, Polski już nie ma, jest tylko kolonia niemiecko-rosyjsko-amerykańska oraz naród tubylczy niewolników.


Użytkownik Smerf Maruda Ustka edytował ten post 27 czerwiec 2015 - 14:10:39


#13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 czerwiec 2015 - 14:18:49

Kondominium...zapomniales o kondominium...watykański kondominium :-)
Dziwne ze nie nie wspomniałeś w swoje wyliczanie o watykański okupancie który wyciąga więcej kasy e ciągu roku z naszych podatków niż wszystkie afery rządów od odzyskania niepodległości razem wzięte :-)
No może przesadziłem. ..wyciągają ta kasę w ciągu kilku lat :-)

#14 ~RatujmyPolskę~

~RatujmyPolskę~
 • Goście

Napisano 28 czerwiec 2015 - 08:50:12

POgonić antypolskie POpsle

 

Kukiz ośmiesza ten rząd i jego POpleczników., czyli tv reżimowe , niby naukowców, którzy nie wiedzą o prawie tworzenia komitetów.

Należy zlikwidować powiaty , bo tylko obciążają budżet , a nic nie robią.Ich kompetencje przekazać gminom, zaoszczędzimy na rozrastającej się biurokracji.

 #15 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 09:25:10

Widzisz Smerfie...leming jak je przedstawiasz na kolejnym obrazku wyglądają na szczęśliwych. Coś osiągnęli w życiu. , robią kariery większe lub mniejsze...po prostu żyją swoim życiem.
Czy Ty żyjesz swoim życiem? Śmiem wątpić. ..ty starasz się żyć życiem tych lemingow gdyż mówisz im (nam)w co trzeba wierzyć, jak się zachowywać, na kogo głosować, jakie mieć poglądy. ..
Spróbuj żyć swoim życiem jeśli potrafisz...to jest fajne :-)

Może Smerf nie umie kraść ??

 

 

Bwana umią robić interesy, a niewolnicy nie umią. To dlatego bwana dosto ordery, a niewolnicy nie dostajo.

 

 

 

11265305_405429169648938_191285257247796#16 ~Kolej na Ewkę,PO Bronku.~

~Kolej na Ewkę,PO Bronku.~
 • Goście

Napisano 28 czerwiec 2015 - 10:12:49

Kukiz ma rację, złodziei trzeba POgonić.POpsuele muszą odejść.#17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 czerwiec 2015 - 10:15:33

Jaki wniosek? Kulczyk swoimi rządami sprawił że spółka stała się droższa. Taki jest cel każdego biznesmena. Dopóki tego nie zrozumiesz to będziesz z siebie robił glupka zamieszczajacego tego rodzaju wpisy...

#18 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 czerwiec 2015 - 18:25:04

Jaki wniosek? Kulczyk swoimi rządami sprawił że spółka stała się droższa. Taki jest cel każdego biznesmena. Dopóki tego nie zrozumiesz to będziesz z siebie robił glupka zamieszczajacego tego rodzaju wpisy...

 


Tere fere kuku

 

Samo sprzedanie Ciechu było przestepstwem,

a drugim zanizenie za łapówki ceny firmy. Kulczyk bedzie siedzieć w pierdlu za swoje oszustwa i przekrety.#19 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 08:31:22

Cała Polska polityka w w jednym filmie. Czym się różni kapitalizm, od polskiego kapitalizmu kompradorskiego 

 

 

 

kapitalizmie kompradorskim o dostępie do rynku i możliwości funkcjonowania na rynku decyduje przynależność do sitwy

 

 

 

Nie dla lemingów.

 #20 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 08 lipiec 2015 - 21:30:39

"To, że III Rzeczpospolita, za sprawą bezpieczniackich watah, które przekształcają ją na własny obraz i podobieństwo, coraz bardziej upodabnia się do organizacji przestępczej o charakterze zbrojnym, jest sprawą powszechnie znaną, również wśród Umiłowanych Przywódców. W podsłuchanej w sławnej restauracji „Pod Pluskwami” rozmowie pana Bartłomieja Sienkiewicza, którego RAZWIEDUPR – gwoli zachowania pozorów oczywiście za pośrednictwem Sejmu, to znaczy - „parlamentu” - wystrugał z banana na ministra spraw wewnętrznych – z panem profesorem Markiem Belką, szczęśliwym posiadaczem aż dwóch pseudonimów operacyjnych nadanych mu jeszcze za pierwszej komuny przez SB, a obecnie postawionym – oczywiście też z zachowaniem wszystkich pozorów – na stanowisku prezesa Narodowego Banku Polskiego, pan minister wygadał się, że państwo polskie istnieje tylko formalnie
... 
 jako organizacja przestępcza o charakterze zbrojnym, może już tylko prześladować i rabować osoby pozostające w jej zasięgu, zwane nie wiedzieć czemu „obywatelami” - bo gdyby tylko spróbowała prześladować osoby pozostające w zasięgu państw, zwłaszcza państw poważnych, to natychmiast przypomniałyby one RAZWIEDUPR-owi i tworzącym go ubowcom starej i młodej generacji – skąd wyrastają im nogi. Toteż ubowcy zarówno starej, co to jeszcze samego znała Stalina – generacji, jak i generacji młodej, znają mores i się słuchają.  

...

Najlepszą ilustracją tego posłuszeństwa była afera hazardowa, której – jak się potem okazało – wcale „nie było”. Otóż kiedy rozdrażnieni ujawnianiem prawdziwych tajemnic o szwajcarskich kontach, na których ubecja tradycyjnie chowa ukradziony szmalec, generałowie przystąpili do karcenia premiera Tuska, a on w panice wyrzucał z rządowej pirogi coraz to nowych murzyńskich chłopców – w pewnym momencie wzięła go pod swoją obronę Nasza Złota Pani. Przyznała mu mianowicie Nagrodę im. Karola Wielkiego, co dla tubylczych ubowniczków było sygnałem, że niech no teraz któryś ośmieli się tknąć premiera Tuska choćby palcem, to będzie miał z nią do czynienia. I co Państwo powiecie? Wszystkie prześladowania ustały w jednej chwili, jakby z mauzoleum powstał w straszliwej postaci sam Józef Stalin pod rękę z Feliksem Dzierżyńskim – a premier Tusk znowu stał się ukochaną duszeńką niezależnych mediów głównego nurtu – bo tak musieli nakręcić urzędujących tam poprzebieranych za dziennikarzy konfidentów ich oficerowie prowadzący. 

 

Całość nie dla lemingów

 

 

 

http://www.michalkie....php?tekst=3424


Użytkownik Smerf Maruda Ustka edytował ten post 08 lipiec 2015 - 21:34:51

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych