Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Pies z rodowodem czy bez ?twoja opina?

103 odpowiedzi w tym temacie

#21 Perła

Perła

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 4206 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 23:35:05

Rozumiem Perło, mam tylko nadzieję iż kiedyś taki moment nastąpi :)

Mamy w tej chwili świnkę morską, też było ciężko ale powoli, powoli, jakoś dało radę. Z psinką gorzej. Inna nie będzie miała charakteru poprzedniej, co jest normalne i zrozumiałe dla nas Kimm, ale tylko dla nas. Nasza Maja była wyjątkowa, wyjątkowy jamolek dla wyjątkowych ludzi. Nie wiem czy mnie rozumiesz? Zapewne tak :)

Może kiedyś.....mam taką nadzieję.

#22 Kimm

Kimm

• PipPipPipPip
  • 3829 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 23:40:49

Mamy w tej chwili świnkę morską, też było ciężko ale powoli, powoli, jakoś dało radę. Z psinką gorzej. Inna nie będzie miała charakteru poprzedniej, co jest normalne i zrozumiałe dla nas Kimm, ale tylko dla nas. Nasza Maja była wyjątkowa, wyjątkowy jamolek dla wyjątkowych ludzi. Nie wiem czy mnie rozumiesz? Zapewne tak :)

Może kiedyś.....mam taką nadzieję.

Rozumiem- chyba. Dla mnie każdy jest wyjątkowy... :) Zaraz sprawdzę to schronisko  o którym pisałaś, może to.....

Dobranoc Perło :)

#23 Perła

Perła

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4206 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 23:51:22

Rozumiem- chyba. Dla mnie każdy jest wyjątkowy... :) Zaraz sprawdzę to schronisko  o którym pisałaś, może to.....

Dobranoc Perło :)

Też tak uważam, każdy potrafi dać serce, ale kogoś nie przekonam. Ktoś chce, ale Maję, i tylko ją z identycznym charakterem ;)  Tak się nie da, niestety.

Kimm, tu mam namiar. Chyba o tym pisał Kaleson, potwierdzi lub zaprzeczy jak się zjawi.

http://www.schronisko.prv.pl/

Dobranoc :)

#24 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• PipPipPipPip
  • 4928 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 11:29:58

Przyłączając się do dyskusji, w której chyba wszystko co ważne :) zostało powiedziane, chciałabym zamieścić

" Testament Psa "

2f87648f3db46697.jpg

.

Użytkownik niu edytował ten post 19 grudzień 2014 - 13:43:34

#25 nowe kalesony

nowe kalesony

Moli Nrakazo

• PipPipPipPip
  • 1894 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 11:54:22

Nowe kalesony- nic dodać nic ująć :)  Również nie raz i nie dwa wstyd mi że jestem człowiekiem, patrząc jakie cierpienia zadaje człowiek.....

Możesz podać bliższe namiary na to schronisko? Coś mnie zainteresowało.....

Pozdrawiam.

Nowe Kalesony, czy to nie jest czasami ''Cichy Kąt''? Właśnie z okolic Tarnowskich Gór, z tamtego schroniska ''pochodziła'' moja druga jamniczka Maja :)

Kimm, może kiedyś zdecyduję się na jeszcze jedną psinkę, ale to w pełni nie ode mnie zależy na tę chwilę. Nie tylko ja przeżyłam strasznie śmierć naszych jamolków. Ktoś nie potrafi się do tej pory pogodzić z odejściem Majątka.

Schronisko to jest w Miedarach, niestety jeszcze do niedawna bardzo złej sławy. St. Arka swego czasu wzięła je pod lupę i okazało się że nie mogą się doliczyć ponad 500 psów a schronisko deklarowało kosmiczną liczbę adopcji (około 200 rocznie na kompletnym zadupiu ), więcej  szczegółów jest na forum dogomania.pl. Na szczęście zmienił się właściciel a do tego nad schroniskiem czuwa lokalne stowarzyszenie "Człowiek i Pies". 

\

http://www.schronisko-miedary.com/ mają tez strone na fejsie

O "Cichym Kącie" usłyszałem pierwszy raz od ludzi z "Człowiek i Pies", ma bardzo dobrą opinię jeśli chodzi o opiekę nad zwierzętami ale największym problemem są pieniądze bo przytulisko jest utrzymywane w 100% z darowizn. W okolicy ludzie kojarzą tylko "Cichy Kąt" mało kto wie że jest jeszcze to schronisko w Miedarach. Wniosek ten wysunąłem jadąc tam bez nawigacji tylko pytając się ludzi o drogę, dopiero w samych Miedarach jedna pani wiedziałą gdzie jest ten schron, wszyscy inni wysyłali mnie do CK myśląc że to jedyne schron w okolicy. 

Użytkownik nowe kalesony edytował ten post 19 grudzień 2014 - 12:24:02

#26 Perła

Perła

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4206 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:03:22

Schronisko to jest w Miedarach, niestety jeszcze do niedawna bardzo złej sławy. St. Arka swego czasu wzięła je pod lupę i okazało się że nie mogą się doliczyć ponad 500 psów a schronisko deklarowało kosmiczną liczbę adopcji (około 200 rocznie na kompletnym zadupiu ), więcej  szczegółów jest na forum dogomania.pl. Na szczęście zmienił się właściciel a do tego nad schroniskiem czuwa lokalne stowarzyszenie "Człowiek i Pies". 

\

http://www.schronisko-miedary.com/ mają tez strone na fejsie

O "Cichym Kącie" usłyszałem pierwszy raz od ludzi z "Człowiek i Pies", ma bardzo dobrą opinię jeśli chodzi o opiekę nad zwierzętami ale największym problemem są pieniądze bo przytulisko jest utrzymywane w 100% z darowizn. W okolicy ludzie kojarzą tylko "Cichy Kąt" mało kto wie że jest jeszcze to schronisko w Miedarach. Wniosek ten wysunąłem jadąc tam bez nawigacji tylko pytając się ludzi o drogę, dopiero w samych Miedarach jedna pani wiedziałą gdzie jest ten schron, wszyscy inni wysyłali mnie do CK myśląc że to jedyne schron w okolicy. 

Kaleson, wiem co to za okolica. Zbrosławice. Masz rację nie słyszałam o takim schronisku, dobrze, że pieczę nad nim objął inny właściciel, oby z korzyścią dla psiaków.

Jeżeli chodzi o ''Cichy Kąt'' to parę lat temu jak zabierałam swoją jamniczkę nie dostrzegłam znacznych uchybień na całym terenie schroniska. Obeszłam wszystkie boksy z psiakami i naprawdę warunki były dosyć dobre, to co ja zauważyłam. Masz rację, schronisko utrzymywane jest z darowizn, mam nadzieję, że nie wyczerpie się ich źródło. Od czasu do czasu też ''wrzucę'' jakiś grosik.

#27 Kimm

Kimm

• PipPipPipPip
  • 3829 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:14:48

Przyłączając się do dyskusji, w której chyba wszystko co ważne :) zostało powiedziane, chciałabym zamieścić

" Testament Psa "

2f87648f3db46697.jpg

.

Piękne, ale czy realne? :(

#28 Kimm

Kimm

• PipPipPipPip
  • 3829 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:15:56

Dzięki Perło Kalesony, nie znalazłam tego czego szukam......

Pozdrawiam:)

#29 Perła

Perła

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4206 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:21:03

Piękne, ale czy realne? :(

Zawsze beczę jak to czytam.

Pozdrawiam Kimm :)

#30 nowe kalesony

nowe kalesony

Moli Nrakazo

• PipPipPipPip
  • 1894 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 11:21:22

Jeżeli szukasz psa w typie konkretnej rasy z tego regionu to skontaktuj się ze st. "Człowiek i Pies". Strona Miedar nie jest aktualizowana, psy do są wystawiane albo na fb schroniska w Miedarach albo na fb "Człowiek i Pies" . 

Aktualnie do adopcji jest takie cudo 

https://plus.google....802289163741185

Użytkownik nowe kalesony edytował ten post 20 grudzień 2014 - 11:29:36

#31 Kimm

Kimm

• PipPipPipPip
  • 3829 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 23:02:17

Jeżeli szukasz psa w typie konkretnej rasy z tego regionu to skontaktuj się ze st. "Człowiek i Pies". Strona Miedar nie jest aktualizowana, psy do są wystawiane albo na fb schroniska w Miedarach albo na fb "Człowiek i Pies" . 

Aktualnie do adopcji jest takie cudo 

https://plus.google....802289163741185

Ja szukam wszędzie, te okolice są mi dalekie, ale to nie ważne....

Dziękuję Ci za namiary, sprawdzę...

To cudo, fakt jest cudne , ale ja nie ryzykuję z tą rasą. Znajomy ma to ciągle ma zorane podwórko i ciągle mu zwiewa do lasu :D

Pozdrawiam.

#32 ~Semen~

~Semen~
  • Goście

Napisano 13 luty 2015 - 11:32:43

Moim zdaniem ludzie nie zdają sobie często sprawy, jakim obowiązkiem jest rasowy pies. Dieta, zabawki, pielęgnacja, weterynarz – to wszystko kosztuje i czasu i pieniędzy. Mam znajomych, co mają owczarka niemieckiego z rodowodem, a traktują go jak kundelka (nie uwłaczając kundelkom). Ja ze swoim kudłaczem postępuję, jak należy, np. odwiedzam regularnie weta (Biomedlek w Gorzowie) – tam mam zaufanego fachowca, który mi doradza przy żywieniu na przykład. Uważam, że piesek jest dla ludzi odpowiedzialnych

#33 zlytyrmand

zlytyrmand

Znajomy

• PipPip
  • 48 postów

Napisano 19 luty 2015 - 12:08:32

Ja po porstu wolę zwykłe, nierasowe psy. A jeżeli juz chciałbym rasowego to bym się zdecydował na hodowlę. Kupowane psy pokątnie to większe prawdopodbieństwo na choroby psa a także na to, że psy są chowane w złych warunakch.

#34 Tomsonik

Tomsonik

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 24 luty 2015 - 22:55:38

Ja miałem jamniki bez rodowodu, można było wyrobić tylko po co?

Na wystawy i inne pokazówki nie chciałem jeździć więc po co kase wydawać ?

Liczy się dla mnie charakter - a jamniki oj mają pyskaty :)

#35 DariaB

DariaB

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 25 luty 2015 - 09:54:28

jestem przeciwniczką, uważam, że trzeba pomagać zwierzakom przede wszystkim ze schronisk i dać im lepsze życie. Jeśli nie planujesz jeździć na wystawy, jakie znaczenie ma dla Ciebie to czy pies ma rodowód czy nie. Dla mnie absolutnie żadne!

#36 Perła

Perła

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4206 postów

Napisano 27 luty 2015 - 21:36:46

Sama prawda :D

Nie dosyć, że psiaczki z charakterkami to jeszcze potrafią się obrażać. Mina takiego jamolka jest bezbłędna. Jednego jamola przepraszałam z tydzień, aż raczył na mnie spojrzeć. Drugiego tylko jeden dzień, ten był mniej obrażalski, już pod koniec dnia moich usilnych przeprosin raczył mnie polizać :D

#37 panjacek1985

panjacek1985

Znajomy

• PipPip
  • 38 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 07:50:35

Hahah prawda :) Jaminiki to mają charakterne

#38 clarkson66

clarkson66

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 30 kwiecień 2015 - 06:54:29

albo z rodowodem albo ze schroniska.

#39 1kolega2kolegi

1kolega2kolegi

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 2672 postów

Napisano 03 maj 2015 - 04:14:18

Sama prawda :D

Nie dosyć, że psiaczki z charakterkami to jeszcze potrafią się obrażać. Mina takiego jamolka jest bezbłędna. Jednego jamola przepraszałam z tydzień, aż raczył na mnie spojrzeć. Drugiego tylko jeden dzień, ten był mniej obrażalski, już pod koniec dnia moich usilnych przeprosin raczył mnie polizać :D

Jamniki mają kłopoty z kręgosłupem.

#40 rena123

rena123

Swojak

• PipPipPipPip
  • 354 postów

Napisano 27 maj 2015 - 10:05:54

Dla mnie to nie ma znaczenia. Wolę jak życie w tej kwestii za mnie decyduje. Jak na razie mam 3 rasowe psy, które przygarnęłam. 

Nie ukrywam, że to spory wydatek na samo jedzenie, szczepienia nie wspomnę już o akcesoria dla psów!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych