Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Pedofile w sutannach - mit czy ukryta prawda?

kościół pedofilia ksiądz

152 odpowiedzi w tym temacie

#1 ate

ate

Obserwator rzeczy dziwnych i ulotnych

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1685 postów

Napisano 02 październik 2013 - 17:57:15

Coraz więcej widzimy i słyszymy w mediach o pedofilii wśród księży KRK...

KRK to próbuje te doniesienia bagatelizować, lub - wprost - stygmatyzować mianem mitu...

Ale jednak coraz bardziej to wygląda tak, jak widzą to Polacy: bezczelne "zamiatanie pod dywan"...ukrywanie prawdy...

W Imię...

A więc? Mit? Czy ukryta prawda?

#2 nitka

nitka

bez igly

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 02 październik 2013 - 21:03:59

i mit i ukryta prawda , ate.

To smutne.

#3 tytus

tytus

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 9251 postów

Napisano 02 październik 2013 - 21:28:43

Ate, trzeba jednak wspomnieć że widać światełko w tunelu. Franciszek pokazał że nie będzie się pierniczyć z tą tematyką, tylko prosto i ostro, no a podwładni jeszcze trochę próbują grać, ale chyba widzą ze ich boss nie gra z nimi w jednej drużynie.

#4 wielbicielka :)

wielbicielka :)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4040 postów

Napisano 02 październik 2013 - 21:58:14

"Dzieci" zaczynają mówić... nie tak łatwo będzie zamknąć im buzie. Ale próby ukrywania prawdy zawsze będą.

#5 andii

andii

Jarek, władca pisowskich Minionków

• PipPipPipPip
  • 4331 postów

Napisano 02 październik 2013 - 23:13:41

ee żal mi Franciszka, dobrze myśli, tylko on nie wie jeszcze że tej zmiany nie dotrwa, wcześniej go zajebią  ;)

później go beatyfikuja, zrównaja z gruntem...

Użytkownik andii edytował ten post 02 październik 2013 - 23:21:26

#6 wielbicielka :)

wielbicielka :)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4040 postów

Napisano 03 październik 2013 - 13:42:29

To prawda... jest dość kontrowersyjny i jego poglądy znacznie odbiegają od tego do czego to środowisko jest przyzwyczajone.

#7 ~kicker~

~kicker~
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 16:03:41

Nie rozumiem dlaczego ten wątek założyliście w kąciku światopoglądowym. Przecież to nie ma nic wspólnego ze światopoglądem czy wiarą. Pedofile w sutannach i dziesiątki tysięcy molestowanych dzieci, to fakt, a nie żaden mit. Wiele z tych zbrodni było ukrywanych w sposób zorganizowany. Nie bez powodu należałoby więc pytać czy to winy indywidualnych gwłałcicieli, czy może kościoła organizacji.

Najgorsze jest jednak to, że żadna skala molestowania i pedofilii nie jest w stanie osłabić w oczach naiwnych ludzi autorytetu tych podstarzałych dziadów.

#8 ate

ate

• PipPipPipPip
  • 1685 postów

Napisano 03 październik 2013 - 17:38:23

Ate, trzeba jednak wspomnieć że widać światełko w tunelu. Franciszek pokazał że nie będzie się pierniczyć z tą tematyką, tylko prosto i ostro, no a podwładni jeszcze trochę próbują grać, ale chyba widzą ze ich boss nie gra z nimi w jednej drużynie.

Fakt...Może obecny zwierzchnik KRK zrobi "rewolucję"...chociaż...jak mówi przysłowie: "nikt nie jest prorokiem we własnym kraju"..parafrazując: pośród swoich poddanych...

Skłaniam się do zdania poniżej (jeżeli chodzi o przyszłość Franciszka I):

ee żal mi Franciszka, dobrze myśli, tylko on nie wie jeszcze że tej zmiany nie dotrwa, wcześniej go zajebią  ;)

później go beatyfikuja, zrównaja z gruntem...

Ma Franciszek twardy orzech do zgryzienia...

Nie rozumiem dlaczego ten wątek założyliście w kąciku światopoglądowym. Przecież to nie ma nic wspólnego ze światopoglądem czy wiarą. Pedofile w sutannach i dziesiątki tysięcy molestowanych dzieci, to fakt, a nie żaden mit. Wiele z tych zbrodni było ukrywanych w sposób zorganizowany. Nie bez powodu należałoby więc pytać czy to winy indywidualnych gwłałcicieli, czy może kościoła organizacji.

Najgorsze jest jednak to, że żadna skala molestowania i pedofilii nie jest w stanie osłabić w oczach naiwnych ludzi autorytetu tych podstarzałych dziadów.

Cóż...chyba dlatego, że nie ma takiego top tematu, jak "pedofilia" na tym forum...Kącik światopoglądowy wydawał mi się najbardziej adekwatny z istniejących...

Użytkownik ate edytował ten post 03 październik 2013 - 17:39:52

#9 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 03 październik 2013 - 22:02:18

Coraz więcej widzimy i słyszymy w mediach o pedofilii wśród księży KRK...

KRK to próbuje te doniesienia bagatelizować, lub - wprost - stygmatyzować mianem mitu...

Ale jednak coraz bardziej to wygląda tak, jak widzą to Polacy: bezczelne "zamiatanie pod dywan"...ukrywanie prawdy...

W Imię...

A więc? Mit? Czy ukryta prawda?

Miło , że Rosyjska agentura i pożyteczni idioci wypowiadają się w tym temacie :)

1235273_663257727025879_1398189721_n.jpg

#10 tytus

tytus

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 9251 postów

Napisano 03 październik 2013 - 22:04:13

Miło , że PISOWSKA agentura i pożyteczni idioci wypowiadają się w tym temacie :)

1235273_663257727025879_1398189721_n.jpg

Miło ze coś o sobie opowiadasz :)

#11 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 03 październik 2013 - 22:30:52

Miło ze coś o sobie opowiadasz

Dzięki Wołodia :)

#12 tytus

tytus

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 9251 postów

Napisano 03 październik 2013 - 22:41:21

A ja Tytus :)

#13 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 03 październik 2013 - 23:12:40

A ja Tytus :)

Wszyscy to wiedzą moja ulubiona forumowa małpko :) 

0_0_productGfx_3cc02843ff915183ff8e74b8a

#14 ~kalejdon~

~kalejdon~
  • Goście

Napisano 04 październik 2013 - 22:19:25

Miło , że Rosyjska agentura i pożyteczni idioci wypowiadają się w tym temacie :)

Zastanawia mnie dlaczego moderacja toleruje, a nawet wdaje się w czcze dyskusje nie na temat z tym idiotą. Nie dostrzegam w jego wypowiedzi nic pożytecznego, są tam jedynie inwektywy.

Smerf, jeżeli szukasz mitologii, to idź zajmij się tupolewem, Smoleńskiem i całą macierewiczowską religią. Tutaj dyskutujemy argumentami i o faktach - słowem: nie pasujesz.

#15 Józektheone

Józektheone

Swojak

• PipPipPipPip
  • 163 postów

Napisano 04 październik 2013 - 23:41:35

Ale czy jest pedofilia czy nie ma, to jedno trzeba docenić - przełożeni zawsze tam dbają o podwładnych, żeby wszystko było - naturalnie, zdrowo i "po bożemu", nic "na sztucznie", czy na gumowo czy co :lol: :lol:
Wiem że wszyscy tu uderzają w smutny ton na tym forum, ale trochę bezwzględnej, brutalnej prawdy też się przyda.

8ea6405edf6d.jpg

#16 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 05 październik 2013 - 07:08:11

Zastanawia mnie dlaczego moderacja toleruje, a nawet wdaje się w czcze dyskusje nie na temat z tym idiotą. Nie dostrzegam w jego wypowiedzi nic pożytecznego, są tam jedynie inwektywy.

Smerf, jeżeli szukasz mitologii, to idź zajmij się tupolewem, Smoleńskiem i całą macierewiczowską religią. Tutaj dyskutujemy argumentami i o faktach - słowem: nie pasujesz.

To , że nic pozytywnego nie zauważasz, to tylko kwestia twojej mitologii antykatolickiej, a mieszanie do tego tematu Macierewicza to już odwracanie kota ogonem.

Ponadto chyba nikt nie kwestionuje , że pedofile są również wśród księży, sędziów, adwokatów i innych  ludziach chodzący w sutannach i innych "długich sukienkach" , jak również w spodniach i pracujących w innych zawodach.

#17 ~kicker~

~kicker~
  • Goście

Napisano 05 październik 2013 - 08:12:02

To , że nic pozytywnego nie zauważasz, to tylko kwestia twojej mitologii antykatolickiej, a mieszanie do tego tematu Macierewicza to już odwracanie kota ogonem.

Ponadto chyba nikt nie kwestionuje , że pedofile są również wśród księży, sędziów, adwokatów i innych  ludziach chodzący w sutannach i innych "długich sukienkach" , jak również w spodniach i pracujących w innych zawodach.

Mojej mitologii antykatolickiej? Nie mam swojej mitologii ;) Chyba coś innego chciałeś wyrazić, tylko nie poradziłeś sobie z językiem polskim...

Sięgnięcie po zjawisko religii smoleńskiej było z mojej strony jedynie podpowiedzią tematu, w którym czujesz się ewidentnie lepiej, niż w dyskusji o faktach. W ogóle nie wplotłem tego w wątek pedofili w sutannach. O jakim więc odwracaniu kota ogonem mowa? Zaczynasz i tu manipulować?

Nie, nikt mi znany nie kwestionuje, że pedofile są wśród różnych profesji i klas społecznych. Wszystkie przypadki są godne potępienia. A jednak mało jest takich profesji, których istotą wydaje się być opieka nad innymi ludźmi, duszpasterstwo. Takich profesji, które cieszą się - nota bene niezrozumiałym dla mnie - ślepym zaufaniem ludzi. Takich, których deklarowaną motywacją działania jest powołanie i chęć służenia innym ludziom, często ludziom bezbronnym, słabym. Jednocześnie nie przypominam sobie, aby jakakolwiek inna grupa zawodowa czy klasa społeczna wykonała tak zorganizowaną robotę, by ukryć dziesiątki tysięcy przypadków molestowania dzieci, co kościół katolicki. Społeczeństwo bez najmniejszych skrupułów piętnuje pedofili wśród nauczycieli, prawników czy pracowników fizycznych - nie potrafi być jednakowo stanowcze wobec faceta w sutannie i koloratce.

Aha, frapuje mnie jeszcze jeden detal - co pozytywnego mam dostrzegać w pedofili w koloratkach?

#18 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 05 październik 2013 - 10:15:46

:lol: :rolleyes:

Wszyscy to wiedzą moja ulubiona forumowa małpko :)

0_0_productGfx_3cc02843ff915183ff8e74b8a

:lol:
Opowiadanie w temacie > pedofile w sutannach < to jak to lubi pisać tytus...to tylko >>promil<< tego problemu.
Ten problem pedofilii w 99ciu procentach znajduje się w innych kręgach/grupach społecznych....takich jak np. nauczyciele, rodzice zastępczy, policjanci, żołnierze itd, itd....
Dlaczego zatem jeden Sasza z drugim Sergiejem wciąż o tym ?

Dobrze ten problem ujął Smerf wklejając odpowiednią "fotkę" >ksiądz/księdzu/księdza...<
Według mnie osoby które ten problem poruszają (a szczególnie autor tego tematu) mają z tym jakiś bardziej osobisty problem.
Wszystko na to wskazuje, skoro wciąż poruszają ten wątek.

Moim zdaniem forum nie pomoże takim osobom w ich problemach. Ze swoimi "koszmarami z przeszłości" powinni udać się do poradni zdrowia psychicznego i tam opowiedzieć o swoich przeżyciach.
Tam są specjaliści którzy po wysłuchaniu takiego nieszczęśnika, pokierują sprawę w odpowiednim kierunku.
Apeluję więc do wszystkich pokrzywdzonych w przeszłości, żeby zgłosili tą sprawę tam gdzie trzeba.
Takie niecne czyny >ten tego< są ścigane z urzędu i nie ulegają przedawnieniu. Dlatego proponuję ci Jimmy zgłoś to na policję/prokuraturę, że ktoś kiedyś zrobił ci jakąś krzywdę.
Życzę ci wszystkiego dobrego w dalszych poczynaniach w tej kwestii. :)

#19 ate

ate

• PipPipPipPip
  • 1685 postów

Napisano 05 październik 2013 - 19:28:28

Tak więc, po "merytorycznych" wpisach dwóch uczestników ( Smerfa i czarnej) można wywnioskować, że pedofilia wśród księży to mit, wymysł "pożytecznych idiotów" i w ogóle sprawka rosyjskiej agentury...

Aha! Dowiedziałem się również, że mam na imię Sasza lub Siergiej (nie wiem które?) i w dzieciństwie miałem problem z księdzem pedofilem...

Brak logiki (jeżeli problemu pedofilii wśród kapłanów KRK nie było i nie ma, to jakim cudem miałem mieć z tym styczność??)...

ps. Ale akurat u tych dwóch użytkowników Forum, logika to pojęcie zbyt abstrakcyjne, by było prawdziwe...

Dla nich liczy się tylko ferment...Cóż widocznie w ten sposób odreagowują "kompleks małego członka"

Wróćmy do tematu.

#20 andii

andii

Jarek, władca pisowskich Minionków

• PipPipPipPip
  • 4331 postów

Napisano 05 październik 2013 - 19:58:59

ate, oni lubują się w zmianie tematu dyskusji jak im poprzedni nie pasuje, i są w tym nieźli...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kościół, pedofilia, ksiądz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych