Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Politycznie rzecz biorąc

polityka PO PiS PSL KUKIZ NOWOCZESNA SEJM SENAT PREZYDENT PREMIER

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3383 odpowiedzi w tym temacie

#1 ....

....

suum cuique

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 08:52:51

Witam.

Zauważyłem, że część użytkowników tego forum (w tym ja) ma ochotę od czasu do czasu popolitykować. Powszechnie wiadomo przecież, że każdy Polak zna się na piłce nożnej, medycynie, no i rzecz jasna - polityce ;) 

Ten wątek takiemu politykowaniu ma służyć. Niech będzie to miejsce na wymianę poglądów i przedstawienie swoich przemyśleń dotyczących szeroko pojętej POLITYKI widzianej oczami przeciętnego Polaka.

Zapraszam :)

#2 ....

....

suum cuique

• PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 08:55:12

Expose wydukane, votum zaufania przegłosowane, "nocna zmiana" na stanowiskach dowódców służb specjalnych dokonana, wniosek o przejęcie Trybunału Konstytucyjnego do dzisiejszego porządku obrad dodany.

Timur i jego drużyna ostro wzięła się za zagrabianie Polski.

BTW Niby na stanowisku Prezesa PSL-u pokoleniowa zmiana i w ogóle "nowy rozdział", ale jednak zapasy silikonu w tym ugrupowaniu są niewyczerpane. PSL (całe) wstrzymało się od głosowania nad udzieleniem votum zaufania dla Rządu PiS (tzn. niby Zjednoczonej Prawicy, ale "koń jaki jest, każdy widzi" ;) ).

#3 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2015 - 14:16:18

Dzień dobry. :)

Witam nowy wątek i pozdrawiam założyciela. :)

Wczoraj trochę pośledziłam debatę sejmową i szlag mnie trafił, [sorry za wyrażenie], że po swoim expose pani Premier wyszła z sali obrad a jak wróciła, to nie słuchała tego, co mówią posłowie z innych ugrupowań politycznych, tylko zajmowała się rozmowami z innymi posłami swojego ugrupowania. To samo pan Maciarewicz, cały czas rozmawiał przez telefon...

Czy posłowie nie wiedzą, że są filmowani, czy nie zdają sobie sprawy, że obecność na sali sejmowej powinna być obowiązkowa i traktowana jak praca dla dobra nas wszystkich a nie jak wizyta w kawiarni...? Czy nie wiedzą, że my widząc to, możemy czuć zniesmaczenie i czuć się zawiedzeni, bo my musimy uczciwie pracować na swoje pensje...? A miało być tak porządnie, uczciwie i sumiennie wobec wyborców...

Użytkownik Ala2 edytował ten post 19 listopad 2015 - 15:37:22

#4 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 16:46:33

Dobry wieczór

Nie bardzo lubię zabierać głos, czy "politykować" nie widząc swojego interlokutora ;) jego mimiki, tak ważnej w rozmowie, czy nawet gestykulacji (co się zdarza) i emocjonalnej reakcji przy wymianie zdań, które, gdyby ich nie było nie byłoby w ogóle żadnej dyskusji :)

Jak dla mnie pani premier S. nie powiedziała nic nowego w swoim wystąpieniu. Powstał rząd posłów=senatorów=PiS-owsko narodowy nie POLSKI. Lepiej by wyglądał bez ludzi panów M-K-Z. (moim zdaniem).

Uważam, że prawa łaski nie powinno być dla byłego szefa CBA pana K. bo nie wykorzystał procedur odwoławczych do wyższych instancji sądowych.

Są równi i równiejsi, ale czy pan D. to prezydent wszystkich Polaków? WĄTPLIWE :) (chyba ;))

Użytkownik zakładka edytował ten post 19 listopad 2015 - 16:47:53

#5 ....

....

suum cuique

• PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 18:20:50

Dzień dobry. :)

Witam nowy wątek i pozdrawiam założyciela. :)

Wczoraj trochę pośledziłam debatę sejmową i szlag mnie trafił, [sorry za wyrażenie], że po swoim expose pani Premier wyszła z sali obrad a jak wróciła, to nie słuchała tego, co mówią posłowie z innych ugrupowań politycznych, tylko zajmowała się rozmowami z innymi posłami swojego ugrupowania. To samo pan Maciarewicz, cały czas rozmawiał przez telefon...

Czy posłowie nie wiedzą, że są filmowani, czy nie zdają sobie sprawy, że obecność na sali sejmowej powinna być obowiązkowa i traktowana jak praca dla dobra nas wszystkich a nie jak wizyta w kawiarni...? Czy nie wiedzą, że my widząc to, możemy czuć zniesmaczenie i czuć się zawiedzeni, bo my musimy uczciwie pracować na swoje pensje...? A miało być tak porządnie, uczciwie i sumiennie wobec wyborców...

Witaj Alu.

To co opisujesz, to grzech nie tylko Ministrów czy Pani Premier, to niestety przypadłość prawie wszystkich Wybrańców Narodu. Chociaż rzeczywiście, dziś najbardziej się rzuca w oczy u Tych, którzy są u władzy, a swoje motto "Praca i pokora" odmieniają przy każdej okazji przez wszystkie przypadki ;)

Użytkownik .... edytował ten post 19 listopad 2015 - 18:22:16

#6 ....

....

suum cuique

• PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 19:00:03

.

Użytkownik .... edytował ten post 19 listopad 2015 - 19:40:17

#7 ....

....

suum cuique

• PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 19:01:32

Dobry wieczór

Nie bardzo lubię zabierać głos, czy "politykować" nie widząc swojego interlokutora ;) jego mimiki, tak ważnej w rozmowie, czy nawet gestykulacji (co się zdarza) i emocjonalnej reakcji przy wymianie zdań, które, gdyby ich nie było nie byłoby w ogóle żadnej dyskusji :)

Witaj.

Ja również wolę rozmowę patrząc na kogoś, zamiast na ekran, ale tu się nie da i tyle. Ze swojej strony obiecuję być oszczędnym w mimice i gestykulacji ;)

Jak dla mnie pani premier S. nie powiedziała nic nowego w swoim wystąpieniu. Powstał rząd posłów=senatorów=PiS-owsko narodowy nie POLSKI. Lepiej by wyglądał bez ludzi panów M-K-Z. (moim zdaniem).

Nic nowego jak nic nowego, ale też pewnych rzeczy zabrakło w stosunku do obietnic z kampanii wyborczej. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to fakt, że nie usłyszałem w expose ani słowa np. na temat tzw. frankowiczów i ich problemów. Temat wygasa? ;)

Uważam, że prawa łaski nie powinno być dla byłego szefa CBA pana K. bo nie wykorzystał procedur odwoławczych do wyższych instancji sądowych.

Są równi i równiejsi.

Nie Ty jedna tak uważasz Zakładko. Ja również uważam to za swoistą DUDAPOMOC koledze partyjnemu. Polaków, którzy tak uważają jest dużo. Napisano nawet list do Prezydenta z prośbą o wyjaśnienie.

Link z listą do ewentualnego poparcia tej akcji tutaj: https://dzialaj.akcj...ns/ulaskawienie

Czy pan D. to prezydent wszystkich Polaków? WĄTPLIWE :) (chyba ;))

Bez "chyba" ;)

Pozdrawiam :)

#8 ....

....

suum cuique

• PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 19:12:20

Dziś akcji "TKM" (Teraz K...a My!) ciąg dalszy. Jak wczoraj umyślili, tak dzisiaj zrobili. Trybunał Konstytucyjny praktycznie wzięty. Przy pomocy Posłów Kukiz'15.

BTW  Czyli Timur chce rozszerzyć swoją Drużynę o "Zespół Śpiewu (Kukiza) i Tańca (reszty)". Tyle, że Posłowie tego Zespołu są chyba inteligentni inaczej, jeżeli nie zdają sobie sprawy, że za moment będą tańczyć tylko i wyłącznie tak, jak  Im Timur zaśpiewa -_-

Użytkownik .... edytował ten post 19 listopad 2015 - 19:12:49

#9 andii

andii

Jarek, władca pisowskich Minionków

• PipPipPipPip
  • 4331 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 19:23:05

Rząd, Sejm, Senat, Słuzby specjalne są we wladzy pisiorów.

Po dzisiejszej hecy w sejmie TK też będzie ichni. 

Pełnia władzy. 

IV RP Ziobry powróciła... :(

ps. dzięki za wątek .... 

pzdr.

Użytkownik andii edytował ten post 19 listopad 2015 - 19:34:41

#10 Matrix25

Matrix25

Swojak

• PipPipPipPip
  • 816 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 19:36:13

Witam.
Zauważyłem, że część użytkowników tego forum (w tym ja) ma ochotę od czasu do czasu popolitykować. Powszechnie wiadomo przecież, że każdy Polak zna się na piłce nożnej, medycynie, no i rzecz jasna - polityce ;) 
Ten wątek takiemu politykowaniu ma służyć. Niech będzie to miejsce na wymianę poglądów i przedstawienie swoich przemyśleń dotyczących szeroko pojętej POLITYKI widzianej oczami przeciętnego Polaka.

Zapraszam :)

Witam. polityka na nie z mojej strony :)

#11 ....

....

suum cuique

• PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 19:47:36

Pełnia władzy. 

ps. dzięki za wątek .... 

pzdr.

Mam nadzieję, że się mylisz Andii.

Myślę, że dużo tu zależy od nas i naszego stosunku do tego, co się wokół nas dzieje (przypomnę, że frekwencja podczas wyborów parlamentarnych wyniosła niewiele ponad 50 %, czyli praktycznie połowa Polaków mających prawo głosu "olała temat").

Pozdrawiam.

#12 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 19:48:33

10 lat temu również po wygranych przez PiS wyborach, w sieci krążył obrazek wszystko wyjaśniający.

z3310440Q.jpg

Warto przy okazji przypomnieć jak dla pewnego emeryta skończyło się rozsyłanie tego obrazka drogą mailową.

http://wiadomosci.ga...83,3309667.html

Użytkownik Andy edytował ten post 19 listopad 2015 - 19:49:21

#13 ....

....

suum cuique

• PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 19:50:30

Witam. polityka na nie z mojej strony :)

Witaj!

To wolny kraj (jeszcze) i każdy ma wolny wybór (na razie). I oby tak zostało.

Pozdrawiam.

#14 ....

....

suum cuique

• PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 19:55:36

10 lat temu również po wygranych przez PiS wyborach, w sieci krążył obrazek wszystko wyjaśniający.

z3310440Q.jpg

Warto przy okazji przypomnieć jak dla pewnego emeryta skończyło się rozsyłanie tego obrazka drogą mailową.

Andy, proszę Cię, nie strasz ludzi, bo temat umrze ;) , a Timur i jego Drużyna właśnie do tego chcą doprowadzić. Na razie jeszcze - póki co - Prokuratury nie wzięli ;)

Użytkownik .... edytował ten post 19 listopad 2015 - 20:40:44

#15 Matrix25

Matrix25

Swojak

• PipPipPipPip
  • 816 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 20:10:00

Witaj!
To wolny kraj (jeszcze) i każdy ma wolny wybór (na razie). I oby tak zostało.
Pozdrawiam.

Rozumiem :)

#16 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 20:53:07

Witaj.

1. Ja również wolę rozmowę patrząc na kogoś, zamiast na ekran, ale tu się nie da i tyle. Ze swojej strony obiecuję być oszczędnym w mimice i gestykulacji ;)

2. Nic nowego jak nic nowego, ale też pewnych rzeczy zabrakło w stosunku do obietnic z kampanii wyborczej. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to fakt, że nie usłyszałem w expose ani słowa np. na temat tzw. frankowiczów i ich problemów. Temat wygasa? ;)

3. Nie Ty jedna tak uważasz Zakładko. Ja również uważam to za swoistą DUDAPOMOC koledze partyjnemu. Polaków, którzy tak uważają jest dużo. Napisano nawet list do Prezydenta z prośbą o wyjaśnienie.

Link z listą do ewentualnego poparcia tej akcji tutaj: https://dzialaj.akcj...ns/ulaskawienie

4. Bez "chyba" ;)

Pozdrawiam :)

Napiszę szczerze Wielokropku, że zbiłeś mnie z pantałyku czyli? Pozbawiłeś mnie pewności siebie :blush:

1. Najwyżej będę "tupać nóżką" przed lapkiem ;)

2. Pani S. przedstawiła na expose "kalkę" z programu wyborczego, a drugi raz nie da się tego samego zrobić. W temacie frankowiczów zabierać głosu nie będę, bo wiem najmniej, może dlatego, że nie korzystałam, na szczęście, nigdy z żadnych kredytów i moi znajomi też nie, Stąd moja niewielka wiedza i brak zainteresowania. Wstyd? Tak :blush:

3. Samo ułaskawienie pana K. to nic innego, jak policzek dla Polski. Tym samym i dla pana K. A dlaczego? Bo pan K. sam powiedział te słowa: "Nie interesuje mnie prawo łaski. Mnie interesuje pełne uniewinnienie przed sądem". Dlaczego zmienił zdanie? Dzięki a link, na pewno przeczytam :)

4. Zatem raz jeszcze: Czy pan D. to prezydent wszystkich Polaków? NA PEWNO WĄTPLIWE ;)

Reasumując. PiS prowadzi nocne życie. Nocne z nich Marki. Działa pod osłoną nocy. Dla opozycji przygotowali "pakiet demokratyczny" w postaci pały bejsbolowej w ręku ułaskawionego pana K. Tak to wygląda :)

Pozdrawiam

edit, zaznaczam, to tylko moje zdanie Wielokropku.

Użytkownik zakładka edytował ten post 19 listopad 2015 - 20:54:00

#17 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 20:54:55

Andy, proszę Cię, nie strasz ludzi, bo temat umrze ;) , a Timur i jego Drużyna właśnie do tego chcą doprowadzić. Na razie jeszcze - póki co - Prokuratury nie wzięli ;)

Jak juz będzie bardzo źle, to zawsze można pisać z gościa wykorzystując bezpieczną przeglądarkę. (o ile GP24 w obecnej formie w ogóle będzie istniało)

https://www.torproje...ad-easy.html.en

I piszę to jak najbardziej poważnie.

#18 ....

....

suum cuique

• PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 21:20:27

Napiszę szczerze Wielokropku, że zbiłeś mnie z pantałyku czyli? Pozbawiłeś mnie pewności siebie :blush:

Mam nadzieję, że pantałyk nie będzie miał mi tego za złe? ;)

Najwyżej będę "tupać nóżką" przed lapkiem.

Nie przypuszczałem nawet, że z Ciebie taki furiat i agresor :blink: Mnie stać co najwyżej na krwiste "motyla noga!" ;)

Pani S. przedstawiła na expose "kalkę" z programu wyborczego, a drugi raz nie da się tego samego zrobić. W temacie frankowiczów zabierać głosu nie będę, bo wiem najmniej, może dlatego, że nie korzystałam, na szczęście, nigdy z żadnych kredytów i moi znajomi też nie, Stąd moja niewielka wiedza i brak zainteresowania. Wstyd? Tak :blush:

Na całe szczęście ja również się do tych "szczęśliwców" nie zaliczam. Stwierdziłem tylko brak w expose jednej ze sztandarowych obietnic kampanijnych.

3. Samo ułaskawienie pana K. to nic innego, jak policzek dla Polski. Tym samym i dla pana K. A dlaczego? Bo pan K. sam powiedział te słowa: "Nie interesuje mnie prawo łaski. Mnie interesuje pełne uniewinnienie przed sądem". Dlaczego zmienił zdanie? Dzięki a link, na pewno przeczytam :)

Pisałem już kiedyś: "Po czym, że polityk nie kłamie? Po tym, że nie rusza ustami." ;)

Reasumując. PiS prowadzi nocne życie. Nocne z nich Marki. Działa pod osłoną nocy. Dla opozycji przygotowali "pakiet demokratyczny" w postaci pały bejsbolowej w ręku ułaskawionego pana K. Tak to wygląda :)

Pozdrawiam

edit, zaznaczam, to tylko moje zdanie Wielokropku.

Miejmy nadzieję, że 100Marek nie będzie miał Ci za złe wpasowania Go w PiS-owskie kamasze ;) .

A z tą "pałą bejsbolową w roli pakietu demokratycznego" to skojarzyło mi się inne powiedzenie:

"- Najlepszy sposób na uporczywe pryszcze?

- Kosmetyka na serio!

- Czyli?

- DEKAPITACJA!" ;)

Miłej nocy Zakładko!

#19 ....

....

suum cuique

• PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 21:26:59

Jak juz będzie bardzo źle, to zawsze można pisać z gościa wykorzystując bezpieczną przeglądarkę. (o ile GP24 w obecnej formie w ogóle będzie istniało)

https://www.torproje...ad-easy.html.en

I piszę to jak najbardziej poważnie.

Tak, znam tę przeglądarkę. Coś przeczuwam, że już za niedługo będzie w Polsce biła rekordy popularności <_<

#20 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2015 - 21:54:13

Pełnia władzy. 

ps. dzięki za wątek .... 

pzdr.

Andii, cieszę się, że jesteś...i będziesz mam nadzieję... :)

z3310440Q.jpg

Dzięki Andy za ostrzeżenie...tylko, że ja jestem kiepska w politykowaniu, nigdy polityką się nie zajmowałam, jedynie, jak każdy, mam jakieś tam swoje poglądy na różne sprawy...więc rzadko będę tu zaglądać...

Jednak z różnych względów cieszę się, że taki wątek powstał i mam nadzieję, że nikogo z wypowiadających się tutaj nie zamkną...ani nie zbanują...przyzwyczaiłam się do wolności słowa i wolnej Ojczyzny.

Miłego wieczoru. :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: polityka, PO, PiS, PSL, KUKIZ, NOWOCZESNA, SEJM, SENAT, PREZYDENT, PREMIER

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych