Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

poezja śpiewana

• Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 adela666

adela666

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 18:22:37

Witam, jak w temacie powyżej słuchacie poezji śpiewanej?jakich wykonawców najczęściej?

#2 bonio

bonio

Bywalec

• PipPipPip
  • 90 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 10:18:08

Ja nie słucham za często. Jedynie przypadła mi do gustu twórczość Mariusza Lubomskiego :)

#3 ewka999

ewka999

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 23 styczeń 2018 - 10:48:55

Ja znam tylko Grechutę :) I lubię go.

#4 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 15:51:03

Ja znam tylko Grechutę :) I lubię go.

Nie wierzę, że tylko Grechutę  :) Posłuchaj proszę Meli Koteluk i Czesława jak pięknie śpiewają poezję

#5 Chimera

Chimera

Swojak

• PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 23:10:04

Witam,

ruchu tu nie ma, a szkoda, bo poezję w wersji śpiewanej bardzo lubię, pod warunkiem że znam w postaci drukowanej.

Ode mnie na początek znakomity Jacek Różański, jeden z moich dwóch ulubionych artystów, wykonawców poezji Stachury:

Użytkownik Chimera edytował ten post 30 styczeń 2018 - 23:12:10

#6 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 31 styczeń 2018 - 23:43:21

Witam,

ruchu tu nie ma, a szkoda, bo poezję w wersji śpiewanej bardzo lubię, pod warunkiem że znam w postaci drukowanej.

Ode mnie na początek znakomity Jacek Różański, jeden z moich dwóch ulubionych artystów, wykonawców poezji Stachury:

(...) 

Dobry wieczór  :)

To prawda, panuje spokój w tym wątku. Błysnął ktoś dobrym pomysłem, ale natychmiast zabrakło mu inspiracji. A może po prostu zapomniał? 

Ty też widzę, zalogowany/a od dawna (parę lat) a dopiero od kilku dni "zauroczyły" Cię wątki muzyczne jak mniemam. Znudził Cię temat o I.W.? Czy nagle natchnienia muzycznego dostałeś/łaś? A może to chwilowy owczy pęd?

Wrzucaj co chcesz. Wolna wola.

Użytkownik zakładka edytował ten post 31 styczeń 2018 - 23:45:03

#7 Chimera

Chimera

Swojak

• PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 01 luty 2018 - 00:17:07

Dobry wieczór  :)

To prawda, panuje spokój w tym wątku. Błysnął ktoś dobrym pomysłem, ale natychmiast zabrakło mu inspiracji. A może po prostu zapomniał? 

Ty też widzę, zalogowany/a od dawna (parę lat) a dopiero od kilku dni "zauroczyły" Cię wątki muzyczne jak mniemam. Znudził Cię temat o I.W.? Czy nagle natchnienia muzycznego dostałeś/łaś? A może to chwilowy owczy pęd?

Doceniam wszystkie wątki i fora, ale zdajesz sobie zapewne sprawę równie dobrze jak ja, że ten kto się w nich udziela niekoniecznie musi być większym znawcą danego tematu od tych, którzy nigdy tam nie zajrzeli.

Dotyczy to zarówno muzyki, jak i wątku o IW - jestem spokojny, że Sherlock Holmes, Herkules Poirot czy Columbo tam nie piszą i  to nie dlatego, że nigdy nie istnieli.

Przelewanie z pustego w próżne prowadzi na manowce, a ja wolę wrzosowiska:

#8 Chimera

Chimera

Swojak

• PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 02 luty 2018 - 00:59:12

W porządku, Stachura po raz trzeci:

#9 Chimera

Chimera

Swojak

• PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 03 luty 2018 - 00:07:08

Genialny wiersz Rafała Wojaczka "Chodzę i pytam",  wydany dopiero po śmierci poety:

#10 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 06 luty 2018 - 20:25:13

Genialny wiersz Rafała Wojaczka "Chodzę i pytam",  wydany dopiero po śmierci poety:

(...) 

Podoba mi się i wiersz i wykonanie. Niewiele wierszy znam pana Wojaczka, ale zetknęłam się z jego wierszami. Pojęcia jednak nie miałam, że wiersze te są też śpiewane. Umknęło mi to jakoś. 

Ja proponuję Elżbietę Adamiak i świetnie zaśpiewaną poezję "Wyczaruję ci bajkę". Bardzo mi się podoba.

#11 Chimera

Chimera

Swojak

• PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 06 luty 2018 - 23:14:42

Podoba mi się i wiersz i wykonanie. Niewiele wierszy znam pana Wojaczka, ale zetknęłam się z jego wierszami. Pojęcia jednak nie miałam, że wiersze te są też śpiewane. Umknęło mi to jakoś. 

Ja proponuję Elżbietę Adamiak i świetnie zaśpiewaną poezję "Wyczaruję ci bajkę". Bardzo mi się podoba.

Mnie także.

Najbardziej jednak z piosenek Elżbiety Adamiak lubię tę, którą śpiewa z Andrzejem Nowakiem "Trwaj chwilo, trwaj jesteś taka piękna".

Tekst autorstwa współczesnego poety Przemysława Dakowicza (ur. 1977) powstał do jakiegoś przedstawienia i miał nawiązywać do Fausta Goethego, co widać w oczywisty sposób w tytule.

W piosence diabolicznych zwrotów akcji na szczęście nie ma, chociaż można zadać sobie pytanie, co może się zdarzyć, gdy "damy się ponieść żądz powodzi" ?

Użytkownik Chimera edytował ten post 06 luty 2018 - 23:15:49

#12 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 10 luty 2018 - 14:51:38

Czytasz chyba w moich myślach Chimero  :) Piosenkę, którą zaproponowałeś miałam wrzucić w następnej kolejności. Poza Grechutą lubię Panią Adamiak i poezję w Jej wykonaniu. Posłuchaj proszę tej z jej kasety "Półsenne nuty". Miłego słuchania.

#13 Chimera

Chimera

Swojak

• PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 12 luty 2018 - 00:27:13

Czytasz chyba w moich myślach Chimero  :) Piosenkę, którą zaproponowałeś miałam wrzucić w następnej kolejności. Poza Grechutą lubię Panią Adamiak i poezję w Jej wykonaniu. Posłuchaj proszę tej z jej kasety "Półsenne nuty". Miłego słuchania.

Dzięki.

Grechuta do cudownego wiersza Słowackiego "W pamiętniku Zofii Bobrówny":

Użytkownik Chimera edytował ten post 12 luty 2018 - 00:29:07

#14 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 12 luty 2018 - 19:46:38

Dzięki.

Grechuta do cudownego wiersza Słowackiego "W pamiętniku Zofii Bobrówny":

(...) 

Dzięki. 

To piękny wiersz o Zośce Bobrównie. Grechuta świetny.

Lubię bardzo "W dzikie wino zaplątani" 

Użytkownik zakładka edytował ten post 12 luty 2018 - 19:47:31

#15 Chimera

Chimera

Swojak

• PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 13 luty 2018 - 01:43:17

Przemysław Gintrowski - mistrz  interpretacji poezji śpiewanej, piosenki poetyckiej i tego wszystkiego, co może być pomiędzy jednym a drugim.

Potrafił zaśpiewać nawet wiersze Herberta.

Potęga smaku:

#16 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 13 luty 2018 - 22:18:03

Przemysław Gintrowski - mistrz  interpretacji poezji śpiewanej, piosenki poetyckiej i tego wszystkiego, co może być pomiędzy jednym a drugim.

Potrafił zaśpiewać nawet wiersze Herberta.

Potęga smaku:

Pamiętne lata 80.te. Smutne i straszne. Każdy pamięta na pewno. Znajoma została postrzelona w nogę, na stacji w Orłowie, schodząc po schodach. Dzięki. 

#17 Chimera

Chimera

Swojak

• PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 14 luty 2018 - 00:56:26

Pamiętne lata 80.te. Smutne i straszne. Każdy pamięta na pewno. Znajoma została postrzelona w nogę, na stacji w Orłowie, schodząc po schodach. Dzięki. 

Wiesz, mam nadzieję, że  wszystkie niemiłe bieżące sytuacje wpłyną na świadomość ludzi młodych, którzy tego nie pamiętają oraz tych, którzy pamiętać powinni, ale  ich wspomnienia zostały zatarte przez papkę medialną i zręczną żonglerkę wieloma  "prawdami etapu"

#18 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 20 luty 2018 - 19:58:12

Dzień dobry  :)

Świetna interpretacja, wspaniałe wykonanie. Marcin Sady "Król Olch" z działu "Miłe dla ucha"

#19 Chimera

Chimera

Swojak

• PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 11:39:01

1 marca

Zbigniew Herbert "Wilki" w interpretacji Przemysława Gintrowskiego

#20 Chimera

Chimera

Swojak

• PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 11:49:32

Dzień dobry  :)

Świetna interpretacja, wspaniałe wykonanie. Marcin Sady "Król Olch" z działu "Miłe dla ucha"

[..]

Świetne. Przekład Szymborskiej znałem, ale w tej interpretacji nie słyszałem nigdy. Genialne.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych