Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 .aa

.aa

    Bywalec

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 92 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 09:12:53

Ja życzę Naczelnemu i Redakcji obiektywizmu w relacjonowaniu rzeczywistości a nie jej kreowania. Mijający rok upłynął bowiem pod znakiem stronniczości medium lokalnego, jakim jest GP wraz ze swoim portalem. GP korzystając z pozycji silnego miejskiego medium nachalnie ingeruje w lokalną rzeczywistość społeczno-polityczną zapominając, że jest medium, czyli przekaźnikiem, a nie kreatorem otaczającej rzeczywistości. Prym wiodą tak zwani redaktorzy i dziennikarze, głównie Naczelny i naśladowca Hilarecki oraz pewna redakcyjna koleżanka. Na porządku dziennym jest przecież usuwanie wpisów na forum, ale nie takich zgłoszonych (czy ta funkcja w ogóle działa??) za treści wulgarne i obraźliwe, ale takich, które nie potwierdzają tezy autora artykułu. Zastanawiam się jak długo ten wpis utrzyma się na forum? Nie mam nic przeciwko artykułom z tezą pod warunkiem jednak zachowania obiektywizmu i dziennikarskiej niezależności. Nie można być dziennikarzem i jednocześnie kreatorem lokalnej rzeczywistości. Niestety takie pomieszanie ról to sól GP. Dociekliwość i obiektywizm dziennikarki zostały zamienione na prywatną czteroletnią wendettę Hilareckiego z byłym już prezydentem. To głupie zachowanie jednego uderza w całą redakcję. Ten osobnik tak przyjął do siebie maksymę Jacka Kurskiego, że „ciemny lud to kupi”, że nachalnie bez woalu prezentuje swoje własne wynurzenia, jako prawdę objawioną. Redakcjo, czy wyznajecie jakiekolwiek standardy rzetelności w pracy? I tutaj objawia się słabość tak zwanego redaktora naczelnego, tak zwanego, bo Naczelny powinien dbać o obiektywizm tego, co prezentuje medium, którym kieruje a nie jedynie cieszyć się, że ma naśladowców pośród redakcyjnych współpracowników. Rozumiem, że dziennikarze nawet tacy na niby mają prawo do poglądów politycznych jednak, jeżeli usiłują prezentować je, jako obiektywny przekaz informacji to ich teksty powinny być oznaczone tak jak oznacza się reklamy, aby czytelnik mógł odróżnić nachalną manipulację od przekazu informacji. Większość ludzi konsumuje bowiem bezmyślnie podane im informacje. Z pewnością o tym wiecie.
 
Chcąc pokazać, że lokalne media mogą być obiektywne odsyłam Naczelnego do: Obserwatora Lokalnego ze Sławna – gazeta super, pełna treści, lokalna i profesjonalna, portal też; Kuriera Bytowskiego – portal lokalny obiektywny, treściwy; lebork24.info – bez fajerwerków, lokalny przekaźnik informacji a nie nachalny ich kreator, a to tylko próbka lokalnych mediów, jakie są w regionie.
 
GP zatraciło charakter medium, czyli przekaźnika informacji dodajmy niezależnego i obiektywnego, jakim powinno być. To nie był pierwszy rok takiego zacietrzewienia w kreowaniu a nie przekazywaniu informacji. Co się stało? Moim zdaniem to słabość kapitału ludzkiego, czyli niewłaściwi ludzie na miejscach, jakie zajmują. Zamiast obierać ryby w fabryce niektórzy zabrali się za pisanie w lokalnej gazetce a jak dopadną jej portalu to już czują się jak dziennikarze.
 
Nie chcąc się pastwić nad niektórymi autorami nie rozwinę szerzej tematu stylu, pisowni, błędów językowych, składni, dodam tylko, że tak zwany naczelny pisze najsłabiej, a staranny gimnazjalista potrafi pisać poprawniej.

 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych