Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

77 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~KiNTM~

~KiNTM~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 16:57:51

Są ludzie, którzy chcą mieć biznes w małym miasteczku ze względu na prestiż otoczenia i są ludzie, którzy ten biznes po prostu prowadzą i na nim zarabiają (ciężką pracą).
Wizerunek jest bardzo ważny, jednak na niego się pracuję nie pokazuje.

#42 ~nihil novi~

~nihil novi~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 17:39:18

Nie wiem co Wy ludzie chcecie od tej kobiety( czyt. Stanisławy), może i odstawiła szopkę ale czytając niektóre komentarze mam wrażenie,że radosc maja w sercach wielką ludzie z czyjegos dramatu. Co do Pani Gessler słow kilka... Gani ludzi za naganną higienie ,a sama trzepię za przeproszeniem" kudłami" nad misą mięcha ,które miesza paluchami oblepionymi w pierscionkach...Dla mnie to skandal. Promotorka czystości..To w jaki sposób rozmawia z ludzmi, jakiego używa języka ..no cóż.. Program ogólnie "g...no" warty przedstawiający za każdeym razem jakiegoś aniołka/ki i jakiegoś lucyferka co by poniosło oglądalnosc... W ostatniom odcinku latały talerze, aż strach pomyślec co będzie dalej...Stawiam na dobrą książkę:D

#43 ~RED HAIR~

~RED HAIR~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 19:49:10

Ja uważam,że Pani Gessler kreuje siebie na wzór (mojego ulubieńca:) Gordona Ramsaya.
Kto oglądał kilka jego autorskich programów,ten wie o czym mówię.

#44 ~hahaha~

~hahaha~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 20:44:35

nie oglądam tego programu, ale ten odcinek oglądałam ze względu na miejsce jego nagrywania. Ta Pani Stasia powinna aktorka zostac " Mam żylaki przełyku w każdej chwili mogą pęknąc! Mam nerwice! " ahahahahah żenujące wręcz! Symaulantka jakich mało :) a jak ja na tym krześle wynosili to lałam ze smiechu :D Gdyby tych kamer tam nie było to założę się,że i służba zdrowia dała jej popalic :)

Dokładnie, ale wiesz kamery z tvn więć trzeba zagrać panikarę hahah .
Żenujace było fakt. Lębork to małe miasto,a on pewnie chciała zrobić ,,szoł,,

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 21:39:05

Chyba niezbyt dokładnie oglądałeś i pogubiłeś się . W wyemitowanym materiale nie było żadnej wypowiedzi komornika ( był zajęty pisaniem ) .

#46 ~mona~

~mona~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 15:08:33

(...)

Użytkownik -Kazik- edytował ten post 19 listopad 2011 - 18:53:52
ograniczenia prawne

#47 ~r0s0mak~

~r0s0mak~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 18:42:50

A mnie żal jej syna.. Trzymam za niego kciuki.
Matka bardzo toksyczna.

#48 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 18:44:15

A ja uważam ze własciciel lokalu chciał zrobić niezły schow!!!!!!!!!Szkoda mi strasznie Piotra a Pani Gessler to prawdziwy anioł gdyż nie mogła przejsć obojetnie obok człowieka któremu Swiat zwalił sie na głowe dziekuje Pani Magdo!!!!!!Wielki szacunek!!!!!!!!!!!

#49 ~Hvid~

~Hvid~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 19:32:51

(...)

... tak dla przypomnienia - 3. Użytkownik publikując swoje wpisy (wypowiedzi) reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za publikowane treści. Właściciel nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez uczestników na łamach Forum.
... tak stanowi Regulamin forum gp24. Twój wybór(Kazik)

Użytkownik -Kazik- edytował ten post 19 listopad 2011 - 20:06:15
OffTopic, ograniczenia prawne

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 20:05:44

tez prowadzę swój interes i mogę się odnieść do tematu jako może nie znawca
ale osoba która już trochę wie...

Nasz Lębork to małe miasto ale też i niezabogate w porównaniu z np trójmiastem tak wiec aby taki lokal przynosił zyski muszą tu być cały czas ludzie imprezy itd
jak mówiła włascicielka prawie koszty:
12 tysiecy najem (kosmos ale jak sie panu pohlowi frajer trafia to korzysta)
1000 prąd pewnie miesięcznie
4 pracowników X minimum na umowie 1386 to prawie 6 tysięcy
ogrzewanie pewnie z tysiąc
towar i inne wydatki to
amortyzacja
mysle ze spokojnie można liczyć jakieś 22 - 23 tysiące kosztów

zakładając ze własciciel chce wyjsc na czysto bez zarobku knajpa musi zarabiac codziennie minimum 750 zł (obrót ) a zarobek???????
lokal musi zarobić na naprawy i takie tam wiec aby było normalnie i bezpiecznie to minimum niezbędne obrotu dziennego loklu to 1500 zł

żeby to osiągnąć to trzeba zakasać rękawy i coś robić..

Moim zdaniem pani Stasia się pogubiła ale starała się pozbierać niestety zaszła tak daleko że przestała nad tym panować a nie dopuszczała nikogo do pomocy,Wyższość pana Pohla polegała na tym ze on czerpie żywą kasę bez kosztów i stać go na prawnika o którym nie pomyślała pani Stasia..Niestety prowadzać jakikolwiek interes należy mieć prawnika..

Co do pana Pohla to moim zdaniem trochę taki typ cwaniaka nastawionego na kasę ale cóż takie życie...

Co do pana komornika...Włos się jeży..ale tacy są komornicy
Po pierwsze Panie komorniku jest pan osobą publiczną i w myśl prawa nie musi pan wyrażać zgody na opublikowanie pana wizerunku.
Po drugie Pana zachowanie jest zwierzęce ale jak każdy komornik .obserwowałem w programie jak pan zajmuje sprzęt i za samo zajęcie powinien pan zostać pozwany do sądu o celowe działanie na szkodę osoby której sprzęt pan zajmuje.krzesła kładzione do jakiegoś busa aby się tylko zmieściły bez zabezpieczenia przed uszkodzeniem ale co tam i tak pan puści te rzeczy znajomym za tanie pieniądze.

Szkoda Piotra ..matka chcąc mieć pieczę blokowała jego inicjatywę a mogło być ..ciekawie fajna duża sala ..ktoś tam chciał organizować jakieś spotkania muzyczne jak zrozumiałem z wypowiedzi ..sadze ze to świetne miejsce ale to musi być niestety tandem matki z synem

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 20:12:07

stosownie dla Pana komornika

http://www.obiektywn...tykul-262-0.php

jest pan osoba publiczna powszechnie znaną w trakcie wykonywania czynności wiec pana krzyki co do braku zgody nie mają zastosowania prawnego :P

#52 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 20:13:49

tez prowadzę swój interes i mogę się odnieść do tematu jako może nie znawcaale osoba która już trochę wie...Nasz Lębork to małe miasto ale też i niezabogate w porównaniu z np trójmiastem tak wiec aby taki lokal przynosił zyski muszą tu być cały czas ludzie imprezy itdjak mówiła włascicielka prawie koszty:12 tysiecy najem (kosmos ale jak sie panu pohlowi frajer trafia to korzysta)1000 prąd pewnie miesięcznie 4 pracowników X minimum na umowie 1386 to prawie 6 tysięcyogrzewanie pewnie z tysiąctowar i inne wydatki to amortyzacjamysle ze spokojnie można liczyć jakieś 22 - 23 tysiące kosztówzakładając ze własciciel chce wyjsc na czysto bez zarobku knajpa musi zarabiac codziennie minimum 750 zł (obrót ) a zarobek??????? lokal musi zarobić na naprawy i takie tam wiec aby było normalnie i bezpiecznie to minimum niezbędne obrotu dziennego loklu to 1500 złżeby to osiągnąć to trzeba zakasać rękawy i coś robić..Moim zdaniem pani Stasia się pogubiła ale starała się pozbierać niestety zaszła tak daleko że przestała nad tym panować a nie dopuszczała nikogo do pomocy,Wyższość pana Pohla polegała na tym ze on czerpie żywą kasę bez kosztów i stać go na prawnika o którym nie pomyślała pani Stasia..Niestety prowadzać jakikolwiek interes należy mieć prawnika..Co do pana Pohla to moim zdaniem trochę taki typ cwaniaka nastawionego na kasę ale cóż takie życie...Co do pana komornika...Włos się jeży..ale tacy są komornicyPo pierwsze Panie komorniku jest pan osobą publiczną i w myśl prawa nie musi pan wyrażać zgody na opublikowanie pana wizerunku.Po drugie Pana zachowanie jest zwierzęce ale jak każdy komornik .obserwowałem w programie jak pan zajmuje sprzęt i za samo zajęcie powinien pan zostać pozwany do sądu o celowe działanie na szkodę osoby której sprzęt pan zajmuje.krzesła kładzione do jakiegoś busa aby się tylko zmieściły bez zabezpieczenia przed uszkodzeniem ale co tam i tak pan puści te rzeczy znajomym za tanie pieniądze.Szkoda Piotra ..matka chcąc mieć pieczę blokowała jego inicjatywę a mogło być ..ciekawie fajna duża sala ..ktoś tam chciał organizować jakieś spotkania muzyczne jak zrozumiałem z wypowiedzi ..sadze ze to świetne miejsce ale to musi być niestety tandem matki z synem

Zgadzam sie z Panem w 100% z tym ze Pani Stasia chyba z długami za daleko zabrneła i troszke oszukiwała syna a teraz wine zwala na niego!!!!odnosnie najemcy cwaniak ze pała boli "Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy"on wyczuł moment i poprostu chciał sobie zrobić rekalme a wiec prosze pana nie tędy droga!!!!!Pożałowanie

#53 ~mloda-AntyPO~

~mloda-AntyPO~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 23:55:08

Mamy wolny kraj. Żadna z osób konfliktu nie była ubezwłasnowolniona ani niespełna umysłu. Pan Pohl ma prawo zażyczyć sobie takiego czynszu jako właściciel. Zgadza się, że horrendalnie wysoki, wręcz nienormalny i chory jak na miasto pokroju Lębork. (ale zauważyłam, że właściciele lokali roszczą sobie prawo do dużych i szybkich pieniędzy poprzez wynajem - "jam Pan i władca - płać i płacz"). Najwyżej nikt nie podejmie się wynajmu - rynek weryfikuje ceny i wymagania. Pani Pikuła była świadoma kwoty, w taki przypadku powinna wykonać jakieś symulacje, analizy. Wiem, że nie każdy jest księgowym, ale to można zlecić, a nawet "tak na oko" samemu ocenić, czy interes w takich warunkach będzie opłacalny. Skoro podjęła się podpisania umowy najmu, znaczy się była przekonana i powodzeniu przedsięwzięcia. Prywatni przedsiębiorcy nie mają łatwo, to fakt. To nie to samo, co ciepła posadka w budżetówce, gdzie obchodzą Cię tylko terminowe wpływy, żądanie podwyżek i trzynastek w myśl "bo się należy niezależnie od sytuacji". Tym samym uważam, że za własny biznes nie powinny się zabierać takie osoby, jak Pani Pikuła.. Rynek rządzi się swoimi prawami i trzeba się z tym liczyć, a nie wpadać w spiralę długów.
Dlatego drażni mnie obrona tej Pani i obrażanie komornika, który wykonuje wyrok sądowy. Jest urzędnikiem państwowym takiego samego szczebla jak sędzia. Ale jednemu się pluje pod nogi, drugiemu nie. Zachowanie być może było niestosowne, ale nie mnie to oceniać, skoro nie widziałam na własne oczy. Równie dobrze każdy z wypowiadających na forum podobnie reaguje w sytuacji stresowej (obecność kamer nie jest czymś takim?). Najłatwiej iść razem z tłumem i łatwo osądzać, skazać na ostracyzm. Nienawidzę internetowych "przemądrzałków" - dorośli ludzie potrafią "trollować" niczym 12-letnie dzieci, które nie mają jeszcze wyrobionego światopoglądu albo jeszcze jest subiektywny.
Być może Pani Pikuła będzie miała kolejne wizyty "złego komornika". Nie sądzę, żeby ZUS, pracownicy, dostawcy, usługodawcy (np.internet, wstawiana klimatyzacja w czasie trwania programu) chcieli zostać z niczym. Proszę postawić się na ich miejscu - chcieć odpowiadać własną stratą za wykonanie pracy/zlecenia za cudze błędne kalkulacje, może nawet nieodpowiedzialność (tego już nie wiem) ? Na pewno skierują sprawę do sądu i potoczy się w ten sam sposób, jak sprawa Pana Pohla.
Ktoś już wcześniej wspomniał o historii z mieszkaniem na ulicy 10 marca. Czy można wobec tego Panią Pikułę uważać za osobę poważną? Czy ktoś z wypowiadających się na forum chciałby być właścicielem takiego mieszkania i mieć taki "problem" ?
Uważam, że owa Pani pogrążyła się tylko swoim zachowaniem w programie "Kuchenne rewolucje". Odnoszę wrażenie, że zachowuje się jak rodowity Grek - skutki postępowania Greków i ich roszczeniowości widać w całej Europie.

Zanim zdecydujesz się na osąd - przeanalizuj "za" i "przeciw", a nie kieruj się jedną, czasem subiektywną przesłanką.

Dziękuję, dobranoc.

#54 ~mloda-AntyPO~

~mloda-AntyPO~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2011 - 00:23:59

Zapomniałam dodać, że szkoda mi syna Pani Pikuły - jeśli faktycznie nie miał pojęcia o poczynaniach matki. I ta pretensjonalność na sam koniec.. Być tak nie fair wobec własnych dzieci i jeszcze uważać, że jest niewdzięczne. W końcu Pan Piotr jako dorosły ma prawo do własnego życia, a nie trucia się i borykania z matką.

Zanim mnie ostro skrytykujesz, a po poziomie pojedynczych forumowiczów, których nazwałam "trollami" z zasady, można się tego spodziewać, wytknij mi błąd, a nie atakuj bezpodstawnie i wulgarnie. Wszak nikogo nie obrażam, a jedynie wyrażam swój osąd, jak każda obecna tu osoba.

#55 ~gośc~

~gośc~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2011 - 11:12:41

A ja ci powiem cwaniaczku tak:Pan polh ma serdecznie gdzies tą knajpe i wcale nie zalezy mu zeby na gwałt ja wynająć, bo miesieczną stawke to Pan Polh dziennie wyrabia w przeciwienstwie pewnie do Twojej pensyjki i roboty fizycznej. Więc nie czepiaj sie inteligentnego faceta bo do pięt mu nie dorastasz. Dam ci dobrą rade! zatrudnij Panią Stanisławe , niech ci drapie plecy

Misiek wpisu wiekszego barana od ciebie w życiu nie czytałem. Nigdy nie spodkałem, żadnego inteligentnego faceta, któremu by nie zależało na kasie. Po tym rozróżnia się tylko deb***i, którym z kądś spadła fortuna i na drobne nie zwracali kasy - bo w ten sposób szybko zostają bankrutami!

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2011 - 11:19:48

a ja sie zapytawywuje cio do tej pory robil SANEPID ?
a prowadzac dzialalnosc gospodarcza trzeba wiedziec,ze zobowiazania / smieszna kwota/
trzeba regulowac,albo zajac sie uprawa ogrodka i sprzedawac pietruszke

trzeba tez wiedziec do czego sluzy miotla i szmata - opinia na wejscie r z y g i
wszystko wyjasnia

#57 ~gośc~

~gośc~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2011 - 11:26:50

Przecież to logiczne, że ta Pani miała długi ale też napisała do Pani Magdy z prośbą o pomoc. Chciała się podnieść, tylko to było szalenie trudne. Największy błąd jaki popełniła Pani Stanisława to podpisanie umowy na 11tys zł! Kurde Ludzie 11 tys zł za lokal w lęborku? Dla porównania Lokal 80m2 w galerii bałtyckiej to ok 20tys. zł! Ona po prostu nie mogła na tym zarobić.... Łudziła się marzeniami, a niestety w biznesie trzeba mieć osobę do pomocy, która ma podgląd sprawy z boku. Ktoś kto by powiedział, jej że nie ma szans żeby zarobić na lokal 11tys zł w takim mieście jak lębork.
Niestety Zachowanie Komornika przypomina mi stare czasy kiedy urzędnicy państwowi czuli się bezkarni i mogli robić i mówić co im na ślinę przyjdzie.

Nie 11 tys., a 11900 zł, a to jest prawie 12 tys. a to jest chore, żadna Magda Gesler nie jest wstanie zrobić cudu, żeby wyjść na taką stawkę. Przecież Ona to powiedziała, tylko trzeba było uważać. A zachowanie komornika, było i tak bardzo delikatne- zwróć uwagę, że miał on świadomość że jest filmowany i jego zachowanie, może być ocenione nie tylko przez opinę publiczą, ale również przez prezeza sądu, pod którego on podlega. A co do bezkarności urzędników, to mam akurat przeciwne zdanie do Ciebie. Otóż uważam, że w PRL-u, czuli się bardziej ,,karni" , gdyż petent zawsze mógł pójść ze skargą do sekretarza, a ten jak zrozumiał- to mógł niemal wszystko. Natomiast obecnie jest taka bezkarność i samowola urzędników, że się w ,,pale" nie mieści.

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2011 - 11:30:00

Przecież to logiczne, że ta Pani miała długi ale też napisała do Pani Magdy z prośbą o pomoc. Chciała się podnieść, tylko to było szalenie trudne. Największy błąd jaki popełniła Pani Stanisława to podpisanie umowy na 11tys zł! Kurde Ludzie 11 tys zł za lokal w lęborku? Dla porównania Lokal 80m2 w galerii bałtyckiej to ok 20tys. zł! Ona po prostu nie mogła na tym zarobić.... Łudziła się marzeniami, a niestety w biznesie trzeba mieć osobę do pomocy, która ma podgląd sprawy z boku. Ktoś kto by powiedział, jej że nie ma szans żeby zarobić na lokal 11tys zł w takim mieście jak lębork.
Niestety Zachowanie Komornika przypomina mi stare czasy kiedy urzędnicy państwowi czuli się bezkarni i mogli robić i mówić co im na ślinę przyjdzie.

rozumie ze wg twej filozofii komornik z wlasnego portfela mial pokryc zobowiazania owej pani?
W zyciu nalezy robic to co sie umie i do czego ma sie kwalifikacje i smykalke .Jesli potrafie tylko
zmywac naczynia i obierac ziemniaki to nie biore sie za prowadzenie knajpy .

#59 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2011 - 12:29:34

rozumie ze wg twej filozofii komornik z wlasnego portfela mial pokryc zobowiazania owej pani?
W zyciu nalezy robic to co sie umie i do czego ma sie kwalifikacje i smykalke .Jesli potrafie tylko
zmywac naczynia i obierac ziemniaki to nie biore sie za prowadzenie knajpy .

a ja rozumiem, że ty jesteś nieomylna/y, tak ? Nigdy nie zdarzyło ci się dać doo_y ? Jeżeli tak to zazdroszczę i gratuluje.

#60 ~zibi~

~zibi~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2011 - 12:39:11

A ja uważam że ten właściciel tego lokalu celowo wkroczył z komornikiem właśnie tego dnia przed kolacją, gdyż myślał że być może żeby dokończyć ten odcinek, TVN lub sama pani Magda jakiś grosz mu rzucą a tu figa!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych