Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Płatny parking przed dworcem PKP

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 xyr

xyr

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 09:55:29

Dworzec kolejowy w Słupsku jest już sławny w całym kraju z powodu braku tablic z rozkładem jazdy.

Drugim problemem tego dworca jest brak bezpłatnych miejsc parkingowych dla kierowców podwożących osoby na pociąg, lub zabierających osoby przyjeżdżające.

Wczoraj  podjechałem pod dworzec PKP po mojego syna z rodziną. Jedyne miejsce postojowe darmowe było zajęte, więc zatrzymałem się na miejscu płatnym. Nie wyłączałem silnika, syn czekał przed dworcem, zobaczyli mnie podeszli do samochodu i wsiedli. Zatrzymanie samochodu to około jedna minuta. W tym czasie podszedł do mnie Pan parkingowy żądając zapłaty za parkowanie w wysokości 3 zł. Oczywiście odmówiłem, bo nie było tu żadnego parkowania a jedynie zatrzymałem się by zabrać czekające na mnie osoby. Doszło między nami do wymiany zdań, po czym odjechałem z podwyższonym ciśnieniem.

To jest chyba jedyny dworzec kolejowy w kraju, przed którym nie można się zatrzymać na chwilę w celu wysadzenia lub zabrania pasażerów.

Pytanie do władz miasta - dla kogo jest i komu ma służyć dworzec kolejowy w mieście Słupsk?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 10:12:51

Dworzec kolejowy w Słupsku jest już sławny w całym kraju z powodu braku tablic z rozkładem jazdy.

Drugim problemem tego dworca jest brak bezpłatnych miejsc parkingowych dla kierowców podwożących osoby na pociąg, lub zabierających osoby przyjeżdżające.

Wczoraj  podjechałem pod dworzec PKP po mojego syna z rodziną. Jedyne miejsce postojowe darmowe było zajęte, więc zatrzymałem się na miejscu płatnym. Nie wyłączałem silnika, syn czekał przed dworcem, zobaczyli mnie podeszli do samochodu i wsiedli. Zatrzymanie samochodu to około jedna minuta. W tym czasie podszedł do mnie Pan parkingowy żądając zapłaty za parkowanie w wysokości 3 zł. Oczywiście odmówiłem, bo nie było tu żadnego parkowania a jedynie zatrzymałem się by zabrać czekające na mnie osoby. Doszło między nami do wymiany zdań, po czym odjechałem z podwyższonym ciśnieniem.

To jest chyba jedyny dworzec kolejowy w kraju, przed którym nie można się zatrzymać na chwilę w celu wysadzenia lub zabrania pasażerów.

Pytanie do władz miasta - dla kogo jest i komu ma służyć dworzec kolejowy w mieście Słupsk?

Sa darmowe miejsca przy dworcu, oczywiscie nie przy wejsciu no ale jak ktos nie moze przejsc 100 czy 200m i ma problem... no coz.

O ho tzw. Janusz sie nam objawil! Janusz sie ZATRZYMAL a nie parkowal no cyrk :o SKANDAL! Podaj tablice rejestracyjne to podesle info do pkp zeby sie do Ciebie odezwali w sprawie zaplaty za ZAJECIE MIEJSCA PLATNEGO. A czy Ty wjezdzasz na minute czy na godzine, co kogo to obchodzi? Miejsce zajete? Zajete wiec placic i wracac na wies 

Pytania do wladz miasta zadawaj w ratuszu a nie tutaj bo i tak nikt z gory tego nie czyta

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 10:23:36

GRYF24pl

"Krzysztof Piekarski, dyrektor regionalny do spraw eksploatacji nieruchomości wyjaśnia, że miejsca na „chwilowe parkowanie” zniknęły, bo były zajmowane przez kierowców, którzy zatrzymywali tam samochody nawet na kilka godzin. Dodaje też, że zwiększenie liczby miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych wpisuje się w politykę ułatwiania tym osobom korzystania z infrastruktury kolejowej.

Dla kierowców, którzy chcą wysadzić pasażera lub po niego przyjechali zostawiliśmy jedno miejsce parkingowe – mówi dyrektor Piekarski.

A co w przypadku, gdy po pasażera przyjdzie dwóch lub więcej kierowców?

Wówczas mogą się zatrzymać na chwilę na płatnym miejscu do parkowania i za wysadzenie pasażera nie będą musieli płacić – informuje K. Piekarski.

Dyrektor nie wyjaśnia jednak co będzie w przypadku, gdy ktoś przyjedzie po podróżnego a pociąg się opóźni, na przykład o pół godziny. Wtedy kto pierwszy zaparkuje na jedynym wyznaczonym miejscu, ten lepszy.  Reszta niech płaci za parkowanie albo szuka darmowego miejsca, co w godzinach pracy w centrum Słupska graniczy z cudem.

Sprawdziliśmy jak sprawę darmowego chwilowego parkowania rozwiązano w innych miastach. Na przykład we Wrocławiu przy dworcu PKP są aż dwa duże parkingi dla osób podwożących lub oczekujących na podróżnych, tzw. kiss and ride, czyli pocałuj i jedź. Można tam parkować kwadrans (przed dworcem) lub do pół godziny (parking podziemny pod dworcem). Dlaczego w Słupsku nie może być podobnie?"

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 10:26:31

Sa darmowe miejsca przy dworcu, oczywiscie nie przy wejsciu no ale jak ktos nie moze przejsc 100 czy 200m i ma problem... no coz.

O ho tzw. Janusz sie nam objawil! Janusz sie ZATRZYMAL a nie parkowal no cyrk :o SKANDAL! Podaj tablice rejestracyjne to podesle info do pkp zeby sie do Ciebie odezwali w sprawie zaplaty za ZAJECIE MIEJSCA PLATNEGO. A czy Ty wjezdzasz na minute czy na godzine, co kogo to obchodzi? Miejsce zajete? Zajete wiec placic i wracac na wies 

Pytania do wladz miasta zadawaj w ratuszu a nie tutaj bo i tak nikt z gory tego nie czyta

Przeczytaj sobie w kodeksie drogowym definicje - Parkowanie - Zatrzymanie

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 10:32:19

GRYF24pl

"Krzysztof Piekarski, dyrektor regionalny do spraw eksploatacji nieruchomości wyjaśnia, że miejsca na „chwilowe parkowanie” zniknęły, bo były zajmowane przez kierowców, którzy zatrzymywali tam samochody nawet na kilka godzin. Dodaje też, że zwiększenie liczby miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych wpisuje się w politykę ułatwiania tym osobom korzystania z infrastruktury kolejowej.

Dla kierowców, którzy chcą wysadzić pasażera lub po niego przyjechali zostawiliśmy jedno miejsce parkingowe – mówi dyrektor Piekarski.

A co w przypadku, gdy po pasażera przyjdzie dwóch lub więcej kierowców?

Wówczas mogą się zatrzymać na chwilę na płatnym miejscu do parkowania i za wysadzenie pasażera nie będą musieli płacić – informuje K. Piekarski.

Dyrektor nie wyjaśnia jednak co będzie w przypadku, gdy ktoś przyjedzie po podróżnego a pociąg się opóźni, na przykład o pół godziny. Wtedy kto pierwszy zaparkuje na jedynym wyznaczonym miejscu, ten lepszy.  Reszta niech płaci za parkowanie albo szuka darmowego miejsca, co w godzinach pracy w centrum Słupska graniczy z cudem.

Sprawdziliśmy jak sprawę darmowego chwilowego parkowania rozwiązano w innych miastach. Na przykład we Wrocławiu przy dworcu PKP są aż dwa duże parkingi dla osób podwożących lub oczekujących na podróżnych, tzw. kiss and ride, czyli pocałuj i jedź. Można tam parkować kwadrans (przed dworcem) lub do pół godziny (parking podziemny pod dworcem). Dlaczego w Słupsku nie może być podobnie?"

Przeczytaj sobie w kodeksie drogowym definicje - Parkowanie - Zatrzymanie

A parkingowych jest tyle ile jest miejsc? A moze parkingowy zauwazyl ze ktos stoi ale nie wie jak dlugo bo wykonywal inne zadanie? Trzeba bylo grzecznie z zartem zagadac i nie bylo by nerwicy i paragonu. A nawet przegialem z tymi 100-200m bo przy samych wejsciach jest mnostwo darmowego miejsca. O 3zl dym robic...

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 13:17:07

Fenomen na skalę Polski.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 14:19:33

Uczciwie będzie postawić tam parkometr, w którym pierwsze 15 min. parkowania jest za darmo. Takie parkometry są w Słupsku np. hala wokulski.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 18:10:26

Kto i na jakich zasadach dzierżawi ten parking ?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 19:40:10

Potwierdzam, że przed przyjazdem pociągów, na parkingu przed dworcem robi się większy ruch samochodów i jest problem z wysadzeniem lub zabraniem pasażerów. Powodem jest odpłatny parking. To skandal, że w takim mieście jak Słupsk przeznacza się jedno miejsce parkingowe bezpłatne.

#10 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 19:46:16

Potwierdzam, że przed przyjazdem pociągów, na parkingu przed dworcem robi się większy ruch samochodów i jest problem z wysadzeniem lub zabraniem pasażerów. Powodem jest odpłatny parking. To skandal, że w takim mieście jak Słupsk przeznacza się jedno miejsce parkingowe bezpłatne.

Prezydent Slupska nie ma prawa jazdy, wiec ten problem go nie obchodzi. :)
Robert B woli pedalowac, wiec zrobili tam przed dworcem PKP (z jego inicjatywy) darmowy parking dla rowerow. :D 
Rowery tak, to interesuje Roberta, ale samochody juz nie, to go nie interesuje, gdzie parkowac.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 20:05:40

Teren zapewne jest wlasnoscia PKP wiec sobie mozesz popiszczec i przestac podbijac temat.

Przy dworcu jest pelno darmowego miejsca. Masz czas siedziec i pisac sam do siebie to przejdz sie na dworzec to znajdziesz fajne darmowe miejsca. Placzek.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 06:45:45

Płatny parking przed dworcem PKP to pozostałość po starym układzie partyjnym, czas by radni miasta zrobili z tym porządek!

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2017 - 11:40:56

A gdzie mamy się zatrzymywać przed dworcem jak nie na tym parkingu! Parking wybudowany z publicznych pieniędzy ! 

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 19:30:26

Niedługo dworzec pkp i parking zostanie zaorany. Dla dzierżawcy parkingu oznacza to koniec łatwych pieniędzy i gnębienia kierowców!

#15 ~jerzy~

~jerzy~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2017 - 15:38:23

mialem podobna sytuacje ,dla kogo ten parking czy tylko dla wlasciciela ktory ma dzierzawi ten plac?kolej to transport publiczny nie prywatny.

#16 ~krystyna~

~krystyna~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2017 - 17:41:20

Dzisiaj tj. 22.12 2017 podjechalam pod dworzec PKP o 9.30,aby podwieżdż córkę z bagażem nie wyłączałam silnika, a Pan parkingowy tak mnie zbluzgał,niewiem o co mu chodziło.Był,bardzo niesympatyczny.Gdy wsiadłam chcąc odiechać krzyczał podchodząc do drzwi samochodu,przeraziłam się,że mnie pobije, zachowywał się agresywnie.Niewiem zawsze podjeżdżałam i kupowałam bilet parkingowy,gdy chciałam odprowadzić kogoś na peron. Uważam,że ten Pan przekroczył swoje kompentencje. Nie zostawie tego incydentu i zgłoszę to do odpowiednich służb i nagłośnie to w mediach, tak nie może być,aby ten Pan mnie tak wyzywał,gdyz jak mi to oznaimił,że jest to teren prywatny i  on tu rządzi. Niewiem jak bym trochę dłużej postała  to ten,byłby nie obliczalny. Ludzie kogo wyście zatrudnili!

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2017 - 17:52:27

nie strasz kryśka nie strasz tylko płać jak stajesz !!

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2017 - 23:32:52

Dzisiaj tj. 22.12 2017 podjechalam pod dworzec PKP o 9.30,aby podwieżdż córkę z bagażem nie wyłączałam silnika, a Pan parkingowy tak mnie zbluzgał,niewiem o co mu chodziło.Był,bardzo niesympatyczny.Gdy wsiadłam chcąc odiechać krzyczał podchodząc do drzwi samochodu,przeraziłam się,że mnie pobije, zachowywał się agresywnie.Niewiem zawsze podjeżdżałam i kupowałam bilet parkingowy,gdy chciałam odprowadzić kogoś na peron. Uważam,że ten Pan przekroczył swoje kompentencje. Nie zostawie tego incydentu i zgłoszę to do odpowiednich służb i nagłośnie to w mediach, tak nie może być,aby ten Pan mnie tak wyzywał,gdyz jak mi to oznaimił,że jest to teren prywatny i  on tu rządzi. Niewiem jak bym trochę dłużej postała  to ten,byłby nie obliczalny. Ludzie kogo wyście zatrudnili!

bardzo dobrze zrobisz, 3 złote za godzinę chyba oszaleli

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2017 - 10:36:24

A daj nagranie albo dokladnie opisz sytuacje. Wydaje mi sie ze nic sie nie wydarzylo a tylko wymyslasz

#20 ~Arek~

~Arek~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2017 - 17:39:27

Bardzo słusznie podjął temat założyciel tego wątku, pytając dla kogo jest i komu ma służyć dworzec kolejowy w naszym mieście. To było pytanie do władz miasta, a jeśli tak ,to dlaczego nie zechciał odpowiedzieć na nie, w swojej łaskawości np. pan prezydent Biedroń, jakikolwiek radny miejski?! Jako żywo, temat dotyka nas mieszkańców, którzy mają prawo korzystać z tego obiektu użyteczności publicznej. Mają rację ci, którzy oczekują wyznaczenia bezpłatnych miejsc pakowania dla osób dowożących pasażerów PKP lub na nich oczekujących. Ktoś bezmyślnie zezwoli na zrobienie pod dworcem parkingu płatnego, nabijając kabzę, pewnie jakiemuś prywatnemu "przedsiębiorcy". Swoją drogą gość pod różnymi anonimowymi Nickami, posponuje tych, którzy mają rację, domagając się wyznaczonego bezpłatnego miejsca do parkowania! Mam nadzieję, że wreszcie ktoś zada sobie trochę trudu i podejdzie do tego wydaje się mało poważnego tematu - poważnie. Mamy prawo do bezpłatnej strefy parkowania przed dworcem. Dobrym pomysłem wydaje się ustawienie parkomatów z bezpłatnymi biletami np. na 15 do 30 minut. Zresztą, ja bym poszedł jeszcze dalej. Podziękowałbym temu, który aktualnie dzierżawi te miejsca parkingowe a postawiłbym płatne parkometry lub system barierek, wzorem tych przed lotniskiem w Gdańsku i po kłopocie! Słupsk to jednak miasto cudów, i to co wydaje się proste, tu w tym mieście urasta do rangi problemu, patrz nas słynny już Aquapark, prawda panie prezydencie Biedroń i nasi miejscy radni?!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych