Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Okulary przeciwsłoneczne

okulary przeciwsłoneczne okulary przeciwsłoneczne UV optyka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kibic sukcesu~

~kibic sukcesu~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2014 - 16:57:58

Każdy,kto choć raz poszedł na mecz, wie że bez odpowiedniego osprzętu w postaci czapki z daszkiem, okularów przeciwsłonecznych lub własnej dłoni oglądanie przebiegu meczu jest niemożliwe, albowiem w upalne dni słońce wypala widzom oczy. Niektórzy mają czapki, inni zakładają okulary, jednak wśród samych kibiców panuje przekonanie, że najlepsze efekty uzyskamy po połączeniu obu sposobów. Pytam was tutaj zgromadzonych, gdzie jest najlepszy wybór okularów słonecznych. Okularki z bazaru za 10 zł i wszelkie chińskie podróbki odpadają. Psują wzrok. Mają tylko przyciemnione szkła bez filtrów lub słabe filtry (UV400 to chwyt marketingowy). Obraz jest przyciemniony, więc źrenice rozszerzają się i wpada więcej UV. Jakie modele polecacie? Jaki typ szkieł i kategoria? Z tego, co czytam, najlepsze są polaryzacyjne. Markowe kosztują w okolicach 500 zł - płaci się rzeczywiście za jakość i zastosowane technologie czy tylko za markę i fakt, że chodzą w nich gwiazdy? Na jakie parametry zwracać uwagę w sklepach?

Wymagania:
1. Blokada intensywnego światła - czyli powinny nie przepuszczać oślepiających promieni słonecznych padających wprost na widzów, odblasków i innych niebezpiecznych dla oczu efektów.
2. Filtr UV - najlepiej całkowite odcięcie UV.
3. Obraz wysokiej jakości.

#2 pterodaktyl

pterodaktyl

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 13:39:14

Żaden ze sklepów internetowych nie może Cię wprowadzić w błąd, bo odpowiadają za to spore sankcje. 

Polaryzację w okularach bardzo łatwo sprawdzić - wystarczy przekręcić soczewkę o 90 stopni w dowolną stronę trzymając okulary przed monitorem płaskim, tabletem, smartphonem lub nawigacją. Ciekłokrystaliczne ekrany rozprowadzają fale w sposób pionowy, stąd taki efekt.

Gorzej jest ze sprawdzeniem obecności filtra UV w okularach. Ja kupując swoje w (..)poprosiłem o nagranie video na którym są sprawdzane moje okulary przeciwsłoneczne specjalnym urządzeniem właśnie do wykrywania filtrów UV w okularach. Wynik na urządzeniu pokazał 400 co potwierdza występowanie filtru do 400 nm. 

Płacenie setkami złotych to sponsorowanie marki i jej kolejnych kampanii w telewizji i wszędzie gdzie się da. Mówię o RayBan Carrera, Dolce Gabbana i innych. Nie warto.

Użytkownik pterodaktyl edytował ten post 21 styczeń 2015 - 16:36:43

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2015 - 21:41:31

Okulary tez mogą dodawać urody. warto poszukać i wybrać takie w których będziemy oryginalnie i pięknie się prezentować. Jeżeli mogę pomóc i chcecie się zainspirować na przykładach gwiazd i wybrać podobny model oraz dowiedzieć się gdzie go można i za ile kupić to zapraszam: www ktoconosi pl

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2015 - 22:54:42

Najlepsze soczewki kontaktowe

#5 Aniabal

Aniabal

Bywalec

• PipPipPip
  • 58 postów

Napisano 31 maj 2015 - 18:43:07

Również jestem zdania, że jeśli juz kupować okulary przeciwsłoneczne to lepszej jakości, nie mówię tutaj o Bóg wie jakich markach, po prostu posiadające odpowiednie filtry oraz polaryzację, to wystarczy, przynajmniej w moim przypadku. Widzę, że była tutaj również mowa o soczewkach - noszę soczewki :) W sumie dla mnie jest to świetna sprawa ułatwiająca życie i właśnie zarówno soczewki jak i okulary przeciwsłoneczne kupuje (kupiłam okulary) w tym samym sklepie internetowym. Wracając do okularów przeciwsłonecznych, to mają spory wybór:http://www.kontaktow...=0&sort=default przynajmniej mi przypadły do gustu te modele :) Co jak co, ale dla mnie wzrok i jego ochrona jest bardzo ważna.

Użytkownik Aniabal edytował ten post 31 maj 2015 - 18:47:04

#6 ~sdww~

~sdww~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2016 - 13:00:19

Od niedawna sam zacząłem szukać dla siebie dobrych szkieł przeciwsłonecznych i ostatecznie postawiłem na okularki do biegania Arctica. Na stronie arcticasport.pl jest pełny asortyment. Mają bardzo korzystny stosunek jakości do ceny, moje okularki kosztowały 60 zł, dostawa wyszła za darmo, bo jeszcze dokupiłem okulary dla żony i dzieci, a przy zakupach za co najmniej 200 zł kurier dowozi gratis.

#7 bartuchch

bartuchch

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 07:21:32

Fajnie wyglądają:)

#8 ~lucasss~

~lucasss~
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 08:40:43

Ja okulary polaryzacyjne kupiłam ze sklepu pod adresem polarized.com.pl. Mają bardzo duży wybór modeli i dość konkurencyjne ceny. Zlecenia są realizowane bardzo szybko i przywożone przez kuriera DPD. Moim zdaniem warto!

#9 ~fatttt~

~fatttt~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2016 - 09:33:43

Uważam, że największy wybór wysokiej jakości okularów z filtrami ochronnymi znajdziesz w sklepie internetowym e-Okulary. Ostatnio przeglądałam jego ofertę pod adresem eokulary.com.pl i wybrałam najmodniejsze modele dla całej rodziny. Aktualnie czekam na darmową dostawę, bo koszt zamówienia przekroczył 100 zł. Polecam, bo moim zdaniem warto!

#10 alicja.pierzchala

alicja.pierzchala

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 14:23:39

Moim zdaniem, żeby kupić dobre okulary trzeba trochę zainwestować. Chodzi głownie o to, żeby okulary spełniały swoje zadanie, czyli przede wszystkim odpowiednia ochrona oczu przed promieniami UV. Jesli kupisz jakieś tandetne podrobki na bazarze za 20 zł to tak naprawdę wcale nie uchronisz swojego wzroku. Najlepiej wybierac okulary markowe, bo przynajmniej masz pewność, że są wykonane z dobrych materiałow i zawierają filtry UV, które nie narażają oczu na szkodliwe promienie słoneczne. Mogę ci polecić stronę http://czteryoczy.pl...wsloneczne.html z której ja kupuję okulary. Nie dośc ze nie przepłacam to mam pewność ze zadbalam o odpowiednia ochrone dla mojego wzroku.

#11 ~Seba12~

~Seba12~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2016 - 11:16:00

Zawsze kupowałem tanie okulary po 25zł, a w tamtym roku zainwestowałem w okulary Arctica i jestem pozytywnie zaskoczony. Warto kupić droższe jak ktoś chce użytkować przez dłuższy czas. I warto porównać wcześniej ceny. Ja kupiłem za 128zł przez internet na stronie

eokulary.com.pl

#12 ~Maciek~

~Maciek~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 14:34:22

Ja mam naprawdę drogie okulary z tej strony sklep.opticalchristex.pl Dokłądnie aviatory i uważam ze to był bardzo dobry wybór. Gdy okulary mają dobry filtr itp inaczej sie człowiek czuje, nawet nie spodziewałem sie ze bede tak bardzo zadowolony.

#13 majca

majca

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 01 październik 2019 - 09:31:32

Według mnie nie ma sensu przepłacać do drogich okularów przeciwsłonecznych. W sieci znajdziesz testy labolatoriów fotometrycznych, które wykazują że filtr UV w drogich i tanich okularach działa praktycznie z taką samą skutecznością. Zawsze warto jednak dopłacić trochę do polaryzacij. Okulary z polaryzacją znacznie poprawiają komfort widzenia i mniej się męczą oczy. Ja ostatnio kupiłam fajne okulary na wyprzedaży na www.binkle.pl.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary, przeciwsłoneczne, okulary przeciwsłoneczne, UV, optyka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych