Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Nasze pytania do Policji/Prokuratury

• Zamknięty Temat jest zamknięty
135 odpowiedzi w tym temacie

#1 EyesOfSoul

EyesOfSoul

Los ojos del Alma

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 13052 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 13:33:37

Tutaj do niedzieli rano wpisujcie pytania, które chcielibyście zadac.

Jak je później wyłowię, to poproszę Serce o usunięcie tematu.

magdaaa: czy w oparciu o raport analityków możemy oczekiwać, że śledztwo zostanie wznowione?

Użytkownik EyesOfSoul edytował ten post 17 lipiec 2014 - 13:36:27

#2 magdaaa

magdaaa

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1906 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 13:49:08

Czy jest możliwość ponownego przesłuchania świadków (towarzystwo z DC) bez ponownego otwierania/wszczęcia śledztwa?

#3 Nataszka1811

Nataszka1811

Swojak

• PipPipPipPip
  • 299 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 13:57:33

Na jakiej podstawie został wykluczony z kręgu podejrzanych mężczyzna z "ręcznikiem"? Czy jest możliwość udostępnienia nagrania, na którym widać, że ten męzczyzna wraca?

#4 Nataszka1811

Nataszka1811

Swojak

• PipPipPipPip
  • 299 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 14:00:16

Czy rodzina zaginionej została przesłuchana przy użyciu wariografu?

#5 Manewr

Manewr

Dirty money, dirty tricks

• PipPipPipPip
  • 4186 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 14:02:19

Na jakiej podstawie został wykluczony z kręgu podejrzanych mężczyzna z "ręcznikiem"? Czy jest możliwość udostępnienia nagrania, na którym widać, że ten męzczyzna wraca?

Wrzesień 2011, prokurator Grażyna Wawryniuk

Prokurator Wawryniuk:

"Materiał, którym dysponuje prokuratura na dzień dzisiejszy nie pozwala na powiązanie tych osób z zaginięciem Iwony. Bardzo ważną osobą jest mężczyzna z ręcznikiem. Ale jest to osoba poszukiwana przez nas jako świadek. Nie pozwala na powiązanie jego osoby z przestępstwem na szkodę Iwony monitoring właśnie, bowiem Został on zarejestrowany jako osoba powracająca, również widoczna przy tym wyjściu na plażę 63. Wracał z ręcznikiem w kierunku Sopotu. Czyli tutaj ta wersja, że może meć on związek w zasadzie została wykluczona. Jest on poszukiwany jako świadek."

#6 Nataszka1811

Nataszka1811

Swojak

• PipPipPipPip
  • 299 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 14:09:40

Wrzesień 2011, prokurator Grażyna Wawryniuk

Prokurator Wawryniuk:

"Materiał, którym dysponuje prokuratura na dzień dzisiejszy nie pozwala na powiązanie tych osób z zaginięciem Iwony. Bardzo ważną osobą jest mężczyzna z ręcznikiem. Ale jest to osoba poszukiwana przez nas jako świadek. Nie pozwala na powiązanie jego osoby z przestępstwem na szkodę Iwony monitoring właśnie, bowiem Został on zarejestrowany jako osoba powracająca, również widoczna przy tym wyjściu na plażę 63. Wracał z ręcznikiem w kierunku Sopotu. Czyli tutaj ta wersja, że może meć on związek w zasadzie została wykluczona. Jest on poszukiwany jako świadek."

To nie jest argument.

#7 Nataszka1811

Nataszka1811

Swojak

• PipPipPipPip
  • 299 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 14:19:39

Czy podczas przesłuchania znajomych przy użyciu wariografu śledczy dążyli do ustalenia powodu kłótni, w jaką wdała się zaginiona?

#8 magdaaa

magdaaa

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1906 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 15:08:46

Jak, w jaki sposób, czym śledczy tłumaczą brak koszuli u pana Ręcznika? Wracał z ręcznikiem a o koszuli zapomniał? Czy w aktach znajduje się hipotetyczne wyjaśnienie tej sytuacji? Głupie, wiem ale spokoju nie daje ;)

#9 liza

liza

Bywalec

• PipPipPip
  • 91 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 15:20:59

Czy oprócz rejestrów (nazywanych ogólnie logowaniami) ze stacji BTS policja posiada rejestry z HLR (Home Location Register) ?

#10 Analityk

Analityk

Moderator

• PipPipPipPip
  • 4419 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 17:23:26

Podzielam pytanie (drugą jego część) , ale ja raczej skupiłbym się na argumentacji do jego ujawnienia. Czy jest możliwość upublicznia całego nagrania z Jelitkowa ? Być może ktoś po latach zwróci na coś uwagę. Nawet dla dobra poszukiwań mężczyzny z ręcznikiem, który do tej pory się nie zgłosił. Może ktoś z innej perspektywy go rozpozna.

#11 Aqua

Aqua

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 22:19:51

1. Czy policja/prokuratura ma jakieś konkretne dowody (typu monitoring) na to, że zaginiona Iwona Wieczorek wyszła z PR i dotarła do swojego osiedla? 

2. Czy został zabezpieczony inny monitoring niż ten, który został udostępniony opinii publicznej (z Sopotu oraz przy wejsciu 63) ?

Na szybko mam takie pytania, do niedzieli jeszcze coś wymyślę na pewno :)

#12 Manewr

Manewr

• PipPipPipPip
  • 4186 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 08:58:29

Czy policji udało ustalić, to czy zaginiona wcześniej nie znikała z domu na kilka dni bez słowa.

#13 tarja

tarja

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2306 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 12:37:39

hej, fajna inicjatywa, jestem bardzo za.

Pytań mam mnóstwo, ale zdaję sobie sprawę, że trzeba zadać te najistotniejsze i takie na które w miarę rozsądku otrzymamy odpowiedź.

Moje pytanko. Czy mężczyzna zwany "Mężczyzną w bermudach" zgłosił się na policje i jest już zweryfikowany jako świadek.

#14 magdaaa

magdaaa

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1906 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 13:54:50

Pytanie w oparciu o „wypowiedź” mamy Iwony Wieczorek udzielonej portalowi Tokfm.pl, artykuł „Mam swoje podejrzenia i będę o nich mówić” [OPOWIEŚĆ MATKI IWONY WIECZOREK]

„Najbardziej zadziwia mnie Paweł i znajomi, z którymi Iwona spędziła wieczór. Wychodzi dość dziwna sprawa z ich wyprawą na półwysep z ulotkami. Ta czwórka jedzie tam jednym samochodem. Drugim jedzie moja siostra ze szwagrem. Tam się spotykają i ona pyta ich, gdzie już powiesili ulotki i gdzie pytali o Iwonę. Żeby nie chodzić po tych samych miejscach. Siostra ma wrażenie, że kręcą. Więc ona jedzie na kemping, na którym rzekomo już byli, potem na drugi. A tam nie ma żadnych ulotek, żadnych plakatów ani nikt nie jest odpytany. Nikt ich tam nie widział.”

Czy mama, siostra, szwagier, ktokolwiek i kiedykolwiek zgłosił to policji? Czy i czym znajomi wytłumaczyli swoje postępowanie, dlaczego „nie rozwiesili” plakatów? Czy policja pytała ich o to?

EOS, te pytania można podrasować, poprawić, coś zmienić, przekształcić, dodać. Daję Ci wolną rękę :mellow:  

#15 quailll

quailll

Nowy

• Pip
  • 18 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 20:43:52

Czy na pewno zostały sprawdzone wszystkie monitoringi obok których Iwona mogła przechodzić ? Chodzi mi o kilka tras którymi mogła dojść do domu.

#16 ona82

ona82

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 23:33:40

Czy jest możliwość ponownego przesłuchania świadków (towarzystwo z DC) bez ponownego otwierania/wszczęcia śledztwa?

To dobre pytanie, zwłaszcza, że pare lat minęło, może ktoś coś komuś sypnął w tajemnicy...

Ja mam pytanie:

-czy wiadomo, że na 100 % Iwona doszła na osiedle? (wtedy raczej z nikim obcym by nigdzie nie poszła, więc winnych trzeba szukać wśród osób, które ją znały i może kogoś jeszcze raz przesłuchać)

#17 duchzszafy

duchzszafy

Moderator Duchowy

• PipPipPipPip
  • 1371 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 16:37:32

Moje pytanie:

1. Dlaczego nie udostępniono nagrania które zarejestrowało powracającego Mężczyznę z Ręcznikiem skoro jest tak ważnym świadkiem? 

2. Z wypowiedzi policji w mediach (listy Gończe np.) wynika, że jest w posiadaniu nagrania z ruchu ulicznego z 17 lipca z okolicy oś. Jelitkowski Dwór. Czy sprawdzano na tym nagraniu ewentualną obecność auta/aut osób znajomych Iwonie .

Nie wiem czy dobrze sformułowałam. Eyes help. :huh:

Użytkownik duchzszafy edytował ten post 19 lipiec 2014 - 16:44:00

#18 Manewr

Manewr

• PipPipPipPip
  • 4186 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 07:07:14

Widze,ze moje pytanie zostalo usuniete.Zapisales je eos?

#19 EyesOfSoul

EyesOfSoul

Los ojos del Alma

• PipPipPipPip
  • 13052 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 08:29:44

Tak, zapisałam wszystkie, które były do tej pory.

edit: Jest Twoje pytanie. Zadałeś jeszcze drugie? To tego drugiego nie mam.

Użytkownik EyesOfSoul edytował ten post 20 lipiec 2014 - 08:51:00

#20 magdaaa

magdaaa

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1906 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 11:04:04

Czy w oparciu o raport analityków planowane jest/ odbyło się ponowne przesłuchanie świadków? Czy ktoś zwrócił uwagę analityków i ,,zasłużył sobie'' na ponowne przesłuchanie?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych