Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nowy Proboszcz

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~marta~

~marta~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2015 - 11:46:52

Parafia Miłosierdzia bożego w Leborku dostanie nowego proboszcza Cieszycie się ze zmiany ? Ja tak . Lubiliście starego ? 

#2 drzazga

drzazga

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 18 lipiec 2015 - 13:34:51

Parafia Miłosierdzia bożego w Leborku dostanie nowego proboszcza Cieszycie się ze zmiany ? Ja tak . Lubiliście starego ? 

Aleś się wysilila :(

#3 ~iga~

~iga~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 07:25:52

Ja tam się bardzo cieszę z zmiany w ogóle po tych komentarzach o nim.Zapowiada się na prawde bardzo dobrze przekonamy się już niedługo.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 07:29:32

Ja tam się bardzo cieszę z zmiany w ogóle po tych komentarzach o nim.Zapowiada się na prawde bardzo dobrze przekonamy się już niedługo.

Dobrze by było zmienić też innego o tym haj-hitlerowc\skim nazwisku.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 22:47:09

Ksiądz Rafał Cieszyński to najlepszy ksiądz jaki mógł wam się trafić był u nas ponad 8 lat i zrobił tyle co żaden przed nim nic już prawie nie zostało do zrobienia .Cudowny kapłan nie proszący o pieniądze ,zawsze uśmiechnięty i zawszę się pierwszy kłania nie uważa się za lepszego tylko dlatego ,że jest księdzem . Dzieci się go nie bały a wręcz przeciwnie. Ludzie go

bardzo lubili i szanowali widać było po samym pożegnaniu każdy płakał nie ważne kto dziecko ,kobieta czy mężczyzna wszystcy bez wyjątku . Samemu księdzu nie było łatwo jak powiedział czuł się tu jak w domu rodzinnym i jak byśmy wszystcy byli jedną dużo rodziną . Będzie nam księdza brakować ale jak mówił o domu rodzinnym się nie zapomina i się o niego modli ,wspomina i odwiedza :) Zazdroszcze wam :) Lepszego proboszcza mieć nie możecie my nie rozumiemy decyzji biskupa .  Ksiądz ma piękny głos . Zorganizował mszę pod gołym niebem mszę dla dzieci  w ogóle zrobił dużo dobrego dla parafii garczyn .Ile ludzi zaczeło chodzić do kościoła nie tylko z naszej parafii . Jak pwoiedział najwazniejsi są dla niego ludzie :) I w jego przypadku to co mówi się sprawdza .Taki powinnien być każdy ksiądz .Będe częstym gościem w Lęborku :) Zresztą co będe dużo pisać sami się przekonacie niedługo jaki jest ....

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2015 - 06:51:31

O tak racja ksiądz Rafał Cieszyński to najlepszy proboszcz jakiego znam :) W ogóle fantastyczny ksiądz porozmawiasz z nim na każdy temat ,dużo robił w naszej parafii prawie wszystko mamy zrobione,kłania się pierwszy ,nie ocenia nikogo ,ma takie proste a jednocześnie pięknie kazania ,piękny głos ,nie jest łasy na kase ,ma dobre podejście do każdego człowieka dzieci się go nie boją .A trzeba powiedzieć ,że nasza parafia była jego pierwszym probostwem a poradził sobie świetnie . Szkoda ,że od nas odchodzi .Będziemy tęsknić .Mamy nadzieje na częste odwiedziny w końcu dom rodzinny się odwiedza :) My na pewno od czasu do czasu księdza odwiedzimy .

#7 ~Czarnych do Wisły~

~Czarnych do Wisły~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2015 - 07:11:25

Ksiądz Rafał Cieszyński to najlepszy ksiądz jaki mógł wam się trafić był u nas ponad 8 lat i zrobił tyle co żaden przed nim nic już prawie nie zostało do zrobienia .Cudowny kapłan nie proszący o pieniądze ,zawsze uśmiechnięty i zawszę się pierwszy kłania nie uważa się za lepszego tylko dlatego ,że jest księdzem . Dzieci się go nie bały a wręcz przeciwnie. Ludzie go

bardzo lubili i szanowali widać było po samym pożegnaniu każdy płakał nie ważne kto dziecko ,kobieta czy mężczyzna wszystcy bez wyjątku . Samemu księdzu nie było łatwo jak powiedział czuł się tu jak w domu rodzinnym i jak byśmy wszystcy byli jedną dużo rodziną . Będzie nam księdza brakować ale jak mówił o domu rodzinnym się nie zapomina i się o niego modli ,wspomina i odwiedza :) Zazdroszcze wam :) Lepszego proboszcza mieć nie możecie my nie rozumiemy decyzji biskupa .  Ksiądz ma piękny głos . Zorganizował mszę pod gołym niebem mszę dla dzieci  w ogóle zrobił dużo dobrego dla parafii garczyn .Ile ludzi zaczeło chodzić do kościoła nie tylko z naszej parafii . Jak pwoiedział najwazniejsi są dla niego ludzie :) I w jego przypadku to co mówi się sprawdza .Taki powinnien być każdy ksiądz .Będe częstym gościem w Lęborku :) Zresztą co będe dużo pisać sami się przekonacie niedługo jaki jest ....

O tak racja ksiądz Rafał Cieszyński to najlepszy proboszcz jakiego znam :) W ogóle fantastyczny ksiądz porozmawiasz z nim na każdy temat ,dużo robił w naszej parafii prawie wszystko mamy zrobione,kłania się pierwszy ,nie ocenia nikogo ,ma takie proste a jednocześnie pięknie kazania ,piękny głos ,nie jest łasy na kase ,ma dobre podejście do każdego człowieka dzieci się go nie boją .A trzeba powiedzieć ,że nasza parafia była jego pierwszym probostwem a poradził sobie świetnie . Szkoda ,że od nas odchodzi .Będziemy tęsknić .Mamy nadzieje na częste odwiedziny w końcu dom rodzinny się odwiedza :) My na pewno od czasu do czasu księdza odwiedzimy .

Większej autoreklamy to dawno nie widziałem. Widać jak inni nic nie wpisują to wpisać musiała autoreklama czarnego pedalstwa.

A najlepsze tu: dzieci sie go nie boją.

Biedroń też ma piękny głos.

Styl pisania, emotikony, błędy pokazują, że wpisy te są dokonane przez tę samą osobę. Czarną zarazę.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2015 - 07:31:44

Jesteś w błędzie ja napisałam tylko i wyłącznie drugi post który zacytowałaś ...

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 12:12:46

Ten ksiądz Rafał jest bardzo dwulicowy.

Uważajcie na Niego.

Potrafi się sprzedać, ale potrafi też dotkliwie obrażać i krzywdzić innych. Nie znam drugiego księdza, który potrafi być tak opryskliwy i ordynarny.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 12:22:11

Ten ksiądz Rafał jest bardzo dwulicowy.

Uważajcie na Niego.

Potrafi się sprzedać, ale potrafi też dotkliwie obrażać i krzywdzić innych. Nie znam drugiego księdza, który potrafi być tak opryskliwy i ordynarny.

BO WŁAŚNIE TEGO ICH UCZĄ NA TYCH PEDALSKICH SEMINARIACH. JAK NIE JESTEŚ UGODOWY TO ZNACZY JESTEŚ PRZECIWKO, A TO JUZ ICH ( CO NIEKTÓRYCH PEDAŁÓW ) TAK DOPROWADZA DO FURII, ŻE NIE PANUJĄ NAD LOGICZNYM MYŚLENIEM.

#11 ~garczyn~

~garczyn~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2015 - 15:50:41

BO WŁAŚNIE TEGO ICH UCZĄ NA TYCH PEDALSKICH SEMINARIACH. JAK NIE JESTEŚ UGODOWY TO ZNACZY JESTEŚ PRZECIWKO, A TO JUZ ICH ( CO NIEKTÓRYCH PEDAŁÓW ) TAK DOPROWADZA DO FURII, ŻE NIE PANUJĄ NAD LOGICZNYM MYŚLENIEM.

Tak jasne . Nie gadajcie głupot ja nie znam lepszego księdza był u nas 8 lat ...I nigdy nie słyszałam by kogoś obraził ...

#12 drzazga

drzazga

Znajomy

• PipPip
  • 49 postów

Napisano 15 sierpień 2015 - 15:53:56

Tak w ogole to nie zachystujcie się księżmi,biskupami i wazniejszymi hierarchami koscielnymi.Po wygranych wyborach prezydenckich i nie daj Boże jak PIS wygra wybory do sejmu Polska stanie sie krajem wyznaniowym i zaściankiem Europy.Wybory mogą zdecydować,czy bedziemy żyli w państwie przyjaznym tylko katolikom,a innych obywateli traktującym jako moralnie gorszych,czy obronimy konstytucyjną zasadę rozdzialu"tronu i ołtarza".

Pomimo silnej pozycji,któprą Kosciół zyskał na podstawie konkordatu,episkopat stale starał się zwiększyć wpływy i stan posiadania.

Obecna fala sporu o świeckość panstwa,ktora właśnie przetacza się przez Polskę,ma wyjątkowy charakter,zapewne pobudzony nadzieja na rychłe "odzyskanie wladzy" przez partię jawnie promującą się jako "katolicka".Wypowiedzi hierarchów są ingerujące jak nigdy przedtem.

Ale wydaje się,że ta nadaktywność jest także podszyta nieuzasadnionym lękiem.

Rozdiał Kościoła od państwa,przy zachowaniu partnerskich relacji powinno być czymś oczywistym w liberalnej demokracji.Gwarancje dla swobód religijnych sa pożądane.Jednak faktyczna dominacja Kosciola i prawem jest dziś kompletnym anachronizmem.

Głos biskupów w kwestiach moralnych,spolecznych,a nawet ekonomicznych nie jest czyms niezwykłym bo są oni pełnoprawnymi obywatelami,chodzi jednak o to,aby państwo nie wyróżniało automatycznie tego głosu na tle innych opinii i  podejmowalo decyzje uwzględniające różne racje,pglądy i wrazliwosci.

Zdaję sobie sprawę jakie gromy wywola ten wpis.

Zainteresowanych zachęcam do zapoznania sie z artykulem'Wygaszanie świeckości" w tygodniku Polityka Nr 33.

#13 ~Parafianin z Garczyna~

~Parafianin z Garczyna~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2015 - 19:21:51

A ja mam trochę inne pytanie wie ktoś może czy już wiadomo kiedy ksiądz Rafał będzie miał wprowadzenie w Leborku ?

#14 drzazga

drzazga

Znajomy

• PipPip
  • 49 postów

Napisano 15 sierpień 2015 - 22:19:10

Nie zaczyna się zdania od litery "A".

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2015 - 20:45:45

Ksiądz Rafał jak narazie dobrze się spisuje w nowej parafii każdy człowiek ma dwie strony medalu napewno nowi księża nie są tacy jak poprzednicy którzy patrzli tylko na kasę poprzedni ks. proboszcz ks Góral był bardzo ordynarny względem parafian nikt go nie lubiał potrafił się kłócić z wikariuszem ale wikariusz też nie był święty był łasy na kase

#16 ~kibol~

~kibol~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2015 - 18:35:33

Tak sobie czytam te wypowiedzi i się zastanawiam ocb, bawią mnie wypowiedzi drzazgi, bo jak ktoś nie ma nic od siebie do powiedzenia to opiera się na cytacikach z marnych antyklerykalnych i antypolskich pism. Biedny człowieku sam widzisz, że dobrze prorokowales, bo Twoje obawy stały się rzeczywistością. Możesz mnie nazwać homofobem i klerykalem, ale stanę w obronie księdza, którego tu równasz z ziemią i nazywasz tym całym złem, które serwuje nam świat. Otóż ks. Rafał jest bardzo dobrym księdzem, był także wikariuszem w mojej rodzinnej parafii i wiem, że jest to dobry człowiek i kapłan. Wiem, że takich prawdziwych księży jak on jest mało, ale dobrzy są. Bo nie każdy ks. Jest pedałem, pedofilem czy biznesmenem. Są też porządni kapłani. Nie można ludzi szufladkowac. Nie można też uogolniac. Parafia w Lęborku zyskała unikalnego księdza, trochę im zazdroszczę też chciałbym mieć takiego proboszcza. I pewnie tak jak księża nie są idealni tak samo zwykli ludzie innych profesji też nie są, bo przecież nie tylko księża to pedały itp. Także drzazga przemysl swoje poglądy nim cokolwiek napiszesz, zastanów się nad sobą, a później wytykaj innym (chyba, żeś jest gimbusy, to wtedy Ci wybaczam, boś nie myślący). Mówi to tobie kibol, narodowiec, rasista i homofob. Pozdro Drzazga nie mierz innych swoją miarą.

#17 drzazga

drzazga

Znajomy

• PipPip
  • 49 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 21:59:46

Tak sobie czytam te wypowiedzi i się zastanawiam ocb, bawią mnie wypowiedzi drzazgi, bo jak ktoś nie ma nic od siebie do powiedzenia to opiera się na cytacikach z marnych antyklerykalnych i antypolskich pism. Biedny człowieku sam widzisz, że dobrze prorokowales, bo Twoje obawy stały się rzeczywistością. Możesz mnie nazwać homofobem i klerykalem, ale stanę w obronie księdza, którego tu równasz z ziemią i nazywasz tym całym złem, które serwuje nam świat. Otóż ks. Rafał jest bardzo dobrym księdzem, był także wikariuszem w mojej rodzinnej parafii i wiem, że jest to dobry człowiek i kapłan. Wiem, że takich prawdziwych księży jak on jest mało, ale dobrzy są. Bo nie każdy ks. Jest pedałem, pedofilem czy biznesmenem. Są też porządni kapłani. Nie można ludzi szufladkowac. Nie można też uogolniac. Parafia w Lęborku zyskała unikalnego księdza, trochę im zazdroszczę też chciałbym mieć takiego proboszcza. I pewnie tak jak księża nie są idealni tak samo zwykli ludzie innych profesji też nie są, bo przecież nie tylko księża to pedały itp. Także drzazga przemysl swoje poglądy nim cokolwiek napiszesz, zastanów się nad sobą, a później wytykaj innym (chyba, żeś jest gimbusy, to wtedy Ci wybaczam, boś nie myślący). Mówi to tobie kibol, narodowiec, rasista i homofob. Pozdro Drzazga nie mierz innych swoją miarą.

Jezeli czytas ze zrozumieniem to powinieneś zauważyc,że w tekscie nie ma mowy o księdzu proboszczu. Niepotrzebnie sie burzysz.Ja nie mam powodow aby żle pisać o proboszczu  z parafi Miłosierdzia Bożego.

Przeczytaj jeszcze spokojnie jeszcze raz, a stwierdzisz ze w poscie tym chodzilo o kwestie ogolne.O to że hierarchowie koscielni aktywnie właczaja sie z sprawy polityczne.Ze popieraja niektore partie polityczne,ktore wykorzystuja kościół do paryjnych interesów..

Przyjrzyj sie dzialaniom parti PIS,niby katolicy,ale nie postępują jak prawdziwi katolicy.

Tyle mam Ci do powiedzenia.

Pozdrawiam Cię kibolu,narodowcu,rasisto i homofobie,wiem,że masz prawo inaczej myśleć,ale mnie dziwi to,że takie naprawdę neutralne czasopismo jak Polityka nazywasz antyklerykalnym antypolskim.

#18 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2015 - 13:44:02

Tak zgadzam się z wami ,że ksiądz Rafał to naprawde wyjątkowy ksiądz . Był u nas w Garczynie przez ponad 8 lat bardzo nam go brakuje i chociaż już mineło kilka miesięcy nikt o nim nie zapomniał :) Dlatego bardzo zazdroszczę parafianom z Lęborka trafił wam się na prawdę super Ksiądz i bardzo miło mi się czyta o nim dobre rzeczy i to ,że został u was dobrze przyjęty bo na to zasługuje . :) Nie jest żadnym materialnistą i na prawde dużo robi w parafii a przy tym jest naprawdę przyzwoitym człowiekiem z którym idzię porozmawiać na każdy temat :) Cieszcie się z tego ,że macie takiego proboszcza my tym razem szczęścia nie mieliśmy ...Kibol a można wiedzieć gdzie jest twoja rodzinna parafia ? :) Pytam z ciekawości :)

Ja sama byłam już od tego czasu pare razy w waszej parafii ,żeby posłuchać sensownego kazania ,żeby zobaczyć naszego księdza no i dzieci z chęcią chciały jechać do kościoła .Jezdziłabym częściej ale to jednak trochę daleko . 

I ,żeby nie było wierze w Boga ale wiem jacy są księża ale są też wyjątki tak jak napisał kibol każdy człowiek jest inny ks Rafał jest tym wyjątkiem .

#19 drzazga

drzazga

Znajomy

• PipPip
  • 49 postów

Napisano 28 listopad 2015 - 23:24:13

Tak zgadzam się z wami ,że ksiądz Rafał to naprawde wyjątkowy ksiądz . Był u nas w Garczynie przez ponad 8 lat bardzo nam go brakuje i chociaż już mineło kilka miesięcy nikt o nim nie zapomniał :) Dlatego bardzo zazdroszczę parafianom z Lęborka trafił wam się na prawdę super Ksiądz i bardzo miło mi się czyta o nim dobre rzeczy i to ,że został u was dobrze przyjęty bo na to zasługuje . :) Nie jest żadnym materialnistą i na prawde dużo robi w parafii a przy tym jest naprawdę przyzwoitym człowiekiem z którym idzię porozmawiać na każdy temat :) Cieszcie się z tego ,że macie takiego proboszcza my tym razem szczęścia nie mieliśmy ...Kibol a można wiedzieć gdzie jest twoja rodzinna parafia ? :) Pytam z ciekawości :)

Ja sama byłam już od tego czasu pare razy w waszej parafii ,żeby posłuchać sensownego kazania ,żeby zobaczyć naszego księdza no i dzieci z chęcią chciały jechać do kościoła .Jezdziłabym częściej ale to jednak trochę daleko . 

I ,żeby nie było wierze w Boga ale wiem jacy są księża ale są też wyjątki tak jak napisał kibol każdy człowiek jest inny ks Rafał jest tym wyjątkiem .

Czy to aby nie jest autoreklama ? :D

#20 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2015 - 17:39:44

A czemu by autoreklama ? Pisałam to szczerze chyba moglam się wypowiedzieć ? No ale dobrze więcej nie będę się wypowiadać bo nie ma sensu .Ja wiem jaki jest ksiądz i to mi starczy .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych