Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Pedofile w sutannach - mit czy ukryta prawda?

kościół pedofilia ksiądz

134 odpowiedzi w tym temacie

#101 ~pos3gacz~

~pos3gacz~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2014 - 19:12:13

Jest dokładnie odwrotnie, tylko ludzie zaślepieni nienawiścią do Kościoła piszą takie bzdury, Martie, obawiam się, że u Ciebie to już może być obsesja :o:

O Andim nie wspominam, bo to akurat przypadek totalnego braku wiedzy w temacie i własnego zdania.

Poczytaj sobie - to tylko tak gwoli - twojej wiadomości.

Jeżeli sam jesteś zaślepiony, to przynajmniej innym tego nie wciskaj.
=====================================================================

Cytat

<<< JP2 - CAŁA PRAWDA O PONTYFIKACIE - koniecznie przeczytaj !!! >>>
O tym jaki był JP2, zwany przez wielu Breżniewem Watykanu, ...
============================================================

Oto wybrane losowo fragmenty wypowiedzi -
----------------------------------------------------------

Cytat

O tym jaki był JP2, zwany przez wielu Breżniewem Watykanu, świadczy wiele faktów. Doprawdy można by tu podać ich całe mnóstwo, m.in. zatajanie pedofilstwa duchownych
.
JP2 oraz długoletni szef Kongregacji Nauki i Wiary, kard. Ratzinger wymagali bezwzględnego respektowania postanowień dwóch dokumentów.

Pierwszy z nich, to tajna instrukcja autorstwa kard. Alfreda Ottavianiego "Instructio De Modo Procedendi In Causis Sollicitationis",

podpisana w 1962 roku przez papieża Jana XXIII, zakazująca ujawniania przypadków pedofilii pod groźbą klątwy dla ujawniających i nakazującą skłanianie ofiar do milczenia też pod groźbą klątwy(źródłem przecieku poza Kościół katolicki jest katolicki ksiądz Thomas Doyle, który treść opracowania wraz z wytycznymi ujawnił w 2003 roku) . JP2 bezwzględnie wymagał od swoich podwładnych respektowania tego aktu.

Okres pontyfikatu JP2, to seria zatajania pedofilstwa duchownych. Ten problem był jedną z głównych przyczyn tego, że społeczeństwa takich krajów jak Francja czy Irlandia wyraźnie odeszły od religii.

Drugi dokument - "Crimen sollicitationis",

także wydany w 1962 r. W myśl litery opracowania należy niezwłocznie otoczyć opieką księdza, oskarżonego o seksualne wykorzystywanie małoletniego i przenoszenie go z parafii do parafii. Skandal seksualny musi być opanowany i pójść w zapomnienie. Buntownicy i osoby, które do niego doprowadziły, zneutralizowani i ukarani. Skutkiem tego, zaszczuta rodzina ofiary musi opuścić miejscowość, w której mieszka, albowiem za sprawą agitacji z ambony, jest ona przedmiotem ostracyzmu ze strony wspólnoty lokalnej.

Cytat

Ze względu na to, że obowiązuje on wszystkich biskupów katolickich na całym świecie - postępowanie Kurii diecezjalnych w stosunku do wydarzeń seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży jest podobne i to właśnie sprowokowało prowadzących śledztwa do przekonania, że muszą istnieć jakieś wspólne ustalenia dotyczące tego problemu. Dalsze dochodzenia przyniosły ujawnienie się osób które udostępniły pisaną po łacinie kopię tego dokumentu. Uważa się, że dochodzenie państwowej komisji w sprawie masowego wykorzystywania seksualnego małoletnich w Irlandii, doprowadziło do odkrycia kompromitującego Kościół tajnego dokumentu.

Ciekawostka: B16 w 2005 r. zwrócił się do prezydenta Busha z prośbą o list żelazny, który gwarantowałby mu, że w przypadku wizyty w USA nie zostanie aresztowany. Za co? Za to, że w 2001 r. (będąc jeszcze kardynałem) wysłał list do hierarchów, w którym zakazywał informowania władz świeckich o wynikach śledztw w sprawie księży-pedofilów w przypadkach, gdy nie upłynęło 10 lat od osiągnięcia pełnoletniości przez ofiary. W Teksasie odbywa (odbywał?) się proces w tej sprawie (namawianie do krycia przestępcy).
Istotny problem pedofilstwa duchownych jest także w USA. Tam nie udało się Watykanowi zataić problemu, co skutkowało olbrzymimi odszkodowaniami. Nawet w Polsce łagodnie zatuszowano sprawę abp. Paetza.
A propos USA, w 2003 r. grupa adwokatów przygotowała nawet projekt uznania Kościoła katolickiego za organizację działającą jak struktury mafijne i jego delegalizację
-----------------------------------------------------------

Masz jeszcze jakieś argumenty na obronę działań KK

#102 ~pos3gacz~

~pos3gacz~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2014 - 19:22:29

Martie, moja Droga i lubiana, akurat z tymi powyżej zacytowanymi słowami Terlikowskiego zgadzam się w 100%, to sama prawda, fakt, iż taka kanalia, jaką jest Palikot jest trzecia w Polsce pokazuje tylko żenujący poziom tego Narodu, a w zasadzie jego brak, brak jakichkolwiek moralnych zasad, poziom zidiocenia Polaków jest niesamowity.

Nawet za bardzo nie musiałeś się wysilać, aby dowieść, że masz wspólne
poglądy z tym oszołomem, któremu wszystko kojarzy się z seksem.

Znalazłeś pewnie bardzo dużo tych moralnych zasad wśród przedstawicieli kleru, a w szczególności w polskich zapasionych i zapijaczonych biskupach ???

#103 Bury Kocur

Bury Kocur

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 3664 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 19:54:13

Znów za mną łazisz pos3gacz? A może Ty chłopców lubisz? Bo ja nie.
Akurat o JP2 nie mam wcale lukratywnych myśli, a to, co napisałeś wiem, więcej wiem, niż myślisz, o ile w ogóle myślisz internetowy trollu. 
I nie będę się powtarzał, już nieraz to pisałem żebyś się ode mnie od... czepił, bo ja nie preferuję starszych panów.

Znalazłeś pewnie bardzo dużo tych moralnych zasad wśród przedstawicieli kleru, a w szczególności w polskich zapasionych i zapijaczonych biskupach ???

Bardzo mało.

Widać nie łapiesz sensu, zbyt zaślepiony jadem.

Użytkownik Bury Kocur edytował ten post 25 styczeń 2014 - 20:19:06

#104 ~Hokus~

~Hokus~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 11:30:22

bronię jedynie tradycji chrześcijańskiej, wartości, nie znoszę szkalowania świętości, bo to tradycja,to dobra wypracowane od pokoleń.
Prawej strony sceny politycznej głównie bronię ze względu na to, że nie wstydzi się Polski, patriotyzmu, że sprzeciwia się postmodernistycznym pomysłom bandytów z PO, SLD i całego tego bagna.
Ateizm nie jest równoznaczny z atakowaniem Kościoła, ja go zawsze bronię, a wiarę cenię, choć jej nie posiadam.

Ciekawe stwierdzenie: "wypracowane od pokoleń". Czy jesteś pewien, że wypracowywanie jest możliwe w sytuacji, gdy wartości i świętości są nienegocjowalne? A chyba właśnie próby ich negocjocjacji nazywasz szkalowaniem, no bo cóż innego? Nic dziwnego, że w tej sytuacji Terlikowski jest dla Ciebie bohaterem ;)

A może mówiąc o procesie wypracowywania miałeś na myśli zdolność ludzi kościoła do redefiniowania świętości i dogmatów w odpowiedzi na potrzeby czasów?

I skąd założenie, że doświadczenia pokoleń Polaków, to tradycja chrześcijańska, a nie tradycja polska? ;)

Ateizm nie jest równoznaczny z atakowaniem kościoła, podobnie jak chęć, jeżeli nie obowiązek człowieka do weryfikowania i rewidowania każdej możliwej "świętości", ale ten fakt raczej powinieneś tłumaczyć ludziom kościoła ;)

Mam nadzieję, że przestrzeń publiczna, w tym Internet, doczeka się czasów i rozwiązań, gdzie za niepoparte dowodami oskarżenia o bandytyzm spotykać będzie nieuchronna i zasłużona kara.

#105 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 11:52:39

1. Z reszta pisząc o zidioceniu społeczeństwa w kontekście głosowania na palikota obraziłeś mnie, gdyż głosowałem na niego w ostatnich wyborach,

2.  a mimo to nie uważam się za idiotę.

3. Uważam się za osobę o otwartym umyśle,

4. Prawda jest taka że po straciło resztkę zaufania, pis go nie zyskał, gdyz u nich nie ma miejsca na samodzielne myślenie-

1. To popełniłeś duży błąd.

2....a który idiota sam uważa się za takiego ? ;) :D

3. ... :lol:

4. Kimże jesteś że znasz właśnie taką a nie inną prawdę ?
Prawda jest taka że PiS rośnie w siłę, a jest to spowodowane między innymi też tym, że ci od palikota się skompromitowali i wciąż się kompromitują. :P

1. Cóż, jesteś pierwsza osobą od długiego czasu, która mimo diametralnych różnic w pogladach potrafiła zachować klasę.

2. Ps: o słowach papieża rozmawiałem z księdzem, który jest kolegą z liceum mojego szwagra.

1. To fakt, zgadzam się tutaj z tobą....ale wszak to kot, prawda ? ;) ^_^ :D

2. Tytus, przypominam ci to że żeby mieć szwagra to trzeba mieć żonę. Konkubinat to nie jest małżeństwo, zapamiętaj to sobie raz na zawsze. :lol:

#106 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:06:10

kiedy to Chef

Kiedy nauczysz się poprawnie pisać nocny ? Wstyd ! <_<  :D
Nawiązując do tego tematu chciałbym się "pochwalić" że zawsze jak idę przez park Waldorfa w Słupsku, to spluwam przez lewe ramię.
Dlatego że czuję obrzydzenie do faktu, że ktoś taki może być patronem czegokolwiek....przecież to był pederasta i pedofil.

Jest dokładnie odwrotnie, tylko ludzie zaślepieni nienawiścią do Kościoła piszą takie bzdury, Martie, obawiam się, że u Ciebie to już może być obsesja :wacko:

O Andim nie wspominam, bo to akurat przypadek totalnego braku wiedzy w temacie i własnego zdania.

Alleluja Bury Kocur, alleluja ! :)
Pozdrawiam serdecznie :)

#107 ~kid j~

~kid j~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 13:41:41

Nawiązując do tego tematu chciałbym się "pochwalić" że zawsze jak idę przez park Waldorfa w Słupsku, to spluwam przez lewe ramię.
Dlatego że czuję obrzydzenie do faktu, że ktoś taki może być patronem czegokolwiek....przecież to był pederasta i pedofil.

ot, i wyszedł na jaw cały system wartości, nie wspominając już o parchatym charakterku. na szczęście twoim marnym imieniem żaden park nazwany nie będzie, bo przechodząc przezeń musiałbym się chyba zrzygać.....

#108 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 13:51:49

A ten typ dalej do tytka pisze, mimo że już prawie wszyscy olali go ciepłym moczem i nikt z typem nie pisze :-S
Nawet bury kocur napisał że typek szkodzi środowisku swojemu idiityzmami, a ten mu nadal w d..ę wlazi :-D

1. To popełniłeś duży błąd.
2....a który idiota sam uważa się za takiego ? ;) :D
3. ... :lol:
4. Kimże jesteś że znasz właśnie taką a nie inną prawdę ?
Prawda jest taka że PiS rośnie w siłę, a jest to spowodowane między innymi też tym, że ci od palikota się skompromitowali i wciąż się kompromitują. :P

1. To fakt, zgadzam się tutaj z tobą....ale wszak to kot, prawda ? ;) ^_^ :D

2. Tytus, przypominam ci to że żeby mieć szwagra to trzeba mieć żonę. Konkubinat to nie jest małżeństwo, zapamiętaj to sobie raz na zawsze. :lol:

#109 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 14:51:49

ot, i wyszedł na jaw cały system wartości, nie wspominając już o parchatym charakterku. na szczęście twoim marnym imieniem żaden park nazwany nie będzie, bo przechodząc przezeń musiałbym się chyba zrzygać.....

:D :rolleyes:
Jestem dumny ze swojego systemu wartości i z tego że jestem homofobem ! ^_^

W parku nazwanym moim imieniem wstęp zboczeńcom byłby zabroniony, więc nie miałbyś szansy tam się zrzygać kid. :P :D

#110 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 14:56:46

1. A ten typ dalej do tytka pisze, mimo że już prawie wszyscy olali go ciepłym moczem i nikt z typem nie pisze :-S

2. Nawet bury kocur napisał że typek szkodzi środowisku swojemu idiityzmami,

3. a ten mu nadal w d..ę wlazi :-D

1. Zaprzeczasz sam sobie gościu. ;) :D

2. Który to typek ? :huh: :D

3. Dlaczego wciąż używasz takich zwrotów  ?
Pewnikiem jest coś na rzeczy z tobą (ten tego) że tylko jedno ci w głowie. ;) :lol:

#111 ~pos3gacz~

~pos3gacz~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 19:16:06

Znów za mną łazisz pos3gacz? A może Ty chłopców lubisz? Bo ja nie.
Akurat o JP2 nie mam wcale lukratywnych myśli, a to, co napisałeś wiem, więcej wiem, niż myślisz, o ile w ogóle myślisz internetowy trollu. 
I nie będę się powtarzał, już nieraz to pisałem żebyś się ode mnie od... czepił, bo ja nie preferuję starszych panów.

Bardzo mało.
Widać nie łapiesz sensu, zbyt zaślepiony jadem.

Gdybyś wiedział więcej, to byś takich bzdur nie wypisywał.
To by było po pierwsze - primo.

Po drugie - primo - nie pochwalałbyś wypowiedzi Terlikowskiego, który, jako "zakuty" katolik swoimi wypowiedziami dowodzi, iż nim nie jest.

Bury Kocur, dnia 25 Sty 2014 - 4:38 PM, napisał:
Martie, moja Droga i lubiana,

akurat z tymi powyżej zacytowanymi słowami Terlikowskiego zgadzam się w 100%

To stwierdzenie - napisane przez ciebie mówi całą prawdę o tobie i tobie podobnych.

Tak gwoli przypomnienia - łażenie za tobą nie sprawia mi przyjemności.

#112 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 21:12:19

Tak gwoli przypomnienia - łażenie za tobą nie sprawia mi przyjemności.

Wybacz Jożin, ale z twoich postów można wywnioskować zupełnie coś innego,
że sprawia ci przyjemność łażenie za kotami. :D

#113 ~lencek~

~lencek~
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 15:02:35

www.pedofil.com.pl

#114 ate

ate

Obserwator rzeczy dziwnych i ulotnych

• PipPipPipPip
  • 1685 postów

Napisano 07 luty 2014 - 19:48:33

Wybacz Jożin, ale z twoich postów można wywnioskować zupełnie coś innego,
że sprawia ci przyjemność łażenie za kotami. :D

A jak u ciebie z kozami? Sprawia ci przyjemność? Sprawia, sprawia...Pisałeś przecież...Jak to było?..."moją żonę można nazwać niezłą kozą..." Cóż...parafrazując...koza jaka jest każdy widzi...

Sympatyczne zwierzę...Ale żeby od razu "żona"? Hmmmm, w sumie?...Jak to mówią: twoja małpa - twój cyrk...

Użytkownik ate edytował ten post 07 luty 2014 - 19:49:19

#115 Witraż

Witraż

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 07 luty 2014 - 21:05:00

Tępić to pedalstwo, tępić, jakim prawem cierpią na tym dzieci

#116 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2016 - 20:28:37

To nie mit wielu sędziów i prokuratorów to pedofile.

#117 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 00:17:37

Cenzorzy wiernie jak psy służyli czerwonym i ci sami teraz czarnym d*upy liżą! B)

#118 Dreistadt

Dreistadt

Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 11:41:28

Wystarczy czasem zmienić szaty i już człowiek samym dobrem się staje - prawda? ;)

#119 pantadeusz2015

pantadeusz2015

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2286 postów

Napisano 19 sierpień 2017 - 22:55:29

Wystarczy czasem zmienić szaty i już człowiek samym dobrem się staje - prawda? ;)

Zapytaj rodziców dlaczego cię zrobili idiotą ?

#120 Dreistadt

Dreistadt

Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 15:07:46

Międzynarodowe siatki pedofilskie powiązane ze światem polityki  i tu pies pogrzebany, stąd też ta odgórnie nieoficjalnie narzucona cisza medialna w tym przedmiocie, a nic nigdy .. - prawda? B)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kościół, pedofilia, ksiądz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych