Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Pływanie w rzeczce "śmierdziawce"...

praca firma biznes

1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~Krzysztof~

~Krzysztof~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2012 - 16:56:02

Witam wszystkich!

Od ponad miesiąca prowadzę w Słupsku rozmowy rekrutacyjne na doradców w firmie ubezpieczeniowej. Zgłasza się sporo osób, jednak niewiele "perełek". Zgodnie z ustawą agent czy doradca ubezpieczeniowy musi założyć własną działalność i to okazuje się być zaporą nie do przebycia dla wielu zgłaszających się osób.

Tej "przeszkody" nie jest w stanie usunąć informacja, że ten zawód wiąże się z rzeczywiście wysokimi dochodami. Oczywiście własna praca, kreatywność i pomysły są nieodzowne przy tego typu działalności.

Ja mam blisko 50 lat i "wskoczyłem na głęboki grunt" całkiem niedawno i nie żałuję tej decyzji mimo, iż dopiero zaczynam.

Przerażające jest to, że zewsząd rozlegają się narzekania o problemach ze zdobyciem dobrze płatnej pracy, co oczywiście jest prawdą, bo najlepsze etaty są obsadzone, a proponowane przez przeważającą większość pracodawców urągają godności człowieka i finansowo kształtują się na poziomie "ochłapów". Spotkania rekrutacyjne to kręcenie nosem nad wiekiem kandydata, płcią, posiadaniem dzieci etc., etc.

Piszę ten post ponieważ dochodzę do wniosku, że polskie społeczeństwo, a dokładnie osoby, którym marzy się poprawa jakości życia, to w przytłaczającej większości marzyciele i osoby bojaźliwe (własna firma), leniwe (trzeba się postarać, aby uzyskać dobre wyniki i wynagrodzenie) i bez ambicji (lepiej za grosze byle gdzie, niż za naprawdę duże pieniądze i na własny rachunek).

Powiem krótko: Jeśli się nie zgadzacie z moimi teoriami i uważacie, że jest inaczej, to proszę mi udowodnić i skontaktować się ze mną podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Bo jak na razie, to 90% Polaków mających ogromne zastrzeżenia do swojego życia woli płynąć rzeczką "śmierdziawką" niż żeglować po oceanach...

A mnie interesują ludzie, którzy chcą trafić prosto na księżyc! Jeśli nawet nie od razu tam dotrą, to już będą wśród gwiazd!

Szczegóły podam po kontakcie e-mailowym: kp@pro.info.pl

Krzysztof

#2 ~Olga~

~Olga~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2012 - 16:59:36

OK kolego! Wysyłam swoje CV i zobaczymy, co warte są Twoje słowa.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca, firma, biznes

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych