Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Pies z rodowodem czy bez ?twoja opina?

87 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2016 - 10:51:20

Jak byłam panienką to po najukochańszym psie- terierze, mielismy taką (j,n)  odmianę maltańczyka. Przyznam, że głupszy był od nogi stolowej na dodatek złosliwy. Aby wsadzić go do wanny tatuś musiał zabezpieczac ręce kocami, bo gryzł na lewo i prawo. Pokorniał dopiero po włożeniu do wody. Ogólnie wszyscy byliśmy pokaleczeni , coś miał w sobie złego ten nasz As :(  Życzę aby Wam się trafiła milucha  :D , bo poduszkowiec- to pospolity  :D , na kolankach też uwielbia być

Nie takiego maltanczyka mamy na stanie. :)
Nawet nie wiedzialem ze takie sa niektore brzydkie, jak ten ktory pokazalas na tym zdjeciu.
Nasz maltanczyk jest inny niz ten o ktorym piszesz / ten ktorego fotke zapodalas.
Nie mam mozliwosci wklejania fotek na forum, ale wystarczy ze wpiszesz sobie w google >maltanczyk< ,to wyjdzie ci strona z fotkami...nasz jest bialy az w oczy szczypie, :D jak czysty swiezy snieg w mrozny poranek.
Ponadto z psami jest podobnie jak z ludzmi...wsrod tej samej rasy/gatunku zdarzaja sie rozne charaktery i rozne inteligencje, dlatego moze mieliscie pecha co do swojego, poniewaz ten nasz jest bardzo inteligentny, przyjazny i skory do zabawy...jak typowy maltanczyk.
Duzo czytalismy i dowiadywalismy sie zanim zdecydowalismy sie na maltanczyka, zatem byl to wybor bardzo przemyslany... i zanim kupilismy tego pieska, to mielilismy ten temat rok czasu.
Ten nasz to on...i jest miluchny jak trza. :D (i oczywiscie nie bedziemy go kaleczyc, czyli kastrowac, bo to jest barbarzynstwo.)
... tak jak piszesz, lubi byc na kolankach....wlasnie teraz lezy mi na kolanach. :)
Osobiscie chcialem miec psa...a nie taka maskotke i zabaweczke, troche bylem nieprzychylny do tego pomyslu...ale zostalem przeglosowany 1 do trzech...teraz sie przekonalem do tego pieska ...przekupil mnie czy co ?! :huh: :D
Fajny pies...jednym slowem....i mimo tego ze jest niewielki i ma zaledwie pol roku, to kotow sie nie boi...juz jednego przegonil na podworku...zuch ! ^_^

#42 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2016 - 11:03:37

A to mój najmądrzejszy pies, którego miałam- rozumiał każde nasze słowo, chodził po gazetę do kiosku, jeździł na motorze i wiele innych rzeczy .Nigdy go nie zapomnę- przenigdy .Pies- myśliciel :)

Takiego teriera ma moj kolega... a gluuupiii ten pies !!!  :D  ...glupszy od lewego buta. :D 
Nic wspolnego z mysleniem on nie ma, a do tego jest taki nieprzyjazny, ze jak go chociaz jeden raz poglaszczesz...to juz jestes zalatwiony, wtedy ten pies od ciebie nie/odejdzie, musisz go glaskac caly czas, bo jak przestaniesz to na ciebie bedzie warczal...doslownie !
Nie wiem czy tak maja wszystkie teriery, bo znam tylko tego o ktorym pisze.
Znaczy sie potwiedza sie to co napisalem w swoim wczesniejszym poscie, ze w kazdej rasie rozne charaktery pieskow sie zdarzaja.
Mamy zatem calkiem odwrotne doswiadczenia Misiu, co do tych dwoch opisywanych przez nas ras pieskow. :)
Pozdrawiam.
czarna pantera

#43 ~Piotrek~

~Piotrek~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2016 - 11:39:13

Mam maltanczyka, jest śliczny i mądry. Nie lubię wpychać się pomiędzy wódkę a zakąskę, ale chciałem przekazać, że zgadzam się z Twoją opinią w temacie tych dwóch ras :) Mój maltańczyk jest milusinskim pieszczochem płci męskiej :D przyjaźnie nastawionym do innych.
Pierwszym psem w mojej rodzinie był właśnie terier, niesamowicie głupi pies. Rozkojarzony. Mało posłuszny i niechętnie wykonujący polecenia :) nie poleciłbym nikomu tej rasy.

#44 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2016 - 12:30:42

Mam maltanczyka, jest śliczny i mądry. Nie lubię wpychać się pomiędzy wódkę a zakąskę, ale chciałem przekazać, że zgadzam się z Twoją opinią w temacie tych dwóch ras  :) Mój maltańczyk jest milusinskim pieszczochem płci męskiej :D przyjaźnie nastawionym do innych.
Pierwszym psem w mojej rodzinie był właśnie terier, niesamowicie głupi pies. Rozkojarzony. Mało posłuszny i niechętnie wykonujący polecenia :) nie poleciłbym nikomu tej rasy.

Nasz tez jest wlasnie taki. :)
Terier to pies mysliwski nalezacy do tak zwanych norowcow, uzywany byl/jest do polowan na lisy, borsuki, wydry i szczury. (Wiedza z Wikipedii). :)
Temperament teriera pasuje do takich zadan.
Maltanczyk zas to maltanczyk, to stara (pochodzaca z Egiptu) rasa.
Tylko faraonowie i elita egipska byla swego czasu w posiadaniu takowych pieskow. ^_^
Maltanczyk to pies do towarzystwa/poduszkowiec, ale jest bardzo bystry, posluszny i skory do zabawy...i jak trzeba potrafi byc zadziorny.
Pozdrawiam....i zmykam, bo
idziemy na spacer z naszym Miskiem....tak sie wabi ...Misiek. :D
"Do zobaczenia"

#45 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2016 - 22:53:08

Piotrek ! Czy Ty czasami nie jestes kobieta ? :)
Tak jakos przeszlo mi to przez mysl...jak pisalem swoj poprzedni post w tym temacie. ;)
Tak ja Ty "Piotrek" pisza zazwyczaj kobiety...a nawet powiem/napisze wiecej...
...obstawiam ze to Ty Niu ! :D

Tak czy inaczej dziekuje za ten Twoj fajny/rzeczowy post...
... i pozdrawiam czule. :)

#46 ~niu~

~niu~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2016 - 12:55:48

Czesc Niu, teraz ide na spacer, ale jak wroce to musimy podyskutowac troszke. :)
Pozdrawiam
czarna pantera

#47 ~pantadeusz2015~

~pantadeusz2015~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2016 - 22:22:59

Sznaucer olbrzym i owczarek kaukaski, polecam!

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 16:47:26

Sznaucer olbrzym i owczarek kaukaski, polecam!

Dlaczego Tadziu? Dlaczego?

#49 mistamarek

mistamarek

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 15:08:10

Nie ważne czy ma rodowód, czy nie, ważne żebyś zakupił go z legalnej hodowli. :) Rodowód liczy się przede wszystkim gdy chcesz brać udział w jakiś konkursach, jeśli nie nie jest on wcale konieczny. 

#50 PannaJoannaG

PannaJoannaG

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 07:17:18

Jak dla mnie w grę wchodzą tylko pieski ze schroniska. Uważam, że dodatkowe mnożenie psiaków, kiedy tyle innych czeka na dom, to nie jest dobry pomysl. Ale to oczywiscie moje prywatne zdanie.

#51 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2016 - 22:37:52

Jak dla mnie w grę wchodzą tylko pieski ze schroniska. Uważam, że dodatkowe mnożenie psiaków, kiedy tyle innych czeka na dom, to nie jest dobry pomysl. Ale to oczywiscie moje prywatne zdanie.

Dobra idea, tez kiedys mialem psa (mieszanca) ze schroniska.  :) 

#52 Radosław91

Radosław91

Znajomy

• PipPip
  • 20 postów

Napisano 19 kwiecień 2016 - 11:57:13

Masz rację, tyle fajnych piesków czeka na dom, że płacenie hodowcy dzisiaj nie ma sensu. Lepiej dać darowiznę na schronisko i wybrać psa stamtąd.

#53 karoxen

karoxen

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 23 kwiecień 2016 - 15:55:02

dla mnie o nie ma znaczenia szczerze mówiąc :)

#54 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2016 - 10:50:35

dla mnie o nie ma znaczenia szczerze mówiąc :)

Dla mnie tez, ale jak chcemy miec od szczeniaka jakiegos pieska
i przy tym chcemy mniej wiecej wiedziec jak bedzie pies wygladal jak urosnie, to wtedy lepiej zdecydowac sie na rasowego psa niz na kundla.
Ponadto sa tacy ludzie, ktorym pies jest potrzebny do pracy, a nie tylko jako maskotka w domu.
Np. do zaganiania owiec, bydla, do pilnowania posesji itd. itp....dlatego chca oni wiedziec jak pies bedzie wygladal, jaki bedzie duzy i jaki bedzie mial potencjanie charakter, bo to dla nich jest wazne.
Tak czy inaczej niektorym z nas jest to wszystko jedno i dlatego "ryzykujemy" biorac pieska/kundelka z nieznanego zrodla.
Oczywiscie kilkuletnie psy ze schroniska maja juz swoj charakter i mozna wtedy dobrac psa do swoich indywidualnych potrzeb. :)

#55 olunka

olunka

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 17 maj 2016 - 07:52:31

Rodowód ma tylko znaczenie, jak się chce występować w konkursach. Dla mnie to nie ma znaczenia, choć z doświadczenia wiem, że najbardziej kochane są te "bezrasowce" :) 

#56 Foksia

Foksia

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 09:18:04

Rodowód ma tylko znaczenie, jak się chce występować w konkursach. Dla mnie to nie ma znaczenia, choć z doświadczenia wiem, że najbardziej kochane są te "bezrasowce" :)

Moi drodzy w swoim życiu miałam pięć psów. Cztery pieski były mieszańcami, a obecny jest to piesek-suka rasowa z rodowodem. Wszystkie pieski mieszkały z nami w domu. Kiedyś myślałam, że nie jest ważne czy pies jest rasowy, czy jest kundlem. Teraz już wiem, że gdym miała ponownie wziąć pieska to na pewno będzie to pies rasowy. Każdy pies rasowy ma swoje predyspozycje rasowe. Głównie chodzi mi o wygląd, zachowanie, charakter,użytkowość. Nie z każdego psa ( mieszańca) można poprzez szkolenie zrobić psa stróżującego, myśliwskiego itd. Jestem też pewna, że na pewno nigdy nie kupię psa z pseudohodowli, gdzie psy są kojarzone z sobą na zasadzie rodzeństwo z rodzeństwem. Prawdopodobnie suki pokrywane są dwa razy w roku, aby mieć korzyści materialne. Żyją w okropnych warunkach. Wielokrotnie telewizja polska pokazywała nam warunki ich bytowania. Serce mi ściska kiedy patrzę na tak okrutne postępowanie tych hodowców. 15m-cy temu chciałam kupić suczkę rasy foksterier. Dzwoniąc na podany numer telefonu wielokrotnie słyszałam, że pieski będą do odebrania w innym mieście niż znajduje się hodowla i w określonych godzinach, albo Pani która odebrała ode mnie telefon nie wiedziała czy jest suczka na sprzedaż????. Cóż, bardzo dobrze zrobiłam, że nie kupiłam pieska z psedohodowli, a z hodowli zarejestrownej  w związku kynologicznym.

Moi drodze, gdy nie macie wystarczających środków finansowych na kupno pieska, to proszę weźcie psa,  który na Was czeka w schronisku.

Wracając do poprzednich wpisów nie zgadzam się z opinią pewnej osoby, która napisała o "złych" zachowaniach terierów. W moim życiu zawsze były teriery i na pewno zostaną.Zachowanie i charakter psa też zależą od właściciela - przewodnika psa. Każdego psa należy szkolić, uczyć. Tak jak uczymy dzieci dobrego zachowania. Teriery, są to psy które przy odpowiednim ułożeniu mogą być do towarzystwa i mogą oddanym towarzyszem dla myśliwego. Potrafią pokazać swoje oddanie i miłość dla swojego "pana, pani". U mnie w domu są kochane przez wszystkich członków rodziny. W najbliższym czasie planuję założyć domową hodowlę psów rasowych- foksterierów i wiem, że każdemu nowemu nabywcy przekażę szeroką informację o wzoru tej rasy. Mam nadzieję, że moje szczeniaki-psy nie zawiodą swoich właścicieli.

#57 bonio

bonio

Bywalec

• PipPipPip
  • 90 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 10:36:08

No właśnie, ja jestem za adopcją psiaków ze schroniska. Chociażby na parę lat, jakiegoś starszego pieska możemy uszczęśliwić. A i są też tam młode psy.

#58 lazienki

lazienki

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 13:28:33

Dokładnie tak. Hodowcy powinni płacić jakieś % na schroniska. 

http://mariolapowrozna.pl

#59 bonio

bonio

Bywalec

• PipPipPip
  • 90 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 12:25:35

Może to jest jakiś pomysł. Tylko nie wiem czy byłaby to dobrze przyjęta zmiana ;)

#60 Asia93

Asia93

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 10:38:09

Tyle psów nie ma domów, są wyrzucane, albo błąkają się po miastach same. Nie rozumiem tego, jak można decydować się na zakup psa, kiedy tyle jest zwierząt w schroniskach... Jestem ciekawa kto decyduje się na zakup psa/kota z rodowodem i co nim kieruje. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych