Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Milczenie Boga

pedofilia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Obecny1

Obecny1

    Swojak

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 19:03:31

W latach 1946-2014 w Kościele katolickim w Niemczech odnotowano 3677 przypadków nadużyć seksualnych wobec nieletnich, których dopuściło się 1670 duchownych – ujawnił dziś tygodnik "Der Spiegel" w swym wydaniu internetowym. Powołał się przy tym na wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z uniwersytetów w Mannheimie, Heidelbergu i Giessen.
 

Zdaniem tygodnika naukowcy ze wspomnianych trzech uczelni niemieckich przejrzeli około 38 tys. materiałów i dokumentów z 27 diecezji tego kraju. W większości przypadków chodzi o akta wewnątrzkościelne, których na ogół dotychczas nie pokazywano i które, według pisma, były "ściśle tajne".

 

Raport wychodzi od stwierdzenia podstawowego, opartego na udokumentowanych przypadkach, iż tego rodzaju sytuacje są "problemem masowym" w łonie Kościoła katolickiego i utrzymują się do dzisiaj.

 

Papież Franciszek powiedział dziś, że skandal pedofilii to "otchłań, w jakiej znalazł się Kościół". Podczas spotkania z biskupami z różnych krajów zwrócił uwagę na "milczenie Boga" w obliczu nadużyć.
 

 

         https://wiadomosci.o...-70-lat/2xfbqsl

 

PS. Niemieccy naukowcy do swoich badań "zapomnieli" dołączyć listę nieujawnionych przypadków pedofilii w Kościele katolickim w Niemczech, a jest ona z pewnością bardzo długa.
 

 Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pedofilia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych