Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci.
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Zdjęcie

Na jakie wekendowe atrakcje zaprosił byś turystów z województwa pomorskiego?

wypoczynek wekendowy turystyka weekendowa wypoczynek pomorskie

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rumelski

Rumelski

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 25 maj 2020 - 07:21:42

Podobno Miastko w Pomorskiem jest jednym z najlepszych miejsc do turystyki czy wypoczynku weekendowego. Czytam kolejne rekomendacje w których wymienione jest kolejno,  atrakcje te są wymienione przez autorów piszących swoje artykułu z dość daleka i nie znającego tego terenu więc nie może dziwić ich górnolotność i chyba żartobliwość.

Podobno najważniejszym aspektem przyciągającym weekendowych turystów do Gminy Miastko jest czyste powietrze czy czyste lasy. Mamy też Pełno grzybów i jagód - stanowią raj dla poszukiwaczy ciszy, spokoju i przestrzeni. Mamy też ponad 150 jezior w lobeljowe co stanowi unikalność na skale europejską. 

W tym wszystkim co można nazwać rynkiem miejskim nie ma tejże funkcjonalności. Pchli targ Miastko jest dopiero wydarzeniem nadchodzącym więc o tym jeszcze nie za wiele można powiedzieć. Jeśli jednak interesuje cię targ staroci który organizuje się w Miastku to sprawdź w internecie terminy Pchli Targ Miastko. 

Wypoczynek nad wodą: Wiele gospodarstw w Gminie ma kwatery położone bezpośrednio nad wodą, więc można powiedzieć że to masz zapewnione,

Hodowla danieli w Turowie: Stado tych pięknych zwierząt jest hodowane w warunkach naturalnych lecz na ogrodzonym terenie, dzięki czemu można je obserwować z odległości kilkunastu zalewie metrów! Obecnie stado liczy blisko 25 sztuk dorosłych i młodych zwierząt. Drugą atrakcją na miejscu są piękne bażanty.

Krainę Rummela - zbójnika:  który zabierał bogatym i rozdawał biednym. Tryska tutaj źródełko Hammera, stoją ładne wiaty, kapliczka i specjalny wigwam z murowanym grillem. Cały teren opasuje sieć ścieżek spacerowych. Jedna z nich wiedzie wokół całego jeziora Studzienicznego. Co pewien czas znajdziemy tam miejsca na postój i ognisko do pieczenia np. kiełbasek. Dojście z centrum Miastka do Krainy zajmuje około godziny. 

Paintball w Przęsinie - w okolicach Miastka mamy także świetne pole do tej rozrywki. Kilka kilometrów od Miastka (w kierunku na Bytów) przygotowano odpowiednie miejsce. Na terenie niemal 2 hektarów pagórkowatego terenu, znajdują się okopy, przeszkody, sztuczne konstrukcje i prawdziwe samochody. Cały teren oraz posiadany sprzęt (markery, maski, butle, umundurowanie) pozwalają na rozegranie bitwy nawet dla 30 osób.

Kozi ser lokalne przysmaki: to ser kozi dojrzewający wytwarzany w gospodarstwie agroturystycznym o tej samej nazwie w Wałdowie koło Miastka. Warty polecenia i spróbowania bowiem w 2013 roku zdobył Nagrodę Główną dla Najlepszego Sera Festiwalu Serów Farmerskich i Tradycyjnych w Lidzbarku Warmińskim. Na ziemi miasteckiej jest zatem nie tylko pięknie, ale i smacznie! 

Szlaki turystyczne: Jednym z kultowych jest czarnySzlak Zwiniętych Torów szlak rowerowy Szlak Zwiniętych Torów"Na kolejowym szlaku". Wiedzie nasypami nie istniejących już linii kolejowych, rozebranych i wywiezionych po 1945 roku do ówczesnego Związku Radzieckiego. Trasa z Miastka przez Bytów do Łeby liczy 160 km. Na terenie gminy Miastko 18 kilometrowy odcinek szlaku nosi nazwę "Zwiniętych Torów" (Miastko - Wegorzynko - Dolsko - Piaszczyna - Głodowo.

"Dolina Brdy" 51 km Miastko- Starzno- Nowa Brda -Przechlewo. Na terenie Gminy Miastko szlak nosi nazwę "Doliną Brdy do krainy Rummela"
16,5 km Miastko - Pasieka - Kraina Rummela - Dźwierzno - Starzno - Most na Brdzie - Świeszyno
18 km Miastko - Wołcza Mała - Wołcza Wielka - Miastko
19 km - Miastko -Pasieka - Kraina Rummela - Wigwam - Słosinko - Pasieka - Miastko
48 km Miastko - Wołcza Wielka - Kamnica - Bobięcino - Świerzno - Kawcze - Łodzierz - Miastko
12 km "Do krainy Rummela" Miastko - Pasieka - jez. Studzieniczno - Pasieka Miastko

W opisach natrafiłem też coroczne wydarzenia które nie pasują mi do opisu weekendowych atrakcji. Nigdzie nie mogłem przeczytać o wietrzeniu szafy, które jednak rozwijało się od dwóch lat w Miastku.

Dlatego moje publicznie pytanie: Gdybyś zaprosił znajomych na weekend z Trójmiasta to co byś jeszcze chciał im zaproponować, pokazać? W tej rozmowie pomijamy agroturystyki i miejsca noclegowe które są naturalnym uzupełnieniem. 

#2 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 02 czerwiec 2020 - 12:38:57

No i żeby temat mógł się rozejść po internecie nadano mu nazwę Lokalny Turysta

#3 ~Franek~

~Franek~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2020 - 17:07:24

Panie Rumelski, wszedłem na Pana link z postu numer 2 i zauważyłem że interesuje się Pan naturystami.
Mam w związku z tym pytanie, czy jest Pan naturystą, bo może i ja bym się też zdecydował. 
Pozdrawiam. 

#4 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 03 czerwiec 2020 - 17:02:03

Panie Rumelski, wszedłem na Pana link z postu numer 2 i zauważyłem że interesuje się Pan naturystami.
Mam w związku z tym pytanie, czy jest Pan naturystą, bo może i ja bym się też zdecydował. 
Pozdrawiam. 

Pana wyobraźnia jest godna podziwu. Być może mógłby pan dołączyć do naszego zespołu by inspirować innych twórców do tworzenia ciekawych rękodzieł. Miło mi że rozważa pan dołączenie do fanów natury. Proszę poszukać w googlu propozycji spędzania weekendu dla turystów, napewno bedzie pan zadowolony.

2558-scaled.jpg

#5 ~Malwina~

~Malwina~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2020 - 17:15:41

Pana wyobraźnia jest godna podziwu. Być może mógłby pan dołączyć do naszego zespołu by inspirować innych twórców do tworzenia ciekawych rękodzieł. Miło mi że rozważa pan dołączenie do fanów natury. Proszę poszukać w googlu propozycji spędzania weekendu dla turystów, napewno bedzie pan zadowolony.

Widzę, że zmieniłeś już zawartość tamtego linku i tym razem nie ma tam już nic o naturystach.
Lepiej późno niż wcale. 
Niestety nie tylko Franek to widział, ale także ja i wielu innych czytelników forum. 
Następnym razem proszę być bardziej ostrożnym w zapodawaniu linków 
i najpierw wcześniej sprawdzić, żeby nie było wstydu.
Pozdrawiam.

#6 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 03 czerwiec 2020 - 17:40:21

Widzę, że zmieniłeś już zawartość tamtego linku i tym razem nie ma tam już nic o naturystach.
Lepiej późno niż wcale. 
Niestety nie tylko Franek to widział, ale także ja i wielu innych czytelników forum. 
i najpierw wcześniej sprawdzić, żeby nie było wstydu.
Pozdrawiam.

Sympatyczne rozmowy z lekkim zabarwieniem humorystycznym nie powodują zdecydowanie że ktokolwiek miałby się zawstydzić bo niby dlaczego, to nie polityka. Uwielbiam prowokować do ciekawych rozmów, uważam że to idealny sposób zaangażowanie. A patrzałeś może na terminy pchlego targu Miastko ?

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2020 - 17:47:03

Niedziele Panie Rumelski to się spędza z Rodziną, a nie grzebie się w starociach na chodniku.
Weź Pan żonę i dzieci i idź do kina, albo na lody lub na spacer do lasu. 
Domniemam że mężczyzna w pana wieku posiada żonę i dzieci,
a jeśli jeszcze nie, to czas najwyższy zainteresować się tym na poważnie, 

a nie zajmować się pier dołami.

#8 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 03 czerwiec 2020 - 17:57:44

Niedziele Panie Rumelski to się spędza z Rodziną, a nie grzebie się w starociach na chodniku.

Wydaje mi się że obraża pan ludzi którzy korzystają z takich wydarzeń niedzielnych i spcerują właśnie z rodziną by skorzystać z oferty której w marketach na próżno szukać. Jestem przekonany że pan również szuka zdrowej żywności od lokalnych wytwórców. No w pobliskim markecie raczej jej nie bedzie. 

Myślę że pan też da się przekonać by przyjechać do Naszego przyjaznego Powiatu Bytowskiego.

maxresdefault.jpg

#9 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 03 czerwiec 2020 - 18:11:48

Panie anonim, czy pan naprawdę chce powiedzieć że chodzenie do kościoła to zbytek? 

Czy dobrze pana rozumiem, bo to by oznaczało że chce pan na siłę organizować ludziom, życie.

Domyślam się że ma pan własne dokładnie poukładane. Cieszę się że czyta pan moje komentarz i już pan wie że pchli targ w Powiecie Bytowskim odbędzie się w drugą niedzielę Września.

Podobnie jak dzieje się to Pruszczu Gdańskim. Ale doskonale pana rozumiem że to może być dla pana całkowicie nowe. Nie ma problemu po to właśnie rozmawiamy publicznie by obniżyć strach.

Mam nadzieję że pana rodzina o której pan tyle mówi też z tego powodu nie ucierpi.

pozdrawiam gorąco

5c31dbd8d5e30_o_full.jpg

#10 abrosimowarit

abrosimowarit

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 16:17:30

i najpierw wcześniej sprawdzić, żeby nie było wstydu. :)  :)  :) 
Pozdrawiam.

#11 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 09:42:38

Dzięki bardzo za rozwinięcie tematu, będzie miło mi ponownie porozmawiać ze wszystkimi fanami nowych pomysłów w Miastku. Nie jestem wstanie odpowiedzieć na wszystkie odpowiedzi i pytania dlatego podpowiadam by zaglądać na witrynę Lokalny Turysta 

Jeśli chodzi o to jak bardzo będzie zaangażowana ta impreza to mówię odrazu, prosta im prostsza tym lepsza. Nie chce przerostu formy nad treścią. Realizuję jedynie moje marzenia, ty możesz z nich skorzystać lub nie,

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2020 - 09:56:31

.

#13 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 10:17:41

.

kolega od kropki ciężko pracuje, nawet w niedziele. Dziękuję pchli targ w powiecie Bytowskim z pewnością się odbędzie

#14 rinatabamov

rinatabamov

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 21 czerwiec 2020 - 15:50:33

Widzę, że zmieniłeś już zawartość tamtego linku i tym razem nie ma tam już nic o naturystach :( 

#15 ~Andy to głupek~

~Andy to głupek~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2020 - 16:31:15

100marek też

#16 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 22 czerwiec 2020 - 07:07:49

Widzę, że zmieniłeś już zawartość tamtego linku i tym razem nie ma tam już nic o naturystach :( 

Tak wiem, że cię to martwi, ale to była prowokacja miło że ją zauważyłeś. No ale możesz zawsze rekomendować inną witryne

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypoczynek wekendowy, turystyka weekendowa, wypoczynek pomorskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych