Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Nasze pytania do Policji/Prokuratury

• Zamknięty Temat jest zamknięty
135 odpowiedzi w tym temacie

#81 _nowy_

_nowy_

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 158 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 12:17:35

Ludzie pracujący przy takiej robocie to często (nie zawsze oczywiście) osoby, jakby to delikatnie powiedzieć, o obniżonym numerku w pewnym teście. Nierzadko z problemami psychicznymi, alkoholowymi itp, zdarza się, że czasem mają problem z odróżnieniem tego co usłyszeli / zobaczyli od swoich wspomnień. A jeżeli dodać do tego ekstrawertyzm to mamy gotowy przepis na takie zachowania. Osobiście znam taką osobę, co prawda nie jest alkoholikiem, ale cierpi na różne nerwice i bardzo często zdarza mu się opowiadać jako swoją historię, to co kilka dni temu opowiadał ktoś inny. Nie jest to dobry materiał na świadka niestety.

Kilka dni temu, ktoś już wstawiał ten link, podaje dla przypomnienia, bo daje obraz, kto tam pracuje:

https://www.gowork.p...e_czytaj,352345

Użytkownik _nowy_ edytował ten post 15 listopad 2017 - 12:20:58

#82 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 12:18:32

Elu, tak sobie jeszcze gdybam, ze to mogą nie byc nogi, te z przodu na pace. Mogą to być przerzucone jakieś drelichy , bo po prawej stronie jakby jeden zwisa na burcie i moze dlatego wydaje się nam , ze jeden a nich siedzi przodem do plandeki. Mnie też się wydaje, ze siedzi przodem, bo przeciez nie może tyłem a nóg mieć z przodu :D

#83 ela33

ela33

Jestem. Pamiętam

• PipPipPipPip
  • 4733 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:30:28

Elu, tak sobie jeszcze gdybam, ze to mogą nie byc nogi, te z przodu na pace. Mogą to być przerzucone jakieś drelichy , bo po prawej stronie jakby jeden zwisa na burcie i moze dlatego wydaje się nam , ze jeden a nich siedzi przodem do plandeki. Mnie też się wydaje, ze siedzi przodem, bo przeciez nie może tyłem a nóg mieć z przodu :D

No, witam,

Miałam coś naskrobać po przeczytaniu dzisiejszego art. , który wkleiła Ashen podam linka tu jak ktoś go nie czytał. Jak i tego, że są tam 2osoby.   http://www.polityka....cos-nowego.read

Pozwolisz wiec, że odpowiem na Twoje pytanie i w jednym poście odniosę się do tego co wyczytałam. 

Hehe, nie to co zwisa to chyba najzwyczajniej w świcie worek.

Ja bym kupiła wczorajsze odniesienie się do rewelacji Z Reportera, i z dzisiejszym materiałem z Polityki. Niestety nie mogę, bo to czego z ich publikacji dowiedziałam nie wyjaśnia sprawy.

Dlaczego? 

W dzisiejszym artykule Pani Violetta odnosi się do tych rewelacji Lamparta, negując je. Nie twierdzę, jednak , że wszytko można zanegować opierając się na informacjach - wglądzie w akta, które uzyskała przed napisanie ,,Znikniętej " Pamiętamy zapewne co wynikało z dodatkowych wyjaśnień jakich nam udzieliła za pośrednictwem Analityka, Pani Violetta miała wgląd w akta, które były prowadzone do czasu umorzenia śledztwa, i tomu kat , który zawierał informacje o nr. tożsamym. Pamiętacie, że dyskutowaliśmy, w jaki sposób posiadła tę wiedzę i stawialiśmy, że to może wiedzieć od Dyjasza. Odnosi więc w swoim art. z dnia dzisiejszego do przesłuchań tej ekipy , co miała mijać Iwonę jadąc od Sopotu w kierunku Brzeźna. Napisałaś w jednym z postów na tej stronie , że jechali od Oliwy ? - chyba błąd?

Zakładam więc , że do sierpnia 2013 roku, kiedy opublikowany został ten art, nie  mogła znać zeznań, składach po tym  czasie, Nie wiemy kiedy te zeznania były składane, bo Szostak nie ujawnił tego w swoim wczorajszym art. Okazał ksero , znamy , część zeznań, ale czasu sporządzenia notatki nie.

Wspomina się w jednej z publikacji, że w 2015 roku ta sprawa wyszła w trakcie analizy akt, a więc wtedy już musiała być dostępna,  Dlatego uważam, że Pani Violetta chyba nie zgłębiła tematu, nie czytała zapewne co opublikował Reporter wczoraj bo chyba by zwróciła uwagę, że jest mowa o zupełnie innych okolicznościach , które wynikają z zeznań , niż te na które się powołuje, iż są jej znane.

Co do Szostaka i jego wczorajszego art. Owszem ja bym w to uwierzyła , tylko znowu nie pasuje mi coś . Zresztą jak i Wam zapewne, 

Gdyby podał datę okres czasu kiedy była sporządzona, porównał to z innymi zeznaniami - to by uwiarygodniało jego tezę, Nie zanegował tego, że na pace ktoś jest. Bo tego nie da się zanegować. Problem w tym, że jeżeli sami sugerują , iż pijany kolega ukrył się w śmieciach, a wygląda to moim zdaniem inaczej, Jeżeli tam jest jakiś człowiek, to ja go jestem w stanie zaobserwować jedynie w miejscu , przy okienku kierowcy. To jest to co po czasie wzięłam pod uwagę. Natomiast to na czym siedzi ten z przodu to są worki, ale czy jest coś pod nimi? 

Jeżeli coś jest , być może jest jednak ktoś , ale to by była kolejna osoba. Już się nie rozwodzę Iwona czy to nie ona. 

Sama argumentacja, że Lamparci nie mieli wglądu w akta jest słaba. Nie trzeba mieć, żeby wiedzieć, Anonimowe źródło zapewne więcej ujawniło, Ktoś w jakiś sposób wszedł w posianie monitoringu, więc mógł też posiadać wiedzę dodatkową w temacie, mając dostęp do akt sprawy nie musiał kserować nic, Wystarczy , że się tym zajmował . 

Użytkownik ela33 edytował ten post 15 listopad 2017 - 13:32:43

#84 ASHEN

ASHEN

Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić (..). W

• PipPipPipPip
  • 5193 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:35:24

Ale młyn powstał, przez zamknięcie wątku :( ELA33 otwórz jeszcze raz ostatni artykuł Reportera na newsbooka, moim zdaniem pojawiła się nowa informacja, artykuł został przeredagowany.

#85 ela33

ela33

Jestem. Pamiętam

• PipPipPipPip
  • 4733 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:37:02

Dodam jeszcze jedno. Moim zdaniem były 2 ekipy. Każda z nich była sprawdzana. Tylko o jednej wiedzieliśmy, a o innej się coś kiedyś czytało , ale bez szczegółów. 

#86 ela33

ela33

Jestem. Pamiętam

• PipPipPipPip
  • 4733 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:38:07

Ale młyn powstał, przez zamknięcie wątku :( ELA33 otwórz jeszcze raz ostatni artykuł Reportera na newsbooka, moim zdaniem pojawiła się nowa informacja, artykuł został przeredagowany.

Już czytam , Może wyłapię. 

#87 ela33

ela33

Jestem. Pamiętam

• PipPipPipPip
  • 4733 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:42:42

Haha. Jednego czego wczoraj nie znalazłam to ostanie stwierdzenie o odszkodowaniach. Jak Porter o tym napisał, , podał cytat , ja tego nie widziałam. Moim zdaniem tego nie było, Jak wyszukiwałam dokładnie ten cytat nie przeniosło mnie do strony, Jak wpisałam cokolwiek innego z tego art, przeniosło mnie zaraz, Ale głowy nie dam sobie uciąć, Może ślepa byłam. Wydaje mi się, że skoro Porter się na niego powołał to było to umieszczone , tylko może po pewnym czasie, Nie wiem kiedy nastąpiła zmiana , o której wspominasz.

Na nic innego nie zwróciłam uwagi,

Użytkownik ela33 edytował ten post 15 listopad 2017 - 13:45:03

#88 _nowy_

_nowy_

Swojak

• PipPipPipPip
  • 158 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:44:56

Tak się zastanawiam, czy na takim worku ze śmieciami to da się jakoś usiąść.

Co jest w takim worku w sezonie letnim, butelki szklane i plastikowe, kartoniki po napojach, chusteczki, roztopione lody, kanapki i inne fastfoody. Taki worek nie jest chyba komfortowym fotelem, zwłaszcza, że to wszystko jest strasznie luźno upakowane, na worku z ziemniakami to tak, ale na takich śmieciach to słabo. Wyjmijcie u siebie w domu worek ze śmietnika i zobaczcie. :-)

#89 ASHEN

ASHEN

• PipPipPipPip
  • 5193 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:48:29

Haha. Jednego czego wczoraj nie znalazłam to ostanie stwierdzenie o odszkodowaniach. Jak Porter o tym napisał, , podał cytat , ja tego nie widziałam. Moim zdaniem tego nie było, Jak wyszukiwałam dokładnie ten cytat nie przeniosło mnie do strony, Jak wpisałam cokolwiek innego z tego art, przeniosło mnie zaraz, Ale głowy nie dam sobie uciąć, Może ślepa byłam. Wydaje mi się, że skoro Porter się na niego powołał to było to umieszczone , tylko może po pewnym czasie, Nie wiem kiedy nastąpiła zmiana , o której wspominasz.

Na nic innego nie zwróciłam uwagi,

a informację o GPS zawartą w tekscie i pilnowaniu nawet 2 km widziałaś? Bo ja mam screen fragmentu tekstu, inaczej to wczoraj wyglądało 

#90 ela33

ela33

Jestem. Pamiętam

• PipPipPipPip
  • 4733 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:50:10

a informację o GPS zawartą w tekscie i pilnowaniu nawet 2 km widziałaś? Bo ja mam screen fragmentu tekstu, inaczej to wczoraj wyglądało 

Właśnie patrzę, że nowy artykuł Reporter wyprodukował a w nim zdanie:
„Przy okazji tej sprawy można sobie wyobrazić jak gigantyczne odszkodowania będzie musiała wypłacić agencja „detektywistyczna” oraz niektóre media, za pomówienie pracowników firmy sprzątającej o dokonanie morderstw”
No, nie przesadzajmy, przecież nikt ich o niekompetencje w sprzątaniu po sobie nie oskarżył, wręcz przeciwnie.

Znalazłam post Portera, na który odpowiadałam

=====

Masz rację dodali to też, nie widziałam tego

#91 aurora

aurora

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:52:36

P. Violetta mówi/pisze o tym co każdy z nas wiedział, że ekipa z Sopotu do Brzeźna była przesłuchiwana - 3 panów. O tym ona mówi.

Pozostaje pytanie czy była jedna czy dwie ekipy? Czy pierwsza ekipa ten jeden pan kłamał czy nie, mówiąc, że widział Iwonę skręcającą w ścieżkę 58? Co nim kierowało, że zgłosił to po roku czasu.

Co z drugą ekipą kiedy do nich dotarli, kogo przesłuchiwali i do czego doszli - oprócz śmiechu p. Prokurator. Być może dopiero w 2015?

Ktoś wcześniej pisał, że Szostak mówił o 2 ekipach - gdzie to jest?

Użytkownik aurora edytował ten post 15 listopad 2017 - 13:56:36

#92 ela33

ela33

Jestem. Pamiętam

• PipPipPipPip
  • 4733 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:53:50

Tak się zastanawiam, czy na takim worku ze śmieciami to da się jakoś usiąść.

Co jest w takim worku w sezonie letnim, butelki szklane i plastikowe, kartoniki po napojach, chusteczki, roztopione lody, kanapki i inne fastfoody. Taki worek nie jest chyba komfortowym fotelem, zwłaszcza, że to wszystko jest strasznie luźno upakowane, na worku z ziemniakami to tak, ale na takich śmieciach to słabo. Wyjmijcie u siebie w domu worek ze śmietnika i zobaczcie. :-)

Da się, jak ktoś chce, nie ma przeszkód, Do tego jak zmęczony  :D

Lepiej wyżej niż na podłodze,

#93 aurora

aurora

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 14:00:40

Mi w tej wersji śmieciarzy nie pasuje - otwarta paka i opróżnianie koszy na śmieci - mając na pace Iwonę ponoć skneblowaną. Dlatego odrzucam tą wersję.

#94 ASHEN

ASHEN

• PipPipPipPip
  • 5193 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 14:01:34

Właśnie patrzę, że nowy artykuł Reporter wyprodukował a w nim zdanie:
„Przy okazji tej sprawy można sobie wyobrazić jak gigantyczne odszkodowania będzie musiała wypłacić agencja „detektywistyczna” oraz niektóre media, za pomówienie pracowników firmy sprzątającej o dokonanie morderstw”
No, nie przesadzajmy, przecież nikt ich o niekompetencje w sprzątaniu po sobie nie oskarżył, wręcz przeciwnie.

Znalazłam post Portera, na który odpowiadałam

=====

Masz rację dodali to też, nie widziałam tego

a ten fragment czytałaś? Bo jak patrzę na swoj screen z wczoraj, artykuł wyglądał inaczej. Następnie poprosiłam na stronie Reportera o doprecyzowanie sytuacji z paliwem. 

u6f5nqmkepds.jpg

#95 porter

porter

Popięciulatachczłowiekwinnymożesamuwierzyćżejestniewinny-Przemo

• PipPipPipPip
  • 5181 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 14:02:03

Gdzie niby Clean Bud miał tą bazę blisko Dąbrowszczaków, bo pojawiają się takie komentarze?

#96 porter

porter

Popięciulatachczłowiekwinnymożesamuwierzyćżejestniewinny-Przemo

• PipPipPipPip
  • 5181 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 14:03:47

Już wczoraj był tekst z odszkodowaniami i kilometrami w Reporterze.
Ja nie wchodziłem przez Newbooka tylko e-reportera.

Użytkownik porter edytował ten post 15 listopad 2017 - 14:04:24

#97 ASHEN

ASHEN

• PipPipPipPip
  • 5193 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 14:04:24

Gdzie niby Clean Bud miał tą bazę blisko Dąbrowszczaków, bo pojawiają się takie komentarze?

mają oddział w Gdański na ul. Rzeczpospolitej 26 

#98 ela33

ela33

Jestem. Pamiętam

• PipPipPipPip
  • 4733 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 14:05:21

P. Violetta mówi/pisze o tym co każdy z nas wiedział, że ekipa z Sopotu do Brzeźna była przesłuchiwana - 3 panów. O tym ona mówi.

Pozostaje pytanie czy była jedna czy dwie ekipy? Czy pierwsza ekipa ten jeden pan kłamał czy nie, mówiąc, że widział Iwonę skręcającą w ścieżkę 58? Co nim kierowało, że zgłosił to po roku czasu.

Co z drugą ekipą kiedy do nich dotarli, kogo przesłuchiwali i do czego doszli - oprócz śmiechu p. Prokurator

Ktoś wcześniej pisał, że Szostak mówił o 2 ekipach - gdzie to jest?

Aurora dokładnie to samo napisałam. Nie ma moim zdaniem wątpliwości, że były 2 ekipy, bo Reporter tego nie dementuje, 

Co za tym przemawia - w pierwszej ekipie były 4 osoby, W tej o której rozmawiamy 3.

Ponadto już w 2015 roku pojawiło się takie info

Dodatkowo, około miesiąc po zaginięciu Iwony, na policję zadzwoniła kobieta, która chciała pozostać anonimową. Poinformowała, że podczas spaceru usłyszała rozmowę panów porządkujących pas nadmorski. Jeden z nich opowiadał, że – w dniu zaginięcia dziewczyny – podwoził pojazdem którym dysponują, kilka przejść dalej mężczyznę, widocznego na monitoringu mężczyznę z ręcznikiem. 

Nie udało nam się ustalić, czy chodziło o firmę, której pracownik zeznawał, że widział Iwonę, czy też drugą – konkurencyjną, która również wtedy sprzątała pobliski rejon, a której samochód widoczny jest na kadrze z monitoringu spod wejścia 63 o godzinie 4:26.

#99 ASHEN

ASHEN

• PipPipPipPip
  • 5193 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 14:05:50

wlf0025sjw3h.jpg

#100 ela33

ela33

Jestem. Pamiętam

• PipPipPipPip
  • 4733 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 14:06:42

Nie. 

Na al. Rzeczpospolitej , blisko Parku ale Jana Pawła - chyba jak dobrze zapamiętałam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych