Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Niecodzienna przysięga (zdjęcia) :: zobacz komentowany artykuł

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~studentów było 300~

~studentów było 300~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2007 - 10:51:00

ZWOLNIĆ PRUSAKA !! to WSTYD !!

#2 ~skoles~

~skoles~
  • Goście

Napisano 13 październik 2007 - 04:32:00

było nas 201!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#3 ~mail925~

~mail925~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2007 - 06:45:00

Jak zwykle dziennikarz GP popisał się nieznajomością tematu o którym pisze. Uczeń szkoły podoficerskiej to ELEW. Podchorąży to student szkoły oficerskiej. Autor artykułu nie przyłozył się do swojej pracy, jak zwykle zresztą.

#4 ~podchorąży~

~podchorąży~
  • Goście

Napisano 06 październik 2007 - 08:44:00

było nas 201...

#5 ~mail925~

~mail925~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2007 - 09:26:00

Po raz n-ty dziennikaż GP nie wie co za brednie wypisuje.Podchorąży to student szkoły oficerskiej! Mamy szkołe oficerską w Ustce i nic o tym nie wiedzielismy!!Uczeń szkoły podoficerskiej to ELEW.Na tej samej zasadzie smiem uważać, że dziennikarz ukończył szkołę dla służb specjalnych czyli specjalną.Pozdrawiam.

#6 ~ten co wie~

~ten co wie~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2007 - 12:36:00

Kolego,Zanim zaczniesz kogoś wyzywać absolwentów szkoły specjalnej, poczytaj trochę akty normatywne dotyczące przeszkolenia wojskowego studentów i absolwentów szkół wyższych.Polecam lekturę rozporządzenia MON w powyższej sprawie.Cyt.:Wcielenie studentów i absolwentów szkół wyższych do jednostki wojskowej obejmuje: 1) stwierdzenie ich tożsamości oraz przeprowadzenie z nimi rozmowy przez komisję przyjęcia poborowych; 2) ujęcie w ewidencji jednostki wojskowej; 3) dokonanie przeglądu lekarskiego oraz zabiegów sanitarnohigienicznych; 4) umundurowanie i wyekwipowanie; 5) przydzielenie do pododdziału; 6) wyznaczenie na stanowisko służbowe; 7) nadanie stopnia wojskowego i tytułu podchorążegoPkt 7 wyjaśnia wszystko.Jak masz trochę godności to przepros na forum dziennikarza, który o tym pisał i nie foruj takich prostackich wyroków, bo z zachowania wynika, że Tobie jest bliżej do szkoły specjalnej.Z gramatyką też jesteś na bakier. Mówi się : Jacy podchorążowie.Pozdrowienia dla MAP.

#7 ~Mister Mister~

~Mister Mister~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2007 - 13:14:00

Zgdaza się. Student po przeszkoleniu wojskowym staje się podchorążym. gdyby tak nie było, w razie wojny i powszechnej mobilizacji nie mielibyśmy wystarczające liczby dowódców średniego szczebla.

#8 ~mail925~

~mail925~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2007 - 07:34:00

Co do gramatyki - masz rację, z pospiechu nie zwróciłem uwagi,że coś to nie brzmi tak jak powinno.Natomiast co do podchorążych nadal bedę się upierał,że w ustce jest tylko szkoła podoficerska.pozdrawiam

#9 ~marwoj~

~marwoj~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2007 - 09:11:00

FACET NIE MASZ RACJI! ja po studiach też przechodziłem przeszkolenie jako podchorąży. Wtedy było to SOR Szkoła Ofecerów Rezerwy (notabene w Elblągu lata 70-te). Każdy student szkolony wojskowo - nadaje się mu stopień szeregowy podchorąży. .mat pchr itd. bez względu w jakiej jednostcew i gdzie się szkoli. Tak było przed wojną. Student po złożeniu przysięgi wojskowej (bez kursu i szkoły wojskowej) miał stopień pchor.

#10 ~mail925~

~mail925~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2007 - 11:30:00

No własnie, w szkole oficerskiej, lub chociaz na tzw. kursie. A od kiedy mamy takie cos w ustce?

#11 ~Bociank Wojtek~

~Bociank Wojtek~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2007 - 11:48:00

SOR w Ustce był od zawsze. Do tej pory powołuje się podchorążych rezerwistów na ćwiczenia. Z tego co ja zrozumiałem to tą przysięgę składali właśnie studenci będący na szkoleniu podchorążych.

#12 ~do Bociana~

~do Bociana~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2007 - 13:32:00

Człowieku ty wiesz co to jest SOR. POMYLIŁO CI SIĘ CZAŁKOWICIE. CZAS ODLOTÓW MINĄŁ A TY BREDZISZ! Od kiedy jaki SOR w Ustce?

#13 ~BW~

~BW~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2007 - 13:52:00

Użyłem skrótu, aby starsi wiedzieli o co chdzi, a wiadomo, że chodzi o szkolenie wojkowe absolwentów studiów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych