Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

nowe termostaty w SM Czyn

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~mieszkaniec Czyn-u~

~mieszkaniec Czyn-u~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2012 - 16:52:46

dlaczego SM zmusza mieszkańców do utrzymywania minimalnej temperatury w mieszkaniach - 16 stopni ? dla tych , którzy wietrzą często mieszkania a szczególnie zimą to finansowy krach,poza tym sen w temperaturze 18 stopni też nie wszystkim odpowiada, dlaczego w czasie nieobecności parodniwej mamy utrzymywać w mieszkaniu taką temperaturę a nie na przkład 12 stopni, wracamy do komuny ,wtedy kaloryfery parzyły,wszędzie otwarte okna ,tyle że za śmiesze pieniądze !

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2012 - 18:06:52

a jak to wygląda w innych spółdzielniach ?

#3 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2012 - 20:33:52

Mnie też to dziwi.Dlaczego nie mogę mając termostaty w pokojach sama decydować o temperaturze w swoim mieszkaniu?Do tej pory kilka z nich miałam mimo zimy zupelnie skręcone nocą.Teraz z tego co wiem nie będę mogła tego zrobic.
Podobnie bylo kiedys z wodomierzami.Po to zaczęto je zakladac, aby placić za konkretna ilość wody.Szybko chyba bylo to nie wsmak spółdzielni, bo zaczęto ponownie naliczać srednia, aby ją potem rozliczac.
Gdzie logika?

#4 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2012 - 20:34:48

Mnie też to dziwi.Dlaczego nie mogę mając termostaty w pokojach sama decydować o temperaturze w swoim mieszkaniu?Do tej pory kilka z nich miałam mimo zimy zupelnie skręcone nocą.Teraz z tego co wiem nie będę mogła tego zrobic.
Podobnie bylo kiedys z wodomierzami.Po to zaczęto je zakladac, aby placić za konkretna ilość wody.Szybko chyba bylo to nie wsmak spółdzielni, bo zaczęto ponownie naliczać srednia, aby ją potem rozliczac.
Gdzie logika?

#5 ~gosć~

~gosć~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2012 - 20:52:50

czy SM może mnie zmusić do montażu tych termostatów ,wyobrażam sobie jakie będą koszty codziennego wietrzenia np. przy minus 15 otwarcie okien na 10 min. trzy razy dziennie!

#6 chrumek

chrumek

Aquaparku nie będzie...

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 3762 postów

Napisano 24 czerwiec 2012 - 21:24:42

te 16 stopni to jakies aktualne przepisy. Słyszałem już kiedyś o tym przy okazji jakiegoś szkolenia. Czy spółdzielnia musiała wymieniać zawory? Chyba nie. Kolejarz w każdym razie nie wymienia.
A wietrzyć trzeba krótko i intensywnie. Tzw. kontrolowany przeciąg.

#7 Return of the Kat

Return of the Kat

Swojak

• PipPipPipPip
  • 873 postów

Napisano 24 czerwiec 2012 - 22:59:55

Źródło http://www.wspolnotamieszkaniowa.pl

Sprawę tę regulują przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków w technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75 z 2002 r. oraz Dz. U. nr 109 z 2004r.):

§ 134. 5. W budynku zasilanym z sieci ciepłowniczej oraz w budynku z własnym (indywidualnym) źródłem ciepła na olej opałowy, paliwo gazowe lub energię elektryczną, regulatory dopływu ciepła do grzejników powinny działać automatycznie, w zależności od zmian temperatury wewnętrznej w pomieszczeniach, w których są zainstalowane. Wymaganie to nie dotyczy budynków jednorodzinnych, mieszkalnych w zabudowie zagrodowej i rekreacji indywidualnej, a także poszczególnych mieszkań oraz lokali użytkowych wyposażonych we własne instalacje ogrzewcze. 6. Urządzenia, o których mowa w ust. 5, powinny umożliwiać użytkownikom uzyskanie w pomieszczeniach temperatury niższej od obliczeniowej, przy czym nie niższej niż 16°C w pomieszczeniach o temperaturze obliczeniowej 20 oC i wyższej.

Ciekawe czy nie jest to czasem tak, że sydkraft dogadał się z jakimś tłukiem ze spółdzielni i teraz kręcą lody, żeby przygotować sobie grunt na sezon grzewczy. W końcu te przepisy obowiązują od 10 lat, dlaczego więc dopiero teraz zaczynają tą wymianę?
Jest i drugi wariant. Od zeszłego roku zmieniła się firma obsługująca spółdzielnię w tematach ogrzewania budynków. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że o kasę. Pewnie właściciel przekazał spółdzielni, że trzeba je wymienić, ze względu na obowiązujące przepisy, a jak wiadomo wymiana = kasa i to nie mała. Ja nie wpuściłbym do domu pracowników tej firmy. Napisałbym do spółdzielni, że jestem za granicą i koniec. Czy ktoś się orientuje jak to jest w innych spółdzielniach? Np. w Domu nad Słupią lub Kolejarzu? Czy głowice montowane przy kaloryferach mają jakiś okres legalizacyjny?

Użytkownik Return of the Kat edytował ten post 25 czerwiec 2012 - 11:13:31

#8 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 06:54:04

celna uwaga i chyba w tym tkwi problem, ale coś z tym trzeba zrobić

#9 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 17:06:41

istniejące termostaty umożliwiają osiągnięcie temperatury nawet 24 stopnie, więc w czym problem ?

#10 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 18:23:42

arogancja zarządzających czynem jest niebywała, w przypadku niezgody na montaż będą naliczać opłaty ryczałtem ! Dlaczego mam dogrzewać klatkę schodową , na której w trosce o lokatora zdemontowno kaloryfery ,apokój z nią sąsiadujący jest nieuzywany, zarząd jakby zapomina , że to my , spółdzielcy go utrzymujemy !

#11 ~cudny~

~cudny~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 20:21:19

czego się denerwujecie? wystarczy owinąć termostat grubą szmatą albo nałożyć rękawice i problem z głowy.ja tak robię a też mam takie w spoldzielni kolejarz.

#12 Return of the Kat

Return of the Kat

Swojak

• PipPipPipPip
  • 873 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 02:17:58

Okazuje się, że rozporządzenie cytowane przeze mnie powyżej dotyczy tylko nowego budownictwa, a SM Czyn nie ma wam prawa zmieniać tych termostatów bez waszej zgody. Sprawa wyjaśniona - nie wpuszczać na wymianę.

Użytkownik Return of the Kat edytował ten post 26 czerwiec 2012 - 02:18:25

#13 ~Ziemek~

~Ziemek~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2012 - 14:00:53

Bardzo to kontrowersyjna decyzja , albowiem sam przepis /ja zwykle u nas / jest nie jasny .Mowa jest bowiem o tym ,ze nalezy zapewnic stałą temperaturę minimalną +16 stopni . Nie jest natomiast napisane jaki wobec tego standard termostatów ma byc zastosowany o sakli od 0-5 czy od 2-5 . Wiadomo bowiem ze mieszkania wietrzone być muszą , a termostaty o skali od 2-5 sa one włączone stale . Zatem przy wietrzeniu mieszkania następuje gwaltowny pobór ciepla .A załozenia były wlasnie takie ,aby to cieplo oszczędzać wlasnie w momencie wietrzenia . Poza tym ten lokator , który wyziebia mieszaknie nie tylko szkodzi sąsiadom , ale przed wszystkim sobie .W momencie odkręcenia termostatów / przy zbyt wyziębionym mieszkaniu następuje gwaltowny pobór ciepła . Dziwią sie potem przesadnie oszczedzajacy cieplo ,że mają wysokie odczyty poboru ciepla .Zreszta cała ta troska S.M. o cieplo w mieszakniach lokatorow trąci trochę myszką . Jeżeli bowiem sąsiad nie ma "podkradać" ciepla sąsiadowi , to dlaczego to cieplo podbiera mi S.M .demantujac grzejniki C.O na klatkach schodowych .Sciany przylegajace do klatek schodowych oraz drzwi oddaja cieplo na niedogrzane korytarze . Ktoś powie ogrzewanie klatek schodowych podniesie koszty eksploatacji .Oczywiście że tak . Chodzi o to , że zabraniając sąsiadom przesadnego wychładznia mieszkania same Zarzady S.M . nie stosują sie do tego przepisu wychładzjąc korytarze a nawet w niektórch spoldzielniach zdejmując grzejniki C.O. na korytarzach !!! Ta sprawa ma jeszcze jedno dno . W Polsce nie uporano sie z monopolistami . Takimi supermonopolistami w miastach są elektrocieplownie i Zaklady Gazownicze .Otóz zeby S.M mogla otrzymać cieplo od elektrocieplowni musi je najpierw zamowić i to z duzym wyprzedzeniem . Jednak nie wie Zarzad jaka bedzie zima . Mrożna czy łagodna . Zamowić jednak musi odpowiedniailośc/jaką?/ , bo inaczej cieplo nie będzie dostarczone . Poza tym musi jeszcze zamowione cieplo odebrać . Niewazne że zapotrzebowanie na cieplo spadło z powodu cieplej zimy .Masz odebrac i juz . Tak zachowuje sie kazdy monopolista .Lokatorzy natomiast oszczedzają , bo budynki sa docieplone , okna wymienine itd . Elektrocieplowni to nie obchodzi . Wszelkie koszty mają ponieśc S.M to znaczy lokatorz . Jak nie to szantaż ,że nie będzie ciepła . I tak sie kolo zamyka . Budynki docieplone ,okna powymieniane a monopolista natuje straty .Dlatego wywierana jest presja na spoldzielnie zeby wymieni ly termostaty , które nie beda oszczedzaly ciepla ,ale je pobieraly .Chytry pomysl .Prawda .

#14 ~zimnolub~

~zimnolub~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2012 - 13:23:44

Mam pytanie odnośnie nowych termostatów. Czy nie jest tak, że wymiana pokrętła na model z zakresem 0-5 pozwalałaby na dowolną regulację?

#15 ~ezo~

~ezo~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2012 - 16:59:33

Mam pytanie odnośnie nowych termostatów. Czy nie jest tak, że wymiana pokrętła na model z zakresem 0-5 pozwalałaby na dowolną regulację?

tak,mozna dokupic. pozatym jezeli owiniesz czymś grubym termostat lub nalozysz rekawice to mozesz bez obawy otwierać okna w zimie itp bo kaloryfer nie zacznie grzać sam tak robie

#16 ~Łukasz~

~Łukasz~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2012 - 18:01:56

o co chodzi z tym termostatem owijanym czy tzn ze jak mam zakrecony grzejnik i owarte okno to samo mi grzeje i jak ustawic na jaka temp pokretlo by placic mniej prosze o pomoc

#17 ~dawid~

~dawid~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 21:14:42

Kto ponosi koszty wymiany zaworu termostatycznego w przepadku jego uszkodzenia?(przy zakręconym cieknie woda).

#18 ~jawa~

~jawa~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 10:05:12

Gdzie logika?

Logika jest w tym że w tej sytuacji dopłacają i dogrzewają ci którzy mieszkają niżej ,od trzech lat nie mam lokatorów obok i wyżej nie mogę dogrzać mieszkania bez ogromnych niedopłat. Wcześniej gdy mieszkali wszyscy tego problemu nie było.Szczęśliwi są ci którzy mieszkają w środkowych pionach ale mieszkania szczytowe w takiej sytuacji mają ogromny kłopot.

#19 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 10:17:16

Jestem członkiem spółdzielni mieszkaniowej "Czyn" i należę do tej części członków, którzy w proteście nie wyrazili zgody na zamontowanie nowych zaworów i mam dotychczasowe, stare. W tym sezonie grzewczym mam nadzieję tak pozostanie a co będzie dalej, czas pokaże. :)

#20 ~karol159~

~karol159~
  • Goście

Napisano 21 luty 2013 - 18:52:05

to skandal ze musimy placic za to czego nie chcemy,sprawe oddano do prokuratury,czy ktos wie jak sie zakonczyla prosze napisac

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych