Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Norwegia księgowość

księgowa Norwegia firma VAT podatek

47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dona567

Dona567

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 19:00:49

Super, gratulację :) Myślę, że to dobra decyzja i jej nie pożałujesz :) Nie, nie potrzebujesz ani stałego ani tymczasowego numeru. Jeśli chce się założyć firmę, to po przyjeździe do Norwegii wraz z formularzem otwarcia firmy należy złożyć wniosek o nadanie numeru personalnego. Kompletny wniosek musi zawierać potwierdzoną przez np. policję, kopię paszportu.

#42 Dorin567

Dorin567

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 24 kwiecień 2015 - 13:11:52

Mam nadzieję, że nie pożałuję ;) a fajnie, że można to równcześnie załatwić :) a tylko policja może mi wydać potwierdzenie paszportu czy może to zrobić jakaś inna instytucja?

#43 Dona567

Dona567

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 26 kwiecień 2015 - 11:21:11

z tego co się orientuje to takie potwierdzenie może wydać jeszcze Ambasada Norweska w Warszawie i kosztuje to ok 70 zł, ale nie jestem pewna na 100% :/

#44 Dorin567

Dorin567

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 18:02:29

ooo spoko, sprawdzę :) a możesz mi tak w skrócie napisać jakie są kolejne kroki zakładania firmy w Norwegii? Raczej skorzystam z pomocy firmy Norwegia Consulting, ale chciałabym wiedzieć jak to dokładnie się odbywa :)

#45 Dona567

Dona567

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 17:45:42

Najpierw musisz zarejestrować się w Centralnym Rejestrze Koordynacyjnym dla Podmiotów Prawnych (Enhetsregisteret) (rejestracja jest bezpłatna). Następnie zostanie przydzielony Ci dziewięciocyfrowy numer organizacyjny. Będzie Ci on potrzeny do założenia np. konta bankowego, zatrudnienia pracowników itp.

#46 Dorin567

Dorin567

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 10:15:02

A możesz mi krótko opisać jak wygląda rejestracja w Centralnym Rejestrze Koordynacyjnym dla Podmiotów Prawnych?

#47 Dona567

Dona567

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 30 kwiecień 2015 - 14:19:28

A więc tak, dokonuje się jej poprzez wypełnienie pierwszej części Zintegrowanego Wniosku Rejestracyjnego (Samordnet registermelding) oraz załączenie niezbędnych dokumentów. Druk ten znajduje się na stronie internetowej Brønnøysundregistrene. Po wypisaniu wszystkich danych i skompletowaniu załączników, zestaw należy wysłać do Brønnøysundregistrene, Enhetsregisteret.

#48 rena123

rena123

Swojak

• PipPipPipPip
  • 354 postów

Napisano 22 październik 2015 - 08:05:44

Przyznam się, że na księgowości się w ogóle nie znam, ale może będziecie też zainteresowani tą księgowością w Niemczech i rozliczaniem tam podatku- http://www.e-pok.pl/...rma-w-Niemczech

Polecam artykuł, jeśli Was to info interesuje!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: księgowa, Norwegia, firma, VAT, podatek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych