Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Patologia władzy Gminy Ustka: cd przekrętu z VAT

wójt Gminy Ustka przewłoka podatek VAT

155 odpowiedzi w tym temacie

#21 Grabarz

Grabarz

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 22:29:43

Okey, ale macie jakieś dowody,  że to pracownicy urzędu celowo "rozmywali" temat, czy na razie to domysły? To jak dla mnie trochę bardzo naciągane, ale co ja tam mogę wiedzieć, gmina to nie moja bajka.

B)

OSTRZEŻENIE

Jeżeli powtórzą się ataki na urzędników gminnych, nie tylko na stanowiskach pracy, lecz także w miejscu zamieszkania, jeżeli nie zaprzestanie się  stosowania także terroru psychicznego w zakresie działalności propagandowej we wszelkich ich formach, w tym także na forum publicznym, to w życie wejdzie zastosowanie odpowiednich artykułów, w szczególności:

Art.224 KK

§ 1. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.

Art. 226 KK

§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Przepis art. 222 naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, § 2 stosuje się odpowiednio.
§ 3. Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zapytam jeszcze raz za moim poprzednikiem -

a co jeśli to gminni urzędnicy dokonują szkalujących wpisów z gminnych komputerów i to w godzinach pracy? Co wtedy? Kto mieczem wojuje ...

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2015 - 22:43:40

Tego wpisu mógł dokonać każdy, nikt się tam nie podpisał jako urzędnik. Zero dowodów, same domysły na podstawie jednego wpisu, który bezpośrednio nie wskazuje na osobę będącą urzędnikiem jako jego autora, gratuluje takiego podejścia.

Powiem ci tak, w gminie i urzędzie internet jest monitorowany, raz w miesiącu przychodzi informatyk i pracownicy musza się "spowiadać" z tego dlaczego i w jakim celu na dane strony wchodzili. Facebooki, pudelki i inne sympatie są zablokowane i nie można na te strony wejść. Podejrzewam, że gp24 też jest zblokowane, ale tego nie wiem. 

Dlatego pisałem, że nie chce mi się wierzyć by urzędasy w godzinach pracy siedziały na forum i takie rzeczy wypisywały, taką przedziwną teorię mógł stworzyć tylko ktoś kto nie ma zielonego pojęcia jak wygląda praca w urzędzie. Ja się jako tako orientuje, bo robiłem miesięczne praktyki w urzędzie i tam strony jak facebook itd były zablokowane.

#23 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2015 - 16:35:29

Tego wpisu mógł dokonać każdy, nikt się tam nie podpisał jako urzędnik. Zero dowodów, same domysły na podstawie jednego wpisu, który bezpośrednio nie wskazuje na osobę będącą urzędnikiem jako jego autora, gratuluje takiego podejścia.

Powiem ci tak, w gminie i urzędzie internet jest monitorowany, raz w miesiącu przychodzi informatyk i pracownicy musza się "spowiadać" z tego dlaczego i w jakim celu na dane strony wchodzili. Facebooki, pudelki i inne sympatie są zablokowane i nie można na te strony wejść. Podejrzewam, że gp24 też jest zblokowane, ale tego nie wiem. 

Dlatego pisałem, że nie chce mi się wierzyć by urzędasy w godzinach pracy siedziały na forum i takie rzeczy wypisywały, taką przedziwną teorię mógł stworzyć tylko ktoś kto nie ma zielonego pojęcia jak wygląda praca w urzędzie. Ja się jako tako orientuje, bo robiłem miesięczne praktyki w urzędzie i tam strony jak facebook itd były zablokowane.

Grabarz się nie pyta o Twoją wiarę w to, czy urzędnicy dokonują takich wpisów. Pyta się, jakie kopnsekwencje powinien ponieść urzędnik, który (hipotetycznie zakładając) dokonuje szkalujących obywateli wpisów? 

#24 ~Gosć~

~Gosć~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2015 - 17:29:19

kopnsekwencje 

???? zajrzyj wpierw do słownika. Osoba zatrudniona w urzędzie pracuje tam przez 8 godzin od poniedziałku do piątku, po pracy już nie jest urzędnikiem, a zwykłym obywatelem, który może sobie pisać na forum co tylko chce w granicach prawa. 

Jeżeli pisze to jako prywatna osoba po pracy to możecie taką osobę cmoknąć w pomponik, ale jeżeli pisze takie rzeczy w godzinach pracy ze służbowego komputera to taka osoba może zostać ukarana nagną, odpowiedzialnością finansową itd (patrz ustawa o służbie cywilnej), ale najpierw trzeba mieć dowody na to, ale jak o to spytałem to nikt nie odpowiedział wprost, ze takie posiada. Więc to tylko domysły, niepodparte żadnymi dowodami i do tego domysły wyjątkowo nieprawdopodobne. 

#25 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2015 - 18:16:46

???? zajrzyj wpierw do słownika. Osoba zatrudniona w urzędzie pracuje tam przez 8 godzin od poniedziałku do piątku, po pracy już nie jest urzędnikiem, a zwykłym obywatelem, który może sobie pisać na forum co tylko chce w granicach prawa. 

Jeżeli pisze to jako prywatna osoba po pracy to możecie taką osobę cmoknąć w pomponik, ale jeżeli pisze takie rzeczy w godzinach pracy ze służbowego komputera to taka osoba może zostać ukarana nagną, odpowiedzialnością finansową itd (patrz ustawa o służbie cywilnej), ale najpierw trzeba mieć dowody na to, ale jak o to spytałem to nikt nie odpowiedział wprost, ze takie posiada. Więc to tylko domysły, niepodparte żadnymi dowodami i do tego domysły wyjątkowo nieprawdopodobne. 

W niedługim czasie za nieprawdopodobne będziesz uważał

tylko otworzenie parasola w d**ie.  

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2015 - 21:57:53

Na tym forum wypowiadają się anonimowo prawie wszyscy są to opinie, Nic wiążącego. Sprawy istotne pewnie należy traktwoać z imienia i nazwiska.

#27 ~Marian Gruchoła~

~Marian Gruchoła~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 08:46:13

Jestem usteckim emerytem który już z niejednego pieca jadł chleb. Przeczytałem te forum od deski do deski i napiszę jedno co mi się nasuwa po tym. Mianowicie widzę że naszą Gminę opanowali mieszkańcy którzy chcą robić dziwny biznes polegający na wyciąganiu pieniędzy publicznych. Pretekstem do tego może być cokolwiek, nawet wyimaginowane szkody poniesione, czyli takie których nie ma a mogły by być gdyby nie decyzja gminy.

To jest jawne naciągactwo, bowiem nie można żądać pieniędzy od kogoś za to, czego nie ma a mogło by być.

Nie wiem czy to nowa moda na zarabianie pieniędzy, czy to taki styl życia. Mam nadzieję że Gmina troskliwie dba o dobro wspólne, które jest nadrzędne w stosunku do prywaty.

#28 Grabarz

Grabarz

Bywalec

• PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 18:34:29

Mam nadzieję że Gmina troskliwie dba o dobro wspólne, które jest nadrzędne w stosunku do prywaty.

Napisał przybysz z Marsa. 

Użytkownik Grabarz edytował ten post 10 marzec 2015 - 18:34:49

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 19:22:52

Dlaczego obrażasz innego użytkownika? To, że wyraził swoje zdanie i to odmienne od twojego to powód do obelg? Jeżeli już mówimy o przybyszach z kosmosu, to ty przypominasz kosmitę ze swoim iście "kosmicznym" zachowaniem.

#30 ~Robert K.~

~Robert K.~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 21:02:40

Tak jak obrażani byli Grabarz, czy jego szwagier Markiewicz nie był nikt i nigdy.Nie dość, że stracili na scaleniu potężne pieniądze, to jeszcze nazywano ich kombinatorami, złodziejami czy cwaniakami.Osoby te walczyły tylko o swoje prawa i dobytek.

Czy ludzie dochodzący swoich praw mogą być opluwani?

Najprawdopodobniej robiły to osoby pracujące w Urzędzie Gminy i w czasie godzin pracy.Wszystko na to wskazuje.

#31 Bartłomiej_Markiewicz

Bartłomiej_Markiewicz

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 21:34:24

Trzeba być dobrej myśli!

Użytkownik Bartłomiej_Markiewicz edytował ten post 10 marzec 2015 - 21:35:07

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 22:18:40

OSTRZEŻENIE

Jeżeli powtórzą się ataki na urzędników gminnych, nie tylko na stanowiskach pracy, lecz także w miejscu zamieszkania, jeżeli nie zaprzestanie się  stosowania także terroru psychicznego w zakresie działalności propagandowej we wszelkich ich formach, w tym także na forum publicznym, to w życie wejdzie zastosowanie odpowiednich artykułów, w szczególności:

Art.224 KK

§ 1. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.

Art. 226 KK

§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Przepis art. 222 naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, § 2 stosuje się odpowiednio.
§ 3. Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jaki poziom urzędniczy takie ostrzeżenie, ktoś się mocno zapędził. :)

Art. 224KK nie ma tu żadnego zastosowania, bo ze strony Pana Markiewicza nie ma żadnej przemocy (no chyba, że jest ale to trzeba udowodnić przed sądem). Nie ma też gróźb  bezprawnych, bo za takie żaden sąd w tym kraju nie uzna deklaracji obywatela, że będzie dochodził swoich praw przed sądem oraz  śledził i piętnował nieprawidłowości w urzędzie.

Art. 226 KK również nie ma zastosowania, bo wyrażanie przez obywatela opinii na temat nieprawidłowości w urzędzie, nagłaśnianie takowych i dyskusja o nich nie wyczerpuje znamion znieważenia ani poniżenia organu urzędowego i nie ma z takowymi niczego wspólnego.

#33 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 22:47:58

Jaki poziom urzędniczy takie ostrzeżenie, ktoś się mocno zapędził. :)

Art. 224KK nie ma tu żadnego zastosowania, bo ze strony Pana Markiewicza nie ma żadnej przemocy (no chyba, że jest ale to trzeba udowodnić przed sądem). Nie ma też gróźb  bezprawnych, bo za takie żaden sąd w tym kraju nie uzna deklaracji obywatela, że będzie dochodził swoich praw przed sądem oraz  śledził i piętnował nieprawidłowości w urzędzie.

Art. 226 KK również nie ma zastosowania, bo wyrażanie przez obywatela opinii na temat nieprawidłowości w urzędzie, nagłaśnianie takowych i dyskusja o nich nie wyczerpuje znamion znieważenia ani poniżenia organu urzędowego i nie ma z takowymi niczego wspólnego.

Głupota lemingów jest bezgraniczna , dalej dają się zatraszać przez urzędasów i głupio się tłumaczyć .

16 października 1978 pewien facet  powiedział " Nie lękajcie się lemingi "

Pamiętacie to ?

Smerf Maruda pamięta,

pomimo ,

że jest osobą niewierząca , a wy BARANY ?  :wacko:

PS: Przepraszam , chciałem napisać owieczki  ^_^ 

#34 ~Robert K.~

~Robert K.~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 23:05:41

Głupota głupotą, ale piszący muszą brać pod uwagę, z kim przyjdzie im walczyć.Cały sztab urzędników z pełną determinacją i siłą będzie dewastować każde ich poczynanie. Należy również brać pod uwagę, że jeden jak i drugi mają własne rodziny i dzieci, którym muszą zapewnić byt.Nie mają innego dobrego wyjścia, jak grzecznie czekać.Sztabowcy? dokładnie o tym wiedzą i zrobią wszystko, żeby prawda ^_^ była po ich stronie. :o

#35 ~007~

~007~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 23:35:31

Głupota lemingów jest bezgraniczna , dalej dają się zatraszać przez urzędasów i głupio się tłumaczyć .

16 października 1978 pewien facet  powiedział " Nie lękajcie się lemingi "

Pamiętacie to ?

Smerf Maruda pamięta,

pomimo ,

że jest osobą niewierząca , a wy BARANY ?  :wacko:

PS: Przepraszam , chciałem napisać owieczki  ^_^

"Nie lękajcie się. Wypłyńcie na głębię. Tam, czeka na was Chrystus". Dokładnie tak powiedział w 1978 roku papież Karol Wojtyła. Jako młodzi, uwierzyliśmy i będąc w Poddąbiu, wraz z kolegą wypłynęliśmy ponad 500 metrów w morze. Aż za tzw. trzecią rewę. Kolega, bardziej ode mnie wierzący, prawie przypłacił to życiem. Tak długo wołał i szukał swojego umiłowanego Pana na morskiej głębi, że całkiem z sił opadł i ledwie doholowałem go do brzegu. Od tej pory zwracam baczniejszą uwagę na to, co kto mówi i pisze.

Ktoś powiedział, że kampanię wyborczą rozpoczynać należy już następnego dnia po wyborach. Śledząc Wasze chaotyczne potyczki z aktualnie panującą władzą gminną dziwię się, że jeszcze nie rozpoczęliście zorganizowanej kampanii wyborczej. Samo pisanie na forum to stanowczo za mało. Wyborca lubi poznać i zobaczyć wcześniej osobę, na którą tym razem zmarnuje swój głos. Może więc zawczasu pomyśleć, jak i z czym wyjść do ludu pracującego miast i wsi? Czas Wam ucieka, a przeciwnicy mają się dobrze.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 06:22:16

"Czy ludzie dochodzący swoich praw mogą być opluwani?"

A dochodzenie swoich praw (a w zasadzie jego szwagra) daje Grabarzowi prawo do rzucania obelg wobec innych? Ten wątek osiąga już takie dno i poziom totalnej głupoty, że nawet nie chce mi się tego komentować.

#37 ~ALLLA~

~ALLLA~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 09:06:52

A JA JESTEM MIESZKANKĄ MIASTA USTKA

GŁOSOWAŁAM NA BURMISTRZA GRACZYKA I CZEKAM, ALE NIE JESTEM W STANIE NIC PRZECZYTAĆ NA GP JAKIMI SUKCESAMI MOŻE NAM SIE POCHWALIĆ NOWY BURMISTRZ.

CZY ON COŚ ROBI , PRACUJE?

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 11:03:16

"Czy ludzie dochodzący swoich praw mogą być opluwani?"

A dochodzenie swoich praw (a w zasadzie jego szwagra) daje Grabarzowi prawo do rzucania obelg wobec innych? Ten wątek osiąga już takie dno i poziom totalnej głupoty, że nawet nie chce mi się tego komentować.

Niektórzy żywią SIĘ GŁUPOTĄ

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 12:30:51

"Nie lękajcie się. Wypłyńcie na głębię. Tam, czeka na was Chrystus". Dokładnie tak powiedział w 1978 roku papież Karol Wojtyła. Jako młodzi, uwierzyliśmy i będąc w Poddąbiu, wraz z kolegą wypłynęliśmy ponad 500 metrów w morze. Aż za tzw. trzecią rewę. Kolega, bardziej ode mnie wierzący, prawie przypłacił to życiem. Tak długo wołał i szukał swojego umiłowanego Pana na morskiej głębi, że całkiem z sił opadł i ledwie doholowałem go do brzegu. Od tej pory zwracam baczniejszą uwagę na to, co kto mówi i pisze.

Ktoś powiedział, że kampanię wyborczą rozpoczynać należy już następnego dnia po wyborach. Śledząc Wasze chaotyczne potyczki z aktualnie panującą władzą gminną dziwię się, że jeszcze nie rozpoczęliście zorganizowanej kampanii wyborczej. Samo pisanie na forum to stanowczo za mało. Wyborca lubi poznać i zobaczyć wcześniej osobę, na którą tym razem zmarnuje swój głos. Może więc zawczasu pomyśleć, jak i z czym wyjść do ludu pracującego miast i wsi? Czas Wam ucieka, a przeciwnicy mają się dobrze.

Co za gamoń to pisał? Rozumek dziecka!

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 12:59:25

A JA JESTEM MIESZKANKĄ MIASTA USTKA

GŁOSOWAŁAM NA BURMISTRZA GRACZYKA I CZEKAM, ALE NIE JESTEM W STANIE NIC PRZECZYTAĆ NA GP JAKIMI SUKCESAMI MOŻE NAM SIE POCHWALIĆ NOWY BURMISTRZ.

CZY ON COŚ ROBI , PRACUJE?

Pracy się nie boi,ale sie jeszcze taki nie narodził co wszystkim dogodzi..

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wójt Gminy Ustka, przewłoka, podatek VAT

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych