Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła

63 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~alekkkss~

~alekkkss~
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 08:24:09

Bardzo mi się fajnie sprawuje pompa ciepła jaką kupowałem od firmy Sunex. Ja bym u nich sprawdził ofertę. Ogólnie to produkują praktycznie wszystkie możliwe systemy bazujące na odnawialnych źródłach energii w tym też solary. Mnie bardzo kusiła instalacja hybrydowa, ale póki co musiałem zrezygnować z różnych względów. Oferta jest na stronie sunex.pl poza tym mają też kompetentnych ludzi na obsłudze, także można zadzwonić i się dopytać o warunki.

#22 ~radek~

~radek~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2017 - 13:25:02

Jeśli chodzi o pompy ciepła to serdecznie polecam. Korzystam z tego rozwiązania u siebie w domu i sprawdza się wyśmienicie. Osobom niezdecydowanym polecam artykuł. Dodam jeszcze, że może i instalacja trochę kosztuje, jednakże bardzo szybko się zwraca.

#23 ~PiotrW89~

~PiotrW89~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2017 - 12:44:42

Polecam firmę ARKA, która zajmuje się projektowanie i montażem pomp ciepła marki ViViTherm. Szybki kontakt telefoniczny, wszystko szczegółowo objaśnili i wytłumaczyli jak to wszystko będzie wyglądało. Ogrzewanie spisuje się bez zarzutu, jednocześnie stanowi to fajną oszczędność i poczucie niezależności od tradycyjnych źródeł energii.

#24 ~Bruno~

~Bruno~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2017 - 16:59:59

Najbardziej w tym wszystkim denerwują mnie te dotacje. Ręce opadają w momencie, gdy gmina chce dołożyć tylko 1000zł, a pompa kosztuje 10-20tys złotych :( Nie każdego stać na taką inwestycję, a przecież dochodzi jeszcze montaż, ogrzewanie podłogowe, wentylacje mechaniczna z rekuperacją, aby wszystko działało jak należy. I robi się bagatela koszt 40-50 tysięcy złotych! 

Z drugiej strony koszty ogrzewania pompą ciepła są znikome. Moim zdaniem warto zainwestować, aby później godnie żyć. Wybierajmy pompy polskich producentów np. A-Pic. Nie musi to być Viessmann za 40 tysięcy złotych!

#25 ~Mirek~

~Mirek~
  • Goście

Napisano 15 październik 2017 - 18:05:37

nowego obiektu takiego jak domu lub coś większego, doradzam zainwestowanie w pompy geotermalne lub inną zieloną energię. Dobrą ofertą dostępną w całej Polsce ma .oze-biomar Rodzina skorzystała i polecają!

#26 ~Patryk~

~Patryk~
  • Goście

Napisano 22 październik 2017 - 16:47:18

Zainwestowałem w ofertę pompy ciepła z firmy ozebiomar. Teraz czekam na zimę, żeby przetestować jak działa w trudniejszych warunkach bo jak do tej pory w domu jest bardzo ciepło.

#27 ~Michaił~

~Michaił~
  • Goście

Napisano 25 październik 2017 - 12:17:23

Jak Was tylko stać i macie porządnie ocieplony dom bez mostków termicznych + WM z reku, to nawet się nie zastanawiajcie. Mam pompę PW apic i rocznie mieszczę się w 2000zł za ogrzewanie (za cały rok!).

#28 ~Lucek~

~Lucek~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 00:14:20

Ja używam pompy ciepła zamontowaną przez firmę biomar z gdańska. Pompa jest bardzo dobra. Cały system działa świetnie. Ogrzewanie domu w chłodne dni jest przyjemnością w porównaniu do palenia w kominku  

#29 ~Ryszard~

~Ryszard~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 09:14:08

Korzystam z pompy ciepła założonej przez firmę biomar. Mają dobrych dostawców wysoko jakościowych części. Dzięki ich rozwiązaniu cieszę się stałą temperaturą w domu

#30 ~Daniel~

~Daniel~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 22:49:10

Skorzystałem z pompy ciepła w moim domu. Najlepsze rozwiązanie na ziemi jeżeli chodzi o ogrzewanie. Firma ozeBiomar pomogła z doborem i montażem mojej pompy.

#31 ~arek~

~arek~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2017 - 12:45:17

Jeśli chodzi o pompy ciepła to serdecznie polecam. Korzystam z tego rozwiązania u siebie w domu i sprawdza się wyśmienicie. Osobom niezdecydowanym polecam artykuł. Dodam jeszcze, że może i instalacja trochę kosztuje, jednakże bardzo szybko się zwraca.

mam domek 70 m  ogrzewanie podłogowe jakiej mocy pompa

#32 ~Bolek~

~Bolek~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 22:01:47

Mam pompę ciepła, którą zamontowała firma ozeBiomar. Dla mnie to najlepsze rozwiązanie pod względem ekologicznym i ekonomicznym, ponieważ wiem, że ta inwestycja się zwróci, a przy okazji nie dymię co zimę ;)

#33 ~Majeranek~

~Majeranek~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:00:34

Jak Was tylko stać i macie porządnie ocieplony dom bez mostków termicznych + WM z reku, to nawet się nie zastanawiajcie. Mam pompę PW apic i rocznie mieszczę się w 2000zł za ogrzewanie (za cały rok!).

Jaki masz metraż domu, podłogówka czy grzejniki? Jak ocieplony i zaizolowany dom? Trochę mało informacji :P Jaki masz model tej pompy? 

Jestem przed podjęciem decyzji o sposobie ogrzewania mojego przyszłego domu (mamy indywidualny projekt, jesteśmy na etapie czekania na WZ). Możesz coś więcej napisać o pompach Apic?

#34 ~mikoszu28~

~mikoszu28~
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2017 - 21:40:52

Z zakresu odnawialnych źródeł energii i instalacji energooszczędnych można zgłosić się do firmy mirenergia.pl są w tym ekspertami. :) Firma zajmuje się opracowywaniem projektów, wykonywaniem odwiertów pod pompy ciepła, a także montażem kanałów wentylacyjnych, itp. Firma sprawdzona, bardzo rzetelna, wiec jeśli jesteście zainteresowani ogrzewaniem pompą ciepła, to serdecznie polecam!

#35 ~Kriss~

~Kriss~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 12:53:34

Najbardziej w tym wszystkim denerwują mnie te dotacje. Ręce opadają w momencie, gdy gmina chce dołożyć tylko 1000zł, a pompa kosztuje 10-20tys złotych :( Nie każdego stać na taką inwestycję, a przecież dochodzi jeszcze montaż, ogrzewanie podłogowe, wentylacje mechaniczna z rekuperacją, aby wszystko działało jak należy. I robi się bagatela koszt 40-50 tysięcy złotych! 

Z drugiej strony koszty ogrzewania pompą ciepła są znikome. Moim zdaniem warto zainwestować, aby później godnie żyć. Wybierajmy pompy polskich producentów np. A-Pic. Nie musi to być Viessmann za 40 tysięcy złotych!

Kolego, mam gruntową pompę apica i od października do dnia dzisiejszego zapłaciłem za ogrzewanie 270zł (grzeję drugą taryfą). Fakt faktem dom jest nowy i ciepły, wentylacja mechaniczna również jest.

#36 ~Miłosz~

~Miłosz~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:33:12

Jestem zdziwiony jak te pompy działają. Inwestycje skończyła firma Biomar jakoś 2 miesiące temu. Nie muszę się martwić o ogrzewanie i dorzucanie do pieca. Świetne rozwiązanie.

#37 ~henio~

~henio~
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 22:52:24

Pompa ciepła to fajne rozwiązanie ponieważ nie trzeba martwić się o opał. Mamy w domu ciągle ciepło. Wystarczy podejść do panelu sterowania, ustawić temperaturę i już gotowe. Zero zmartwień. 

#38 ~miko92~

~miko92~
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 16:46:52

Polecam mirenergia. pl, zajmują się właśnie pompami ciepła i od podszewki znają temat. Firma specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii i instalacji energooszczędnych. Serdecznie polecam 

#39 ~Rafiki~

~Rafiki~
  • Goście

Napisano 26 luty 2018 - 10:27:38

Kolego, mam gruntową pompę apica i od października do dnia dzisiejszego zapłaciłem za ogrzewanie 270zł (grzeję drugą taryfą). Fakt faktem dom jest nowy i ciepły, wentylacja mechaniczna również jest.

To napisz jak przy obecnych mrozach oscylujących wokół -20 stopni sprawdzają się pompy ciepła? Przecież druga taryfa nie działa w dzień. Czy pompa dogrzeje dom do tych 23 stopni przy tak dużym i utrzymującym się wiele dni mrozie? 

#40 ~Kriss~

~Kriss~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 09:48:45

Druga taryfa działa w godzinach 22-6 i w dni robocze 13-15. Święta i weekendy druga taryfa obowiązuje przez cały czas. Jak masz dom szczelny, to ciepło ci nie ucieknie i nie ma potrzeby dogrzewania. Jeżeli masz wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła, to nie masz w domu wilgoci i nie otwierasz okien, bo nie ma takiej potrzeby. 

Ja mam pompę apic i przy -24 stopniach, jakie były w tym roku w lutym dogrzewała dom w nocy, a w dzień utrzymywała się temp 23,6 stopnia. Później na chwile załączała się o 13. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych