Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

PLANY NA WAKACJE

GDZIE LEPIEJ ?

91 odpowiedzi w tym temacie

#81 Grzegorz030790

Grzegorz030790

  Nowy

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 08:54:42

Radziłbym ci wybrać się na wycieczkę wzdłuż całego wybrzeża. W Polsce nie możesz przestać i nadal chcesz spojrzeć na niemieckie wybrzeże. Po prostu wynajmij samochód i bądź swoim własnym przewodnikiem, aby nie przywiązać się do określonego miejsca. zrobiliśmy to w zeszłym roku z przyjaciółmi; nasza podróż zakończyła się w Hiszpanii.

 #82 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 grudzień 2019 - 18:29:47

Gwałty, doprowadzanie do śmierci i zmuszanie nastolatków do pozowania nago na krzyżu – tak według amerykańskich śledczych mieli działać księża pedofile w Pensylwanii. Według ustaleń około tysiąca dzieci miało paść ofiarą 300 oprawców. 

 

Raport zawiera wiele bulwersujących opisów znęcania się nad dziećmi: jeden z księży dopuszczał się gwałtów na pięciu dziewczynkach będących siostrami – najmłodsza miała zaledwie 1,5 roku, inny duchowny kilkanaście razy zmusił do innych czynności seksualnych 10-letniego chłopca, powodując u niego uszkodzenia kręgosłupa i przedwczesną śmierć. 

 

Z kolei grupa księży-pedofilów z jednej diecezji w stanie Pensylwania zmuszała nastolatka do pozowania nago na krzyżu - księża z lubością fotografowali się na tle tej sceny “ukrzyżowania”, co obecnie stanowi uzupełnienie dokumentacji tego przestępstwa.

 #83 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 30 grudzień 2019 - 21:12:42

Ksiądz R. podstępnie wywiózł od rodziców 13-letnią dziewczynkę, więził ją i przez kilkanaście miesięcy gwałcił. Pedofil odprawia dzisiaj msze w miejscowości P. i koresponduje z dziećmi na Facebooku. 

 #84 prr

prr

  Bywalec

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPip
 • 61 postów

Napisano 31 grudzień 2019 - 09:25:05

Polecam zaplanowanie sobie wakacji samodzielnie, jest to tańsze niż z biurem podrózy  i jednocześnie jest bezpieczniejsze ( nie ma ryzyka, ze biuro upadnie w trakcie naszego pobytu.....).

 

Zerknijcie sobie na airbnb noclegi - na stronie jest możliwość wynajęcia sobie noclegu za granicą u prywatnych osób, jest to na pewno tańsza opcja niż wynajmowanie sobie noclegu w hotelu.

 

Na pierwszy rzut warto zwiedzić Paryż, najpiękniejsze miasto europejskie w jakim byłam. NIesamowity klimat :)


Użytkownik prr edytował ten post 29 styczeń 2020 - 13:48:40


#85 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 styczeń 2020 - 19:56:56

Pod koniec IX wieku Rzymem wstrząsnęło niecodzienne wydarzenie. Papież Stefan VI polecił swoim sługom wydobyć z grobu swojego poprzednika, ubrać go w odświętne szaty i przeprowadzić nad nim sąd.

 

Był rok 897. Papież Stefan VI, sprawujący władzę od roku, zwołał do swojej siedziby na Lateranie biskupów i kapłanów w celu odbycia sądu nad papieżem Formuzusem. Znamienne jest, że sądzony nie żył już od dziewięciu miesięcy. Słudzy papieża Stefana byli więc zmuszeni otworzyć grób, w którym spoczywał papież i przed obliczem aktualnego papieża postawić trupa jego poprzednika. Mało tego, żeby ukryć rozkładające się ciało, zmarłego ubrano w szaty pontyfikalne, których używał jako papież i posadzono na tronie, z którego sprawował władzę biskupa Rzymu.

 

Starano się zachować - o ile było to w ogóle możliwe - pozory procesu sądowego. Z tego powodu trupowi Formozusa przydzielono adwokata. Okazał się nim młody diakon, który tak bardzo był wystraszony całą sytuacją, że mało się odzywał. Głównym oskarżycielem był papież Stefan VI, który - jeśli wierzyć nielicznym przekazom pozostawionym przez świadków - krzyczał na trupa i obrzucał go najgorszymi obelgami. Mając takiego oskarżyciela, los Formozusa z góry był przesądzony. Papież Formozus został potępiony. Problem polegał tylko na tym, jaką karę można wydać osobie zmarłej kilka miesięcy temu. Makabryczna pomysłowość Stefana VI nie miała jednak granic.

 

Ciało Formozusa zostało sprofanowane poprzez odarcie je z szat papieskich. Następnie odcięto mu palce prawej ręki, którymi zwyczajowo papież udziela błogosławieństwa. Rozkładające się ciało powleczono przez pałac papieski, by wyrzucić je na ulice Rzymu. Dalszą częścią potwornego spektaklu było wrzucenie trupa do miejsca zbiorowej mogiły, w której grzebano ludzi wykluczonych ze społeczeństwa. Wszystkim wydawało się, że gniew szalonego Stefana VI wreszcie się zakończy. Tak się jednak nie stało. Kilka dni po synodzie zlecił on ponowne wydobycie z grobu ciała Formuzusa tylko po to, żeby wrzucić je do Tybru.

 

Sprofanowanie ciała papieża nie było jedyną konsekwencją synodu trupiego. Nienawiść Stefana VI do swojego poprzednika była tak duża, że wydał on dekrety anulujące wszystkie postanowienie i decyzje podjęte w czasie pontyfikatu Formozusa. Ośmielił się nawet uznać za nieważne święcenie kapłańskie udzielone przez Formozusa.

 

Synod trupi jest jednym z najbardziej zaskakujących i jednocześnie najbardziej wstydliwych wydarzeń w historii papiestwa. Na jego temat nie ma zbyt wiele historycznych źródeł, ponieważ znaczna część dokumentów synodalnych została zniszczona. Niemniej jednak ten osobliwy synod nie został wymazany z kart historii Kościoła. Został uczciwie opisany nawet w podręcznikach dla studentów wydziałów teologicznych na katolickich uczelniach oraz kleryków seminariów duchownych.

 

 

                      Wszystkim wierzącym - przyjemnych snów.   :) 

 #86 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2020 - 07:45:33

Dzieci i młodzież z Sosnowca rezygnuje z religii w szkole. Jak policzył Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce, diecezja sosnowiecka jest jedną z trzech w kraju, gdzie odsetek uczniów chodzących na katechezę jest najmniejszy. 

 

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc dwa tygodnie temu zaapelował do Ministerstwa Edukacji Narodowej o zmianę prawa i wprowadzenie religii lub etyki jako przedmiotu obowiązkowego. Brak takiego obowiązku - jak mówił w noworocznej homilii - prowadzi do powstania "pokolenia nihilistów", "ludzi nieuznających wartości religijnych, ale również humanistycznych, wspólnych wspólnocie narodowej i całej ludzkiej rodzinie".

 

Według katowickiego purpurata, w krajach, w których nie ma obowiązkowego nauczania religijnych bajek rosną "pokolenia nihilistów". 

 

Obrońcy i wspólnicy kościelnych pedofilów zaczynają się bać, a to cieszy.

 #87 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 styczeń 2020 - 14:21:34

- Emerytowany biskup Rzymu wypowiadając się w sprawie celibatu, włącza się w narrację, która szkodzi Kościołowi – powiedział ks. Wojciech Lemański. Emerytowany papież Benedykt XVI przerwał milczenie i stanął w obronie celibatu księży. - Mam do niego żal, że nie dotrzymał danego słowa. Wyraźnie powiedział, że będzie w ciszy i modlitwie wspierał swojego następcę, a robi coś przeciwnego.

 #88 anka89

anka89

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 18:24:57

Pewnie standardowo wyjazd nad Polski Bałtyk. Zawsze szukam noclegów tutaj https://trivabook.pl/

Dużo ciekawych ofert, polecam sprawdzić podczas planowania wakacji ;) #89 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 styczeń 2020 - 07:34:28

15-letni wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwa dni po finale imprezy pojawił się w szkole ubrany w bluzę z czerwonym serduszkiem. To nie spodobało się katechecie, który groził zdarciem naklejki. - Owsiak to złodziej - mówił nauczyciel. Sprawą zajęła się dyrekcja szkoły.

 

Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdrowiu miał w tym roku 39 wolontariuszy WOŚP. Jeden z nich naraził się katechecie. Widząc serduszko orkiestry, zaczął groził 15-letniemu Mikołajowi. Mówił też uczniom, że pieniądze należy wpłacać na Caritas, bo "Owsiak to złodziej".

 

Zbulwersowani rodzice ucznia zgłosili sprawę dyrekcji. – Katecheta nadużył swoich kompetencji, poruszając temat nieuwzględniony w treściach programowych przedmiotu. Jego stanowisko nie jest ani oficjalnym stanowiskiem Kościoła katolickiego, ani tym bardziej szkoły – powiedział Jerzy Łukasik, dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju.

 

Katecheta w czasie najbliższych zajęć ma przeprosić ucznia w obecności jego rodziców i całej klasy. Nie wiadomo jeszcze, czy zostaną wyciągnięte wobec niego dalsze konsekwencje.

 #90 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 19:55:32

"Niektóre z poprawek mogą być postrzegane jako dalsze podważanie niezależności sądownictwa w Polsce" - stwierdziła Komisja Wenecka, oceniając nowelizację polskich ustaw sądowych. W dokumencie napisano, że "wolność słowa i wolność słowa sędziów są poważnie ograniczone".

 

 #91 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 19:59:02

"Niektóre z poprawek mogą być postrzegane jako dalsze podważanie niezależności sądownictwa w Polsce" - stwierdziła Komisja Wenecka, oceniając nowelizację polskich ustaw sądowych. W dokumencie napisano, że "wolność słowa i wolność słowa sędziów są poważnie ograniczone".
Hipokryzja tej komisji jest bezkresna.
Niech zajmą się praworządnością, tym co dzieje się w ich krajach, np. we Francji, albo w Hiszpanii,
a od Polski, od Polaków i od demokratycznie wybranego rządu w Polsce i od reform w Polsce
WARA !!!

 #92 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 styczeń 2020 - 09:43:52

Fajne to uczucie, że sukienkowi z Kościoła, nazwanego katolickim, oraz wspólnicy pedofilów, którzy przenoszą zbrodniarzy na inne parafie zaczynają odczuwać strach.     :ph34r: 

Niby nic, a cieszy.     :D

 


No tak !

 

:rolleyes:   :rolleyes:   :rolleyes:

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych