Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Pedofile w sutannach - mit czy ukryta prawda?

kościół pedofilia ksiądz

134 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~Hokus~

~Hokus~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2014 - 11:39:39

Jest dokładnie odwrotnie, tylko ludzie zaślepieni nienawiścią do Kościoła piszą takie bzdury, Martie, obawiam się, że u Ciebie to już może być obsesja :wacko:

O Andim nie wspominam, bo to akurat przypadek totalnego braku wiedzy w temacie i własnego zdania.

Jeżeli jest dokładnie odwrotnie, to zachodzi to bezobjawowo ;) Ale może szukam objawów nie tam, gdzie powinienem? Może to nadmiar szarych komórek jest odpowiedzialny za agresję, jaką często mamy okazję obserwować wśród czytelników takich tytułów? ;)

#82 martie.es

martie.es

Znajdzie sie kij na banderowski ryj!

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 9758 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:02:27

Jest dokładnie odwrotnie, tylko ludzie zaślepieni nienawiścią do Kościoła piszą takie bzdury, Martie, obawiam się, że u Ciebie to już może być obsesja :wacko:

O Andim nie wspominam, bo to akurat przypadek totalnego braku wiedzy w temacie i własnego zdania.

A dlaczego bzdury ? Bardzo czesto czytam Fronde, lecz po lekturze publicystyki Terlikowskiego nasuwa sie tylko jeden wniosek. Jest to ultras katolicki, ktoremu wszystko kojarzy sie z rozpusta seksulana, poniewaz seks i religia sa dla Terlikowskiego tozsame  :blink:

Niedlugo poda wykladnie katolickiego podejscia do strzyzenia i farbowania wlosow oraz obcinania i malowania paznokci ;)

Czy zabiegi pielegnacyjne, a wiec wszelkie zlo podnoszace walory seksulane naruszaja integralnosc cielesna i sa grzechem ?

Terlikowski twierdzi, ze poprzez jego publicystyke przemawia Bog  :o

Nawet pewien ksiadz o nazwisku Biskup powiedzial te slowa :

"Czy znajdzie się jakiś odważny przełożony w Kościele, który zabroni pewnemu katolickiemu, świeckiemu redaktorowi wypowiadać się w każdej sprawie i w sprawie każdego „excathedra”. Tak mi się marzy, by w końcu miał szansę wypowiadać się jak człowiek."

Użytkownik martie.es edytował ten post 25 styczeń 2014 - 16:03:18

#83 martie.es

martie.es

• PipPipPipPip
  • 9758 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:14:53

Terlikowski tym wpisem udowodnil, jak wyraza milosc blizniego.

Oczywiscie szybciutko ten komentarz usunal ;)

"Ja pier***ę, Palikot trzeci w Polsce. Polacy zwariowali. Pora szykować się na ostrą wojnę światopoglądową. Nie odpuszczę – przynajmniej ja – temu s… i jego poplecznikom. I powiem krótko: wstyd mi za tych, którzy zagłosowali na mendę w przebraniu trefnisia." 

Nie jestem wielbicielka Palikota, lecz osobie, ktora uwaza sie za nadprymasa i nadpapieza, nie wypada uzywac takiego jezyka, w dodatku do swojego bylego pracodawcy.

Użytkownik martie.es edytował ten post 25 styczeń 2014 - 16:15:31

#84 Bury Kocur

Bury Kocur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3664 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:38:31

Terlikowski tym wpisem udowodnil, jak wyraza milosc blizniego.
Oczywiscie szybciutko ten komentarz usunal ;)

"Ja pier***ę, Palikot trzeci w Polsce. Polacy zwariowali. Pora szykować się na ostrą wojnę światopoglądową. Nie odpuszczę – przynajmniej ja – temu s… i jego poplecznikom. I powiem krótko: wstyd mi za tych, którzy zagłosowali na mendę w przebraniu trefnisia."[/size] [/size].

Martie, moja Droga i lubiana, akurat z tymi powyżej zacytowanymi słowami Terlikowskiego zgadzam się w 100%, to sama prawda, fakt, iż taka kanalia, jaką jest Palikot jest trzecia w Polsce pokazuje tylko żenujący poziom tego Narodu, a w zasadzie jego brak, brak jakichkolwiek moralnych zasad, poziom zidiocenia Polaków jest niesamowity.

#85 martie.es

martie.es

• PipPipPipPip
  • 9758 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:57:18

Martie, moja Droga i lubiana, akurat z tymi powyżej zacytowanymi słowami Terlikowskiego zgadzam się w 100%, to sama prawda, fakt, iż taka kanalia, jaką jest Palikot jest trzecia w Polsce pokazuje tylko żenujący poziom tego Narodu, a w zasadzie jego brak, brak jakichkolwiek moralnych zasad, poziom zidiocenia Polaków jest niesamowity.

No tak, ale Terlikowski, jako osoba uwazajaca sie "za glos Boga" i twierdzaca, ze "najprawdziwsza prawda" znajduje sie tylko w Katechizmie Kosciola katolickiego, nie powinna uzywac jezyka nienawisci ;) ...poniewaz jest to czysta hipokryzja.

#86 Bury Kocur

Bury Kocur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3664 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 17:02:00

No tak, ale Terlikowski, jako osoba uwazajaca sie "za glos Boga" i twierdzaca, ze "najprawdziwsza prawda" znajduje sie tylko w Katechizmie Kosciola katolickiego, nie powinna uzywac jezyka nienawisci ;) ...poniewaz jest to czysta hipokryzja.

Ze złem trzeba walczyć głośno i dosadnie, mówienie o języku nienawiści, to czysta hipokryzja, gdyż to właśnie pseudonowocześni palikotowcy się nim posługują.
Jezus, gdy działo się zło nie siedział cicho jak baranek, miał odwagę głośno się przeciwstawić, Terlikowski robi to samo.

#87 martie.es

martie.es

• PipPipPipPip
  • 9758 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 17:10:28

Ze złem trzeba walczyć głośno i dosadnie, mówienie o języku nienawiści, to czysta hipokryzja, gdyż to właśnie pseudonowocześni palikotowcy się nim posługują.
Jezus, gdy działo się zło nie siedział cicho jak baranek, miał odwagę głośno się przeciwstawić, Terlikowski robi to samo.

Kocurku, a skad taka pewnosc co robil Jezus ? ;)

#88 tytus

tytus

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 9251 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 17:34:21

Kocurze, ale jak to sie ma do słów Franciszka?

Nijak, blado.

Z reszta pisząc o zidioceniu społeczeństwa w kontekście głosowania na palikota obraziłeś mnie, gdyż głosowałem na niego w ostatnich wyborach, a mimo to nie uważam się za idiotę. Uważam się za osobę o otwartym umyśle, gdzie nikt mi nie będzie narzucał jednej jedynej przewodniej myśli. Zauważ ze u palikota sa przedstawiciele różńych srodowisk, zarówno tych których nie popieram i nie toleruję jak i tych, którzy robili i robią dużo dobrego. Nikt tam nie narzuca ideologii. zauważ ze w poszczególnych tematach wypowiadają sę rożne osoby, czego nie można powiedzieć o pisie i po. Tam każdy jest najlepszym fachowcem od wszystkiego.

Prawda jest taka że po straciło resztkę zaufania, pis go nie zyskał, gdyz u nich nie ma miejsca na samodzielne myślenie- wszystko jest tak jak sobie zazyczył prezes. Zostaje więc palikot ze swoimi ludźmi. Tym bardziej ze w tej chwili jedynie oni przedstawiają jakieś konkretne programy, rządzący i skrajna opozycja bawią sie zaś tym o czym akurat trąbią media. z resztą jedni jak i drudzy zrobia na przekór zdrowemu rozsądkowi, aby tylko dopiec konkurentom.

Palikotowcy nie boją sie opinii o nich, nie jadą na fali opinii publicznej, tylko mówią co myślą. A że się wypowiadają też bardzo często w kwestiach światopoglądowych i obyczajowych? Ich prawo. Nie popieram ich wszystkich działań, ale w tej chwili nie ma na scenie politycznej ugrupowania, które dawaloby rozsądniejsze propozycje.

#89 Bury Kocur

Bury Kocur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3664 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 17:48:21

Nie będę się konkretnie odnosił do Twojego postu Tytusie, gdyż jest to w zasadzie bez sensu, bo praktycznie z niczym, co napisałeś się nie zgadzam. Nie ma nawet jednego wspólnego punktu zaczepienia, wszystko widzę zupełnie inaczej, niż Ty. Wszystko. Czytałem również Twoje wypowiedzi w temacie WOŚP, tam również to samo, diametralnie inaczej to widzę, wszystko. Nie da rady dojść tu jakiegokolwiek porozumienia, te podziały są zbyt silne, zupełnie inny światopogląd.
Słowa aktualnego papieża są w reżimowych mediach ciągle przeinaczane, jak mamy dyskutować, skoro Wy wierzycie zakłamanym mediom? Ta dyskusja nie ma sensu, gdyż brakuje Wam wiedzy, rzetelnej wiedzy, gdyż jesteście wciąż okłamywani.
Przykro mi, że poczułeś się obrażony, niestety mam takie zdanie, a nie inne o głosujących na Palikota. Nie będę udawał, że jest inaczej. Współczuję i pozdrawiam.

#90 tytus

tytus

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 9251 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:19:09

Nie będę się konkretnie odnosił do Twojego postu Tytusie, gdyż jest to w zasadzie bez sensu, bo praktycznie z niczym, co napisałeś się nie zgadzam. Nie ma nawet jednego wspólnego punktu zaczepienia, wszystko widzę zupełnie inaczej, niż Ty. Wszystko. Czytałem również Twoje wypowiedzi w temacie WOŚP, tam również to samo, diametralnie inaczej to widzę, wszystko. Nie da rady dojść tu jakiegokolwiek porozumienia, te podziały są zbyt silne, zupełnie inny światopogląd.
Słowa aktualnego papieża są w reżimowych mediach ciągle przeinaczane, jak mamy dyskutować, skoro Wy wierzycie zakłamanym mediom? Ta dyskusja nie ma sensu, gdyż brakuje Wam wiedzy, rzetelnej wiedzy, gdyż jesteście wciąż okłamywani.
Przykro mi, że poczułeś się obrażony, niestety mam takie zdanie, a nie inne o głosujących na Palikota. Nie będę udawał, że jest inaczej. Współczuję i pozdrawiam.

Cóż, jesteś pierwsza osobą od długiego czasu, która mimo diametralnych różnic w pogladach potrafiła zachować klasę.

Ps: skąd ta pewnośc ze "reżimowe media nas okłamują", skoro wielokrotnie było udowodnione że tak samo brakiem rzetelności dziennikarskiej wykazywały się "prawe media"?

Miłego wieczoru.

Ps: o słowach papieża rozmawiałem z księdzem, który jest kolegą z liceum mojego szwagra. Czasami spotykamy sie na piwie, ale to już inna para kaloszy, z resztą i tak pewnie w to nie uwierzysz. Myślisz że kłamliwe media wkładają wszystko do głów ludziom i zabierają umiejętność logicznego myślenia?

Hmmm, to bardziej na myśl mi przynosi zjazdy toruńskie, gdzie zagorzale katoliczki jadą bluzgami aż miło, lub też hipokryzję prawych dziennikarzy na przykładzie zmanipulowanego materiału (tego słynnego materiału) o woodstocku.

#91 martie.es

martie.es

• PipPipPipPip
  • 9758 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:28:03

Dlatego nalezy czytac i analizowac wszystko. Zarowno z prawa, z lewa oraz ze srodka ;)

A pozniej wyciagac swoje wnioski :)

P.S. Tytusie :) Pantera kreuje sie na "eksperta" w kwestiach wiary....lecz jest zwyklym trollem, ktoremu brakuje argumentow na prowadzenie dialogu. Lecz Kocur ze swoja wiedza jest idealnym adwersarzem ;)

#92 Bury Kocur

Bury Kocur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3664 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:32:45

Cóż, jesteś pierwsza osobą od długiego czasu, która mimo diametralnych różnic w pogladach potrafiła zachować klasę.
[...]Myślisz że kłamliwe media wkładają wszystko do głów ludziom i zabierają umiejętność logicznego myślenia?
Hmmm, to bardziej na myśl mi przynosi zjazdy toruńskie, gdzie zagorzale katoliczki jadą bluzgami aż miło, lub też hipokryzję prawych dziennikarzy na przykładzie zmanipulowanego materiału (tego słynnego materiału) o woodstocku.

Różnice w poglądach nie przeszkadzają mi kogoś mimo wszystko lubić, wierzę, że i z wzajemnością.
Są osoby o podobnych poglądach, których nie lubię. Poza tym są ważniejsze rzeczy, niż poglądy polityczne, dla mnie taką rzeczą jest miłość do zwierząt. Możesz uwielbiać Palikota ale jeśli kochasz zwierzęta nazwę Cię swym przyjacielem, możesz przepadać za Kaczyńskim ale jeśli uderzysz przy mnie zwierzę, to dostaniesz w papę i nie będę chciał Cię znać.
Tak, uważam, że media kłamią, manipulują i robią wodę z mózgu.
Bywasz na zjazdach toruńskich, że wiesz, co się tam dzieje? :) A może to info z tvn-u? ;)

#93 gilda27

gilda27

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4773 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:40:16

Różnice w poglądach nie przeszkadzają mi kogoś mimo wszystko lubić, wierzę, że i z wzajemnością.
Są osoby o podobnych poglądach, których nie lubię. Poza tym są ważniejsze rzeczy, niż poglądy polityczne, dla mnie taką rzeczą jest miłość do zwierząt. Możesz uwielbiać Palikota ale jeśli kochasz zwierzęta nazwę Cię swym przyjacielem, możesz przepadać za Kaczyńskim ale jeśli uderzysz przy mnie zwierzę, to dostaniesz w papę i nie będę chciał Cię znać.
Bywasz na zjazdach toruńskich, że wiesz, co się tam dzieje? :) A może to info z tvn-u? ;)

Byłam(taka praca...) ;) 

#94 ~Hokus~

~Hokus~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:42:29

Elokwentne świadectwo oderwania od rzeczywistości ;)

Nie ma naturalnie nic złego w znajdowaniu w religi wartości, wysokich standardów postępowania, refleksji na różne tematy. Ale moment założenia, że katolickie dogmaty są najlepszym, a tym bardziej jedynym źródłem tychże, prowadzi do podobnych przypadków odrealnienia. Wtedy zaczyna się formułować tezy o spiskach, reżimach, mendach, zdrajcach, a wszystko w oparach absurdu.

#95 Bury Kocur

Bury Kocur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3664 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:44:55

P.S. Tytusie :) Pantera kreuje sie na "eksperta" w kwestiach wiary....lecz jest zwyklym trollem, ktoremu brakuje argumentow na prowadzenie dialogu. )

Niestety, Pantera robi więcej złego, niż dobrego, założenia ma dobre ale nie szanuje współrozmówców i wyciąga pochopne wnioski, niestety tak, jest trollem, szkoda.

Skromnie przypominam, że ja nie jestem wierzący, absolutnie nie wierzę w istnienie dobrego Boga, bronię jedynie tradycji chrześcijańskiej, wartości, nie znoszę szkalowania świętości, bo to tradycja,to dobra wypracowane od pokoleń.
Prawej strony sceny politycznej głównie bronię ze względu na to, że nie wstydzi się Polski, patriotyzmu, że sprzeciwia się postmodernistycznym pomysłom bandytów z PO, SLD i całego tego bagna.
Ateizm nie jest równoznaczny z atakowaniem Kościoła, ja go zawsze bronię, a wiarę cenię, choć jej nie posiadam.

#96 martie.es

martie.es

• PipPipPipPip
  • 9758 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:48:12

Kocurku, ale to jest tylko taki "imagen". Wszyscy politycy to robia, aby zdobyc poparcie.

Polityczny PR nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia ;)

"Prawej strony sceny politycznej głównie bronię ze względu na to, że nie wstydzi się Polski, patriotyzmu, że sprzeciwia się postmodernistycznym pomysłom bandytów z PO, SLD i całego tego bagna."

#97 Bury Kocur

Bury Kocur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3664 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:50:37

Elokwentne świadectwo oderwania od rzeczywistości ;).

A czymże jest rzeczywistość? Ty widzisz ją po swojemu, ja po swojemu, a i tak posiadamy jedynie skromną możliwość pojmowania jej wycinka, tyle ile widzimy i ile chcemy zobaczyć.

I obawiam się, że rzeczywistość jest gorsza, niż nam się wydaje.

#98 Bury Kocur

Bury Kocur

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3664 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:53:00

Kocurku, ale to jest tylko taki "imagen". Wszyscy politycy to robia, aby zdobyc poparcie."[/font][/color]

Naprawdę? :o
O nie, czuję się oszukany :(

:P

#99 tytus

tytus

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 9251 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:53:39

Zwierzęta kocham, na zjeździe raz byłem (zdziwiony? :) ), poszedłem z ciekawości jak byłem w odwiedzinach u przyjaciół.Tam też wyrobiłem sobie zdanie, gdy każdy kto miał inne zdanie (fakt, było wielu prowokatorów) był atakowany i bity torebkami.

#100 ~Pokus~

~Pokus~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:55:57

Media są narzędziem, z którego można korzystać lepiej i gorzej, jak z każdego narzędzia. Media są istotnym, ale nie powinny być jedynym źródłem wiedzy o świecie. Ponadto, każdy człowiek powinien wykształcić umiejętności obrony przed manipulacją, również medialną. Żadne media nie kłamią, manipulują, czy robią wodę z mózgu chętniej i bardziej, niż media zorientowane na konkretny efekt (nie mam tu na myśli efektu biznesowego), a do takich zaliczają się media wspierające określony, wąsko zdefiniowany światopogląd. Myślę nawet, że często się z tym specjalnie nie kryją, bo taki charakter działania wpisuje się w ich oficjalną misję. Atakowanie tych mediów, które starają się być mediami uniwersalnymi, powszechnymi, tylko za ich niechęć do silniejszej identyfikacji z jakimkolwiek nazwanym czy dominującym światopoglądem, to głupota.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kościół, pedofilia, ksiądz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych