Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci.
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

136 odpowiedzi w tym temacie

#121 ~massimo~

~massimo~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 10:32:20

Chyba chłopak planuje samobójstwo, skoro nie powstrzymał się przed pokazaniem wiernym tego, co w rzeczywistości rządziło, rządzi i rządzić będzie w kat.kościele. Genialny biznes zrobiony na Bogu...

#122 ~oplaaa~

~oplaaa~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 12:33:46

http://pokazywarka.pl/powrotksiedza/

Jak to ma się do prawdy?

#123 ~Andrzej Gurba~

~Andrzej Gurba~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 14:40:20

Witam

Po niedzielnych pożegnalnych kazaniach w Dretyniu, skontaktowało się ze mną kilku parafian, którzy poczuli się dotknięci słowa proboszcza. To co mi opowiedzieli znalazło się później w artykule. Znam zasady dziennikarskiego rzemiosła, stąd rozmawiałem jeszcze z kolejnymi osobami. Ich odczucia były podobne. Prosiłem proboszcza o wypowiedź. Zapytałem, czy prawdą jest, że wypowiedział słowa, o których mówili mi parafianie i czy odniesie się do tego, że moi rozmówcy, mieszkańcy Dretynia, poczuli się nimi urażeni. Odmówił.
Ludzie mają prawo publicznie oceniać księdza, tak jak choćby polityka, czy dziennikarza. Artykuł nie dotyczył osiemnastu lat pracy księdza w parafii. Artykuł dotyczył niedzielnego pożegnania i do niego odnoszą się wypowiedzi parafian.
Otrzymaliśmy od mieszkańców Dretynia listy. Od osób deklarujących bliskie związki z księdzem. Cenią go za wiele rzeczy, ale też czują się urażeni niektórymi zwrotami użytymi w czasie kazania. Jeden z listów zamieściliśmy dzisiaj w Głosie Pomorza. Wczoraj byłem kolejny raz w Dretyniu. Rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy bardzo pochlebnie wypowiadali się o dokonaniach proboszcza, ale którym było też bardzo przykro z powodu stylu i słów wypowiedzeniach w niedzielę w kościele. M.in. o tym będzie można przeczytać za tydzień w dużym artykule na temat tego co wydarzyło się w Dretyniu.
Nie utożsamiam się z wulgarnymi ocenami i opiniami na temat księdza zamieszczonymi przez wielu internautów. Mój komentarz zamieszczony przy pierwszym artykule jest subiektywnym punktem widzenia. Mam do niego prawo.
Zamieszczane w Internecie pożegnanie księdza nie jest jego wierną kopią. Jest trochę podretuszowane.
Podejmę jeszcze jedną próbę rozmowy z proboszczem.

Andrzej Gurba, autor artykułu

#124 ~je2bny~

~je2bny~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 18:20:17

patrzcie co znalazlem na stronie glownej wykopuu
http://www.wykop.pl/...c-zycie-ksiedza

===========================
Według mnie, jest to tzw. ""artykuł sponsorowany"", a teraz pytanie =-= kto i dlaczego ???

#125 ~Andrzej Gurba (clone)~

~Andrzej Gurba (clone)~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 00:17:00

Pan Andrzej Gurba jako anonimowy "gość"?

Ten prawdziwy, czy kolejny głupi żart jakiegoś trolla w ideologicznym sporze? Nie kochani, napisać coś takiego i tak się podpisać może każdy. Na pierwszy rzut oka sprawa jest prosta: ktoś w tej sprawie łże jak pies. Ale kto? Sprawa jest o tyle bulwersująca, że dotyczy osób z natury mających autorytet i kredyt zaufania (czyli dziennikarz i ksiądz). Proszę znanych, obiektywnych, niezależnych i niewplątanych w żadne lokalne porachunki i ideologiczne wojenki dziennikarzy o choćby małe śledztwo w tej sprawie i wyciągnięcie wniosków. To chyba nic trudnego, no chyba, że jak to często bywa, prawda leży pośrodku. Niestety, "pomijając" wplątanie się w polskie (już ideologiczne) piekiełko antyreligijnej nienawiści i ataków wszelkich stron tego konfliktu...

#126 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 10:31:52

Witam

Po niedzielnych pożegnalnych kazaniach w Dretyniu, skontaktowało się ze mną kilku parafian, którzy poczuli się dotknięci słowa proboszcza. To co mi opowiedzieli znalazło się później w artykule. Znam zasady dziennikarskiego rzemiosła, stąd rozmawiałem jeszcze z kolejnymi osobami. Ich odczucia były podobne. Prosiłem proboszcza o wypowiedź. Zapytałem, czy prawdą jest, że wypowiedział słowa, o których mówili mi parafianie i czy odniesie się do tego, że moi rozmówcy, mieszkańcy Dretynia, poczuli się nimi urażeni. Odmówił.
Ludzie mają prawo publicznie oceniać księdza, tak jak choćby polityka, czy dziennikarza. Artykuł nie dotyczył osiemnastu lat pracy księdza w parafii. Artykuł dotyczył niedzielnego pożegnania i do niego odnoszą się wypowiedzi parafian.
Otrzymaliśmy od mieszkańców Dretynia listy. Od osób deklarujących bliskie związki z księdzem. Cenią go za wiele rzeczy, ale też czują się urażeni niektórymi zwrotami użytymi w czasie kazania. Jeden z listów zamieściliśmy dzisiaj w Głosie Pomorza. Wczoraj byłem kolejny raz w Dretyniu. Rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy bardzo pochlebnie wypowiadali się o dokonaniach proboszcza, ale którym było też bardzo przykro z powodu stylu i słów wypowiedzeniach w niedzielę w kościele. M.in. o tym będzie można przeczytać za tydzień w dużym artykule na temat tego co wydarzyło się w Dretyniu.
Nie utożsamiam się z wulgarnymi ocenami i opiniami na temat księdza zamieszczonymi przez wielu internautów. Mój komentarz zamieszczony przy pierwszym artykule jest subiektywnym punktem widzenia. Mam do niego prawo.
Zamieszczane w Internecie pożegnanie księdza nie jest jego wierną kopią. Jest trochę podretuszowane.
Podejmę jeszcze jedną próbę rozmowy z proboszczem.

Andrzej Gurba, autor artykułu

jak zwykle ble ble ble ble, zadnego przeraszam, pomyliłem sie, przed napisaniem mogłem sprawdzić lepiej, - tylko znow ble ble ble ble ja jestem niewinny i czego wogole wy ode mnie chcecie??? kiedy to sie skończy??? Gdzie jest i co robi NACZELNY GP???

#127 ~peacemaker~

~peacemaker~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 13:26:52

moim prywatnym zdaniem to ściema na maksa. każdy może sobie wrzucić tekst i napisać, ze jest to treść kazania. gdyby był to faktycznie dokładny zapis sprawa pewnie byłaby już w sądzie, ale świadków za dużo więc zostaje tylko atak na forum, wykopie itp.

atak na autora i gazetę też w typowo "chrześcijańskim" stylu cyt. "szmata nie gazeta" itp. nauki widać w Toruniu niektórzy parafianie pobierali. a i ksiądz cześć swojego kazania tradycyjnie poświęcił "nieżyczliwym" mediom. same kłody pod nogi miał biedak. jak pan rydzyk...

ps. po numerach ip widać, że to ściema jest. raz ktoś pisze jako studentka, za chwilę jako parafianin. pomieszało się w głowach chyba trochę.

Użytkownik peacemaker edytował ten post 03 lipiec 2009 - 13:31:09

#128 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 17:33:19

moim prywatnym zdaniem to ściema na maksa. każdy może sobie wrzucić tekst i napisać, ze jest to treść kazania. gdyby był to faktycznie dokładny zapis sprawa pewnie byłaby już w sądzie, ale świadków za dużo więc zostaje tylko atak na forum, wykopie itp.

atak na autora i gazetę też w typowo "chrześcijańskim" stylu cyt. "szmata nie gazeta" itp. nauki widać w Toruniu niektórzy parafianie pobierali. a i ksiądz cześć swojego kazania tradycyjnie poświęcił "nieżyczliwym" mediom. same kłody pod nogi miał biedak. jak pan rydzyk...

ps. po numerach ip widać, że to ściema jest. raz ktoś pisze jako studentka, za chwilę jako parafianin. pomieszało się w głowach chyba trochę.

chlopie jakich nr IP??????? czy Ty wogole wiesz co piszesz w obecnym czasie stalych nr IP jest duzo mniej niz zmiennych, a czary mary typu ze ktos sie wystarszy jak napiszesz ze widzisz nr IP to istna bajka, atak na autora - a jak tu nie atakowac jak sie takie rzeczy czyta???? Oczywiscie nie poraz pierwszy mamy tu pokaz "bezstronnosci prasy" - typowa gra pod publiczkę, mam nadzieje że juz niedlugo sie to skonczy bo czasami człowiek chce usiasc wieczorem wziac gazete i poczytac cos co moze mu dostarczyc jakiejs wiedzy, a tu znow zabili go i uciekl...

#129 ~Obywatel~

~Obywatel~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 19:55:18

czasami człowiek chce usiasc wieczorem wziac gazete i poczytac cos co moze mu dostarczyc jakiejs wiedzy, a tu znow zabili go i uciekl...

Mamy kapitalizm i prawa rynku. Lokalne tytuły - jak Głos Pomorza - każdego dnia walczą o przetrwanie. Dziennikarze gonią za sensacją bo ludzie chcą ją czytać - taki świat. Z drugiej strony, pewnie taki święty to ten ksiądz nie jest, ale tak jak napisałem wcześniej - ksiądz też człowiek i czasami wk***ić się może. Jeśli się czuje pokrzywdzony, niech wytacza proces. Jeśli wygra, to wtedy pan Gurba przeprosi i będzie po sprawie. Na razie to jest tylko bicie piany.

#130 ~PINEZKA~

~PINEZKA~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 21:22:38

KSIEZA TO SA TACY LUDZIE KTOZY WIECZNIE NAZEKAJA ZE IM MALO.NIEKTORZY WOGOLE NIE POWINNI NIMI ZOSYAC.CZY TAKI KSIADZ WSKAZUJE DOBRA DROGE SWOIM PARAFIANOM?

#131 ~Obywatel~

~Obywatel~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 22:20:29

KSIEZA TO SA TACY LUDZIE KTOZY WIECZNIE NAZEKAJA ZE IM MALO.NIEKTORZY WOGOLE NIE POWINNI NIMI ZOSYAC.CZY TAKI KSIADZ WSKAZUJE DOBRA DROGE SWOIM PARAFIANOM?

Nie lubię takich tekstów bo to samo ludzie piszą o nauczycielach a ja jestem nauczycielem. Nie można kwitować czyjejś wieloletniej działalności w taki sposób. Jeśli są zarzuty, to konkrety trzeba walić a nie pierd**ić w kółko ogólniki i banały :angry: Konkrety PINEZKO, konkrety :excl: W tym momencie solidaryzuję się z dobrodziejem choć jestem agnostykiem.

#132 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 23:05:25

Niech niektórzy wypowiadający się na tym forum zaczną czytać innych wypowiedzi a nie wyzywać lub obrażać księdza. Nie znacie Go nie mieliście nawet z nim nic do czynienia a piszecie takie rzeczy że się w głowie to wszystko nie mieści. Zastanówcie się czasem 5razy a później się wypowiadajcie na dany temat. Tak będzie o wiele lepiej. Macie podane czarno na białym jaka była treść kazania ale nie wy dalej swoje wiecie. Bo co gazeta tak napisała?Redaktor, który umie dobrze przekręcić wszystko na korzyść gazety?Myślałam, że mieszkamy w kraju w którym żyją jeszcze inteligentni ludzie, którzy potrafią wyciągnąć wnioski z tego co przeczytają jak są podane dwie strony, ale jednak coraz to mniej jest takich osób.
Ksiądz Stefan Maliczewski był znany z tego że nie wypowiadał się do gazet, dlatego też w tym przypadku tego nie zrobił. Miał swoje dziwne poglądy na dane tematy ale nigdy nie powiedział że na tace za mało dostaje(to już są brednie). Kiedy nawet przychodził na kolędę nie chciał brać pieniędzy, a jak już brał to pytał się czy nie za braknie na chleb. Nie miał on nawet ustalonego cennika jak inni książa bral tyle co łaska. Pomagał tym co do niego przychodzili po pomoc nawet materialną. Przez cała swoja kadencje w Dretyniu zrobił dość dożo ,tego akurat mu zarzucić nie można.
Co niektórzy jak nie wierzą niech przyjadą na niedzielna msze do Dretynia to się w tedy przekonają jak jest naprawdę!!!!

#133 ~OsobaZnającaCie~

~OsobaZnającaCie~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2009 - 09:52:29

Ile razy czytam takie artykuły zawsze zadziwia mnie ludzka chytrość.
Znam tego księdza i jego wypowiedz naprawdę mnie zdziwiła. Jak można być tak pazerną osobą ma stałą pensje dostaje pieniądze na tace, za śluby, pogrzeby, zbiera na remont kościoła i jeszcze jemu mało ;/
ale to pewnie dlatego że musi mieć na alimenty dla syna… Osoba która jego zna wie o czym tu piszę.
Ludzie z Dretynia zbierali w czerwcu pieniądze na prezent dla księdza niektórzy dawali po 5, 10 zł i nawet więcej. Były osoby które nie dały nic bo po prostu ich nie stać. W Dretyniu jest około 1125 mieszkańców więc na pewno uzbierało się dużo pieniędzy a on ma czelność jeszcze narzekać na ludzi i wymieniać im ich błędy no tak bo on niby jest doskonały PASOŻYT!!! Biedny Ksiądz żal mi go naprawdę powinien myśleć o zmianie pracy bo wątpię by go w jakiejś parafii jeszcze chcieli.
Hehe powodzenia Stefan ;)

#134 ~Maciej~

~Maciej~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 03:22:28

im zawsze będzie mało, dlatego koniec z tacą, przestaniecie im dawać skończy się pedofilia, kokoszenie i takie oto kazania:) ludzie sami są winni tego co się stało, ja od dawna nie daję na tacę, no chyba, że zniosą celibat, takie jest moje założenie...każdy może mieć inne
pamiętajcie nie od ilości pieniędzy zależy czy dostaniecie się do nieba :)

#135 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 22:16:59

im zawsze będzie mało, dlatego koniec z tacą, przestaniecie im dawać skończy się pedofilia, kokoszenie i takie oto kazania:) ludzie sami są winni tego co się stało, ja od dawna nie daję na tacę, no chyba, że zniosą celibat, takie jest moje założenie...każdy może mieć inne
pamiętajcie nie od ilości pieniędzy zależy czy dostaniecie się do nieba :)

Nie tacę należy znieść, lecz ssanie z budżetu. Wtedy będzie liczyła się taca, i wtedy też będzie bardzo czytelne kto jest dobrym chrześcijaninem, kto niedobrym, a kto w ogóle nie będzie ;)

#136 ~me~

~me~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2009 - 09:52:19

kłamliwe media są wszędzie, a najlepiej oczerniać sprawiedliwych!
i wszystko jasne

#137 ~je2bny~

~je2bny~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2009 - 11:35:16

kłamliwe media są wszędzie, a najlepiej oczerniać sprawiedliwych!
i wszystko jasne

==============================================
Powtarzasz się "gościu" i wszystko jasne.

CYTAT(wykop fan @ 2.07.2009, 10:32:07)
patrzcie co znalazlem na stronie glownej wykopuu
===========================
Według mnie, jest to tzw. ""artykuł sponsorowany"", a teraz pytanie =-= kto i dlaczego ???

Pod ilu jeszcze nick'ami piszesz na tym forum ???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych