Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2009 - 17:13

Bardzo dobra wiadomość. Najwyższa pora!

#2 ~Kinga~

~Kinga~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2009 - 17:32

Świetnie, nareszcie - cieszymy sie bardzo.

#3 ~j~

~j~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2009 - 18:52

Świetnie, ale czy badania bedą płatne? czy w ramach umowy z NFOZ bezpłatne?

#4 ~ginna~

~ginna~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2009 - 20:36

No że pierwszy to bym nie powiedziała, bo jest też przewoźny , nie ma problemu z wykonaniem badania i tez wysyłają wyniki do Warszawy , szkoda że na miejscu nie ma specjalistów od opisywania wyników badań. :)

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 07:02

Brawo Salus, tak trzymac, zatrudnijcie u siebie jeszcze urologów, hepatologa, endokrynologa / ale nie tych ze Słupska/ , zacznijcie robic USG na zlecenia poradni endokrynologicznej / bo w szpitalu maja wiecznie problem z tym , czeka sie miesiacami / i słupszczanie nie beda musieli jezdzic do Gdanska i Koszalina. Jestescie super, swietnie sie z wami wspólpracuje, wielkie dzieki i słowa uznania, a dyretor Stus i słupscy lekarze ze szpitala i przychodni niech wezma od Was przyklad jak nalezy pracowac .

#6 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 08:02

Jeśli masz skierowanie od lekarza to refundowane masz badanie a jesli nie to musisz zapłacic nawet do kilku tysiecy ;]

#7 ~tatrusie1~

~tatrusie1~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 08:52

Jeśli masz skierowanie od lekarza to refundowane masz badanie a jesli nie to musisz zapłacic nawet do kilku tysiecy ;]

Bzdura, pojedyncze badanie kosztuje 400 zł, chyba że jest potrzebny kontrast to 550 zł, żadne kilka tysięcy no chyba że chcesz zrobić się od głowy do pięty na raz :))))))))))))))))

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2009 - 22:03

Jest coś takiego jak Opieka Medyczna w PZU Życie - Salus jest partnerem PZU Życie
szukaj w : http://www.opiekamed....pl/indywid.htm :)

wariant komfort plus w tym
Podstawowe testy Diagnostyczne

Dostęp do następujących testów diagnostycznych*:

1. badania hematologiczne i układu krzepnięcia:czas częściowej tromboplastyny po aktywacji/czas kaolinowo - kefalinowy (APTT), czas protrombinowy (PT), fibrynogen (FIBR), morfologia krwi z pełnym różnicowaniem granulocytów,odczyn opadania krwinek czerwonych (OB), płytki krwi, retikulocyty;

2. badania biochemiczne:albuminy, aminotransferaza alaninowa (ALT), aminotransferaza asparaginianowa (AST), amylaza, białko całkowite, białko C-reaktywne (CRP), bilirubina bezpośrednia, bilirubina całkowita, chlorki (CI), cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, dehydrogenaza mleczanowa (LDH), fosfataza alkaliczna (AP), fosfataza kwaśna całkowita, fosfataza sterczowa, gammaglutamylotranspeptydaza (GGTP), glukoza, kinaza fosfokreatynowa, kreatynina, kwas moczowy, mocznik, potas (K), proteinogram, sód (Na), test obciążenia glukozą, triglicerydy, wapń całkowity (Ca), żelazo - całkowita zdolność wiązania (TIBC), żelazo (Fe);

3. badania serologiczne i immunologiczne:antygen HBs, antystreptolizyna O (ASO), oznaczenie grupy krwi układu A, B, 0, Rh(D) z oceną hemolizyn, odczyn Waalera-Rosego, odczyn VDRL(USR/RPR), przeciwciała przeciw HBs;

4. badania hormonalne:hormon tyreotropowy (TSH);

5. badania moczu: amylaza w moczu, badanie ogólne moczu (profil), białko w moczu, glukoza w moczu, kreatynina w moczu, wapń w moczu;

6. badania kału:badanie ogólne kału, krew utajona w kale, pasożyty/jaja pasożytów w kale;

7. posiewy i bakteriologia:posiew moczu z antybiogramem, posiew kału ogólny, posiew kału w kierunku Salmonella - Shigella, posiew z gardła, posiew z rany;

8. badania czynnościowe:EKG spoczynkowe, spirometria;

9. badania z zakresu diagnostyki RTG:RTG kości twarzy (okolicy czołowej, żuchwy, szczęki, zatok nosa, nosa, oczodołu, okolicy nadoczodołowej, spojenia żuchwy, okolicy jarzmowo - szczękowej);RTG tkanek miękkich klatki piersiowej;RTG kręgosłupa AP i L (całego, szyjnego, piersiowego, lędźwiowo - krzyżowego);RTG kości kończyn i miednicy (barku i ramienia, łokcia/przedramienia, nadgarstka/dłoni, kończyny górnej, kończyny dolnej, miednicy/biodra, uda/kolana/podudzia, kostki/stopy);RTG przeglądowe jamy brzusznej;

10. badania z zakresu diagnostyki USG:USG gruczołu krokowego (przez powłoki brzuszne), USG macicy nieciężarnej i przydatków, USG macicy ciężarnej, USG miednicy małej, USG piersi, USG przeglądowe jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, USG tarczycy;

11. inne:badanie cytologiczne wymazu z szyjki macicy.
Specjalistyczne testy diagnostyczne

Dostęp do specjalistycznych testów diagnostycznych *:

1.badania biochemiczne:antygen swoisty dla stercza - PSA całkowite, ferrytyna, hemoglobina glikowana (HbA1C), transferyna;

2. badania hormonalne:aldosteron, dehydroepiandrosteronu siarczan (DHEAS), estradiol, hormon adrenokortykotropowy (ACTH), hormon folikulotropowy (FSH), hormon luteinizujący (LH), kortyzol, osteokalcyna, parathormon (PTH), progesteron, prolaktyna (PRL), testosteron, trijodotyronina całkowita (TT3), trijodotyronina wolna (fT3), tyroksyna całkowita (TT4), tyroksyna wolna (fT4);

3. badania immunologiczne:immunoglobulina E całkowite (IgE), przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO), przeciwciała przeciw tyreoglobulinie (ATG);4. badania wirusologiczne:antygen HBe, przeciwciała przeciw HBe, przeciwciała przeciw HCV, przeciwciała przeciw HIV, przeciwciała przeciw rubella/różyczka (IgG,IgM), przeciwciała przeciw toksoplazmoza gondii (IgG, IgM), przeciwciała przeciw mononukleoza zakaźna/EBV (IgM);

4.badania wirusologiczne:antygen HBe, przeciwciała przeciw HBe, przeciwciała przeciw HCV, przeciwciała przeciw HIV, przeciwciała przeciw rubella/różyczka (IgG,IgM), przeciwciała przeciw toksoplazmoza gondii (IgG, IgM), przeciwciała przeciw mononukleoza zakaźna/EBV (IgM);

5. badania czynnościowe:EKG - pomiar całodobowy metodą Holtera, EKG - próba wysiłkowa całodobowy pomiar ciśnienia tętniczego, EEG, EMG;

6. badania endoskopowe (z możliwością wykonania badania histopatologicznego):gastroskopia (z możliwością wykonania testu ureazowego),rektoskopia, sigmoidoskopia;

7. badania z zakresu diagnostyki USG: echokardiografia (ECHO), USG dopplerowskie naczyń jamy brzusznej, szyi i kończyn, USG gruczołu krokowego transrektalne, USG stawów biodrowych i kolanowych, USG transwaginalne macicy i przydatków;

8. badania z zakresu diagnostyki obrazowej**:mammografia, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, urografia, wlew doodbytniczy;
:)
9. inne:audiometria, biopsja cienkoigłowa tarczycy, densytometria, skórne testy alergiczne

oprócz tego
Opieka podstawowa
Dostęp do lekarza rodzinnego, internisty i pediatry

oraz
Opieka specjalistyczna
Dostęp do lekarzy specjalistów w następujących poradniach:

1. ginekologiczna
2. chirurgiczna,
3. ortopedyczna,
4. okulistyczna,
5. kardiologiczna,
6. pulmonologiczna,
7. dermatologiczna,
8. otolaryngologiczna,
9. neurologiczna,
10. urologiczna,
11. reumatologiczna,
12. alergologiczna,
13. gastrologiczna,
14. diabetologiczna,
15. endokrynologiczna.
16. nefrologiczna

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2009 - 07:59

kiedy poradnie neurlogiczne ze Słupska beda kierowały chorych do Salusa w Słupsku na badanie , a nie do Koszalina ?

#10 ~chrumek~

~chrumek~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2009 - 08:34

kiedy poradnie neurlogiczne ze Słupska beda kierowały chorych do Salusa w Słupsku na badanie , a nie do Koszalina ?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2009 - 10:09

No nie,chyba do Koszalina nie kieruja,ale do Gdanska.4 lata temu nie moglam wydebic skierowania i zdecydowalam sie na badanie prywatne.Poszlam do NFZ i pytalam,gdzie jest najblizej.Kiedy uslyszlam,ze musze do Gdanska,powiedzialam STOP.Ja ,za swoje pieniadze wybieram,a nie bede robic niczego pod dykltando.Wtenczas podano mi kontakt do Koszalina.Co prawda w Gdansku mialam robiony rezonans w 2000 roku i teraz mam porownanie.W Gdansku panie sa(byly)bardziej przyjazne,pomocne,a w Koszalinie mimo,ze bylam pacjentka prywatna troche mnie delikatnie powiem osiusiano.Badanie dostalam poczta do domu,za co musialam rowniez zaplacic (grosze,bo grosze,ale zawsze cos).Oby tylko badania w Salusie byly prawidlowo opisywane,bo o to w tym wszystkim chodzi.Jeszcze,zeby lekarze chetniej kierowali na o badanie,a nie patrzyli na pacjenta jak na zebraka,ktory chce wyrwac z kieszeni-skrzywdzic lekarza.

#12 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2009 - 20:26

fajnie by bylo gdyby SALUS zrobil PEDIATRIĘ z prawdziwego zdarzenia
bo to co sie dzieje w szpitalu na górce - woła o pomstę do nieba

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2009 - 12:35

Jest coś takiego jak Opieka Medyczna w PZU Życie - Salus jest partnerem PZU Życie
szukaj w : http://www.opiekamed....pl/indywid.htm :)

wariant komfort plus w tym
Podstawowe testy Diagnostyczne

Dostęp do następujących testów diagnostycznych*:

1. badania hematologiczne i układu krzepnięcia:czas częściowej tromboplastyny po aktywacji/czas kaolinowo - kefalinowy (APTT), czas protrombinowy (PT), fibrynogen (FIBR), morfologia krwi z pełnym różnicowaniem granulocytów,odczyn opadania krwinek czerwonych (OB), płytki krwi, retikulocyty;

2. badania biochemiczne:albuminy, aminotransferaza alaninowa (ALT), aminotransferaza asparaginianowa (AST), amylaza, białko całkowite, białko C-reaktywne (CRP), bilirubina bezpośrednia, bilirubina całkowita, chlorki (CI), cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, dehydrogenaza mleczanowa (LDH), fosfataza alkaliczna (AP), fosfataza kwaśna całkowita, fosfataza sterczowa, gammaglutamylotranspeptydaza (GGTP), glukoza, kinaza fosfokreatynowa, kreatynina, kwas moczowy, mocznik, potas (K), proteinogram, sód (Na), test obciążenia glukozą, triglicerydy, wapń całkowity (Ca), żelazo - całkowita zdolność wiązania (TIBC), żelazo (Fe);

3. badania serologiczne i immunologiczne:antygen HBs, antystreptolizyna O (ASO), oznaczenie grupy krwi układu A, B, 0, Rh(D) z oceną hemolizyn, odczyn Waalera-Rosego, odczyn VDRL(USR/RPR), przeciwciała przeciw HBs;

4. badania hormonalne:hormon tyreotropowy (TSH);

5. badania moczu: amylaza w moczu, badanie ogólne moczu (profil), białko w moczu, glukoza w moczu, kreatynina w moczu, wapń w moczu;

6. badania kału:badanie ogólne kału, krew utajona w kale, pasożyty/jaja pasożytów w kale;

7. posiewy i bakteriologia:posiew moczu z antybiogramem, posiew kału ogólny, posiew kału w kierunku Salmonella - Shigella, posiew z gardła, posiew z rany;

8. badania czynnościowe:EKG spoczynkowe, spirometria;

9. badania z zakresu diagnostyki RTG:RTG kości twarzy (okolicy czołowej, żuchwy, szczęki, zatok nosa, nosa, oczodołu, okolicy nadoczodołowej, spojenia żuchwy, okolicy jarzmowo - szczękowej);RTG tkanek miękkich klatki piersiowej;RTG kręgosłupa AP i L (całego, szyjnego, piersiowego, lędźwiowo - krzyżowego);RTG kości kończyn i miednicy (barku i ramienia, łokcia/przedramienia, nadgarstka/dłoni, kończyny górnej, kończyny dolnej, miednicy/biodra, uda/kolana/podudzia, kostki/stopy);RTG przeglądowe jamy brzusznej;

10. badania z zakresu diagnostyki USG:USG gruczołu krokowego (przez powłoki brzuszne), USG macicy nieciężarnej i przydatków, USG macicy ciężarnej, USG miednicy małej, USG piersi, USG przeglądowe jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, USG tarczycy;

11. inne:badanie cytologiczne wymazu z szyjki macicy.
Specjalistyczne testy diagnostyczne

Dostęp do specjalistycznych testów diagnostycznych *:

1.badania biochemiczne:antygen swoisty dla stercza - PSA całkowite, ferrytyna, hemoglobina glikowana (HbA1C), transferyna;

2. badania hormonalne:aldosteron, dehydroepiandrosteronu siarczan (DHEAS), estradiol, hormon adrenokortykotropowy (ACTH), hormon folikulotropowy (FSH), hormon luteinizujący (LH), kortyzol, osteokalcyna, parathormon (PTH), progesteron, prolaktyna (PRL), testosteron, trijodotyronina całkowita (TT3), trijodotyronina wolna (fT3), tyroksyna całkowita (TT4), tyroksyna wolna (fT4);

3. badania immunologiczne:immunoglobulina E całkowite (IgE), przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO), przeciwciała przeciw tyreoglobulinie (ATG);4. badania wirusologiczne:antygen HBe, przeciwciała przeciw HBe, przeciwciała przeciw HCV, przeciwciała przeciw HIV, przeciwciała przeciw rubella/różyczka (IgG,IgM), przeciwciała przeciw toksoplazmoza gondii (IgG, IgM), przeciwciała przeciw mononukleoza zakaźna/EBV (IgM);

4.badania wirusologiczne:antygen HBe, przeciwciała przeciw HBe, przeciwciała przeciw HCV, przeciwciała przeciw HIV, przeciwciała przeciw rubella/różyczka (IgG,IgM), przeciwciała przeciw toksoplazmoza gondii (IgG, IgM), przeciwciała przeciw mononukleoza zakaźna/EBV (IgM);

5. badania czynnościowe:EKG - pomiar całodobowy metodą Holtera, EKG - próba wysiłkowa całodobowy pomiar ciśnienia tętniczego, EEG, EMG;

6. badania endoskopowe (z możliwością wykonania badania histopatologicznego):gastroskopia (z możliwością wykonania testu ureazowego),rektoskopia, sigmoidoskopia;

7. badania z zakresu diagnostyki USG: echokardiografia (ECHO), USG dopplerowskie naczyń jamy brzusznej, szyi i kończyn, USG gruczołu krokowego transrektalne, USG stawów biodrowych i kolanowych, USG transwaginalne macicy i przydatków;

8. badania z zakresu diagnostyki obrazowej**:mammografia, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, urografia, wlew doodbytniczy;
:)
9. inne:audiometria, biopsja cienkoigłowa tarczycy, densytometria, skórne testy alergiczne

oprócz tego
Opieka podstawowa
Dostęp do lekarza rodzinnego, internisty i pediatry

oraz
Opieka specjalistyczna
Dostęp do lekarzy specjalistów w następujących poradniach:

1. ginekologiczna
2. chirurgiczna,
3. ortopedyczna,
4. okulistyczna,
5. kardiologiczna,
6. pulmonologiczna,
7. dermatologiczna,
8. otolaryngologiczna,
9. neurologiczna,
10. urologiczna,
11. reumatologiczna,
12. alergologiczna,
13. gastrologiczna,
14. diabetologiczna,
15. endokrynologiczna.
16. nefrologiczna

..dużo tego..i w większości pełnopłatne..no ale występy przy okazji akcji są darmowe :P

#14 ~gosia~

~gosia~
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 18:16

niestety słupscy lekarze kierują do Koszalina (mam skierowanie ja i moja córka) na pytanie dlaczego nie do Salusa twierdzą że w Kosza;linie jest niedokładny, co wydaje mi się bzdurą. A teraz mam wyznaczony termin w Koszalinie na koniec czerwca na godzinę 18.50 i 19.20 i zanim dojadę do Słupska to..., nie rozumiem tych lekarzy

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 18:23

niestety słupscy lekarze kierują do Koszalina (mam skierowanie ja i moja córka) na pytanie dlaczego nie do Salusa twierdzą że w Kosza;linie jest niedokładny, co wydaje mi się bzdurą. A teraz mam wyznaczony termin w Koszalinie na koniec czerwca na godzinę 18.50 i 19.20 i zanim dojadę do Słupska to..., nie rozumiem tych lekarzy

Przypuszczam,ze slepo sluchasz lekarza.Masz prawo wyboru,a wiec zadzwon do Gdanska,do Salusa,czy gdzie chcesz i przyjma Cie bez niczego.Chyba,ze terminy beda nie do wytrzymania.

Dziwi mnie tez,ze nasi lekarze kieruja do Koszalina,przeciez to sabotaz,bo inne wojewodztwo i inna Kasa Chorych.

#16 ~Krynia~

~Krynia~
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 18:52

Lekarze kierują do Koszalinie, bo w Salusie wyczerpane są limity na ten rok. Mam skierowanie na rezonans magnetyczny i zapisy na ten rok przyjmowane będą w lipcu, o ile Salus dostamie pieniądze z NFZ jeszcze na ten rok. Tak więc terminy w Słupsku tragiczne. Mam nadzieję, że dotrwam.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 18:57

Lekarze kierują do Koszalinie, bo w Salusie wyczerpane są limity na ten rok. Mam skierowanie na rezonans magnetyczny i zapisy na ten rok przyjmowane będą w lipcu, o ile Salus dostamie pieniądze z NFZ jeszcze na ten rok. Tak więc terminy w Słupsku tragiczne. Mam nadzieję, że dotrwam.

A w Gdansku sie dowiadywalas?

#18 ~Krynia~

~Krynia~
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 21:02

W marcu dostałam skierowanie i już nie było miejsc. Wszystkie zajęte do sierpnia, bo na tyle starczyła dotacja z NFZ. Dla mnie to jakaś paranoja.
Jest w Słupsku aparatura, a nie można wykonać badań. Owszem, można, ale za ciężką, jak dla mnie kasę.
Wiem, że można w Koszalinie i Sopocie. To po co u nas ten rezonans. Dla ozdoby? Pochwalić się, że Słupsk też ma? Słow brak.

#19 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 10 maj 2011 - 16:27

W Słupsku na hubalczyków jest pracownia magnetyczna z terminami około tygodnia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych