Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Najgorsze forum traktujące o Słupsku...

• Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~takisam~

~takisam~
  • Goście

Napisano 14 luty 2009 - 12:09:35

to Obywatelski Słupsk...
Ktos mi kiedyś powiedział, ze jest to najgorsze forum, które jest o Słupsku. Posty usuwane sa bez jakiegokolwiek uzsadnienia, a jeżeli dotyczną, któregokolwiek z adminów, modów, to tym bardziej. Nie pisze oczywiście o wyzwiskach, bo usuwanie takich postów jest logiczna koleją rzeczy, ale...Poniżej przykład:

Napisałem informacje o nowej pizzerii w Słupsku COCO. "Szanowny" admin Smakosz, skopiował tę informację i umieścił pod swoim nickiem. Tak tamto forum się rozwija. Pojawia się nowe, jak widać przydatne info i od razu jest przywłaszczane przez kogoś innego Dalej. Kiedy zapytałem czemu to zrobił, dodał mi warna z taką informacją :

Kod:
Zwracając się do moderatora, administratora należy oczekiwać większego szacunku. W końcu nie masz do czynienia z napisem na dropsach. Na drugi raz poszukaj głębiej w wątkach, a potem wyciągaj wnioski.

:) Bardzo dobrze to ująłeś. Jesteś osobą odpowiedzialną za to forum, jako nowa osoba oczekuje od ciebie szacunku, a przede wszystkim zrozumienia,a nie wypisywania bzdur jak powyżej. No nic, napisałeś, żebym poszukał, bo przeciez to forum ma na dobę taki przepływ userów, że nie mogłeś podać mi "głębszego wątku". Mój błąd był taki, że z adminami, moderatorami sie nie dyskutuje. Dlatego poruszam ten temat tutaj. Z drugiej strony w regulaminie nie znalazłem takowych informacji, jednakże z własnego doświadczenia wiem, że tak powinno być. Działając w ten sposób, rozwój tego forum stoi pod dużym znakiem zapytania. Pojawia sie nowy i bez powodu dosatje warna... Wymyślane na siłe tematy z uczelniami, gdzie jak widac ludziom to nie przypadło do gustu i inne cechy charakterystyczne dla działań Smakosza, spowodowały, że zdecydowanie wybieram forum GP24.

Druga sprawa - takie małe to forum na obywatelskim... a adminów, więcej niż użytkowników...

#2 ~smakosz~

~smakosz~
  • Goście

Napisano 14 luty 2009 - 13:04:54

w zasadzie nie powinienem odpowiadac na takie pomowienia, jakie sugeruje powyzsza osobaj, tym bardziej, ze to off-top, ktos moze nawet przyjac , ze to pewna forma reklamy..
tym niemniej jak wiadomo na kazdym forum zdarzaja sie czarne owce. zlapane na swoim wystepku, wskutek swoich rozrob szukaja chusteczki do wyplakania sie na innych forach (czyt. opluc/zmieszac z blotem) kogos w mysl zasady, ze najlepsza obrona jest atak. coz. komentarz pozostawiam forumowiczom, a temu panu (raczej dzieciak) zycze szybkiego dorosniecia i wszystkiego najlepszego. acha - jak ktos chcialby poczytac o tym, co ta osoba psize, to prosze: http://obywatelski.s...p?p=50871#50871 (nick powyzszej osoby, pod ktorym sie zarejestrowala to TMPerformedby). pozdrawiam i przepraszam za off-topa.

#3 ~chrumek~

~chrumek~
  • Goście

Napisano 14 luty 2009 - 22:46:31

"obywatelski..." to bardzo ciekawe forum. Oprócz administratorów i moderatorów jest tam jeden użytkownik pod kilkoma nickami (mac vel John Tajlor vel K.Kowalski vel daf...)

#4 ~slupszczanin3~

~slupszczanin3~
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 02:00:16

w zasadzie nie powinienem odpowiadac na takie pomowienia, jakie sugeruje powyzsza osobaj, tym bardziej, ze to off-top, ktos moze nawet przyjac , ze to pewna forma reklamy..
tym niemniej jak wiadomo na kazdym forum zdarzaja sie czarne owce. zlapane na swoim wystepku, wskutek swoich rozrob szukaja chusteczki do wyplakania sie na innych forach (czyt. opluc/zmieszac z blotem) kogos w mysl zasady, ze najlepsza obrona jest atak. coz. komentarz pozostawiam forumowiczom, a temu panu (raczej dzieciak) zycze szybkiego dorosniecia i wszystkiego najlepszego. acha - jak ktos chcialby poczytac o tym, co ta osoba psize, to prosze: http://obywatelski.s...p?p=50871#50871 (nick powyzszej osoby, pod ktorym sie zarejestrowala to TMPerformedby). pozdrawiam i przepraszam za off-topa.

Na pewno administratorzy i moderatorzy (Smakosz również) powinni być mniej nadgorliwi i bardziej dbać o wolność słowa, ilość i jakość dyskusji.
Od jakiegoś czasu pilnują bardziej linii politycznej forum i portalu tak jakby dbali o wizerunek "partii X". No i oczywiscie swojego zdania, oni zawsze maja racje :D

Przy takim nastawieniu na forum pozostana tylko osoby o tych samych poglądach :D Jestem przekonany że napewno o to chodziło założycielom :D Smakosz wierz mi jest juz troche osob ktore na obywatelskie forum m.in. z braku wolnosci slowa, usuwania postow czy tez ich moderowania postów nie korzystaja :(

#5 ~smakosz~

~smakosz~
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 02:24:01

rozumiem wszystko, ale powiedz co rozumiesz przez wolnosc slowa i swobode wypowiedzi? niecenzuralne wypowiedzi? pomawianie i wyzywanie innych? zamieszczanie linkow do nielegalnego oprogramowania co niektore osoby staraly sie robic? takiemu zachowaniu na kazdym forum mowi sie "nie". poza tym przeciez kazdy, kto tam zaglada i pisze wie, ze nie kasuje sie postow bez powodu, nie ogranicza sie swobody wypowiedzi, ze panuje taka sama mila atmosfera, jak panowala za czasow slupsk.eco.pl. nie rozumiem jednak pewnych zalow, szczegolnie starych wyjadaczy na tym forum - piekne wspomnienia przemijaja, drogi zyciowe niektorych rozeszly sie z tym miastem, czesto z tym krajem i tu nalezy upatrywac braku aktywnosci, a nie tlumaczyc to strachem. bez przesady. zreszta najlepiej przekonac sie samemu. smiesza mnie wypowiedzi niektorych, ktorzy uwazaja, ze na forum niepotrzebni sa moderatorzy/administratorzy. bez tych osob zapanowalby chaos i anarchia. tutaj na forum gp24 tez nie jest latwo, gdyz czesto trafia sie wiele osob nastawionych a'spolecznie. czy tez nikt ma nie reagowac? do czego by to doprowadzilo? pozdrawiam niezadowolonych i zadowolonych :) zycie jest za krotkie na umartwianie sie. szanujmy innych, tak jak oczekujemy zeby nas szanowano.

#6 ~slupszczanin3~

~slupszczanin3~
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 03:11:23

rozumiem wszystko, ale powiedz co rozumiesz przez wolnosc slowa i swobode wypowiedzi? niecenzuralne wypowiedzi? pomawianie i wyzywanie innych? zamieszczanie linkow do nielegalnego oprogramowania co niektore osoby staraly sie robic? takiemu zachowaniu na kazdym forum mowi sie "nie". poza tym przeciez kazdy, kto tam zaglada i pisze wie, ze nie kasuje sie postow bez powodu, nie ogranicza sie swobody wypowiedzi, ze panuje taka sama mila atmosfera, jak panowala za czasow slupsk.eco.pl. nie rozumiem jednak pewnych zalow, szczegolnie starych wyjadaczy na tym forum - piekne wspomnienia przemijaja, drogi zyciowe niektorych rozeszly sie z tym miastem, czesto z tym krajem i tu nalezy upatrywac braku aktywnosci, a nie tlumaczyc to strachem. bez przesady. zreszta najlepiej przekonac sie samemu. smiesza mnie wypowiedzi niektorych, ktorzy uwazaja, ze na forum niepotrzebni sa moderatorzy/administratorzy. bez tych osob zapanowalby chaos i anarchia. tutaj na forum gp24 tez nie jest latwo, gdyz czesto trafia sie wiele osob nastawionych a'spolecznie. czy tez nikt ma nie reagowac? do czego by to doprowadzilo? pozdrawiam niezadowolonych i zadowolonych :) zycie jest za krotkie na umartwianie sie. szanujmy innych, tak jak oczekujemy zeby nas szanowano.

Swoboda wypowiedzi to:
- również niecenzuralne słowa zamieszczone na forum, poza tym napewno nie Tobie oceniac ktore sa niecenzuralne, kazdy uzytkownik ma swoj wlasny slownik i robi to sam
- również "pomawianie i wyzywanie" - mysle ze w tym przypadku nie jestes obiektywna osoba ktora moze oceniac kto kogo, za co i jak pomowil, od tego jest pomowiona osoba, ona wie lepiej czy czuje sie obrazona
- korzystanie z nielegalnego programu - taki swiety jestes? - kazdy dziala na swoj rachunek, zwlaszcza ten ktory sciaga i to jego indywidualna sprawa, rola admina/oderatora na pewno nie jest zakazywanie czegokolwiek komukolwiek

Wiesz w moim odczuciu /zreszta nie tylko moim/ usuwane sa posty, równiez moderowane i prosze nie porównuj atmosfery slupsk.eco.pl do obecnej - obrazasz spora grupe osob ktore je tworzyly. A Twoje wypowiedzi do uzytkownika: "chyba dzialsz pod wplywem emocji, dlatego nie myslisz racjonalnie" - są conajmniej niefortunne a wielu uzna za obrazliwe i chamskie.

Tak, tak wladza uderza do glowy: "nie ty bedziesz ustalal zasady co sie wypisuje a co nie" - zgadza sie admin/moderator może na forum wszystko, ale chyba jednak nie o to w tym wszystkim chodzi i wierz mi że kiedyś takich wypowiedzi jak Twoja nie było!

Jak dla mnie usuniecie posta na forum = cenzura na forum i jest to ostatnia rzecz jaka sie powinno stosowac w szczególnych przypadkach, naprawde szczególnych przypadkach. I nawet przy takim nastawieniu można utrzymać porządek na forum.
Czy ładnie poukładane tematy, posty i wypowiedzi, mogą być ważniejsze od swobody wypowiedzi na obywatelskim forum???????

Na forum sa potrzebni moderatorzy i admini tylko ich praca powinna być niewidoczna(!), ich praca to ukierunkowywanie dyskusji, przywracanie na wlascie tory, a nie toczenie sporow z uzytkownikami na temat granic wolnosci slowa, o tym kto kogo pomowil czy tez kto kogo obrazil, i jakich uzyl slow.

#7 ~koszka~

~koszka~
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 09:36:47

"obywatelski..." to bardzo ciekawe forum. Oprócz administratorów i moderatorów jest tam jeden użytkownik pod kilkoma nickami (mac vel John Tajlor vel K.Kowalski vel daf...)

za pomówienia również możesz zostać
pociągnięty do odpowiedzialności karnej . Z tego co wiem to jesteś jednym z użytkowników który został wyrzucony wręcz z innycvh forów w Sółupsku,dlatego poszesz takie bzdury.

Odpowiedzialność karna grozi pomawiającym -
art. 488 i art. 308 kodeksu postępowania karnego

#8 ~chrumek~

~chrumek~
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 10:34:00

Z tego co wiem to jesteś jednym z użytkowników który został wyrzucony wręcz z innycvh forów w Sółupsku,dlatego poszesz takie bzdury.

wyluzuj trochę, bo z nerwów łapy Ci latają po klawiaturze i wciskasz przypadkowe klawisze.
A poza tym - chyba mylisz mnie z chmurkiem

#9 ~smakosz~

~smakosz~
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 11:50:21

Swoboda wypowiedzi to:
- również niecenzuralne słowa zamieszczone na forum, poza tym napewno nie Tobie oceniac ktore sa niecenzuralne, kazdy uzytkownik ma swoj wlasny slownik i robi to sam

to moze teraz napisz pod jakim nickiem piszesz na obywatelskim i jaki bannerek masz w podpisie (jakie slowa zostaly tam uzyte. to wszystko w temacie. zeby oceniac innych trzeba byc samemu w porzadku. tu na forum gp24 tnie sie posty i nie ma zmiluj sie. czasy mlodziezy alternatywnej i wypowiedzi bez granic przeminely wraz ze zmianami ustrojowymi. to co jest na forum musi byc w zgodzie z prawem i normami spolecznymi, czy ktos chce, czy nie.
a poniewaz teraz dyskusja potoczyla sie na inne tory to temat mozna zamknac tu na forum gp24 , a zainteresowanych zapraszam na obywatelski.

#10 ~R@dek85~

~R@dek85~
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 12:34:53

Rozmawiajcie sobie dalej. Zaczyna być ciekawie :)

#11 ~gfdg~

~gfdg~
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 15:58:12

a poniewaz teraz dyskusja potoczyla sie na inne tory to temat mozna zamknac tu na forum gp24 , a zainteresowanych zapraszam na obywatelski.

Ja podziękuje bardzo za "obywatelski ..." Ileż to postów moich zostało usunietych przez modów i adminów. Ale fajnie, że cos się ruszyło w temacie. O to chodziło.

#12 ~slupszczanin3~

~slupszczanin3~
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 20:49:41

to moze teraz napisz pod jakim nickiem piszesz na obywatelskim i jaki bannerek masz w podpisie (jakie slowa zostaly tam uzyte. to wszystko w temacie. zeby oceniac innych trzeba byc samemu w porzadku.

Nick używany na forum to moja prywatna sprawa i nic Ci do tego. Nie widze powodu dla ktorego mialbym sie ujawniać. I nie mam banerku w podpisie.

tu na forum gp24 tnie sie posty i nie ma zmiluj sie.

Tylko na forum obywatelskim zdarzyło mi się że nadgorliwy admin/moderator usunął lub zmodyfikował treść mojego posta :( maly szczegół a robi różnice :(

czasy mlodziezy alternatywnej i wypowiedzi bez granic przeminely wraz ze zmianami ustrojowymi.

Niestety mysle że mylisz i to bardzo osoby. Znam bardzo dobrze granice wypowiedzi :) stosuje do nich a mimo wszystko posty na forum obywatelskim mialem modyfikowane czy usuwane :( i dlatego wlasnie dyskusje będę kontynuowal na gp24 :)

Sorry chyba słabo się orientujesz w zmianach ustrojowych :D z roku na roku znikają kolejne bariery dotyczące swobody wypowiedzi :) i to czego nie można było powiedzieć / napisać jeszcze 1-3 lata czy nawet miesiąc temu (ostatnie zmiany w prawie!) dzisiaj jest całkowicie dozwolone :)

to co jest na forum musi byc w zgodzie z prawem i normami spolecznymi, czy ktos chce, czy nie.

tak tak w PRLu cenzure również tłumaczono zgodnością z prawem i normami spolecznymi, czy ktoś chce, czy nie :D

to co jest na forum musi byc w zgodzie z prawem i normami spolecznymi, czy ktos chce, czy nie.

powyższe zdanie to Twoje prywatne czy oficjalne portalu obywatelski.slupsk.pl a może Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku??????? :D
od kiedy to wypowiedzi mają być zgodne z normami społecznymi?? :D no i czyje normy spoleczne są najbardziej właściwe? moje czy Twoje? a może te uznawane przez portal albo te które uznaje CIO??? :D

nie masz uprawnien, kompetencji i wiedzy aby stwierdzić czy dana wypowiedz jest zgodna (lub nie) z prawem, zawsze w swoich działaniach będziesz wyrażac jakis poglad a tym samym bedziesz osobą mało obiektywna, a jak kiedyś zrozumiesz że sama moderacja to tylko i wyłącznie dbanie o poziom zamieszczanych opinii, wtedy nigdy nikt nie zarzuci Tobie ze usuwasz posty bez powodu :)

#13 ~zdenek smetana~

~zdenek smetana~
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 14:02:15

Zrobiło się ciekawie, bo w sumie czekałem aż ktoś coś napisze na dawne eco, a nie przepraszam, nie można mylić tamtego forum z tym, które jest obecnie. Mimo, że eco zakładała młodzież właśnie alternatywna, to jeśli poczytasz "szanowny" smakoszu stare wątki i treści, pewnie tego nie uczyniłeś skoro takie pierdoły wygadujesz, zobaczysz, że wolność słowa nie oznacza tego co ty wypisujesz, a kultury ci ludzie z długimi włosami kolczykami, dredami i glanami mieli więcej niż ty. Ty jesteś cenzorem, a nie adminem, poza tym wnioskując z twoich wypowiedzi jeszcze nie nabraleś ogłady życiowej, niewiele w życiu ciebie spotkało i nie masz doświadczenia. Wywalanie postów krytycznych, informacyjnych czy jakichkolwiek jest sprzeczne z nazwą "obywatelski". To forum nie jest twoją własnością abyś się rządził jak jakaś stara panna której niewygodę sprawia sąsiadka mająca co tydzień kochankę. Ty jesteś jak słusznie zauważył przedmówca wylącznie od tego aby uspokoić zwaśnione strony, ukiekrunkować dyskusję i zająć się wylącznie technicznym funkcjonowaniem forum. Robiąc to co robisz, a jest to szczeniactwo, bo jak wytłumaczyć podwanie tutaj nicka kogoś co ktoś napisał na obywatelskim. Jesteś chyba mocno poruszony tym co cię "spotkało" na obywatelskim, bo tym razem ty się wypłakujesz w rękaw i to wielu forumowiczom tym razem gp24. Czasy eco nie wrócą, a szkoda, bo ludzie byli normalniejsi i poruszający się w normach, ale nie narzucanych przez adminów czy moderatorów, ale zdroworozsądkowych. Tobie szczeniaku tego brakuje. Więcej pokory dla życia i szacunku dla innych, szczególnnie tych wyrażających swoje zdanie.

#14 ~antysmakosz~

~antysmakosz~
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 14:12:17

szanujmy innych, tak jak oczekujemy zeby nas szanowano.

i kto to (...) pisze?? Ty mienisz się adminem?? Nie rozśmieszaj mnie człowieku. Mam parę innych określeń jakimi można byłoby cię określić ale języka szkoda. Szacunek... ty chyba nie wiesz co to słowo oznacza

Użytkownik peacemaker edytował ten post 16 luty 2009 - 14:17:59

#15 ~~arczi~~

~~arczi~~
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 15:56:01

Kiedyś tam miałem konto, ale juz tam nie wchodzę od ponad półtora roku, bo dostałem ostrzeżenie za to że pod postem admina napisałem że sie nie zgadzam z jego postem i napisałem dlaczego. Moja odpowiedź nie była chamska, po prostu wyraziłem swoje zdania a to że admin miał inne to skończyło się ostrzeżeniem, dlatego tam nawet nie wchodzę bo przypomina mi to politykę made in China.

#16 ~tmp~

~tmp~
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 16:15:48

Kiedyś tam miałem konto, ale juz tam nie wchodzę od ponad półtora roku, bo dostałem ostrzeżenie za to że pod postem admina napisałem że sie nie zgadzam z jego postem i napisałem dlaczego. Moja odpowiedź nie była chamska, po prostu wyraziłem swoje zdania a to że admin miał inne to skończyło się ostrzeżeniem, dlatego tam nawet nie wchodzę bo przypomina mi to politykę made in China.

To tylko potwierdza to, o czym pisałem w 1 poście. Zwróciłem Smakoszowi uwagę, zapytałem jednocześnie, dlaczego podmienił nicki w temacie, który utworzyłem i sobie przypisał założenie tematu. Dostałem ostrzeżenie z informacją:

"Zwracając się do moderatora, administratora należy oczekiwać większego szacunku. W końcu nie masz do czynienia z napisem na dropsach. Na drugi raz poszukaj głębiej w wątkach, a potem wyciągaj wnioski. "

W ten sposób Smakosz, admin próbuje sobie zjednać nowych userów i wpłynąć na rozwój "swojego" forum. Swojego chyba powinienem napisać bez cudzysłowiu, bo człowiek ten traktuje owe forum jak swój folwark... Takim sposobem działania nie wróżę niczego dobrego "obywatelskiemu"

Taka rada Smakosz. Jak ktos zakłada wątek i jest on załozony poprawnie. Informuje ten ktoś, że będzie go na bieżąco aktualizował, to nie podmieniaj nicków. Pozwól nowej osobie się wykazać. Niech to będzie właśnie ten "OBYWATELSKI SŁUPSK", a nie Słupsk Smakosza....

#17 ~basia~

~basia~
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 17:14:31

Rozmawiajcie sobie dalej. Zaczyna być ciekawie :)

Ludzki pan.

#18 ~chrumek~

~chrumek~
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 22:08:26

I smakosz został zdegradowany z 'admina' do 'moda'.

Co ciekawe - na tym forum jest pełno administratorów, ale niektórzy nigdy nie zajrzeli na nie.

#19 ~smakosz~

~smakosz~
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 22:16:37

tak bedzie lepiej :)
pozdrawiam

Użytkownik smakosz edytował ten post 16 luty 2009 - 22:17:24

#20 ~otak~

~otak~
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 00:29:39

tak bedzie lepiej :)
pozdrawiam

Zdecydowanie zgadzam się ze Smakoszem. To była osoba, która bardzo nieumiejętnie adminowała owe forum. Smakosz słyszysz... Biorąc pod uwagę, że teraz wpisy na "obywatelskim..." nie będą kasowane, zajrze na pewno na to forum. Dwa fora dominują w Słupsku. Jest to forum gp24 oraz "obywatelski..." Jako iż ten ciul, nie będzie kasował moich postów, postaram się wmiare możliwości odwiedzać tamto forum. Pozdro dla osób z forum obywatelskiego, które w końcu przejrzały na oczy. Jak widac w tym temacie, chłopakowi zabrako argumentów i wyszło jak wyszło. Zarówno tu, jak itam.:) Jestem wielce rad.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych