Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Patologia władzy Gminy Ustka: cd przekrętu z VAT

wójt Gminy Ustka przewłoka podatek VAT

155 odpowiedzi w tym temacie

#141 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2017 - 09:04:29

................ dochodziły mnie słuchy, że na tym forum pisano, że gmina wiejska mnie załatwiła ...

Słowo "załatwiła" nie jest tu najlepszym sformułowaniem. Ja dostrzegam takie określenia jak: ignoruje, lekceważy, pomija, marginalizuje, bagatelizuje, wyklucza.............. itp...... Na końcu dostrzegam określenia mniej wytworne.... "ma w nosie"..."olewa".... .

Pani Moniko. Proszę się nie przejmować. Nie tylko Pani to dotyczy. Tak po prostu nasze władze pojmują swoją rolę w zakresie wspierania idei społeczeństwa obywatelskiego i właściwego wykorzystania kapitału ludzkiego.

#142 ~Aaaaaaaaa~

~Aaaaaaaaa~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 09:00:10

...zastanawia mnie tylko jedno...bo jaka wójtowa jest to każdy wie ale że te gminne urzędasy tak poustawiać się dały...za byle ciepłą posadkę tak się sprzedać...ech...żal mi takich ludzi co dla układu zapominają o godności i honorze...no ale cóż...przykład idzie z góry...

#143 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 10:29:14

Rady gminy rzeczywiście nie było i nie ma ...

Ale rada zawsze jest ...

Proszę tylko włączyć pozytywne myślenie.

Ileż to razy (od wyborów samorządowych 2014) dochodziły mnie słuchy, że na tym forum pisano, że gmina wiejska mnie załatwiła ...

Owszem, pewne osoby dwoiły się i troiły ...

A dziś zapraszam na rozmowę i proszę o kontakt ze mną wszystkie osoby, którym leży na sercu dobro wspólne tej gminy. 

Pozdrawiam serdecznie. :)

witam

a wie Pani jaki był finał tytułowej sprawy wątku???

bardzo jestem ciekawa czy tak duży przekręt dało się wójtowej obejść...

pozdrawiam Panią serdecznie 

#144 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 13:50:39

...zastanawia mnie tylko jedno...bo jaka wójtowa jest to każdy wie ale że te gminne urzędasy tak poustawiać się dały...za byle ciepłą posadkę tak się sprzedać...

Trudno zgodzić się z takim twierdzeniem, tak jak trudno mieć pretensję do koni za to, że mają złego woźnicę.

...żal mi takich ludzi co dla układu zapominają o godności i honorze...

I tu się zgadzamy.

...no ale cóż...

No właśnie.

#145 ~Aaaaaaa...~

~Aaaaaaa...~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 19:54:19

Gdyby nie wykonywanie rozkazów woźnicy...to i cały zaprzęg mógł odetchnąć...ale woźnica tak batem klepie że na własne myślenie nie ma odważnych...posadki cieplutkie i wygidne...

#146 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 23:09:41

.... woźnica tak batem klepie że na własne myślenie nie ma odważnych....

No cóż.... konie są od pracy a nie od myślenia.

...posadki cieplutkie i wygidne...

Nie takie znowu wygodne, skoro bat..... I nie takie cieplutkie. Od woźnicy wieje chłodem. :(

#147 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 11:26:42

Pani Moniko serdeczne gratulacje...Pani postawa daje nadzieję i przywraca wiare w ludzi i sprawiedliwość...

#148 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2017 - 09:02:49

............. Od woźnicy wieje chłodem. :(

Wiosna idzie :)

#149 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 10:02:41

Rady gminy rzeczywiście nie było i nie ma ...
Ale rada zawsze jest ...
Proszę tylko włączyć pozytywne myślenie.
Ileż to razy (od wyborów samorządowych 2014) dochodziły mnie słuchy, że na tym forum pisano, że gmina wiejska mnie załatwiła ...
Owszem, pewne osoby dwoiły się i troiły ...
A dziś zapraszam na rozmowę i proszę o kontakt ze mną wszystkie osoby, którym leży na sercu dobro wspólne tej gminy.
Pozdrawiam serdecznie. :)

A jak można się z Panią skontaktować???pozdrawiam serdecznie

#150 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 12:18:19

A jak można się z Panią skontaktować???pozdrawiam serdecznie

Czy za wcześnie na wiece przedwyborcze.

#151 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 13:32:03

Czy za wcześnie na wiece przedwyborcze.

Na sprawiedliwość nigdy nie jest za wcześnie☺

#152 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 16:25:58

Na sprawiedliwość nigdy nie jest za wcześnie☺

A na miłość za późno.

#153 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 18:58:03

A na miłość za późno.

Nie inaczej...

#154 ~Jan Borodyjuk~

~Jan Borodyjuk~
  • Goście

Napisano 10 maj 2017 - 17:15:16

W 1997/1998r. oddano do użytku halę sportową w Objeździe, 

z której dziś korzysta nie tylko młodzież szkolna, ale i ludność miejscowa. 

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale w czasie budowy tej hali, runęła jedna ze ścian nośnych. Było to w majową sobotę, 1997r.

Do katastrofy budowlanej doszło w dniu wolnym od pracy i pewnie tylko dlatego nikt nie zginął. Kiedy wójt o tym się dowiedział, jeszcze w sobotę awaryjnie postawił na nogi całą ekipę budowlaną. Budowlańcy pracowali dzień i noc, aby usunąć gruzowisko i odtworzyć ścianę nośną hali sportowej. Po pracy wypadek komentowali tak:

"Jak by złodzieje nie rozkradli cementu i wapna i nie wywieźli na swoje budowy to by się ściana nie zawaliła."

Co zrobili złodzieje, aby oddalić podejrzenia o kradzież materiałów budowlanych i nie ponieść za to konsekwencji? Brakami w magazynie materiałów budowlanych obciążyli magazyniera Mariana W. Marian W. był człowiekiem uczciwym i wrażliwym. Nie zniósł oskarżeń o kradzież bądź defraudację powierzonych mu materiałów budowlanych. Pojechał do Siemianic, gdzie rzucił się pod nadjeżdżający pociąg ponosząc śmierć na miejscu. Po tej tragedii, uczciwi budowlańcy chcieli zlinczować złodziei materiałów budowlanych, ale złodzieje przemówili im do kieszeni i umiejętnie wyciszyli sprawę.

Tak było. A jak jest obecnie? Czy przebywanie w tej hali jest bezpieczne dla dzieci, na co dzień odbywających zajęcia sportowe? Czy można zagwarantować, że pozostałe trzy ściany nośne tej hali nie rozsypią się pod naporem np. silnego wiatru? Pamiętać należy, że trzy ściany nośne, które nadal stoją i utrzymują całą konstrukcję hali, zbudowane zostały z tego samego materiału, który nie spełniał norm budowlanych i doprowadził do katastrofy w 1997r. Pamiętać też trzeba, że czynnik upływającego czasu dodatkowo osłabił zubożoną zaprawę murarską użytą do budowy ścian nośnych hali sportowej w Objeździe. 

W takiej sytuacji, osłabiona konstrukcja hali runąć może w każdej chwili. Może, ale oczywiście nie musi. Na te i inne wątpliwości, niech odpowiedzą sobie rodzice posyłające swoje dzieci na zajęcia szkolne w Objeździe.

O tej sprawie poinformowałem dziś prokuraturę i Policję i od tej pory, na wypadek jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia, swoje sumienie mam czyste. /Jan Borodyjuk/

Każdego, kto posiada jeszcze inne informacje w tej sprawie, proszę o kontakt na moją pocztę e-mail: j.borodyjuk@gmail.com

#155 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 07:49:16

W 1997/1998r. oddano do użytku halę sportową w Objeździe, 

z której dziś korzysta nie tylko młodzież szkolna, ale i ludność miejscowa. 

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale w czasie budowy tej hali, runęła jedna ze ścian nośnych. Było to w majową sobotę, 1997r.

Do katastrofy budowlanej doszło w dniu wolnym od pracy i pewnie tylko dlatego nikt nie zginął. Kiedy wójt o tym się dowiedział, jeszcze w sobotę awaryjnie postawił na nogi całą ekipę budowlaną. Budowlańcy pracowali dzień i noc, aby usunąć gruzowisko i odtworzyć ścianę nośną hali sportowej. Po pracy wypadek komentowali tak:

"Jak by złodzieje nie rozkradli cementu i wapna i nie wywieźli na swoje budowy to by się ściana nie zawaliła."

Co zrobili złodzieje, aby oddalić podejrzenia o kradzież materiałów budowlanych i nie ponieść za to konsekwencji? Brakami w magazynie materiałów budowlanych obciążyli magazyniera Mariana W. Marian W. był człowiekiem uczciwym i wrażliwym. Nie zniósł oskarżeń o kradzież bądź defraudację powierzonych mu materiałów budowlanych. Pojechał do Siemianic, gdzie rzucił się pod nadjeżdżający pociąg ponosząc śmierć na miejscu. Po tej tragedii, uczciwi budowlańcy chcieli zlinczować złodziei materiałów budowlanych, ale złodzieje przemówili im do kieszeni i umiejętnie wyciszyli sprawę.

Tak było. A jak jest obecnie? Czy przebywanie w tej hali jest bezpieczne dla dzieci, na co dzień odbywających zajęcia sportowe? Czy można zagwarantować, że pozostałe trzy ściany nośne tej hali nie rozsypią się pod naporem np. silnego wiatru? Pamiętać należy, że trzy ściany nośne, które nadal stoją i utrzymują całą konstrukcję hali, zbudowane zostały z tego samego materiału, który nie spełniał norm budowlanych i doprowadził do katastrofy w 1997r. Pamiętać też trzeba, że czynnik upływającego czasu dodatkowo osłabił zubożoną zaprawę murarską użytą do budowy ścian nośnych hali sportowej w Objeździe. 

W takiej sytuacji, osłabiona konstrukcja hali runąć może w każdej chwili. Może, ale oczywiście nie musi. Na te i inne wątpliwości, niech odpowiedzą sobie rodzice posyłające swoje dzieci na zajęcia szkolne w Objeździe.

O tej sprawie poinformowałem dziś prokuraturę i Policję i od tej pory, na wypadek jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia, swoje sumienie mam czyste. /Jan Borodyjuk/

Każdego, kto posiada jeszcze inne informacje w tej sprawie, proszę o kontakt na moją pocztę e-mail: j.borodyjuk@gmail.com

A co na to nasze władze?

#156 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2017 - 06:46:35

A co na to nasze władze?

Nic!!!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wójt Gminy Ustka, przewłoka, podatek VAT

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych