Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła

64 odpowiedzi w tym temacie

#1 bonobo

bonobo

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 10:36:07

Planuję zrobić modernizację systemu grzewczego u siebie w domu. Żeby ograniczyć koszty wpadłem na pomysł, że mogę wykorzystać istniejącą instalację z grzejnikami i podłączyć do niej pompę ciepła typu powietrze-woda. Czy taka pompa wystarczy do ogrzania całego budynku (ok. 120m2) czy może być problem w sezonie grzewczym przy minusowych temperaturach?

#2 tomanek

tomanek

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 09:03:51

Nie powinno nic takiego wystąpić. To nie syberia a nawet jakby zima się przeciągała to taka pompa ma swoją moc z nawiązką. Specyfikacja techniczna mówi swoje

#3 molmar

molmar

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 09:00:28

Ja jednak wolę piec węglowy. Wprawdzie trzeba go pilnować, ale kosztowo jest sporo taniej.

#4 alficzka

alficzka

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 16:54:03

A nie lepsze byłoby ogrzewanie z rekuperatorem? Jest to ekologiczne i oszczędne bardzo. Nie wiem jak to jest w innych województwach, ale w Wielkopolsce można wymienić dotychczasowe ogrzewanie na to z systemem wentylacyjnym z odzyskaniem ciepła. Można także otrzymać dotację na instalację nawet do 40% wartości. Jednym z partnerów jest firma www.xxx.pl/ . Również zajmują się cała biurokracją jak i montażem.

#5 Szczeepek

Szczeepek

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 02:04:02

Ja jestem jednak zdania że pompy ciepła są na obecną chwilę za drogie. Podczas budowy domu miałem przez moment ochotę zamontowania takiej pompy, jednak przeraziły mnie ceny. Piece na opał odpadały, gdyż często nie ma mnie w domu a chciałbym żeby w piecu paliło się  bez konieczności codziennych wizyt w kotłowni. Dlatego zdecydowałem się na ogrzewanie domu gazem płynny. Najlepszą ofertę dostałem od firmy która na początku dokładnie wyjaśniła mi jak wygląda montaż instalacja, montaż butli oraz jak wygląda użytkowanie takiej instalacji. 

#6 CzekoladowaMagia

CzekoladowaMagia

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 15:32:51

Wydaje mi się, że problemu raczej być nie powinno. Warto spróbować :) ja za to wolałem jednak zaufać rekuperatorowi ze od:(...)

i mogę śmiało polecić :) Pozdrawiam!

#7 typowyhandlarz

typowyhandlarz

Nowy

• Pip
  • 17 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 10:04:00

Jeśli chodzi o pompy ciepła to serdecznie polecam. Korzystam z tego rozwiązania u siebie w domu i sprawdza się wyśmienicie. Osobom niezdecydowanym polecam artykuł. Dodam jeszcze, że może i instalacja trochę kosztuje, jednakże bardzo szybko się zwraca.

#8 kradd33

kradd33

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 20:04:55

Ciekawe formy ogrzewania w domu polecacie. Ja ostatnio czasy zainwestowałem w Gaz skroplony do swojego domu i muszę powiedzieć że to była rewelacyjna decyzja, znacznie obniżyłem koszty gazu u siebie !

#9 ~Brunka~

~Brunka~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2016 - 10:47:48

Wybór pompy ciepła powinien być wyborem świadomym. Trzeba znać wszystkie plusy i minusy takiego sposobu ogrzewania domu. Z całą pewnością jest o wiele taniej. Od kilku lat użytkuję pompę ciepła polskiego producenta A-pic design i jestem bardzo zadowolona. Koszty ogrzewania domu wynoszą w najzimniejszych miesiącach 500-600zł, a wcześniej było to ok 1300-1400 miesięcznie! Dodam, że dom ma powierzchnię 174 metry kwadratowe, a w domu mamy średni 23-24 stopnie ciepła.

#10 ~Entrada~

~Entrada~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2016 - 11:47:15

Możesz coś więcej napisać o tych pompach ciepła A-pic? Właśnie zastanawiamy się nad sposobem ogrzewania naszego przyszłego domu. Roboty ruszą w kwietniu przyszłego roku, a my nie jesteśmy pewni czego dokładnie chcemy. Chcemy na pewno ograniczyć rachunki za ogrzewanie do minimum, gdyż aktualnie płacimy prawie 1000zł/msc w sezonie grzewczym za gaz :/ Jaki macie typ i model tej pompy?

#11 maria jablonska

maria jablonska

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 15:11:07

Zadowolona jestem z obsługi firmy AKM Michoń. Szybki kontakt telefoniczny, wszystko mi szczegółowo objaśnili co do technologii odwiertu, zaprojektowali instalację i polecili też dobrego instalatora od samej pompy. Ogrzewanie spisuje się bez zarzutu, fajna oszczędność i poczucie, że jestem niezależna od kończących się, tradycyjnych źródeł energii.  

Użytkownik maria jablonska edytował ten post 14 wrzesień 2016 - 15:11:38

#12 rena123

rena123

Swojak

• PipPipPipPip
  • 354 postów

Napisano 12 październik 2016 - 07:23:43

Ja myślę o kupieniu pompy od (...) - znajomy hydraulik nam polecił i jakoś tak to się nas trzyma. Ogólnie, to polecam konsultację z specjalistą, inaczej można zamiast zmniejszyć rachunki to sporo zwiększyć ;)

#13 ~Stanisław~

~Stanisław~
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 20:15:27

Wybór pompy ciepła powinien być wyborem świadomym. Trzeba znać wszystkie plusy i minusy takiego sposobu ogrzewania domu. Z całą pewnością jest o wiele taniej. Od kilku lat użytkuję pompę ciepła polskiego producenta A-pic design i jestem bardzo zadowolona. Koszty ogrzewania domu wynoszą w najzimniejszych miesiącach 500-600zł, a wcześniej było to ok 1300-1400 miesięcznie! Dodam, że dom ma powierzchnię 174 metry kwadratowe, a w domu mamy średni 23-24 stopnie ciepła.

#14 ~Maurycy~

~Maurycy~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2016 - 17:19:00

Tak odnośnie pomp ciepła apic. Czy takowe nadają się do domu wybudowanego w latach 80-tych? Czy montaż pomp w starych domach ma jakikolwiek sens? Bo w nowych domach pasywnych lub energooszczędnych ma bardzo duży sens.

#15 ~Do przedmówcy~

~Do przedmówcy~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 20:17:45

Możesz coś więcej napisać o tych pompach ciepła A-pic? Właśnie zastanawiamy się nad sposobem ogrzewania naszego przyszłego domu. Roboty ruszą w kwietniu przyszłego roku, a my nie jesteśmy pewni czego dokładnie chcemy. Chcemy na pewno ograniczyć rachunki za ogrzewanie do minimum, gdyż aktualnie płacimy prawie 1000zł/msc w sezonie grzewczym za gaz :/ Jaki macie typ i model tej pompy?

Jeśli w dalszym ciągu jesteś zainteresowany odpowiedzią, to mam gruntową pompę ciepła Apic 18GW, z tym, że ja mam do ogrzania ponad 170 metrów kwadratowych. Nie wiem jaki jest metraż Twojego przyszłego domu :)

#16 ~Tomek33~

~Tomek33~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 09:40:58

Mam pompę Nexus kupowaną od firmy Sunex. To jest dość nowa instalacja więc trudno mi póki co jakoś oceniać trwałość, ale pierwsze wrażenie jest pozytywne. Wszystko działa tak jak powinno, instalacja przebiegła bezproblemowo, także jestem dobrej myśli. Z samym producentem już kiedyś miałem kontakt przy okazji inwestycji w solary ale to było dla budynku firmowego i też wszystko z systemem jest okej.

#17 ~garyy~

~garyy~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2017 - 09:55:19

Zainwestowałem w kotłownie hybrydową i powiem, że naprawdę korzystna opcja. System mam kupiony od Sunex. Wyjątkowo dobra cena, pokrywa sto procent zapotrzebowania na ogrzewanie i nawet jak zima była trochę surowsza to w ogóle tego nie odczuliśmy jeśli chodzi o komfort cieplny w domu.

#18 ~Ireczek~

~Ireczek~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 08:46:27

Ja postawilem na pompe ciepla od a+pic bo czytalem sam dobre opinie i jestem zadowolony. bardzo wydajny sprzet. 

#19 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:34:22

W Polsce solidne systemy z pompami ciepła i solarami produkuje Sunex. Ich znam i ich mam sprawdzonych. Pewnie są jeszcze inne marki które się tematem zajmują, bo w sumie teraz jest moda na takie ekologiczne ogrzewanie. U mnie moduły na dachu są już trzeci rok i nie widzę żeby jakoś ich wydajność spadała, cały czas energii dostaję mniej więcej tyle samo.

#20 ~Bertss~

~Bertss~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 09:12:01

Na odnawialne źródła energii dobre systemy produkuje Sunex. Można u nich w sumie wszystko dostać od pomp, przez hybrydy po fotowoltaikę. Firmę kojarzę już od dawna nie wiem czy oni w ogóle nie są jednymi z pierwszych na polskim rynku którzy w takie ekologiczne ogrzewanie poszli.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych