Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

151 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 23:31:19

Nic nie zwalnia z szacunku do drugiego człowieka. Nie wiem czy czytanie ze zrozumieniem jest na tyle skomplikowane. Artykuł nie jest o czekaniu na SORze czy ogólnym działaniu służby zdrowia, tylko o braku SZACUNKU do pacjenta, który uwierzcie mi, przejawia się u tego jak i innych lekarzy zbyt często.

#42 ~Fenix~

~Fenix~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 23:41:00

Popieram tego lekarza, to jest oddział RATUNKOWY, a nie przychodnia. Z kaszlekiem i bólem brzuszka siedzi się w domu i bierze paracetamol, a nie zabiera miejsce tym, którzy naprawdę go na SORze potrzebują

To może najlepiej umówić się do swojego lekarza zaklepując wizytę 2tyg. wcześniej i samemu zdiagnozować co Ci dolega o ile wcześniej nie wyciągniesz nóg na tamten świat. Są nagłe przypadki. A co gdyby okazało się że to było coś bardzo poważnego? To są organy wewnętrzne a nie przeziębienie. Już pomijam fakt że na nocnej opiece lekarz nie potrafi zdiagnozować poprawnie zapalenia oskrzeli i diagnozuje to jako zwykłe przeziębienie tylko mocne (wiem to z własnego doświadczenia jako pacjenta, dobrze że poszedłem prywatne później do lekarza bo pewnie z czasem lepiej by mi nie było).

#43 Obecny1

Obecny1

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 00:46:42

Niech w koncu zaczna doplacac do wizyt i bedzie spokoj.byle bol,goraczka i juz sa w sor,bo przeciez to za darmo.Jak sie bedzie płacic,to się bedzie szanowac.Podziwiam lekarzy,ze jeszcze w takich bajzlach pracuja,z ich zawodem i mozliwosciami moga kase na prywatach trzepac,a nie tyrac i czytac wypociny o coraz to bardziej niezadowolonym plebsie- konkubentach,konkubinach,partnerach,kochankach i inne bzdety.co za czasy,a autorytetow ni ma

Bogaty lub celebryta (co na jedno wychodzi), to partnerka albo partner. Jeśli zarabia tyle co średnia krajowa lub poniżej, to konkubina lub konkubent.

Brawo polscy dziennikarze.  :o  :wacko:

#44 ~Kkkk~

~Kkkk~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 05:45:04

Podsumowując...
Przyjdzie Kryska na Matyska

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 06:51:38

Lekarze w słupskim szpitalu są tak nie kompetetni że strach wogole tam wchodzić. 7 na 10 wchodzących już raczej nie wyjdzie żywy...... nasi lekarze umieją tylko wyrostki wycinać i to też nie zawsze . A szpital wiecznie zamiata brudy pod dywan tłumacząc się że jest im bardzo przykro hahah
Ludzie cała Polska się śmieje z tego szpitala

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 08:27:48

SOR to szpitalny oddział RATUNKOWY!

Bzdurą jest przychodzenie tam z bólem brzucha lub kostki. Albo z bólem gardła i gorączką! 

Ludzie nie mają pojęcia o podstawowych sprawach, są bardzo roszczeniowi i chcą korzystać z nieuprawnionych przywilejów dla pacjenta! Innym słowy, podszywając sie pod pacjenta chcą być zbadani i dostać tabletki przeciwbólowe.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłaby niewielka opłata, która chłodziłaby rozpalone gorączką głowy. Jeśli podszywający się pod pacjenta klient miałby zapłacić 100 pln, to gwarantuję, że kolejka na SOR skróciłaby się o 80% co najmniej i pozostałyby przypadki uzasadniające interwencję medyczną.

Byłoby dobrze, gdyby selekcja na samym początku odsyłała do domu osoby z zadrapaniami, katarem czy przeziębieniem, co oszczędziłoby tym ludziom czekania i niepotrzebnych emocji. 

#47 ~Teodor~

~Teodor~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 08:29:53

Borkowski

są lepsi wierz mi

#48 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 08:35:48

Dlaczego tylko tu narzekacie ??????? piszcie skargi do NFZ lub do Urzedu Marszałkowskiego , bo mowia ze nie ma skarg , wszystko jest OK

dlatego że nie ma na przykład endokrynologa a tarczycę mają chorą prawie wszyscy tylko nie wiedzą o tym i trzeba iść prywatnie jest to celowe działanie taki jest dupsk a Biedroń ma to w d i tez ma chorą tarczycę widać to po oczch

#49 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 08:37:04

Lekarz nie powinien być opryskliwy ale mają tam od groma roboty, a czasem ludzie faktycznie przychodzą z pierdołami. To nie jest przychodnia bo coś mnie kłuje lub strzyka w kolanie. Ale z doświadczenia z takim przypadkami w rodzinie to powiem, że ta Pani może mieć IBS, który nie stanowi zagrożenia życia w najmniejszym stopniu ale może dawać bardzo mocne objawy bólu brzucha. Na jakiejkolwiek aparaturze wszystko wychodzi ok, a jednak boli. I bez gastroenterologa, który ma o tym pojęcie to każdy inny lekarz powie, że kobiecina coś wymyśla.

#50 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 08:40:41

mam nadzieję, że pan Sapiński i pani Szczypińska przeczytali artykuł i komentarze!!

niech dowiedzą się jaki jest problem z wyrwaniem ósemki tak tak czeka się kilka miesięcy a co jak boli idż prywatnie i płać od 500 do 1100 zł i skonaj z bólu

#51 ~Darek~

~Darek~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 08:43:45

A ty leszek jesteś ratownikiem czy lekarzem??? Bo normalny człowiek nie pisze takich kłamstw o SOR

powiedział mi lekarz rodzinny żebym poszedł na sor to zrobią mi gruntowne badania oczywiście powiedział co mam symulować no i super to jest lekarz

#52 ~Karol~

~Karol~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 08:45:27

A te damusie jakie wyniosle......na kazde pytanie mowia Czekac Prosze.....

#53 ~keks~

~keks~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 09:26:47

niech dowiedzą się jaki jest problem z wyrwaniem ósemki tak tak czeka się kilka miesięcy a co jak boli idż prywatnie i płać od 500 do 1100 zł i skonaj z bólu

Uwierz mi ,że lepiej zapłacić za prywatną usługę niż trafić na tego sadystę z przyszpitalnej poradni..

#54 ~Olo~

~Olo~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 09:40:27

Co wy na to? Pojechałem z córka na sor bo skręciła nogę. Po 2 godzinach zrobili zdjęcie i trafiliśmy do tego sympatycznego doktora. On wykręcił dziecku stopę i rzekł, że następnym razem życzy złamania, bo on nic nie widzi. Spytałem czemu tak mówi, a on że nie będziemy wówczas jego czasu marnować.Skubany dał skierowanie do poradni tylko pytam po co skoro stwierdził że córka symuluje. Pozbył pacjenta. Po dwócg dniach wysłałem żonę z córka do poradni. Noga skręcona, orteza. Jak bym mógł wrócić to bym mu nie tylko nogę wykręcił. Pozdrawiam tego chirurga z Koszalina. Może sę zdarzyć, że będzie ode mnie pomocy potrzebował. Czekam. Karma wraca.

Nie obraź sie, ale bardzo słusznie cie lekarz potraktował. Na SOR przychodzi sie ze złamaniem, a nie skręceniem. Od skrecenia jest poradnia chirurgiczna na Tuwima. Tam robia rtg i zakladaja szyne. Jeśli z rtg wyjdzie, że to cos powaznego np. złamanie z przemieszczeniem wymagajace zabiegu, to wtedy jedziesz na SOR. Niech sie wreszczie ludzie tego naucza do jasnej cholery! Byłam niedawno na SOR a tam mamunia z dzidzia stoi przede mną w kolejce. Co jest? Kaszel. Od kiedy? Od wczoraj. Gorączka jest? Nie. NO KU...WA LUDZIE!!!!!!

#55 ~Olo~

~Olo~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 09:41:36

Wiecie co,siedzialem.ostatnio pol dnia na sorze czekajac na wolne miejsce na.oddziale.Tam.polowa ludzi niepotrzebnie przychodzi,taka jest prawda.Przylaza z bolami brzucha i glowy,zanim przejda selekcje to wszelkie dolegliwosci im przechodza i siedza jak czubki i zajmuja kolejke.Sam bylem swiadkiem jak mamusie siedzialy z corkami ktore bolaly rano brzuchuy.Ale zanim trafily do lekarza to juz po bolu nie bylo sladu bo spacerowaly,chichotaly i zarly chipsy z automatu.
Ludzie zrobili sobie z soru lekarza rodzinnego taka jest prawda.

Masz 100% racji niestety.

#56 ~Olo~

~Olo~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 09:47:13

SOR to szpitalny oddział RATUNKOWY!
Bzdurą jest przychodzenie tam z bólem brzucha lub kostki. Albo z bólem gardła i gorączką!
Ludzie nie mają pojęcia o podstawowych sprawach, są bardzo roszczeniowi i chcą korzystać z nieuprawnionych przywilejów dla pacjenta! Innym słowy, podszywając sie pod pacjenta chcą być zbadani i dostać tabletki przeciwbólowe.
Jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłaby niewielka opłata, która chłodziłaby rozpalone gorączką głowy. Jeśli podszywający się pod pacjenta klient miałby zapłacić 100 pln, to gwarantuję, że kolejka na SOR skróciłaby się o 80% co najmniej i pozostałyby przypadki uzasadniające interwencję medyczną.
Byłoby dobrze, gdyby selekcja na samym początku odsyłała do domu osoby z zadrapaniami, katarem czy przeziębieniem, co oszczędziłoby tym ludziom czekania i niepotrzebnych emocji. </p></p>

Jak dobrze od czasu do czasu przeczytać na tym forum coś mądrego. Szacun za otwartą głowę. Oczywiście 100% racji.

#57 ~WSL~

~WSL~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 09:49:12

powiedział mi lekarz rodzinny żebym poszedł na sor to zrobią mi gruntowne badania oczywiście powiedział co mam symulować no i super to jest lekarz

A potem płacz i zgrzytanie zębów bo na SOR trzeba czekać 5 godzin na zbadanie przez lekarza

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 10:11:08

Ratownicy i damulki pielęgniarki masakra. Jedna badała mi brzuch na siedząco w pokoju segregacji. Dno! Jedynie plus wielki dla młodego doktora który specjalizuje się w chirurgii ogólnej. Będą z niego ludzie!

#59 ~Ajwen~

~Ajwen~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 10:36:47

Ale moim zdaniem lekarz nie powinien się wydzierać na pacjentke,tylko normalnie jej to powiedzieć!!!!Zobaczcie państwo na SONDE,jak pacjenci oceniają SOR!!!Szpitale przychodnie,lekarze ,pielęgniarki tylko żądają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla mnie opieka w SOR ,te czekania to jest nie do przyjęcia!!Nic się nie zmieniło na korzyść pacjentów!!!! Uważam również,że LEKARZE za dużo czasami sobie pozwalają w stosunku do pacjenta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

#60 ~Moni~

~Moni~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 11:06:03

Lekarze łaske robią na nocnej zmianie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych