Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Podaj przepis...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
811 odpowiedzi w tym temacie

#801 zzsot2zz

zzsot2zz

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 08 październik 2018 - 14:53:55

Mam nadmiar jabłek, orzechów, bananów... Ktoś ma jakiś pomysł co mogłabym z tego przyrządzić?^^

#802 Steysi

Steysi

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1802 postów

Napisano 25 październik 2018 - 07:52:53

Mam nadmiar jabłek, orzechów, bananów... Ktoś ma jakiś pomysł co mogłabym z tego przyrządzić?^^

Konfitury, koktajle, racuchy albo pieczone banany z orzechami :)

#803 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 30 październik 2018 - 16:59:40

Mam jeszcze przepis na coś dobrego dla lubiących kapustę kiszoną, ale po koreańsku :) Naprawdę bardzo dobra. Prędko się robi i jest przede wszystkim zdrowa. Przepis jest bardzo prosty.

Polecam :)

ps. ja dodałam mniej chili, żeby była mniej ostra, bo nie przepadam za ostrymi i mąkę ryżową.

Użytkownik zakładka edytował ten post 30 październik 2018 - 17:02:24

#804 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 31 październik 2018 - 19:53:30

Po powrocie zrobię to danie i podzielę się jak mi wyszło :)

Misiu, kimchi jest dodatkiem do mięs, ryb i wędlin. Nie polecam jeść jako osobne danie, jest dość ostre :) Wszystko zależy od papryczki chili, ile jej dodasz. Mnie poczęstowali dość ostrym, to myślałam, że oczy wyjdą mi z orbit :D Ja nie przepadam za mocno ostrymi przyprawami. No i szkoda mi trzustki, która nie znosi wszelkich ostrości :huh:

Jeżeli zaś lubisz ostre, to zrób sobie ostre i napisz koniecznie jak Ci smakuje i czy się udało :)

#805 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 15:38:25

Polecam pyszną zupę krem z marchwi i pieczonej papryki. Ważne by dokładnie trzymać się gramatury poniżej.

300g wywaru z warzyw lub ekologicznego bulionu.
200g papryka czerwona
150g marchew
100g ziemniaki
40g serek twarogowy lekki.
Koperek,pietruszka
70g pieczywa żytniego pełnoziarnistego.

Podane proporcje to porcja dla jednej osoby. Chcąc zrobić porcję dla dwóch lub trzech osób podwajamy lub potrajamy gramaturę.
Paprykę i marchew myjemy. Oczyszczamy z nasion, kroimy na plastry. Układamy na blaszce wyłożonej folią aluminiową i pieczemy 25 minut w piekarniku nagrzanym do 200st.
W bulionie ugotować ziemniaki.
Upieczone papryki i marchew dodajemy do bulionu z ziemniakami, blendujemy ba gładki krem. Dodajemy sól,pieprz i paprykę słodką. Podajemy z twarożkiem,zieleniną i pieczywem żytnim.

Smacznego! :)

Użytkownik zakładka edytował ten post 15 listopad 2018 - 15:39:41

#806 muminek

muminek

Znajomy

• PipPip
  • 47 postów

Napisano 20 listopad 2018 - 11:48:09

Huevos rancheros, czyli jajka po ranczersku. Solidne śniadanie
Szukasz pomysłu na pożywne śniadanie, a masz już dość jedzenia tradycyjnej jajecznicy? Spróbuj ukochanego przysmaku mieszkańców Meksyku. W huevos rancheros jajka pojawiają się w towarzystwie rozmaitych dodatków, tworząc barwną i zaskakującą smakiem mieszankę.

https://kuchnia.wp.p...18896935048833a

#807 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 21 listopad 2018 - 00:49:01

Huevos rancheros, czyli jajka po ranczersku. Solidne śniadanie

Szukasz pomysłu na pożywne śniadanie, a masz już dość jedzenia tradycyjnej jajecznicy? Spróbuj ukochanego przysmaku mieszkańców Meksyku. W huevos rancheros jajka pojawiają się w towarzystwie rozmaitych dodatków, tworząc barwną i zaskakującą smakiem mieszankę.

https://kuchnia.wp.p...18896935048833a

Nie wiem jaka jest dieta w głębi Meksyku, ale wiem na pewno, że w amerykańskiej części Kalifornii, Meksykanie źle się odżywiają i są częstymi pacjentami miejscowej służby zdrowia.  :unsure:

Najlepsza dieta, której jestem wiernym orędownikiem, to jedzenie warzyw, owoców, ryb i drobiu.  :rolleyes:

Moim ulubionym napojem jest zielona herbata (green tea).  :)

#808 muminek

muminek

Znajomy

• PipPip
  • 47 postów

Napisano 21 listopad 2018 - 11:32:04

Nie wiem jaka jest dieta w głębi Meksyku, ale wiem na pewno, że w amerykańskiej części Kalifornii, Meksykanie źle się odżywiają i są częstymi pacjentami miejscowej służby zdrowia.  :unsure:

Najlepsza dieta, której jestem wiernym orędownikiem, to jedzenie warzyw, owoców, ryb i drobiu.  :rolleyes:

Moim ulubionym napojem jest zielona herbata (green tea).  :)

A ja myślałem że jesteś Amerykaninem. Siedzisz w Mc Donalds, lub innym fast foodzie, opychasz się burgerami i popijasz colą ;) :P :D

#809 muminek

muminek

Znajomy

• PipPip
  • 47 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 12:09:27

Schabowe roladki z gruszką i miodem na ostro. Mięso rozpłynie się w ustach - Przepis

https://kuchnia.wp.p...19631516206721c

#810 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 18:40:59

A ja myślałem że jesteś Amerykaninem. Siedzisz w Mc Donalds, lub innym fast foodzie, opychasz się burgerami i popijasz colą ;) :P :D

Muminku, omijam szerokim łukiem wszystkie restauracje, które serwują (niezdrowy) fast food.  :wacko: W moim domu nie uświadczysz nawet jednej kropelki gazowanego napoju typu Pepsi czy Coca-Cola.  :D

Najlepsze jest domowe jedzenie.  :rolleyes:

#811 muminek

muminek

Znajomy

• PipPip
  • 47 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 12:09:39

Poznaj przepis na quiche lorraine, czyli wytrawną francuską tartę
Quiche lorraine to nic innego jak klasyczna, francuska tarta. Jak zrobić quiche lorraine? Przygotowanie wymaga trochę czasu, ale, jak się przekonacie, samo wykonanie jest niezwykle proste, a quiche lorraine z kruchym ciastem i wyrazistym nadzieniem okaże się strzałem w dziesiątkę.

https://gotowanie.on...przepis/zctjwqv

#812 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 20:46:12

Wróciłam od koleżanki i jadłam u niej pyszne gałuszki (nie mam pojęcia, dlaczego taka nazwa) :huh: Wrzucę na nie przepis. Prędko do zrobienia.

Gałuszki

Składniki: 10 ziemniaków, 20 dkg wędliny, 4 łyżki kwaśnej śmietany, 3 łyżki mąki, 1 jajko, 1 łyżka masła, 1 łyżka oleju, sól i pieprz.

Ziemniaki gotujemy w osolonej wodzie. Studzimy. Przepuszczamy przez maszynkę razem z wędliną. Dodajemy jajko, śmietanę, mąkę, masło, pieprz. Mieszamy. Formujemy kulki, układamy na posmarowanej olejem blasze. Pieczemy w piekarniku na złoty kolor. Podajemy polane masłem lub sosem i surówką.

Naprawdę pyszne :)

ps. ja zrobię z mąką ryżową lub migdałową, bo nie używam mąki pszennej wcale. (muszę przetestować z mąką migdałową, bo ryżową do wielu potraw używam).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych