Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Piosiory dadzą nam POWIAT?

powiat miastecki Miastko PIS środkowopomorskie

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Maliniak~

~Maliniak~
  • Goście

Napisano 27 październik 2015 - 12:42:06

Wystarczy cierpliwie poczekać na spełnienie obietnicy, że powstanie województwo środkowopomorskie, które Yaro obiecał niedawno w Koszalinie a Maliniak potwierdził w Sławnie. Kiedy będzie województwo środkowopomorskie będzie i POWIAT MIASTECKI. Ciekawe czy Bytów się rozpadnie, czy nadal będzie powiatem? Ale mniejsza o to, jak obiecali, to niech nam dadzą;-)#2 ~Kaszuba~

~Kaszuba~
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 08:05:16

Dadzą ci najwyżej likwidację gminy Miastko. Część dołonczą do Koczały, a resztę do nowych gmin Gatka i Tursko i skończy się utopijne marzenie o tym śmiesznym powiecie, buahahaha

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 12:05:53

Wystarczy cierpliwie poczekać na spełnienie obietnicy, że powstanie województwo środkowopomorskie, które Yaro obiecał niedawno w Koszalinie a Maliniak potwierdził w Sławnie. Kiedy będzie województwo środkowopomorskie będzie i POWIAT MIASTECKI. Ciekawe czy Bytów się rozpadnie, czy nadal będzie powiatem? Ale mniejsza o to, jak obiecali, to niech nam dadzą;-)

Kaczyński obiecał utworzenie woj. środkowo-pomorskiego jeśli taką wolę wyrażą mieszkańcy terenów byłego koszalińskiego i słupskiego. A to czy mieszkańcy rzeczywiście będą chcieli tego województwa to się okaże i pewne nie jest. Co do powiatu to na cholerę wam powiat w Miastku, kasy macie za dużo żeby utrzymywać podwójną a może i potrójną administrację? Po co? dla gównianego prestiżu miasta powiatowego? Powiat jako taki nawet własnych dochodów nie ma i tylko będzie dodatkowym obciążeniem finansowym a nie wsparciem mieszkańców.#4 ~x~

~x~
  • Goście

Napisano 29 październik 2015 - 03:51:41

Kaczyński obiecał utworzenie woj. środkowo-pomorskiego jeśli taką wolę wyrażą mieszkańcy terenów byłego koszalińskiego i słupskiego. A to czy mieszkańcy rzeczywiście będą chcieli tego województwa to się okaże i pewne nie jest. Co do powiatu to na cholerę wam powiat w Miastku, kasy macie za dużo żeby utrzymywać podwójną a może i potrójną administrację? Po co? dla gównianego prestiżu miasta powiatowego? Powiat jako taki nawet własnych dochodów nie ma i tylko będzie dodatkowym obciążeniem finansowym a nie wsparciem mieszkańców.

Jak to powiat nie ma dochodów to z czego ma swój budżet? Aby sprawa była jasna nie jestem zwolennikiem powiatów jako takich w kraju i uważam, że najlepiej byłoby gdyby zostały zlikwidowane w całym kraju ale w aktualnej sytuacji gdy istnieją to lepiej gdyby powiat w Mistku był. Powiaty powołano do życia w celu zajmowania się min. szpitalami, drogami powiatowymi, szkołami ponadgimnazjalnymi itd. Jak jest dzisiaj?: szpital musiała przejąć gmina ponieważ władze powiatu zamierzały go praktycznie zlikwidować, gmina z budynkami szpitalnymi w "prezencie" otrzymała znajdujące się w bardzo złym stanie drogi powiatowe. jeżeli powiat już łaskawie wyrazi zainteresowanie remontem jakiejś drogi powiatowej to uzależnia jakie kolwiek działanie od dopłaty do remonu przez gminę. jeżeli chodzi o szkoły to kilka lat temu zlikwidowano w Miastku luceum z wieloletnią tradycją ponieważ starosta bytowski nie wyraził zgody na otwieranie nowych kierunków np. klas mundurowych w celu zdobycia uczniów z innych gmin. W kilkakrotnie mniejszym Białym Borze może dobrze funkcjonować szkoła ponadgimnazjalna tymczasem w Miastku władze powiatu doprowadziły do zamknięcia liceum. powiat bytowski przerzuca na gminę swoje obowiązki lub likwiduje instytucje jednocześnie zostawia sobie środki finansowe które otrzymuje z budżetu państwa na ich utrzymanie. nie ma na drogi czy szkoły jednocześnie dopłaca kilka milionów do budowy basenu w Bytowie. Brak powiatu ewidentnie ogranicza rozwój Miastka i okolicznych gmin.#5 ~Nierentowny~

~Nierentowny~
  • Goście

Napisano 29 październik 2015 - 10:27:08

Co do powiatu to na cholerę wam powiat w Miastku, kasy macie za dużo żeby utrzymywać podwójną a może i potrójną administrację? Po co? dla gównianego prestiżu miasta powiatowego? Powiat jako taki nawet własnych dochodów nie ma i tylko będzie dodatkowym obciążeniem finansowym a nie wsparciem mieszkańców.

A propos tej wypowiedzi mam kilka pytań. Wiem, że nikt mi na nie szczerze nie odpowie, ale warto je zadać. Skoro nowe województwa czy powiaty miałyby być nierentowne, biedne, nieekonomiczne, nierealne, jedne z najbiedniejszych itp. itd., to dlaczego:

- Sejmik województwa pomorskiego na "fakt medialny", że ma powstać środkowopomorskie odpowiada oficjalnie i się nie zgadza na taki wariant, skoro bogate województwo ze stolicą w Gdańsku pozbyłoby się kuli u nogi jaką jest popegeerowska bieda dawnego województwa słupskiego?

- władze województwa zachodniopomorskiego nie chcą się pozbyć biedniejszej części - wschodniej (dawne koszalińskie) swojego województwa?

- biedna cząstka wsi Bierkowo nie chce dać się włączyć do bogatego Słupska?

- na samą myśl o oderwaniu się gminy Miastko od powiatu bytowskiego tamtejsze władze twierdzą, że rada powiatu nigdy się nie zgodzi na taki wariant? Dlaczego, przecież nikt tam Miastka nie lubi?

- gmina Miastko zaprotestowała przeciwko oderwaniu się Ról, Żabna i Wiatrołomu i przyłączeniu ich do gminy Kołczygłowy?

- dlaczego nie chce się posłuchać mieszkańców danego rejonu, subregionu, tylko ciągle zasłaniają się niektórzy, że takie odłączenia-przyłączenia, tworzenia generują tylko koszty?

 

Konia z rzędem dla tego, kto zna odpowiedzi na te pytania:-P

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powiat miastecki, Miastko, PIS, środkowopomorskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych