Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nawróceni Ateiści


72 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~zorro~

~zorro~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2009 - 22:58:51

Andre Frossard

Znany francuski pisarz i eseista. W latach 1987 - 1995 członek Akademii Francuskiej. Był synem Louisa-Oscara Frossarda - jednego z fundatorów Francuskiej Partii Komunistycznej. Wychowywany był w rodzinie ateistów.

Do jego nawrócenia doszło nagle. Andre czekał przed kościołem na swojego znajomego, aż w końcu zdecydował się wejść za nim do kaplicy. Tam doznał olśnienia, a świat wydał mu się piękniejszy. W zderzeniu z tym niezwykłym doświadczeniem, dotychczasowe życie uznał za jałowe i postanowił coś w nim zmienić. W wieku 20 lat przystąpił do Kościoła katolickiego i został ochrzczony. Na swoim koncie ma wiele publikacji poświęconych tematyce religijnej. Do najbardziej znanych należą: "Spotkałem Boga" i "Istnieje inny świat".

Był przyjacielem Jana Pawła II.

więcej http://adonai.pl/swiadectwa/?id=102

---------------

Bernard Nathanson

Pochodzący z żydowskiej rodziny, znany na świecie lekarz i działacz organizacji służących obronie życia. Zanim się nawrócił, odpowiedzialny był za przeprowadzenie tysięcy zabiegów aborcji. Operacji takiej poddał także swoje nienarodzone dziecko. Jest autorem słynnego filmu o aborcji pt. "Niemy krzyk".

Nathanson przez wiele lat był zatwardziałym ateistą i wielkim zwolennikiem aborcji. To m.in. dzięki jego aktywności, w 1973 r. zalegalizowano ją w Stanach Zjednoczonych

Niedługo potem w jego życia nastąpił przełom. Jeszcze w 1973 r. lekarz pierwszy raz zetknął się z aparatem USG, za pomocą którego mógł zobaczyć płód w łonie matki. Skutkiem tego doświadczenia było znaczne obniżenie przez niego ilości dokonywanych zabiegów przerywania ciąży. Wkrótce Nathanson dzięki wykorzystaniu aparatu USG zrealizował film "Niemy krzyk", który pokazywał zabieg aborcji. W 1979 r. poinformował wszystkich, że nie będzie przeprowadzał kolejnych zabiegów. Później zaczął się także zagłębiać w dzieła literackie poruszające problemy natury moralnej. W 1996 r. wstąpił do Kościoła katolickiego i został ochrzczony. Od wielu lat zajmuje się propagowaniem ochrony życia poczętego.

więcej http://pl.wikipedia....rnard_Nathanson

------------

Peter Steele - Type O'Negative

Lider znanego na świecie zespołu metalowego Type O'Negative.

Steele przez długie lata posiadał wizerunek osoby walczącej z Kościołem. Niejednokrotnie wchodził w konflikt z prawem - trafił do więzienia za pobicie. Przez jakiś czas przybywał także w szpitalu psychiatrycznym. Wszystko zmieniło się w 2005 r. po śmierci jego matki. W 2007 r. wokalista oświadczył, że od niedawna utożsamia się z nauką Kościoła katolickiego. Jak powiedział w wywiadzie dla magazynu "Decibel", przemiana nastąpiła u niego po poważnym kryzysie jaki przeszedł. Wtedy zdał też sobie sprawę ze swojej śmiertelności.

"Kiedy zaczynasz myśleć o śmierci, zaczynasz też myśleć, co się stanie potem. Wtedy też zaczynasz mieć nadzieję, że jest Bóg. Dla mnie to przerażająca myśl, że mógłbyś iść donikąd." - powiedział muzyk.

więcej http://pl.wikipedia....ki/Peter_Steele

------------

Ted Turner

Amerykański biznesmen, twórca imperium medialnego Turner Broadcasting System, który dystrybuuje kanały takie jak CNN i Cartoon Network. Wybrany Człowiekiem Roku 1991 przez magazyn "Time".

W trakcie jednego z wywiadów stwierdził, że zrywa z ateizmem i poglądami związanymi z agnostycyzmem. Magnat powiedział dziennikarzom stacji ABC, że modli się za swoich chorych przyjaciół, ale jednocześnie zaznaczył, że nie zamierza deklarować przynależności do jakiegokolwiek ruchu religijnego.

----------

Anne Rice

Amerykańska pisarka irlandzkiego pochodzenia, której sławę przyniósł cykl powieści "Kroniki wampirów", z głośnym "Wywiadem z wampirem" na czele. Ze względu na poruszaną w powieściach tematykę, wywarła duży wpływu na subkulturę gotycką.

Rice odeszła od wiary w wieku 18 lat i przez znaczną część swego życia była ateistką. Jej przemiana i powrót do Kościoła rzymskokatolickiego nastąpił w 1998 r. W 2005 r. pisarka zapowiedziała, że kończy z literaturą wampiryczną i odtąd pisać będzie książki, które poruszają tematykę religijną. Autorka zapewniła, że już nigdy nie zbłądzi i nie ma siły, która zmusiłaby ją do napisania kolejnej powieści o wampirach.

W 2005 r. ukazała się jej powieść pt.: "Chrystus Pan: Wyjście z Egiptu" będąca pierwszą częścią z zaanonsowanej przez nią trylogii opowiadającej o życiu Jezusa Chrystusa.

----------

Edyta Stein

Urodzona w 1891 r. święta Kościoła katolickiego, znana także jako św. Teresa Benedykta od Krzyża. Zmarła w 1942 r., w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.

Edyta Stein od 14 roku życia pozostawała ateistką. Swoją deklarację światopoglądową złożyła wbrew swojej matce, która była głęboko wierzącą kobietą. Nawróciła się w 1922 r. przyjmując chrzest w Kościele katolickim. Jak sama później podkreśliła, bezpośredni wpływ na jej przemianę miała lektura "Życia św. Teresy z Avila". Potem zaczęła się zajmować tłumaczeniem prac św. Tomasza z Akwinu, co jeszcze bardziej pogłębiło jej wiarę. W 1933 r. Edyta Stein wstąpiła do zakonu karmelitanek.

----------

Michaił Gorbaczow

Polityk i laureat Nagrody Nobla. Był ostatnim przywódcą Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. W latach 1990 - 1991 pełnił funkcję prezydenta ZSRR.

Wiadomość o nawróceniu byłego lidera gruchnęła w 2008 r., a sprawę opisał m.in. "Dziennik". Właśnie wtedy Gorbaczow odbył pielgrzymkę do Asyżu, gdzie razem z tłumem innych wiernych modlił się przed grobem św. Franciszka. Potem oprowadzany po bazylice przez jednego z zakonników miał mu powiedzieć: "Dla mnie święty Franciszek jest jak drugi Chrystus. Jego historia odegrała ważną rolę w moim życiu." Chwilę później dodał: "To dzięki niemu zyskałem wiarę, dlatego bardzo chciałem tu przyjechać".

Informacje o nawróceniu Gorbaczowa pojawiały się jednak już w 1999 r. po jego spotkaniu z Janem Pawłem II.

----------

Aleksander Sołżenicyn

Zmarły niedawno rosyjski pisarz, laureat Literackiej Nagrody Nobla. Jego najgłośniejszym dziełem stał się "Archipelag Gułag", w którym opisał zbrodniczy system więziennictwa upowszechnionego w Związku Radzieckim i martyrologię narodów wschodzących w skład imperium.

Sołżenicyn był przez lata ateistą utożsamiającym się z zasadami systemu marksistowsko-leninowskiego, ale z czasem nawrócił się na prawosławie. Swoją przemianę opisał we wspomnianym "Archipelagu Gułąg". Sołżenicyn napisał, że w pewnym momencie uświadomił sobie, że granica oddzielająca dobro od zła nie przechodzi pomiędzy państwami, klasami ani partiami politycznymi, ale we wnętrzu każdego człowieka i przez "wszystkie ludzkie serca". W wywiadzie dla jednej z brytyjskich gazet, który został przeprowadzony na rok przed jego śmiercią, powiedział: "Dla mnie wiara jest fundamentem i podporą dla mojego życia.

---------

C.S. Lewis

Znakomity brytyjski pisarz, znany przede wszystkim z wielokrotnie ekranizowanej serii "Opowieści z Narnii".

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Lewis, zanim stworzył "Opowieści z Narnii", w których znaleźć można mnóstwo odniesień do wątków biblijnych - był ateistą. Pochodził wprawdzie z rodziny anglikańskiej, ale w wieku 15 lat porzucił wiarę chrześcijańską i zainteresował się okultyzmem i mitologią. Kiedy skończył 29 lat zaczął określać się mianem teisty, a cztery lata później powrócił do Wspólnoty Chrześcijańskiej.

Znawcy twórczości Lewisa twierdzą, że niemały wpływ na nawrócenie się pisarza miały liczne dyskusje, które prowadził ze swoimi kolegami z Uniwersytetu Oksfordzkiego, a przede wszystkim ze swoim przyjacielem J.R.R Tolkienem.

Po powrocie do Kościoła anglikańskiego, Lewis zaczął tworzyć utwory, których znaczna część jest utożsamiana z nauką chrześcijańską. Stał się także powszechnie szanowanym autorytetem w środowiskach kościelnych.

---------

Jean-Paul Sartre

Słynny francuski pisarz i filozof. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Był jedynym z przedstawicieli tzw. egzystencjalizmu ateistycznego.

Choć Sartre przez całe życie był ateistą i autorytetem dla wielu innych osób o takim światopoglądzie, nawrócił się przed swoją śmiercią. Wskazuje na to wiele źródeł wg których pisarz nawiązał bliską relację ze swoim sekretarzem, który był praktykującym żydem. Sartre tuż przed śmiercią przystąpił do sakramentu pokuty i przyjął ostatnie namaszczenie. Informacja o tym, że Sartre pojednał się z Bogiem, pojawiła się wydanych już po jego śmierci biografiach i wprawiła w zdumienie wielu jego wielbicieli.

#2 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
 • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 19:07:43

O kim ty opowiadasz? O ludziach, którzy wybrali ateizm religijny; którym ten ateizm służył za formę promocji, przynależności; o nawracających się na łożu śmierci zindoktrynowanych wrakach; o ludziach, którzy byli tak ateistyczni, że uwierzyli okultyzm; których jałowe życie mogła zmienić tak samo religia, jak i strzał koki... A najlepszy jest facet bez wyobraźni, któremu wygodnie było się nazywać ateistą, uwierzył w istnienie faceta z brodą za sprawą rozszerzającego horyzonty USG ;)

Typowo demagogiczny i manipulacyjny materiał, na który może dadzą się nabrać nastolatki czytające brawo, w przerwie czytania o depilacji krocza. W taki sposób mogę ci skompilować rzekomy dowód na cokolwiek. Ale trzeba być biednym wewnętrznie żeby tego typu teksty połykać...

#3 ~zorro~

~zorro~
 • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 19:28:20

O kim ty opowiadasz? O ludziach, którzy wybrali ateizm religijny; którym ten ateizm służył za formę promocji, przynależności; o nawracających się na łożu śmierci zindoktrynowanych wrakach; o ludziach, którzy byli tak ateistyczni, że uwierzyli okultyzm; których jałowe życie mogła zmienić tak samo religia, jak i strzał koki... A najlepszy jest facet bez wyobraźni, któremu wygodnie było się nazywać ateistą, uwierzył w istnienie faceta z brodą za sprawą rozszerzającego horyzonty USG <img src="style_emoticons/default/wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" Typowo demagogiczny i manipulacyjny materiał, na który może dadzą się nabrać nastolatki czytające brawo, w przerwie czytania o depilacji krocza. W taki sposób mogę ci skompilować rzekomy dowód na cokolwiek. Ale trzeba być biednym wewnętrznie żeby tego typu teksty połykać...


Tylko głupiec nie ma wątpliwości.

#4 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
 • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 19:53:24

Tylko głupiec nie ma wątpliwości.

No właśnie... A póki co za mały jesteś aby wznosić takie pompatyczne hasła. Idź do szkoły, poucz się trochę matematyki i innych przedmiotów aby zrozumieć jaki jest rozmiar przepaści pomiędzy wiarą religijną, a wątpliwością ;)

#5 ~je2bny~

~je2bny~
 • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 20:08:00

Tylko głupiec nie ma wątpliwości.

Fakt. Ty nie masz wątpliwości. ;)

#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 20:32:13

Co do wątpliwości- przed chwilą usłyszałam ,że kler wprowadza do nauki kościoła stosunek przerywany - modlitwą.Czy ktoś już praktykował? Ch

#7 ~DM~

~DM~
 • Goście

Napisano 11 wrzesień 2010 - 16:10:17

O kim ty opowiadasz? O ludziach, którzy wybrali ateizm religijny; którym ten ateizm służył za formę promocji, przynależności; o nawracających się na łożu śmierci zindoktrynowanych wrakach; o ludziach, którzy byli tak ateistyczni, że uwierzyli okultyzm; których jałowe życie mogła zmienić tak samo religia, jak i strzał koki... A najlepszy jest facet bez wyobraźni, któremu wygodnie było się nazywać ateistą, uwierzył w istnienie faceta z brodą za sprawą rozszerzającego horyzonty USG ;)

Typowo demagogiczny i manipulacyjny materiał, na który może dadzą się nabrać nastolatki czytające brawo, w przerwie czytania o depilacji krocza. W taki sposób mogę ci skompilować rzekomy dowód na cokolwiek. Ale trzeba być biednym wewnętrznie żeby tego typu teksty połykać...


będę się za Ciebie modliła....

#8 ~Parabellum~

~Parabellum~
 • Goście

Napisano 11 wrzesień 2010 - 16:43:11

będę się za Ciebie modliła....

Ciekawe czy to groźba. :D Urojony, chyba powinieneś zacząć się bać :P

#9 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
 • Goście

Napisano 11 wrzesień 2010 - 17:54:54

będę się za Ciebie modliła....


Możesz robić ze Swoim życiem na co tylko masz ochotę. To znaczy w teorii, bo w praktyce człowiek ogarnięty uzależnieniem nieczęsto rzeczywiście kontroluje swoje życie. Jeżeli jednak dostrzegasz jakiekolwiek praktyczne konsekwencje zaklinania rzeczywistości, to proszę bardzo.

Oczywiście, ja wolałbym, abyś do czego tam chcesz próbowała przekonać mnie argumentami.

Swoją drogą, taka deklaracja w kierunku człowieka inteligentnego jest dość chamska i właściwie powinna być prawnie zakazana. Czy ja kiedykolwiek deklarowałem, że rzucę na Ciebie czar albo jakąkolwiek inną metodą (jakkolwiek rzeczywistą lub absurdalną, skuteczną lub urojoną) będę ingerować w Twoje życie? Nie przypominam sobie.

#10 ~je-2-bny~

~je-2-bny~
 • Goście

Napisano 11 wrzesień 2010 - 20:25:59

będę się za Ciebie modliła....

======================================
Zaproponuję Ci coś innego.
Zamiast modlić się za mnie, zacznij modlić się do mnie.
Już Ci wyjaśniam dlaczego powinnaś się modlić do mnie.
Ty wierzysz w "coś/kogoś" czego/kogo nigdy w swoim życiu na oczy nie widziałaś, a jedynie
nasłuchałaś się ""bajek"" opowiadanych przez facetów w sukienkach [takich nazywają
transwestytami].
Ja natomiast wierzę w siebie i z tej przyczyny mogę siebie nazywać BOGIEM.
Natomiast Ty mnie również nigdy nie widziałaś [jednak masz szansę kiedyś mnie ujrzeć],
dlatego też już od teraz zacznij się modlić żarliwie do mnie, aby kiedykolwiek mogłabyś
mnie ujrzeć i UWIERZYĆ, że jednak istnieję.
Teraz widzisz jaka jest różnica pomiędzy obecnym Twoim bogiem a mną.
Błogosławieni będą Ci, co ujrzeli i uwierzyli.
:D :lol: :P ;)

#11 ~Narodowiec~

~Narodowiec~
 • Goście

Napisano 16 październik 2010 - 11:56:04

Nawróceni ateiści. Dlaczego zwątpili w ateizm?

Odpowiedź brzmi! Bo w końcu przestali dawać sobą manipulować przez lewaków i zmądrzeli! I tego każdemu lewakowi życzę - nawrócenia!!!

#12 ~Parabellum~

~Parabellum~
 • Goście

Napisano 02 listopad 2010 - 23:08:29

Nawróceni ateiści. Dlaczego zwątpili w ateizm?

Odpowiedź brzmi! Bo w końcu przestali dawać sobą manipulować przez lewaków i zmądrzeli! I tego każdemu lewakowi życzę - nawrócenia!!!

A może zróbmy statystykę ilu wiernych przeszło na ataeizm, z tym samym pytaniem - "Dlaczego zwątpili?" ;)
Myślę że znaleźlibyśmy dużo szersze gro osób na szablon do dyskusji ;)

#13 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
 • Goście

Napisano 02 listopad 2010 - 23:20:55

Nawróceni ateiści. Dlaczego zwątpili w ateizm?

Odpowiedź brzmi! Bo w końcu przestali dawać sobą manipulować przez lewaków i zmądrzeli! I tego każdemu lewakowi życzę - nawrócenia!!!

Wg Ciebie ktoś, kto nie wyznawał żadnej religii i jedynie nie widział dowodów sensu ani potrzeby jej wyznawania, co samo w sobie nie stanowi kultu ani wyznawania ani też żadnej nagrody, nagle przestaje dawać sobą manipulować i przechodzi na wyznawanie prawdy objawionej. I to wszystko dzięki wyrwaniu się tej dzikiej ateistycznej manipulacji ;) BUHAHAHAHAHAHAHAHA... Chłopie! Ty jesteś za inteligentny, żeby takie bzdety formułować. Uświadom to sobie w końcu.

#14 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
 • Goście

Napisano 02 listopad 2010 - 23:30:02

A może zróbmy statystykę ilu wiernych przeszło na ataeizm, z tym samym pytaniem - "Dlaczego zwątpili?" ;)
Myślę że znaleźlibyśmy dużo szersze gro osób na szablon do dyskusji ;)

Lepsze pytanie. Ile osób pozbawionych współcześnie przekazu kulturowego lub wpływu indoktrynacji religijnej zaczęło wierzyć w boga, a nawet w ogóle przejawiać oznaki potrzeby takiego wynalazku ;) Myślę, że możemy sobie odpowiedzieć na to pytanie z ogromną dozą prawdopodobieństwa odpowiedzi prawidłowej ;)

#15 ~zorro~

~zorro~
 • Goście

Napisano 03 listopad 2010 - 07:09:19

To dla czego ateiści się nawracają, dalej nie wiem ?

#16 ~Parabellum~

~Parabellum~
 • Goście

Napisano 03 listopad 2010 - 12:48:28

To dla czego ateiści się nawracają, dalej nie wiem ?

Z tego samego powodu, co staruszkowie zaczynający karierę ze sportem, kelnerzy udający się do wojska, młodzi uciekający za granicę i wreszcie wierni robiący się nie-wierni. Po prostu dochodzą do pewnych wniosków, wobec otaczającej ich rzeczywistości :) Niektórzy ateiści są po prostu słabi, samotni.. więc uciekają do fikcji, bo ona daje co tylko zechcesz bez żadnego intelektualnego wysiłku :)

Użytkownik Parabellum edytował ten post 03 listopad 2010 - 13:58:19


#17 ~je-2-bny~

~je-2-bny~
 • Goście

Napisano 03 listopad 2010 - 13:46:41

To dla czego ateiści się nawracają, dalej nie wiem ?

No i dobrze, że nie wiesz, to i głupot wypisywał nie będziesz. :D :P

#18 ~zorro~

~zorro~
 • Goście

Napisano 06 marzec 2011 - 20:24:25


Nawrócenie dyrektorki kliniki aborcyjnej w Teksasie
Dyrektor kliniki aborcyjnej Planned Parenthood Texas, gdzie miało miejsce czuwanie kampanii "40 dni dla Życia" ustąpiła ze stanowiska, ponieważ nawróciła się po obejrzeniu filmu z USG pokazującego zabijanie dziecka przez aborcję.

więcej
http://www.pro-life.org.pl/2009/11/nawrocenie-dyrektorki-kliniki.html

#19 ~je-2-bny~

~je-2-bny~
 • Goście

Napisano 06 marzec 2011 - 20:48:28

Nawrócenie dyrektorki kliniki aborcyjnej w Teksasie
Dyrektor kliniki aborcyjnej Planned Parenthood Texas, gdzie miało miejsce czuwanie kampanii "40 dni dla Życia" ustąpiła ze stanowiska, ponieważ nawróciła się po obejrzeniu filmu z USG pokazującego zabijanie dziecka przez aborcję.

więcej
http://www.pro-life.org.pl/2009/11/nawrocenie-dyrektorki-kliniki.html#20 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
 • Goście

Napisano 06 marzec 2011 - 21:35:43

Nawrócenie dyrektorki kliniki aborcyjnej w Teksasie
Dyrektor kliniki aborcyjnej Planned Parenthood Texas, gdzie miało miejsce czuwanie kampanii "40 dni dla Życia" ustąpiła ze stanowiska, ponieważ nawróciła się po obejrzeniu filmu z USG pokazującego zabijanie dziecka przez aborcję.

A co ma wspólnego zmiana poglądów w kwestii aborcji i zmiana tak złożona, jak zmiana światopoglądowa? ;)
Rozumiem, że przyjęcie światopoglądu może skutkować decyzjami praktycznymi, ale odwrotnie? Obejrzałem zarzynanie krowy, przeżyłem przez to szok osobowościowy i dlatego zacząłem wyznawać hinduizm ;)Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych