Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~jola~

~jola~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 12:43:07

............................................

Użytkownik mode edytował ten post 03 lipiec 2013 - 13:07:52

#2 ~J.~

~J.~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 12:52:01

Ustawa śmieciowa to jeden wielki śmieć nadający się tylko do przeróbki!! Oczywiście jak zwykle najbardziej  pokrzywdzeni są właściciele domków jednorodzinnych, którzy o wszystko muszą martwić się sami. Są regiony w okolicy Słupska, gdzie odpady z domków odbierane będą TYLKO raz w miesiącu, czyli można zatonąć w stercie śmieci. Już widzę te zanieczyszczone lasy i stertę worków ze śmieciami byle gdzie, np. w pojemnikach na inne odpady do segregacji. Zresztą dotychczas wrzucano w plastik inne śmieci to co będzie teraz?- strach pomyśleć. Pojemniki oczywiście we własnej gestii, ceny dużych 240 l to najmniej za nowy około 150 zł, bo przewoźnik teraz pojemników nie zapewnia, gmina też się o to nie martwi, a kasę zarobi z tego niezłą. Nabijanie ludzi w butelkę- taką nadającą się do recyklingu!!!

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 12:55:05

Od poniedziałku odpady są własnością gminy i to ona ma obowiązek ich odebrania i przewiezienia na wysypisko. Jeśli pan opisany w artykule ma ze swojej posesji więcej odpadu niż mieści się w worku miasto ma mu obowiązek dostarczyć więcej worków i je odebrać. I tyle.

#4 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:13:49

Ta ustawa to w ogole jakiś cyrk na kółkach. Za granica od lat smieci są segregowane i dzielone na te nadające się do recyklingu i te nie nadające się. Ludzie mają 2 pojemniki a nie 40, bo w gestii firm leży segregacja drobniejsza. Ludziom nie truje się tyłków i nie uprzykrza życia codziennego a segregacja jest. tylko tutaj obywatelom zagląda się w kosze. Niech zyje RP!

#5 ~edek58~

~edek58~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:16:52

Sama nazwa mówi gdzie miejsce tej ustawy.Mieszkam w budynku wspólnoty mieszkaniowej gdzie segreguje się śmieci za które opłata była 6 zł od osoby dziś 12 od osoby więc 4 zł miesięcznie ktoś przytuli za bubel prawny czyli lekko biorąc około 1000 miesięcznie od bloku.Ciekawe ile takich prawnych przekrętów w Polsce w majestacie ustawy.Jak mówi porzekadło "jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę".

#6 ~Zarządca GS~

~Zarządca GS~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:17:20

kazałem segregować to należy segregować, bo inaczej zapłacicie 12 zł za osobę a nie 9 zł.

#7 ~Krzysztof91~

~Krzysztof91~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:24:18

I z tym się zgodzę jeśli chcą segregacji śmieci niech PGK zafunduje śmietniki na te odpady aha i jeszcze jedno pani na tym filmie nie miała gdzie wyrzycić obierek po ziemniakach więc ja się pytam gdzie je wyrzucić.Gdzie wyrzucać resztki po jedzeniu suche oczywiście pytam się gdzie ???.

#8 ~Śmieć~

~Śmieć~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:32:31

Do śmieci zamieszanych czyli normalnego śmietnika

#9 ~Martin aus Berlin~

~Martin aus Berlin~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:40:03

W POlandii trzeba pokolen by zmienic wasze nawyki i dzikie przyzwyczajenia.

#10 ~domek jednorodzinny Słupsk~

~domek jednorodzinny Słupsk~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:40:22

Też mam dużo więcej trawy, niż pomieści ten worek. I jak pomyślę, że będą go odbierać co 2 tyg. (tak mi powiedzieli w PGK) to grubo się zastanawiam gdzie go postawić, by smrodek nie zabił mnie i sąsiadów.

Mąż przekonuje mnie, aby płacić więcej o 3 zł za osobę i mieć problem z głowy. Idiotyczne jest też mycie kubków po jogurtach:) A czy od razu w nie będzie nowy wlewany? 

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:43:30

To ja jakoś żle zrouzmiałem te ustawę. W moim pojęciu płace podatek i nie martwię sie o wywóz - dzwonię do Urzędu Miasta i mówie - mam pełno, zabierać to ode mnie a oni przysyłają firmę wywożącą śmieci. Jak będzie potrzeba to nawet 5 razy dziennie.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:06:05

Od poniedziałku odpady są własnością gminy i to ona ma obowiązek ich odebrania i przewiezienia na wysypisko. Jeśli pan opisany w artykule ma ze swojej posesji więcej odpadu niż mieści się w worku miasto ma mu obowiązek dostarczyć więcej worków i je odebrać. I tyle.

Ja wiozę pod ratusz. Zapłacone, niech się martwią.

#13 ~donald~

~donald~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:13:38

tą umowe śmieciową to uchwalił ŚNIEC....ŚMIECIARZ...ITD   ku*** i pedału 

#14 ~miki~

~miki~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:24:54

I tak macie dobrze nasza gmina Dębnica Kaszubska w cale nie odbiera nam smieci. Jedyne co to raz w miesiącu przyjezdza bo odpady zmieszane i tyle. jeśli chcemy segregować smieci musimy lazic i szukac kontenera po gminie. ja do swojego mam 1,5 km. to jest dopiero cyrk.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:25:58

– Bycie ekologicznym powoli mi przechodzi – zaczyna pan Janusz, mieszkaniec ulicy Traugutta w Słupsku.

Ma rację po to płacę aby ktoś za moje pieniądze segregował, nie będę robił za śmieciarza !!

I WON z tymi kontenerami ma być jeden często opróżniany.

U siebie na wysypisku sobie segregujcie !!

I jeszcze jedno dla czego większość szklanych opakowań nie można oddać do skupu jak to kiedyś bywało ??

Najlepiej sprzedać bez możliwości zwrotu i jeszcze im umyj i posegreguj !!!

#16 ~AluminiumBoy~

~AluminiumBoy~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:41:30

Kupy nie zróbcie z ta segregacją!!!!Co z tego że ja będę segregował śmieci u siebie w domu skoro wszystko jedzie na bierkowo do jednego wora i tam dopiero jest segregacja.......wiem bo tam pracuję.A jeśli nie wiesz o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze.

#17 ~szachrajka eva~

~szachrajka eva~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:44:45

a co mi zrobią gdy mnie złapią ze zadeklarowałam segregacje śmieci, a tak naprawdę wrzucam wszystko do jednego kubła?...

#18 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:55:23

Poczytałem kilka wpisów , czy tam też postów i dochodze do wniosku że słupskie społeczeństwo nie czyta ze zrozumieniem ulotek , a przede wszystkim informacji na GP czy też w prasie .Szczegółowo opisano , co i gdzie wyrzucać.

Zadajcie sobie trochę trudu i poszperajcie w informacjach .

Duże pojemniki na plastik , szkło stały i stoją na ulicach , więc jak ktoś nie chce zaśmiecać sobie domu , na bieżąco może wynosić . Trzeba tyklo zwrócić baczniejszą uwagę co jest co i bezmyślnie nie wyrzucać śmieci .

#19 ~Longer~

~Longer~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 14:56:05

Jaki sens segregacji tych śmieci jest jak przyjeżdża jedna śmieciarka i wszystko do jednego wora bo koszt paliwa koszt ludzi no to sensu nie ma żadnego czy ja sobie je posegreguję czy nie 

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 15:34:42

Poczytałem kilka wpisów , czy tam też postów i dochodze do wniosku że słupskie społeczeństwo nie czyta ze zrozumieniem ulotek , a przede wszystkim informacji na GP czy też w prasie .Szczegółowo opisano , co i gdzie wyrzucać.

Zadajcie sobie trochę trudu i poszperajcie w informacjach .

Duże pojemniki na plastik , szkło stały i stoją na ulicach , więc jak ktoś nie chce zaśmiecać sobie domu , na bieżąco może wynosić . Trzeba tyklo zwrócić baczniejszą uwagę co jest co i bezmyślnie nie wyrzucać śmieci .

A może TY wiesz czemu polikwidowano punkty skupu butelek, i dla czego kupując towar w szklanym opakowaniu czytam informację że butelka bezzwrotna ?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lol

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych