Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Policjanci wyrzuceni z pracy za nieetyczne zachowanie :: zobacz komentowany artykuł

113 odpowiedzi w tym temacie

#101 ~naza~

~naza~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 14:21:06

Policjant Kierowca: - w domniemaniu pijany ale to jest nie do udowodnienia - wiec o co chodzi? winny, ktoremu udowodniono wine!- ucieczka z miejsca wypadku - jakiego wypadku? wypadku nie bylo, a ucieczka z miejsca kolizji nie jest przestepstwem!- człowiek który powoduje kolizje drogową to jest w szoku przez max kilka godzin a nie kilkadziesiąt - miał kilkudniowy szok!- Chyba najgorsze udowodnione przewinienie POZOSTAWIŁ CZŁOWIEKA NIE UDZIELAJĄC MU POMOCY - jak mogl udzielic komus pomocy, skoro SAM JEJ POTRZEBOWAŁ- Po zdarzeniu przychodzi jak by nigdy nic do pracy, o czym to świadczy ??? - KŁAMSTWO!!! Bardzo duzo świadczy,ze twoje argumenty sa marne! Policjant Pasażer:- Udowodnione, że był pijany - i co z tego? od kiedy pasażer policjant po sluzbie nie moeże wypić alkoholu???- Czy policjant to nie ten zawód który ściga i zwalcza pijaństwo - pierwsze słysze! zwalcza przestepstwo, ale pijanstwo?- policjant powinien omijać miejsca publiczne chcąc pić - czym sie sugerujesz tak piszac, ze niby policjant nie moze przyjsc do baru i napic sie piwa??? nie dajmy sie zwariowac!!! - ostatniego pkt. nawet nie skomentuje, bo rece opadaja... jakimi kategoriami myslisz!? Tak więc widać, ze Mieszkaniec Miastka wysnuł bezsensowne argumenty, ktore nie udowadniaja nic!

"- Chyba najgorsze udowodnione przewinienie POZOSTAWIŁ CZŁOWIEKA NIE UDZIELAJĄC MU POMOCY - jak mogl udzielic komus pomocy, skoro SAM JEJ POTRZEBOWAŁ"

sam potrzebował i uciekł ;] ciekawe jakimi ty kategoriami myślisz .

#102 ~Mieszkaniec Miastka~

~Mieszkaniec Miastka~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 17:25:31

Ja uważam, że moje argumenty są jak najbardziej zasadne i bardzo się ciesze że Ci mężczyźni nie są już Policjantami.

Przede wszystkim skoro ktoś po KOLIZJI a nawet nie wypadku ma kilku dniowy szok? Musi być z nim coś nie tak! Aby moje pisanie nie było gołosłowne:

"Psycholog jednak nie miał wątpliwości - szok powypadkowy może trwać kilka minut, a nie blisko dwie doby (po takim czasie kierowca zgłosił się na policję). Nie powiodła się też próba dowiedzenia, że oskarżony uciekając działał instynktownie, gdyż w poprzednich latach w sytuacjach stresowych przeżywał załamanie nerwowe."

kawałek z artykułu http://www.echodnia....AT0304/35352983

#103 ~katolik~

~katolik~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 18:28:46

"- Chyba najgorsze udowodnione przewinienie POZOSTAWIŁ CZŁOWIEKA NIE UDZIELAJĄC MU POMOCY - jak mogl udzielic komus pomocy, skoro SAM JEJ POTRZEBOWAŁ"

sam potrzebował i uciekł ;] ciekawe jakimi ty kategoriami myślisz .

takimi, ktorych ty nigdy niestety nie zrozumiesz... nie odniosl obrażeń zewnetrznych, ale... ale to juz niewazne! tylko wkurza mnie,ze forumowicze mysla tak bardzo przecietnie, tak egoistycznie i zawistnie! nie sądźcie, a nie bedziecie sadzeni!!! AMEN

#104 ~katolik~

~katolik~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 18:38:21

Ja uważam, że moje argumenty są jak najbardziej zasadne i bardzo się ciesze że Ci mężczyźni nie są już Policjantami.

Przede wszystkim skoro ktoś po KOLIZJI a nawet nie wypadku ma kilku dniowy szok? Musi być z nim coś nie tak! Aby moje pisanie nie było gołosłowne:

"Psycholog jednak nie miał wątpliwości - szok powypadkowy może trwać kilka minut, a nie blisko dwie doby (po takim czasie kierowca zgłosił się na policję). Nie powiodła się też próba dowiedzenia, że oskarżony uciekając działał instynktownie, gdyż w poprzednich latach w sytuacjach stresowych przeżywał załamanie nerwowe."

kawałek z artykułu http://www.echodnia....AT0304/35352983

Jesli sprawilo ci to taka radosc to proponuje wypic za chlopakow, dac na msze albo zaszalec z prostytuta, bo wypisywaniem bzdurnych postow napewno tego nie uczcisz :D ja ci z kolei zycze, obys nigdy nie mial wypadku, kolizji, obys nigdy nie musial korzystać z leczen psychiatrycznych i oby zycie cie nigdy nie doswiadczylo! pokoj z toba!

#105 ~Mieszkaniec Miastka~

~Mieszkaniec Miastka~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 22:07:09

No nie wiem czy to zawistne myślenie? Nikt nie lubi ponosić porażek ale jak już się naważyło piwa to trzeba je wypić a nie uciekać od kar i odpowiedzialności i udawać że nic się nie stało!!!! To że na tej drodze nikogo nie zabili trzeba KATOLIKU nazwać cudem. W powyższym moim wpisie jest wklejony link do artykułu gdzie jest napisane że nie ma szoków kilku dniowych !!! i wypowiada się psycholog więc niech nikt nie pisze tutaj, że kierowca był w szoku przez 2 dni!!! No chyba że jesteś psychologiem i wiesz lepiej!

Nie mam czego im zazdrościć i nie kieruje się w postach żadną zawiścią czy nienawiścią po prostu uważam, że Oni nie mają już czego szukać w Policji.

Postaw się w sytuacji kiedy musisz liczyć na pomoc policjanta który po kolizji drogowej wpada w 2 dniowy szok,a co jak zdarzy się sytuacja że ktoś otworzy do niego ogień bądź ten że policjant będzie musiał Kogoś obronić przed bandą chuliganów którzy będą chcieli zaatakować WPADNIE W 10 DNIOWY SZOK ???

To nie jest robota dla ludzi którzy nie potrafią panować nad emocjami (Zawłaszcza że to była zwykła kolizja)

A jeżeli chodzi o mnie to kolizje już miewałem zarówno ze swojej winy jak i z czyjejś ale trzeba stawić czoło trudnej sytuacji i odpokutować za swoje czyny :P

#106 ~ted bundy~

~ted bundy~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 23:06:43

-mondraliński.
-ciesz się z innymi!
-teraz będzie dwóch mniej jak któryś z was będzie potrzebował pomocy i może kiedyś właśnie tych dwóch zabraknie...
-ps. kij zawsze ma dwa końce.

#107 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 09:32:12

-mondraliński.
-ciesz się z innymi!
-teraz będzie dwóch mniej jak któryś z was będzie potrzebował pomocy i może kiedyś właśnie tych dwóch zabraknie...
-ps. kij zawsze ma dwa końce.

jak takie szmatławce mieliby przyjechać to lepiej , że juz ich w policji nie ma . Eunuch do tej formacji nie potrzeba , a i spoleczenstwo będzie malo sie lepiej

#108 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 17:29:13

jak takie szmatławce mieliby przyjechać to lepiej , że juz ich w policji nie ma . Eunuch do tej formacji nie potrzeba , a i spoleczenstwo będzie malo sie lepiej

lepszy szmatławiec który chce ci pomóc niż nikogo do pomocy nie ma!...
ps. ale tępy i zawistny miastczanin woli zdechnąć niż ma mu pomóc "szmatławiec" i dla tego ta beznadziejna miejscowość razem ze swoimi beznadziejnymi mieszkańcami skazana jest na zagłade, a w zasadzie sami siebie zgładzicie podły narodzie miastecki!

#109 ~polo~

~polo~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 22:42:33

nie wszystko jest oczywiste i takie jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka ...

#110 ~TEMIDA JEST ŚLEPA~

~TEMIDA JEST ŚLEPA~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2011 - 17:45:02

nie wszystko jest oczywiste i takie jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka ...

adekwatne zdarzenie miało miejsce z tydzień temu na drodze do Słupska, "Dacik" z Miastka -kolega Bola okiennika jechał na dwóch gazach i rozwalił się swoją wypasiona Renówką po czym uciekł z miejsca i ślad po nim także zaginął na 2 dni.
Jakoś jego nie szukano psami tak jak policjantów, a niektórzy twierdza, że policja ma lepiej...
Ciekawe czy jemu zabiorą prawo jazdy za jazdę po pijaku, pewnie tez nie!
Nie wypisujcie więc bzdur, że funkcjonariuszom się upiekło, a zwykłych obywateli wsadza się za kratki za takie rzeczy. Poprostu takie prawo w Polsce obowiązuje, że trzeba sprawcy udowodnić winę żeby go skazać i uważam, że to słuszne!

Lepiej 1000 winnych uniewinnić niż skazać jednego niewinnego na podstawie poszlak, czy chciałby ktoś spędzić dożywocie albo aby taki wyrok dostała najbliższa osoba w przypadku niewinności przy jednoczesnym zbiegu niekorzystnych poszlak?
W przeszłości w USA kilka osób zostało skazanych na kare śmierci którą wykonano, po wejściu nowych zaawansowanych technologii po latach udało się udowodnić w przypadku tych straconych niewinnych osób, że nie oni byli sprawcami lub, iż sprawcą był kto inny. Jak wynagrodzić tym ludziom ich śmierć w majestacie prawa -nie da się! jak ich bliskim -nie wiem, pieniądze nie zwrócą im tych osób! Jak każdy z was którzy czułby się na miejscu wymienionych osób?...

#111 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2011 - 23:05:27

mylisz się, zostali wyrzuceni z pracy za nieetyczne zachowanie

#112 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 00:27:18

do wiadomości:

media wykonały kawał dobrej roboty!!!
lud miał igrzyska, złożono ofiary z ludzi, żądne krwi społeczeństwo nakarmione, włodarze dumni z siebie...

#113 ~antyhasulak~

~antyhasulak~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 02:55:55

do wiadomości:

media wykonały kawał dobrej roboty!!!
lud miał igrzyska, złożono ofiary z ludzi, żądne krwi społeczeństwo nakarmione, włodarze dumni z siebie...

Szokujące zachowanie policjantów obserwujących burdy kibiców w Bydgoszczy

Walka z pseudokibicami to jeden z priorytetów policji, ale i jej zdarzają się błędy. Przykładem jest zachowanie funkcjonariuszy w trakcie zamieszek na stadionie w Bydgoszczy z 25 sierpnia 2010 r., podczas meczu 1/32 Pucharu Polski tamtejszego Zawiszy z Widzewem Łódź.

"Rzeczpospolita" i "Wiadomości" TVP dotarły do ponad 50-minutowego filmu nakręconego przez policjantów znajdujących się w pomieszczeniu ukrytym za lustrem fenickim tuż przy trybunie kibiców Zawiszy. Słychać na nim wulgarne komentarze mundurowych na temat wydarzeń na stadionie.

Komentarze zza szyby

"(...) to jest bydło, ja pier..., piątki se przybijają, patrz te k... w szalikach, co za dziwki (...) tutaj to potrzeba nie wiem co, kule i napier..." – rzucają policjanci, opisując zamieszki.

Gdy na filmie widać kiboli schowanych za poprzewracanymi stołami i koszami na śmieci rzucającymi w policję czym się da, funkcjonariuszom za lustrem puszczają nerwy: "k... jakbym wciągnął go tutaj jakbym mu jeb... k... to co tutaj się dzieje to...".

Na bieżąco komentują bijatykę: "(...) przy sektorze 14P, jest może z 12 policjantów, ale to jest wszystko mało, ale tutaj k... tak napier... pałkami, że nie mają już się czym zasłaniać nawet wszystkie tarcze poszły". A po chwili krytykują działania kolegów: "gdzie oni wchodzą taką drużynką do sektora ja nie wiem, nie no na to nie idzie patrzeć, no k... (...) dawno takiej zadymy nie było, tutaj? Dawno chyba 2004, 2005 (...)".

Sami boją się, że ich kryjówka za fenickim lustrem może zostać odkryta: "nie mamy wyjścia, zobacz, a mamy drzwi otwarte? Nie (...) zobacz coś się dzieje, oni nie jarzą na razie, spokojnie mówię ci, że nas k... nie widzą, ty poszły bramki jaaa".

Nawet, gdy odpuściły nerwy, już po zakończeniu bijatyki, policjanci wulgarnie określają przechodzące tuż przy lustrze osoby, m.in. o 14 – 15-letnich dziewczynach mówią "dziwki".

Będzie dyscyplinarka?

– Takie zachowanie funkcjonariuszy nie powinno mieć miejsca – podkreśla Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zapewnia, że sprawę bada specjalny zespół powołany po pytaniach "Rz" i "Wiadomości" przez komendanta wojewódzkiego policji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że wobec funkcjonariuszy, którzy rzucali niewybredne komentarze, zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Ważny dowód

W sumie po sierpniowych zamieszkach zatrzymano kilkudziesięciu kibiców. 12 trafiło do aresztu. Kilka miesięcy później bydgoska prokuratura skierowała do sądu akty oskarżenia przeciwko prawie 30 kibolom. Część z nich przyznała się do winy i wnioskowała o dobrowolne poddanie się karze. Jednak film nagrywany zza lustra fenickiego może się okazać jednym z najważniejszych dowodów w sprawie tych kibiców, którzy twierdzą, że są niewinni. Powód? Zapis z monitoringu stadionowego jest słaby jakościowo. A policjanci na zdobytym przez nas nagraniu twierdzą wręcz, że nie działał.

„k... jak bym wciągnął go tutaj jakbym mu jeb... k... to co się tutaj dzieje to..." – rzucają funkcjonariusze na filmie

"(...) a tu monitoring działa? K... ch... działa tutaj jest taka jakość monitoringu, że w d... działa" – rzuca w pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy.

W aktach sprawy znajdują się też zdjęcia wykonane przez policjantów najgroźniejszym ich zdaniem pseudokibicom.

– To nagranie jednoznacznie świadczy o niewinności mojego klienta – uważa mec. Arkadiusz Namysłowski, obrońca Jarosława G., jednego z szefów kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Podkreśla, że na nagraniu widać, iż G. nie bierze udziału w zadymie.

Mecenas twierdzi, że film nie został włączony do akt sprawy. – W materiałach znajdujących się w sądzie nie znalazłem tego nagrania – mówi "Rz". I dodaje, że zamierza złożyć wniosek o włączenie go do akt.

Czy film trafił do sądu

Czy faktycznie w materiałach sprawy brakuje kluczowego dowodu? Chlebicz twierdzi, że policja w grudniu 2010 r. przekazała prokuraturze dwa twarde dyski i 12 płyt CD. Na jednej z nich jest właśnie film nagrywany zza lustra fenickiego.
Policja i prokuratura to kultura PRL-u. Niestety.

#114 ~polonista~

~polonista~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 13:49:13

"Od niedawna obaj funkcjonariusze byli w służbie."  kto to pisał? to nie po Polsku..

może lepiej:

"obaj funkcjonariusze służyli od niedawna" ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych