Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~jola~

~jola~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 13:41:39

(...)

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 13:47:12

W Kępicach worków do odpadów segregowanych generalnie brak... ciekawe, jak dzisiaj odpady wrzucę w jedno, a później będę segregował to czy zostanę ukarany? Dzisiaj otrzymałem informację, że firma KING nie wyrobiła się w piątek... a kogo to obchodzi? Mnie interesuje tylko, czy za takie spóźnienie będzie ukarana lub chociaż czy ja nie zostanę ukarany za niesegregowanie do czasu dostarczenia worków? A tak na marginesie to gdzie ludzie z domków jednorodzinnych mają przetrzymywać te wszystkie worki?

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 13:49:33

Ja złożyłam deklaracje o segregowaniu, sąsiad o niesegregowaniu. A i tak do tego samego samochodu-śmieciary wsypali nasze kosze i ,, zmiażdżyli,,.  Jakiś absurd.

#4 ~Quasimodoxxl~

~Quasimodoxxl~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 13:52:21

""– A my nie mamy możliwości kontrolowania, a nawet tego nie chcemy robić, kto i co wyrzuca.""

-  - Bardzo pięknie.  Wystarczy więc, że jeden z lokatorów się wyłamie i nie będzie mu się chciało sortować śmieci, a wszyscy lokatorzy będą musieli płacić wyższe stawki niezależnie od tego czy je będą sortowali czy nie.   Cała więc ta ustawa śmieciowa jest rzeczywiście śmieciowa i tylko do tego się nadaje.  Jak zwykle bardzo się się popisali nasi nad wyraz leniwi ustawodawcy.  Ja np. będę sortował śmieci i wcale mnie nie obchodzi jak to odpowiedzialne osoby zrobią,  ale chcę płacić niższą stawkę.

#5 ~aqqryqq~

~aqqryqq~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 13:53:33

Mieszkam na Frąckowskiego w Słupsku i żadnej ulotki czy informacji o zmianach w płatnościach od sm kolejarz nie otrzymałem. Może zapomnieli dodać ze chcieli to przekazac mieszkancom? Bo to duża różnica...

Od dziś mam segregowac.. pod blokiem stoi jeden duzy kontener...

Co mam zrobic z segregowanymi? Klasc obok? No i jaki wrzucac do tego dużego ?

....

#6 ~marcela~

~marcela~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 14:08:38

żadnej ulotki nie dostałam, a od wielu lat odkąd pamiętam zawsze stał jeden główny śmietnik na wszystkie odpady , a podobno od dzisiaj powinny stać również inne na segregację plastiku, szkła itp syf i tak dalej będzie, bo są ludzie którzy mimo segregacji do jednego kosza wrzucają wszystko

#7 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 14:11:43

W blokach nie ma oboiazku segregacji,chyba,że administrator podpisał zobowiązanie o segregowaniu.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 14:22:10

Niektóre brudasy będą się bronić ale niech ruszą mózgiem.To nic nie kosztuje podzielić śmieci.Niektórym to przyjdzie  z kłopotem bo nauczyli się chamstwa i są brudasy.

Ja zapraszam naszego znakomitego dziennikarza Pana M. żeby sie wziął za niechlujów zarządzajcych niektórymi cmentarzami a np. w Kobylnicy.Nie ma  pojemników na  dzielenie śmieci,szkło,plastik,metal i kwiaty z donic.Wszystko idzie do jednego pojemnika.Każ dy z nas chętnie to podzieli i sie nie zmęczy.

Kiedyś była opłata za miejsce na cmentarzu a teraz trzeba dodatkowo wprowadzić małe opłaty na cmentarzach bo to największe w Polsce śmietniki i jak ktoś przyniósł smieci to musi zapłacić za wywózkę.Ciężko będzie zmienić mentalność ludzi. A tak nawiasem to nasze cmentarze w Polsce to największe śmietniki  na świecie.Nikt w innych krajach tak jak y nie pali tyle świec a usunąć puste trzeba.

Zacząć wychowywać ludzi nigdy nie jest zapóżno.

#9 ~Spółdzielca~

~Spółdzielca~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 14:53:23

Mieszkam na Frąckowskiego w Słupsku i żadnej ulotki czy informacji o zmianach w płatnościach od sm kolejarz nie otrzymałem. Może zapomnieli dodać ze chcieli to przekazac mieszkancom? Bo to duża różnica...

Od dziś mam segregowac.. pod blokiem stoi jeden duzy kontener...

Co mam zrobic z segregowanymi? Klasc obok? No i jaki wrzucac do tego dużego ?

....

Kłamiesz...wszyscy na Niepodległości dostali ulotki!!!!

#10 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 15:15:38

Ja złożyłam deklaracje o segregowaniu, sąsiad o niesegregowaniu. A i tak do tego samego samochodu-śmieciary wsypali nasze kosze i ,, zmiażdżyli,,.  Jakiś absurd.

Ale więcej skasują , jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o nowy podatek od lemingów.

Smerf Maruda, dnia 01 Gru 2012 - 11:29 AM, napisał: snapback.png

Cała ta ustawa śmieciowa to jest grubymi nićmi szyty szwindel,
skok na kasę, zobaczycie jak za rok , dwa
jacy dziwni ludzie , silni , z grubymi karkami , przejmą ,
będą mieli monopol na wywóz śmieci,
tak jak w południowych Włoszech !!!

Mieszkańcy Ustki zaprotestowali , zebrano 1500 podpisów.

#11 ~Irena SKANDAL~

~Irena SKANDAL~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 15:34:33

W blokach nie ma oboiazku segregacji,chyba,że administrator podpisał zobowiązanie o segregowaniiu.

oczekujemy szybkich działań strazy miejskiej, firm wywożacych śmieci i wydz.ochrony środowiska słupskiego ratusza - wielkie spółdzielnie i wspólnoty doskonale wiedzą że nie są w stanie technicznie wywiazać sie z  segregowania śmieci które zadeklarowały (9zł od osoby).To jest fikcja i zwykle naciągactwo pozostałych,bo moglibyśmy miec niższe stawki za odpadki niesegregowane (dziś 12 zł) gdyby wszyscy uczciwie podeszli do sprawy. A tak budzet śmieciowy miasta został oszukany na ok.80 tys ludzi x 3 zł x 12 mcy tj.prawie 3 mln złotych! i tyle chyba brakuje by dopiąć budżet śmieciowy. Pasożytom mówimy NIE!

#12 ~mieszkanka Mochnackiego~

~mieszkanka Mochnackiego~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 15:36:38

Mochnackiego- żadnej ulotki,  żadnego info na tablicy w klatce o segregacji smieci a raczej jak ją stosować, żadnych  śmietników- nic cisza. Oczywiście  deklaracje o segregacji roznosili, ale na tym sie skończyło. wazniejsze było glosowanie nad pozostawieniem kart parkingowych ( co jesz absurdem) niż  nasze "smieciowe sprawy". Nie wim komu maja słuzyc te karty parkingowe-chyba rodzinie spoza miasta ( gdzie wspolwlaciciel auta mieszka na mochnackiego), ktora sobie przyjezdza w odwiedziny i ZAJMUJE miejsce pod blokiem czy na parkingu,(gdzie obowiazuje karty) a ja mieszkaniec bloku ( a nie gość), przyjezdzajac z np 2 zmiany ok godz 23 do domu musze stawiac kilka blokow dalej, wiele osob ma auto w lizingu - i co? nie moga parkowac bo karta parkingowa im sie nie nalezy. Chyba nie takie bylo zalozenie drodzy glosujacy i wszyscy zasiadajacy w radzie spoldzielni. W niedziele mialam okazje zaobserwowac jak te wasze zebrania wygladaja. Klika sitwa i nic wiecej. 

#13 ~Krzysztof91~

~Krzysztof91~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 15:39:51

I co z tego że będziemy segregować śmieci przyjdzie bezdomny poszpera w śmietniku i zostawi burdel taka prawda.

#14 100Marek

100Marek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6272 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 15:50:30

Dzisiaj rano o godz. 8.00 pod śmietnik spóldzielczy na Wazów podjechał samochód nr rej. GBY FP26. Wpierw wyrzucił mały worek foliowy (zakupowy) do pojemnika na śmieci, a następnie z bagażnika duży czarny wór ze śmieciami. Przez folię widać było butelki i puszki po piwie. Nie segregował tych śmieci. To nie pierwszy przypadek takiego sposobu pozbywania się śmieci z prywatnych posesji. Nikt nie upilnuje tych, którzy nie segregują, o podrzutkach nie wspomnę.

#15 ~jasiu~

~jasiu~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 16:16:57

Dzisiaj rano o godz. 8.00 pod śmietnik spóldzielczy na Wazów podjechał samochód nr rej. GBY FP26. Wpierw wyrzucił mały worek foliowy (zakupowy) do pojemnika na śmieci, a następnie z bagażnika duży czarny wór ze śmieciami. Przez folię widać było butelki i puszki po piwie. Nie segregował tych śmieci. To nie pierwszy przypadek takiego sposobu pozbywania się śmieci z prywatnych posesji. Nikt nie upilnuje tych, którzy nie segregują, o podrzutkach nie wspomnę.

to sie nazywa segregacja odpadków w polskim wydaniu - nam trzeba pokolen by zmienic nawyki i kulturę ludzi hehehe

#16 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 16:45:16

jakos u nie na Krasnińskiego jest jeden zielony kontener to jak ja niby mam segegowac smieci

#17 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 17:20:07

to sie nazywa segregacja odpadków w polskim wydaniu - nam trzeba pokolen by zmienic nawyki i kulturę ludzi hehehe

dokladnie, masz rację

#18 ~aqqryqq~

~aqqryqq~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 19:01:56

Kłamiesz...wszyscy na Niepodległości dostali ulotki!!!!

Wow !! Jakie duże litery.... 

Szanowny pan spółdzielca to chyba sobie sam włożył do skrzynki ulotke...

U mnie w klatce nikt niedostał panie Pinokio.

"Mieszkańcy Kolejarza dostali pod koniec czerwca nowe blankiety z czynszem od lipca. Napisano w nich, że teraz opłata za śmieci, wliczona w czynsz, ma wynieść dla spółdzielców 9 zł mie­się­cznie od osoby i że spółdzielnia zadeklarowała, że odpady mają być segregowane. "

tego też nikt niedostał.

No chyba, że dostałem coś pod koniec czerwca 2012 r. ale wybacz niepamiętam co to było - już zapewne jest w śmieciach...

Spółdzielnia zawsze Nas waliła na prawo i lewo.. kłamstwo to jej drugie imie.. tylko kasa i kasa dla prezesa i zarządu..

W dupach sie poprzewracało...

#19 ~kruchy~

~kruchy~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 19:03:25

Mam pytanie? Do jakiego pojemnika wrzucać pety....?.

#20 ~aqqryqq~

~aqqryqq~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 19:13:14

Mam pytanie? Do jakiego pojemnika wrzucać pety....?.

To głupie pytanie.

Jasne, że :

- resztki tytoniu do spożywczego

- resztki "bibuły" do papierów

- filtr do jakiś chemii czy jak będzie sie to zwało

I już :) :D

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lol

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych