Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Morpol

• Zamknięty Temat jest zamknięty
906 odpowiedzi w tym temacie

#281 ~lipa~

~lipa~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2012 - 07:52

Zgadzam się z Tobą!
Dobrze ,że stałeś tak "krótko",ale tak jak wszędzie są ludzie i "ludziska".....
Regulamin produkcji przeczytali Ci co chcieli się dowiedzieć co będą 'tworzyć", inni wiedzą tylko ,mają do czynienia z łososiem...
Jestem pewna ,że jest im wszystko jedno jaka firma ich przejmie,czy to będą Norwegowie czy Chińczycy.

Złodziei w Chinach by z miejsca powiesili.Na środku placu Morpolu.

#282 ~lipa~

~lipa~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2012 - 08:05

Złodziei w Chinach by z miejsca powiesili.Na środku placu Morpolu.

O ja.To te Chińczyki całe Pęplino by wywieszali?

#283 ~STEFANIA~

~STEFANIA~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2012 - 19:43

nikt nie musi podglądać...
jak się z tym nie kryją.. hehehheeh

a ta dziwczyna to może A.K. ?

#284 ~krystyna~

~krystyna~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2012 - 23:00

Przykro mi to pisać, ale to prawda w okradaniu, kantowaniu ,plotkowaniu itp,.
My Polacy wiedziemy prym nie tylko w Polsce, ale i na "świecie"
Dlatego niemnieccy pracodawcy tak niechętnie zatrudniają Polaków.
Przepraszam wszystkich Uczciwych.

#285 ~short~

~short~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2012 - 06:51

No i stało się. sztuczne etaty, praca po znajomości.. złodziejstwo, kombinatorstwo.. skończy się.. bójcie się , nieuczciwi!!!

#286 ~krystyna~

~krystyna~
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2012 - 22:34

Starczy dla wszystkich i dla jednych i drugich.
Jesteśmy narodem "poliglamicznym"...
Wesołych Świąt!
Morpolanie!!!

#287 Mirek

Mirek

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 26 grudzień 2012 - 05:44

PS: No chyba, że wystartuje na burmistrza ,
na wiosnę bedzie miał dużo wolnego czasu

Wyjeżdza podobno do Australii.
Szkoda.

Użytkownik Mirek edytował ten post 26 grudzień 2012 - 05:44

#288 ~Lewatywa~

~Lewatywa~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 20:13

Wyjeżdza podobno do Australii.
Szkoda.

Całkiem jest prawdopodobne ,że będzie startował w następnej kadencji na BURMISTRZA USTKI.

#289 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 10871 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 21:46

Całkiem jest prawdopodobne ,że będzie startował w następnej kadencji na BURMISTRZA USTKI.

Za taką groszową pensję?

#290 ~krystyna~

~krystyna~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 22:08

On ma to wszystko w d...
Jemu starczy to do skończenia"świata"
Ale takiego jak Malek , to już nie bedzie....

#291 ~Lewatywa~

~Lewatywa~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 22:28

Za taką groszową pensję?

Właśnie! słuszna uwaga.Jego stac na to ,żeby wcale nie inkasowac żadnej pensji.Stac ,żeby popracowac dla naszej społeczności dla jej dobra.Właśnie takiego nam potrzeba.

#292 ~Lewatywa~

~Lewatywa~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 22:31

On ma to wszystko w d...
Jemu starczy to do skończenia"świata"
Ale takiego jak Malek , to już nie bedzie....

Skąd możesz wiedziec czy ma czy nie ma .Z drugą częścią wypowiedzi zgadzam się w zupełności.

#293 ~Lewatywa~

~Lewatywa~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 22:34

Za taką groszową pensję?

Przecież ma pakiet większościowy firmy ,ponad 51 procent.

#294 ~pati~

~pati~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2012 - 18:08

jak by miał to by chyba nieodchodził?

#295 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2012 - 18:18

obejrzyjcie sobie filmik o nowym wlascicielu Morpolu - czyli firmie Marina Harvest. wlos sie na glowie jezy. na filmie poruszane sa wazne kwestie, ktore pokazuja jak polityka firmy jest bezkompromisowa zarowno dla srodowiska jak i ludzi.
oto link: http://maxvideo.pl/e...lja9SCNGTmlp0Uy

#296 ~krystyna~

~krystyna~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2012 - 22:29

Norwegowie mają bardzo rygorystyczne przepisy ekologiczne w różnego rodzju hodowli!!!
Ale ta sama firma w innej części świata " robi" to samo w mniej humanitarny sposób....
Jak będzie w Morpolu czas ...
Z tego co wiem,Malek nie chce inwestować w Polsce , bo to chory kraj i bzdurne przepisy co "zjadają"3/4 dochodu firmy....
Dlatego przenosi się na "lżejszy" grunt, tam łatwiej żyć...no i zdrowie nie te....
Fakt Morpol nam zostawia!!!

#297 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2012 - 23:50

nam? hahaha co ty gadasz?
sa 2 wyjscia: Marina po przejeciu w ciagu roku zamknie Morpol, albo drugie wyjscie - rozwinie zaklad, ale po swojemu. a jak ktos im (np. gmina Ustka) bedzie bruzdzic, to patrz punkt 1. maja gdzie i za co przeniesc ten biznes. a prezes holdingu jest jak widac po filmiku bezwzgledny i niemedialny, wiec mu wisi co sie o nim pisze.

#298 ~krystyna~

~krystyna~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2012 - 22:17

Napisałam "nam"czyli tu gdzie jest, a gdzie będzie potem....
Zresztą Twojej wypowiedzi zgadzam się w 100%
Tylko co z ludzimi ?
Już zwalniają ,a co będzie ....?

#299 ~pracownik biurowy~

~pracownik biurowy~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2012 - 23:32

Wszystko opiera się o zimną kalkulację, jeżeli bardziej opłaci się ponieść wysoki koszt wybudowania zakładu, zyskując na nieoszczędzaniu ekologii gdzieś indziej, to morpol zamkną, ale raczej wątpie w to, inaczej Norwegowie nie przejmowaliby by nowoczesnego, potężnego zakładu we wschodniej Europie tylko po to żeby go zamknąć, gdyby taka rzecz miała miejsce w Zachodniej Europie w przestarzałym zakładzie miałoby to sens,

Mamy zakład nowoczesny spełniający standardy Unijne, nie trzeba w niego inwestować Bóg wie ile, żeby go przystosować do standardów Unijnych, plus Europa Wschodnia, znacznie niższe koszta pracy i wytworzenia produktu finalnego niż w na zachodzie...

Więc drodzy panikarze, mający mgliste pojęcie o biznesie, powiedzcie mi, który miedzynarodowy holding, zarzyna bez nacisków politycznych, bądź innych nacisków ze strony branży, kurę znoszącą złote jajka?

Zdajecie sobie sprawę jakie gigantyczne zyski generuje morpol przy jak stosunkowo niewielkim koszcie pracy ? Właśnie to było powodem przejęcia firmy, anie chęć zamknięcia zakładu.

Poza tym, taka kura znosząca złote jajka jest łakomym kąskiem, jeżeli Norwegowie, by chcieli zamknąć, błyskawicznie znajdzie się ktoś kto od nich to odkupi i uruchomi produkcję.

Zdradzę wam tyle, że w biurze co nieco słyszałem i rozmawiałem z Norwegami, zakładm ma być ich perłą w koronie, na podwyżki nie liczcie, ani jakieś specjalne zachodnie standardy, bo Marine Harvest chce jak najwięcej zyskać z inwestycji i chcą relatywnie szybko wzbogacić się na zakładzie, wiem tyle, że morpol będzie rozbudowywany i będą zatrudniać ludzie docelowo ma to być 5 tysięcy osób, nie usłyszałem dobrze czy do 2020 czy do 2025 roku, w każdym razie mają zwiększać zatrudnienie, obniżając koszty pracy... jak to zrobią domyślcie się sami...

#300 ~Lewatywa~

~Lewatywa~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2012 - 07:53

Wszystko opiera się o zimną kalkulację, jeżeli bardziej opłaci się ponieść wysoki koszt wybudowania zakładu, zyskując na nieoszczędzaniu ekologii gdzieś indziej, to morpol zamkną, ale raczej wątpie w to, inaczej Norwegowie nie przejmowaliby by nowoczesnego, potężnego zakładu we wschodniej Europie tylko po to żeby go zamknąć, gdyby taka rzecz miała miejsce w Zachodniej Europie w przestarzałym zakładzie miałoby to sens,

Mamy zakład nowoczesny spełniający standardy Unijne, nie trzeba w niego inwestować Bóg wie ile, żeby go przystosować do standardów Unijnych, plus Europa Wschodnia, znacznie niższe koszta pracy i wytworzenia produktu finalnego niż w na zachodzie...

Więc drodzy panikarze, mający mgliste pojęcie o biznesie, powiedzcie mi, który miedzynarodowy holding, zarzyna bez nacisków politycznych, bądź innych nacisków ze strony branży, kurę znoszącą złote jajka?

Zdajecie sobie sprawę jakie gigantyczne zyski generuje morpol przy jak stosunkowo niewielkim koszcie pracy ? Właśnie to było powodem przejęcia firmy, anie chęć zamknięcia zakładu.

Poza tym, taka kura znosząca złote jajka jest łakomym kąskiem, jeżeli Norwegowie, by chcieli zamknąć, błyskawicznie znajdzie się ktoś kto od nich to odkupi i uruchomi produkcję.

Zdradzę wam tyle, że w biurze co nieco słyszałem i rozmawiałem z Norwegami, zakładm ma być ich perłą w koronie, na podwyżki nie liczcie, ani jakieś specjalne zachodnie standardy, bo Marine Harvest chce jak najwięcej zyskać z inwestycji i chcą relatywnie szybko wzbogacić się na zakładzie, wiem tyle, że morpol będzie rozbudowywany i będą zatrudniać ludzie docelowo ma to być 5 tysięcy osób, nie usłyszałem dobrze czy do 2020 czy do 2025 roku, w każdym razie mają zwiększać zatrudnienie, obniżając koszty pracy... jak to zrobią domyślcie się sami...

Jak zatrudnią 5 tys ludzi to w Ustce natychmiast zniknie bezrobocie.To dopiero władza będzie miała się czym chwalic.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych