Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Norwegia księgowość

księgowa Norwegia firma VAT podatek

47 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Maciek~

~Maciek~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2014 - 16:25:49

Jestem właścicielem firmy jednoosobowej w Norwegii i pilnie poszukuję biura rachunkowego. Polecicie coś?

#2 ~Szymon~

~Szymon~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2014 - 17:36:35

Razem z żoną mieszkamy w Norwegii już ponad pięć lat. Jakieś 2 lata temu postanowiła, że ma dosyć pracy u kogoś, i że pójdzie na swoje. Założyła własny biznes, a przy finansach i papierkowej robocie pomaga jej Norwegia Consulting.

#3 ~Tadek~

~Tadek~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2014 - 18:29:10

Dopiero zaczynam tam swoją działalność. Powiedz, czy biorąc pod uwagę podatki, opłaca się prowadzić działalność w tym kraju?

#4 ~Szymon~

~Szymon~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2014 - 18:58:30

Żona mówi, że jakby mogła coś zmienić, to jedynie zdecydowałaby się na własną firmę wcześniej :)

#5 Joanna00001111

Joanna00001111

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 luty 2015 - 13:19:05

Ja od niedawna prowadzę własną firmę w Norwegii i cieszę się , ze w końcu się na to zdecydowałam. Podatki i całą papierkową robotę również zleciłam profesjonalistom: http://www.norwegiaconsulting.pl/ obecnie rozliczyli mnie tak, że będe miała dość duży zwrot podatku za rok 2014, naprawdę warto, bo samemu można wiele rzeczy przeoczyć. 

#6 ~skrzat~

~skrzat~
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 17:00:46

joanna a jaka firme prowadzisz? a czy w tym biurze pomagaja rowniez w innych sprawach nie tylko firmowych? jesli nie zna sie jezyka, a chcialo by sie wyjechac do norwegii itp?

#7 ~Gaja87~

~Gaja87~
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 21:14:56

Również dołączam się do pytania poprzednika :) Chce wyjechac do NO zeby otworzyc swoj biznes... 

#8 Joanna00001111

Joanna00001111

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 26 luty 2015 - 12:21:23

Ja prowadzę jednoosobową firmę sprzątającą, ale zgłosiłam się do tego biura doradzczego jeszcze zanim pomyślałam o założeniu firmy, można zaczerpnąć info na temat podatków, życia w Norwegii, prawa pracy itp Gaja87 zanim wyjedziesz poczytaj o Norwegii, naprawdę warto zainteresować się temat, zeby póxniej nie byc zaskoczonym, tu jest b.dużo informacji na ten temat: http://pol-nor.com/ Ja kiepsko znam język norweski- uczę się, z angielskim radzę sobie dobrze, ale w biurze tym można uzyskać info i pomoc po polsku, więc na początek to jest suuuuper. 

#9 ~szkot~

~szkot~
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 17:45:02

a jak oceniasz życie w norwegii ? lepsze niz w polsce?

#10 ~lajlaxx~

~lajlaxx~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 17:54:06

Tez bym chciala wiedziec jak wyglada kultura norwegii i życie :) xzy da sie latwo zaklimatyzowac?

#11 ~Joanna00001111~

~Joanna00001111~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 21:59:21

Życie wygląda inaczej niż w Polsce:) ja Norwegię uwielbiam (nie tylko za pieniądze , które tu można zarobić) ale i za przecudną przyrodę, przyjazne przepisy dla biznesmenów, za Oslo tętniące życiem. Zanim wyjechałam tu na stałe, przyjeżdzałam na wakacje i zwiedzałam no i uczyłam się języka.

#12 ~Joanna00001111~

~Joanna00001111~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 22:01:18

Tez bym chciala wiedziec jak wyglada kultura norwegii i życie :) xzy da sie latwo zaklimatyzowac?

szkot, lajlaxx, planujecie wyjazd do Norwegii???? na stałe, sezonowo? Macie jakiś plan??

#13 ~Joanna00001111~

~Joanna00001111~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 22:05:35

Również dołączam się do pytania poprzednika :) Chce wyjechac do NO zeby otworzyc swoj biznes... 

Gaja, jaki biznes chcesz otworzyć w Norwegii?

#14 OLA F

OLA F

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 23:14:00

Joanna00001111, a znasz może jakąś firmę, która pomaga w Norwegii w zamykaniu biznesu? Potrzebuję szybko pozałatwiać wszystkie formalności i zależy mi na kimś sprawdzonym. Proszę o pomoc!!!

#15 ~Joanna00001111~

~Joanna00001111~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 12:18:12

Joanna00001111, a znasz może jakąś firmę, która pomaga w Norwegii w zamykaniu biznesu? Potrzebuję szybko pozałatwiać wszystkie formalności i zależy mi na kimś sprawdzonym. Proszę o pomoc!!!

OLA F  ta sama firma doradcza, która zajmuje się pomocą w otwieraniu firmy , moze też pomóc w zamknięciu działalności gospodarczej oraz w ostatecznym rozliczeniu się i pozamykaniu wszystkich spraw urzędowych. Nie zaszkodzi napisać mejla lub zadzwonić. podaję namiary post @ norwegia consulting . pl wszytsko pisane oczywiście razem. pozdrawiam

#16 OLA F

OLA F

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 13 marzec 2015 - 15:30:06

OLA F  ta sama firma doradcza, która zajmuje się pomocą w otwieraniu firmy , moze też pomóc w zamknięciu działalności gospodarczej oraz w ostatecznym rozliczeniu się i pozamykaniu wszystkich spraw urzędowych. Nie zaszkodzi napisać mejla lub zadzwonić. podaję namiary post @ norwegia consulting . pl wszytsko pisane oczywiście razem. pozdrawiam

Dziękuję!!! Napisałam do nich, tak jak poleciłaś. Dostałam szybką informację zwrotną. Liczę na owocną współpracę. Pierwsze wrażenie zrobili dobre :)

#17 ~Gaja87~

~Gaja87~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 17:33:35

Gaja, jaki biznes chcesz otworzyć w Norwegii?

Chciałabym otworzyc usługi fotograficzne.. pasjonuje sie fotografia (okazyjną) 

#18 Dorin567

Dorin567

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 14 marzec 2015 - 10:32:15

A ktoś z Was próbował załatwiać to wszystko samemu?? Bo ja wałaśnie rozmyślam opcję założenia firmy w Norwegii, a strasznie nie lubię "paierkowej roboty", ale z drugiej strony boję się troszkę o koszty.... Możecie coś poradzić?? :)

#19 ~Gaja87~

~Gaja87~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2015 - 11:16:31

A ktoś z Was próbował załatwiać to wszystko samemu?? Bo ja wałaśnie rozmyślam opcję założenia firmy w Norwegii, a strasznie nie lubię "paierkowej roboty", ale z drugiej strony boję się troszkę o koszty.... Możecie coś poradzić?? :)

Dorin

Fakt zaloezenie biznesu tym bardziej za granica nie nalezy do łatwizny, Jednak istnieją firmy które pomagaja w papierkowej robocie (z polieczeniem VAT-u, fakturami, księgowością itp) tutaj na forum polecaja Norwegia consulting, chwalą sobie za m.in podejscie do klienta, jakosć swiadczonych usług... moze warto skontaktowac sie z nimi? :)

#20 OLA F

OLA F

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 13:49:08

Dorin

Fakt zaloezenie biznesu tym bardziej za granica nie nalezy do łatwizny, Jednak istnieją firmy które pomagaja w papierkowej robocie (z polieczeniem VAT-u, fakturami, księgowością itp) tutaj na forum polecaja Norwegia consulting, chwalą sobie za m.in podejscie do klienta, jakosć swiadczonych usług... moze warto skontaktowac sie z nimi? :)

Dorin, warto! Moją sprawą bardzo dobrze się zajmują. Myślałam, że zamknięcie biznesu to będzie ogromny problem i dużo zamieszania. Na szczęście, nie muszę się już tym martwić.  :) Norwegia consulting mi pomaga, a kosztami aż tak bardzo się nie martw  ;)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: księgowa, Norwegia, firma, VAT, podatek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych