Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


37 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 marzec 2015 - 12:54:45

Wypłata   odprawy z tyt. zwolnienia rupowego to też oraniczenia tylko  do wysokości 15 najniższego wynagrodzenia czyli 1750 x 15 = 26250,00zł. pomimo że przepisy mówią o  3- miesięcznej odprawie albo w umowie o pracę zawarto inne opcje.

No , ale trzeba było coś wymyślić żeby prezesowi Sikorze dać odprawę w  "godnej" wysokosci.

Mało chłop się jeszcze dorobił,#22 ~7~

~7~
 • Goście

Napisano 22 marzec 2015 - 14:03:07

podwyżki regularnie co 3 miechy to stać ich na wydatki taaaakich rzędów (sic.12, 15 tys złotych)#23 ~Fan PGM~

~Fan PGM~
 • Goście

Napisano 22 marzec 2015 - 14:39:18

Co?! Jeszcze odprawy sobie naliczają?!

Chyba wstydu nie mają?!#24 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 marzec 2015 - 17:45:33

i ten głos powinien Pan, Panie Prezydencie wziąć pod uwagę, bo to jest słuszna wypowiedź, Słupska nie stać na 12 000 zł dla prezesów, mamy o wiele więcej wydatków. Oczywiście oszczędności w PGM to też: po kilku kierowników na oddziałach, kiedyś był jeden i naprawiano, remontowano, a ludzie byli zadowoleni. Zmienić zarząd spółki, mają straaaaszne nawyki i blade pojęcie o zarządzaniu spółką, co widać po kondycji w jakiej jest spółka, dbali o własny, o nie firmy interes (kto dorobił się domu, kto się buduje?), zlikwidować stanowisko rzecznika, toż to kpina, że stać firmę na opłacanie stanowisk rzeczników, dyrektorów zarządzających, asystentów, pełnomocników ect...to wymysł Pana Sikory, dla ochrony własnej  p...oopy zresztą, bo najlepiej umyć rączki, bo to nie ja......natomiast  związki zawodowe, szczególnie ten ostatnio powstały, pogonić na cztery wiatry!!!!!!!

Potwierdzam. W spółce PGM i we wspólnotach pracyją bardzo niekompetetni ludzie.Brak im podstawowej wiedzy.Nie potrafią lub nie chcą pojąć co to jest koszt wspólny a co nie.Rady Nadzorcze nie powinny pobierać pensji a tylko i wyłącznie diety za udział w posiedzeniach.Oni przecież nie zarządzają spółkami a jedynie na walnych zgromadzeniach udzielają absolutorium dla Zarządów.

#25 ~Olki~

~Olki~
 • Goście

Napisano 22 marzec 2015 - 18:55:38

W PGM trzeba powołać osobnych administratorów dla mieszkań komunalnych we wspólnotach.

Mieszkania komunalne absorbują gros czasu administratorów.

 

 #26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 marzec 2015 - 20:51:35

W PGM trzeba powołać osobnych administratorów dla mieszkań komunalnych we wspólnotach.

Mieszkania komunalne absorbują gros czasu administratorów.

Chyba gro, jeśli już? #27 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 22 marzec 2015 - 21:13:02

Może moja wypowiedź nie będzie popularna, może? Długo jestem mieszkanką PGK i uważam, że pan Sikora wprowdził wiele pozytywnych zmian. Szkoda, że jego nie będzie. Nowemu Prezesowi życzę aby ne zmarnował tego

Przydupas Sikory pisał ten post był na pewno wielokrotnie nagradzany taką taktykę stosował Prezes Sikora a co do pozytywnych zmian trawione stanowiska pracy np. Prokurent 16tyś zł i pełnomocników do byle czego.#28 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 22 marzec 2015 - 21:26:56

Ja bym się nie przejmował tym, że były prezes Tomasz S. jest na zwolnieniu lekarskim i zapewne liczy się z tym, że nie dostanie wypowiedzenia umowy o pracę i będzie tak w nieskończoność się woził z PGM dostając 80% wynagrodzenia. Rozwiązanie jest proste: mimo zwolnienia lekarskiego trzeba mu wysłać na adres domowy wypowiedzenie umowy o prace, podając jako przyczynę wypowiedzenia umowy o pracę podjecie uchwały przez Radę Nadzorczą odwołująca go z funkcji Prezesa Zarządu. Oczywiście Pan Tomasz S. będzie mógł się odwołać do Sądu pracy powołując się na to, że wypowiedziano mu umowę o pracę w czasie zwolnienia lekarskiego. Zgodnie z kodeksem pracy będą mu przysługiwały dwa żądania: albo przywrócenia do pracy na dotychczasowych warunkach albo odszkodowanie w wysokości 3 miesięcznej pensji. Sąd pracy nie uwzględni jego żądania przywrócenia do pracy na dotychczasowych warunkach, gdyż uzna że jest to niemożliwe lub niecelowe (a będzie to niemożliwe i niecelowe wobec tego że Rada Nadzorcza odwoła już wcześniej Tomasza S. z funkcji Prezesa zarządu) – wtedy Sąd zasądzi mu co najwyżej 3 miesięczne odszkodowanie i Pan Tomasz S. mógłby nadal chorować jeszcze przez wiele, wiele miesięcy, ale już bez pobierania wynagrodzenia/zasiłku chorobowego od PGM i ZUS. A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze spółka PGM mogłaby przeznaczyć na wynagrodzenia dla innych pracowników i dalsze zarządzanie zasobem mieszkaniowym. Proszę sprawdzić cały art. 45 kodeksu pracy (par. 1 i 2).

Popieram niech idzie do Sądu Pracy tak jak inni pracownicy co się sądzili z PGM . Sprawiedliwość powinna wziąć górę niż układ kolesiowsko partyjny (PO). #29 ~smerik~

~smerik~
 • Goście

Napisano 22 marzec 2015 - 23:44:27

a może tak konkurs na prezesa , predyspozycje 10% , cena 90% ,to się okaże że za 3tys znajdziecie prezesa ,skąd od razu 12- 15 ,nie macie co z kasą robić błazny.#30 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 00:59:47

a może tak konkurs na prezesa , predyspozycje 10% , cena 90% ,to się okaże że za 3tys znajdziecie prezesa ,skąd od razu 12- 15 ,nie macie co z kasą robić błazny.

Właśnie jest dużo młodych ludzi i bardzo zdolnych ! Popieram jak oszczędności to wszędzie oszczędności !#31 prawdziwy czekista

prawdziwy czekista

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 211 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 05:48:22

Ja proponuję aby w ramach naprawy finansów PGM wystawił na sprzedaż zadłużenia jakie mają lokatorzy. PGM jest niwydolnym windykatorem, pomimo armii zatrudnionych specjalistów zadłużenie lokatorów z roku na rok jest większe. Obecnie są to już chyba kwoty kilkunastomilionowe. Gdyby odzyskać tylko kilka milionów byłoby super. Skoro bibilioteki publiczne i przwoźnicy wystawiają na sprzedaż należności z tytułu kar i nizezapłaconych mandatów to tak samo można zrobić z dłużnikami PGM. Zaraz poprawi się ściagalnośc czynszów i kondycja finansowa firmy. Tylko do tego potrzeba odważnego zarządcy, a nie kiepskiego administratora.#32 ~ziuk~

~ziuk~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 08:16:06

A dlaczego 10% i 90% proponuję tak jak PGM w przetargach 100% cena znajdą się chętni i po wyłonieniu czołówki przeprowadzić licytację kto chce mniej.Nast,epnie proporcjonalnie pozostali pracownicy w dół w stosunku do płacy prezia.#33 ~Jontek~

~Jontek~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 10:32:52

Jak ROZRASTANIE  SIE HYDRY URZEDNICZEJ  poprzez nepotyczne przyjmowanie rodzinek w  urzędach potrafią doprowadzać miasta do upadłosci opisuje dzisiejszy Fakt w artykule    burmistrz Andrzej Szymborski  zwalnia urzedników  bo miasto bankrutuje   i co można ?   nie ,  TRZEBA TAK ZROBIĆ W PGM i UM  !!!

wystarczy przejść sie  w części parteru U.M przy bufecie i porównać np. nazwiska  tam umieszczone na tabliczkach z  nazwiskami radnych bezradnych ,którzy teraz  niby szukają winnych monstrualnego zadłuzenia  miasta  anie patrzą przy tym w lustro.

 #34 ~taki sobie ludzik~

~taki sobie ludzik~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 11:34:29

Chyba gro, jeśli już? 

czyta sie  gro  a pisze sie gros pozdrawiam#35 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 20:23:35

tak, prawie 19 tysięcy maciey k. płacił mu za palenie głupa!

Chodził na pierogi na ul. Słowackiego w godzinach pracy .#36 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 22:28:35

No , ale trzeba było coś wymyślić żeby prezesowi Sikorze dać odprawę w  "godnej" wysokosci.

Mało chłop się jeszcze dorobił,

Cały czas Sikora trąbił że ma kontrakt a tu nagle umowa o pracę to szok .#37 ~Cyga naprany~

~Cyga naprany~
 • Goście

Napisano 17 kwiecień 2015 - 19:22:31

Chodził na pierogi na ul. Słowackiego w godzinach pracy .

 

 

Nie tylko on chadzał na pierogi ,  tutaj bądżmy sprawiedliwi , codziennie też na śniadanka 45 minutowe  do  domu  na  Niemcewicza   chadzał  razem  z  synem  zatrudnionym  na  Prusa            tzw. przewodniczący Solidarności PGM  .

 

Dopiero jak został namierzony przez nowa kierowniczkę  na Niemcewicza ,  wielce się obraził  , jak to on działacz i  sympatyk styropianu i  śmie się go krytykować ?

 

Podobnie jak Wałęsa ma tylko wykształcenie  zasadnicza szkoła przyzakładowa  i w co drugim  wyrazie pisanym  wali po  dwa błędy .

 

Nazywano go na Niemcewicza kadrowym bo wszystkich krytykował od kierownictwa w dół oceniając ich w jednoznaczny sposób:  " on tu długo nie popracuje  ".

 

Wielu ludzi go ocenia , że jest to  cwaniaczek , który tylko dba o rodzinny  czyli własny i syna zadek zawijając się w kolorowe chusteczki  przed  ratuszem i  jednoosobowo demonstrując sprzeciw przeciwko  tym ,  którzy go gonią do roboty a przecież to zwykły robotnik .#38 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 26 grudzień 2015 - 03:06:58

Jak ROZRASTANIE  SIE HYDRY URZEDNICZEJ  poprzez nepotyczne przyjmowanie rodzinek w  urzędach potrafią doprowadzać miasta do upadłosci opisuje dzisiejszy Fakt w artykule    burmistrz Andrzej Szymborski  zwalnia urzedników  bo miasto bankrutuje   i co można ?   nie ,  TRZEBA TAK ZROBIĆ W PGM i UM  !!!

wystarczy przejść sie  w części parteru U.M przy bufecie i porównać np. nazwiska  tam umieszczone na tabliczkach z  nazwiskami radnych bezradnych ,którzy teraz  niby szukają winnych monstrualnego zadłuzenia  miasta  anie patrzą przy tym w lustro.

 

Trochę się zmieniło posadowienie zatrudnienia rodzinek radnych , ktorzy doprowadzili miasto do upadłości finansowej.

 

Jak widzę kilkoro  z nich  "pracuje"  na  parterze po lewej strone od wejścia   i tak   pojawiają sie nazwiska;  Szymański , Lewenstam to tylko  tak przez 5-cio minutowe  przejście  .

 

Dla dobrego obserwatora przez godzine można wyłowić nieżłą kupkę użytkowników darmowego żłobu ,   kawoszy  beż żadnych  aspiracji do tworzenia  działalności  gospodarczej  tak reklamowanej przez ich tatusiów - niszczycieli   dającej   dla mniej wykształconych obywateli tego miasta    pracę.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: słupsk, bieda, złodzieje, PGM, mieszkania, odprawa, prezes

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych