Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła

63 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~johannespaulus~

~johannespaulus~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2018 - 20:29:49

Druga taryfa działa w godzinach 22-6 i w dni robocze 13-15. Święta i weekendy druga taryfa obowiązuje przez cały czas. Jak masz dom szczelny, to ciepło ci nie ucieknie i nie ma potrzeby dogrzewania. Jeżeli masz wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła, to nie masz w domu wilgoci i nie otwierasz okien, bo nie ma takiej potrzeby. 

Ja mam pompę apic i przy -24 stopniach, jakie były w tym roku w lutym dogrzewała dom w nocy, a w dzień utrzymywała się temp 23,6 stopnia. Później na chwile załączała się o 13. 

Prosimy o podawanie konkretnych danych technicznych.Pisanie o tym kiedy  i jaka taryfa obowiązuje to jest żenada!!!

#42 ~Franioo~

~Franioo~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2018 - 12:51:49

Jaka żenada? A co ci ma napisać? Jakie dane techniczne? Pisze jaką ma pompę i w jakich godzinach pompa się załącza. Podał temperaturę w domu, tak więc czego ty chcesz? Numer seryjny ma ci podać?

#43 ~Zoltan~

~Zoltan~
  • Goście

Napisano 23 maj 2018 - 13:59:39

Gość napisał, że ma Apica, co najwyżej mógł dodać ile W, aczkolwiek po co? Ludzie są czepliwi, a sami nic nie wnoszą do dyskusji.

Czy materiał z jakiego jest wybudowany dom ma jakiś wpływ na wybór pompy ciepła? W sensie czy beton komórkowy, silikaty czy ceramika mają jakiś wpływ na ogrzewanie pompą ciepła?

#44 ~Zbyszek~

~Zbyszek~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2018 - 12:12:29

Jak masz dom nieocieplony to najpierw zainwestuj w ocieplenie, a nie w pompę ciepła. Dom musi być dobrze ocieplony i zaizolowany, bo wtedy ogrzejesz go pompą za psie pieniądze. Zadzwoń to tego Apica i ich zapytaj. Najlepiej pytać u źródła, a nie na forum.

#45 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 21:08:40

Oferta firmy Dambat obejmuje wysokiej klasy pompy marki IBO, IBO ITALY oraz dodatkowy osprzęt i akcesoria. Ich urządzenia zapewnią bezawaryjną pracę przez naprawdę długi czas. Jestem zadowolona z jakości i ceny.

#46 ~Krzychu~

~Krzychu~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2018 - 13:22:35

zakładałem ostatnio powietrzne pompy ciepła u siebie i serdecznie polecam taką usługę. Skorzystałem z usługi firmy Eko-Instal, rzetelni pracownicy było widać, że wiedzą co robią. Wszystko poszło gładko i wydajnie. POLECAM!

termokominki.olsztyn.pl/index.php/produkty/powietrzne-pompy-ciepla

#47 ~Miras~

~Miras~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2018 - 13:50:31

Jak masz dom nieocieplony to najpierw zainwestuj w ocieplenie, a nie w pompę ciepła. Dom musi być dobrze ocieplony i zaizolowany, bo wtedy ogrzejesz go pompą za psie pieniądze. Zadzwoń to tego Apica i ich zapytaj. Najlepiej pytać u źródła, a nie na forum.

Ja mam pompę powietrzną A-Pic, dogrzewam w zimie kominkiem. Płacę niewiele, drewno do kominka też nie jest drogie, a jak się rozpali, to ciepło utrzymuje się przez cała dobę (dom ocieplony i dobrze zaizolowany) w zimnych miesiącach. Polecam pompy.

#48 ~Aysha81~

~Aysha81~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 14:01:52

Niemal wszystkie techniki z wykorzystaniem pomp ciepła, rekuperatorów i klimatyzatorów są całkiem ok. Mam u siebie, sprawdza się. Mogę nawet polecić firmę  mirenergia.pl, która zajmuje się odnawialnymi źródłami energii.

#49 ~Karl~

~Karl~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2018 - 15:07:55

Gdybyście poszukiwali akcesoriów do odnowienia pompy, to wszelakie korpusy i obudowy można dostać u Dulawa. Dostarczają elementy do maszyn i urządzeń wykonanych z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

#50 ~Karlos~

~Karlos~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2018 - 14:58:36

Ja wybrałam model ekologicznej pompy ciepła Basic od firmy 499. Dużym atutem jest sterownik z ekranem dotykowym LCD, który wyświetla na bieżąco podstawowe parametry pracy pompy.

Mogłam liczyć na fachowe doradztwo i zakupiłam sprzęt wysokiej jakości w dobrej cenie.

#51 ~bonuss~

~bonuss~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2019 - 22:24:34

Ja wybrałam model ekologicznej pompy ciepła Basic od firmy 499. Dużym atutem jest sterownik z ekranem dotykowym LCD, który wyświetla na bieżąco podstawowe parametry pracy pompy.

Mogłam liczyć na fachowe doradztwo i zakupiłam sprzęt wysokiej jakości w dobrej cenie.

jaki to jest rodzaj pompy ciepła??
Jakie były koszty zakupu i montażu??
Jakie są teraz koszty użytkowania??
Ile metrów do ogrzania??

#52 ~Karla~

~Karla~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2019 - 21:25:04

Wysokiej klasy pompy sprzedaje firma EkosystemPolska. Ich urządzenia zapewnią bezawaryjną pracę przez naprawdę długi czas. Jestem zadowolona z jakości i ceny.

#53 ~Beton~

~Beton~
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 11:52:32

99,9% pomp ma ekrany LCD, sterujesz je nawet smartfonem czy tabletem, tak więc Ameryki nie odkryłaś. 

Do gościa MIRAS - na co ci kominek jak grzejesz pompą ciepła? U nas to jedyne źródlo ciepła, dom nawet nie ma kominów, okna pasywne, 25 styro grafitowego na ścianach, pustak porotherm i 50cm wełny w dachu. Podłogówka wszędzie. Tak, też mam Apica i spokojnie sobie radzi w drugiej taryfie, a ciepło nie ucieka. To nieprawda, że pompy radzą sobie tylko w temp w okolicach 0 stopni. Tydzień temu było -17 i pompa spokojnie dawała radę. 

#54 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 14:14:45

A jak sprawuje się pompa pw przy grzejnikach. Chodzi o to że nie mam możliwości założenia ogrzewania podłogowego no z wyjątkiem dwóch pomieszczeń. Czy jest sens mając grzejniki aluminiowe zakładać pompę pw. Dom oczywiście będzie ocieplony.

#55 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 25 luty 2019 - 11:22:36

Witam, jestesmy na etapie wyboru systemu ogrzewania do nowo budowanego domu. Dom 156m2 izolacja 20cm styro okna cieple 3 szyby wentylacja grawitacyjna mozliwosc zalozenia kominka bo komin jest, w calym domu planujemy ogrzewanie podlogowe. Niestety nie mamy dostepu do sieci gazu i rozwazamy powietrzna pompe ciepla i tu pojawia sie moje pytanie czy mozna zamontowac jednostke zewnatrzna na scianie budynku gospodarczego obok domu i ogrzane powietrze z budynku pobierac w czasie mrozow z tego oto pomieszczenia. Mieszkamy na wsi i dostep do biomasy jest dosc duzy a to pomieszczenie latwo ogrzac w zimie a i tak jest koniecznosc utrzymania tam dodatniej temp.Pytanie czy to ma sens i czy wtedy sama pompa ciepla ogrzeje dom? I czy zaoszczedzimy w ten sposob na pradzie? Jaka temp powietrza na zewnatrz jest najkorzystniejsza dla jednostki zewnetrznej? Dziekuje za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam Marcin

#56 ~andreiejek~

~andreiejek~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2019 - 14:50:15

Jeśli chodzi o Wrocław to salon 3e-heating ma bogatą ofertę w sprzęty grzewcze Viessmanna. Robiłem u nich zamówienie na kotły do domu 150m2 i odpowiednio dobrali moc do metrażu. Solidne kotły. 

#57 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2019 - 18:19:43

Nie jestem zwolennikiem PiSu i zal mi tych co glosuja na PIS, biora 500+ i sa zachwyceni...  :D

#58 ~zielu~

~zielu~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 20:46:26

Witam, jestesmy na etapie wyboru systemu ogrzewania do nowo budowanego domu. Dom 156m2 izolacja 20cm styro okna cieple 3 szyby wentylacja grawitacyjna mozliwosc zalozenia kominka bo komin jest, w calym domu planujemy ogrzewanie podlogowe. Niestety nie mamy dostepu do sieci gazu i rozwazamy powietrzna pompe ciepla i tu pojawia sie moje pytanie czy mozna zamontowac jednostke zewnatrzna na scianie budynku gospodarczego obok domu i ogrzane powietrze z budynku pobierac w czasie mrozow z tego oto pomieszczenia. Mieszkamy na wsi i dostep do biomasy jest dosc duzy a to pomieszczenie latwo ogrzac w zimie a i tak jest koniecznosc utrzymania tam dodatniej temp.Pytanie czy to ma sens i czy wtedy sama pompa ciepla ogrzeje dom? I czy zaoszczedzimy w ten sposob na pradzie? Jaka temp powietrza na zewnatrz jest najkorzystniejsza dla jednostki zewnetrznej? Dziekuje za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam Marcin

Ciekawe rozwiązanie. Musiałbyś popytać jakiś fachowców co montują pompy ciepła czy Twój pomysł da radę. 

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 18:19:30

Jeśli chodzi o fachowców w tej dziedzinie to polecam itgas.pl

#60 ~Rollo~

~Rollo~
  • Goście

Napisano 08 maj 2019 - 12:01:41

Powietrzne pompy ciepła są wydajne i radzą sobie spokojnie do minus 15 stopni, a przecież dni, w których temperatura jest niższa można policzyć na palcach obu rąk. Ja bym się tu bardziej zastanawiał czy nie zrobić rekuperacji - wentylacji mechanicznej! Najlepiej zapytaj fachowca, producenta pomp ciepła (np. wspomniany tu Apic).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych