Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~sami sobie segregujcie~

~sami sobie segregujcie~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 16:39:41

niech PGK ujawni kwote za jaka sprzedaje nasze smieci!!!

#22 Obywatel

Obywatel

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 3678 postów

Napisano 03 lipiec 2013 - 16:47:01

A może TY wiesz czemu polikwidowano punkty skupu butelek, i dla czego kupując towar w szklanym opakowaniu czytam informację że butelka bezzwrotna ?

Jest mnóstwo dobrych piw w zwrotnych butelkach. I nie mówię tu bynajmniej o Tyskim czy Żywcu :)  Mam taką zasadę, że piwo w bezzwrotnych butelkach kupuję tylko w ostateczności. Jeśli nie ma zwrotnego szkła, biorę w puszce. Jeśli nie ma ani zwrotnego szkła, ani puszki, to coś mnie musi wybitnie przekonać do zakupu browaru w bezzwrotnej butelce

Racją jest, że powinien obowiązywać dla całej Europy jeden typ butelek objęty normalizacją. Tak powinno być z piwem i napojami. I żeby sklepy nie robiły durnych ceregieli z odbiorem butelek. Próbował ktoś kiedyś zdać butelki (nawet na wymianę) w E.Leclerku :D ? Życzę powodzenia. Procedura niemal taka, jak przy odbiorze odpadów radioaktywnych ;)

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 19:00:24

Jest mnóstwo dobrych piw w zwrotnych butelkach. I nie mówię tu bynajmniej o Tyskim czy Żywcu :)  Mam taką zasadę, że piwo w bezzwrotnych butelkach kupuję tylko w ostateczności. Jeśli nie ma zwrotnego szkła, biorę w puszce. Jeśli nie ma ani zwrotnego szkła, ani puszki, to coś mnie musi wybitnie przekonać do zakupu browaru w bezzwrotnej butelce

Racją jest, że powinien obowiązywać dla całej Europy jeden typ butelek objęty normalizacją. Tak powinno być z piwem i napojami. I żeby sklepy nie robiły durnych ceregieli z odbiorem butelek. Próbował ktoś kiedyś zdać butelki (nawet na wymianę) w E.Leclerku :D ? Życzę powodzenia. Procedura niemal taka, jak przy odbiorze odpadów radioaktywnych ;)

Najzabawniejsze jest to że w starej unii punkty skupu butelek przy marketach normalnie funkcjonują, u nas te same koncerny już nie mają na to ochoty wolą sprzedać opakowanie.

Dla tego ja zawsze tłukę butelki skoro zapłaciłem to w całości nie oddam.

#24 ~qlturalna~

~qlturalna~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 20:40:00

Oby prowadząca na następny raz pamiętała o wyjęciu rąk z kieszeni...

#25 ~asia~

~asia~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 22:35:44

jestem mieszkanką gminy ustka i chciałam zaznaczyć że w tej gminie jest dużo drożej niż w gm. słupsk! mieszkam w domku i muszę segregować śmieci bo te nie segregowane są prawie jeszcze raz takie drogie! a znajomi w podobnej syt. mieszkaniowej w gm. słupsk nie segreguję bo to dla nich tylko 10 zł. więcej a ile kłopotu z segregacją mniej! myślę że w całym kraju powinny obowiązywać takie same zasady naliczania tych opłat!

#26 ~Mała45~

~Mała45~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 22:42:30

Jestem mieszkanką Lęborka,ale u nas niestety nic się nie zmieniło.Zastanawiam się po co od zeszłego tygodnia segreguję śmieci,skoro w poniedziałek przyjeżdża ta sama firma co zwykle i wysypuje oba kontenery tak jak zwykle do tego samego pojemnika.Może i fajnie i wygodnie,tylko po co ta gadka-szmatka o segregacji,deklaracje itd?????????????????Dodam,że mieszkam w samym centrum naprzeciwko Urzędu Miasta i cały ,,Urząd"zachowuje się tak samo....Nic się nie zmieniło a nam d..y zawracają tylko....Pozdrawiam wszystkich zawiedzonych:-)

#27 ~kicia~

~kicia~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 22:42:30

tak sobie myślę że mam za małą szafkę pod zlewem ... conajmniej 3 kosze muszą mi się tam zmieścić..żebym za każdym zjedzeniem jogurtu , czy zmianą pieluchy jednorazowej dziecku itp..nie musiał gonić do śmietnika! i jak to jest że w niektórych miejscowościach w gminie ustka zabierać będą śmieci 2 razy a z niektórych 3 razy..a kasa taka sama do zapłaty!!!!!

#28 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 03 lipiec 2013 - 22:58:45

Od 2 lat pisze , że ustawa śmieciowa nadaje się tylko na smietnik i tak się stanie.

A na razie :lol:

1005894_524309100969957_739683822_n.jpg

#29 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 03 lipiec 2013 - 23:03:19

W Niemczech są automaty skupujące puszki i butelki PET po 25 centów, a butelki po 8,

Tam się to sprawdziło , wystarczy zrobić tak samo !!!

#30 ~co jest grane~

~co jest grane~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 12:13:26

jestem ze spoldzielni Kolejarz ktora nakazala segregacje odpadow,inaczej mandat 5000zl. skad mam wziasc pieniadze na te worki  i miejsca w malej kuchni na dodatkowe worki z odpadami? kasz ten bedzie wyzszy niz gdyby segregacji niebylo bo worki sa drogie

#31 Obywatel

Obywatel

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3678 postów

Napisano 04 lipiec 2013 - 14:44:18

jestem ze spoldzielni Kolejarz ktora nakazala segregacje odpadow,inaczej mandat 5000zl. skad mam wziasc pieniadze na te worki  i miejsca w malej kuchni na dodatkowe worki z odpadami? kasz ten bedzie wyzszy niz gdyby segregacji niebylo bo worki sa drogie

Nie mają prawa narzucać segregacji odpadów ani tym bardziej nakładać kar. Kogoś tam chyba boli główka w tej chorej na arogancję spółdzielni.

#32 ~Smród,kłamstwo i oszustwo~

~Smród,kłamstwo i oszustwo~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 15:25:08

Pewien fircyk – bez krępacji, CUD obiecał całej nacji.
Trafnie uznał – lud to kupi! Lud naiwny, ciemny, głupi.
No i młodzież uwierzyła, do urn wartko podążyła.
I we Wronkach i w Półtusku, dali głos Donaldu Tusku.
No nareszcie jest nadzieja! Naród wybrał czarodzieja.
Media wielce mu pomogły, nawet Doda wzniosła modły.
To co najpierw obiecywał, po wyborach odwoływał.
Toż to kawał hipokryty, rude włosy, wzrok kosmity.
Serki, jabłka podrożały, a indeksy pospadały!
No i w końcu stał się CUD, Czary mary… mamy SMRÓD !

#33 ~....~

~....~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 19:05:56

Zapytaj o to tych niedorobionych posłów, którzy jak zwykle stworzyli bubel nie nadający się do niczego (Chyba, że do śmieci, tylko nie wiem, do sortowanych czy niesortowanych) Ponadto, jeżeli będziesz nawet sortował śmieci, to zawsze znajdzie się taki, któremu to nie wsmak, i w efekcie dojdzie do tego, że wszyscy lokatorzy będą zmuszeni do płacenia wyższej stawki za śmieci. Widzę tu tylko jedno wyjście. Przy każdym śmietniku postawić jednego strażnika miejskiego, który by pilnował realizacji ustawy śmieciowej. Przynajmniej byłby z nich jakiś pożytek.

#34 chrumek

chrumek

Aquaparku nie będzie...

• PipPipPipPip
  • 3762 postów

Napisano 04 lipiec 2013 - 19:45:12

a co mi zrobią gdy mnie złapią ze zadeklarowałam segregacje śmieci, a tak naprawdę wrzucam wszystko do jednego kubła?...

nic, bo powiesz, że akurat wyrzucasz śmieci zmieszane, a segregowane wyniosłeś 15 minut wcześniej. 

Chyba że mieszkasz w domku - wtedy gorzej coś "ściemnić".

#35 chrumek

chrumek

Aquaparku nie będzie...

• PipPipPipPip
  • 3762 postów

Napisano 04 lipiec 2013 - 19:49:05

jestem ze spoldzielni Kolejarz ktora nakazala segregacje odpadow,inaczej mandat 5000zl. 

jakoś mnie nie straszą mandatem...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lol

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych