Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Mieszkanie o dewelopera. Gotowe czy surowe?

130 odpowiedzi w tym temacie

#21 Verdith

Verdith

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 18:28:05

Planuję zakupić mieszkanie od dewelopera. Narazie zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami, nie biorę jednak pod uwagę opcji z rynku wtórnego. Nie wiem, czy zdecydować się na opcję mieszkania "pod klucz" czy w stanie surowym. Oczywiście pierwsza opcja jest dużo bardziej wygodna, nie trzeba zawracać sobie głowy wykończeniem na własną rękę, a to może być uciążliwe - kładzenie kafelek czy gładzi na ścianach. Druga opcja pozwala tego uniknąć, ale pytanie czy nie opłaca się bardziej pod względem finansowym. Znalazłem co prawda artykuł na ten temat na nieruchomosci.com.pl, ale to wciąż nie daje mi jasnej odpowiedzi. Aktualnie jestem w trakcie tworzenia listy za i przeciw. Czy ktoś mógłby mi doradzić? Jakie są plusy i minusy obu możliwości?

Ja zdecydowanie wolę szukać nieruchomości od deweloperów i w surowym stanie. Wszystko można zaplanować po swojemu. Minusem na pewno będzie cena mieszkania, bo nowe kosztuje więcej. Natomiast z deweloperem można jeszcze porozmawiać o ewentualnych upustach. Rynek wtórny jest bardziej sztywny. Moje poszukiwania wciąż trwają. Na http://www.mapanieru...a/warszawa/1/1/ jest sporo ofert ale wciąż jeszcze swojej nie znalazłam.

#22 zenekko

zenekko

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 12:55:28

Według mnie bardziej istotne jest gdzie niż jakie :) Warto znalexć jakieś osiedle gdzie wiemy, że będziemy się dobrze czuli. Mi się podobają: wrocław mieszkania deweloper . Jeśli umiesz samodzielnie zaaranżować mieszkanie to warto zrobic to samemu. Myślę jednak, że wielu ludzi to zwyczajnie przerasta i wolą lokal "pod klucz".

#23 Martix

Martix

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 07:49:31

Zdecydowanie od dewelopera. Sama szukając mieszkania spotkałam się z takimi ruinami, że generalny remont i tak trzeba byłoby przeprowadzić. Nowe mieszkania Wrocław, są teraz tak atrakcyjne cenowo, że nie ma co się zastanawiać.

#24 Dzidolo

Dzidolo

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 08:10:24

Od dewelopera brałbym surowe i wykończył po swojemu, mając wpływ na to, jakie materiały będą użyte i jak będzie wszystko zaaranżowane, można bardziej "pod siebie" wszystko zrobić. Jeśli szukacie mieszkania w Słupsku, polecam te stronę: http://www.klikmapa....,mi-slupsk.html

#25 regin

regin

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 08:16:07

jeśli miałbym się decydować na mieszkanie, to na pewno w stanie surowym. Ale zawsze chciałem mieć swój dom z ogródkiem, dlatego teraz jestem w trakcie budowy. Projekt i wykonawce miałem z polecenia znajomego i cenowo właściwie wychodzi tak samo jak za mieszanie w centrum, a przynajmniej mam całkiem swoje miejsce :) poza tym nie muszę się martwić o budowę, tylko spokojnie czekać na klucze. Dodam, że projekt miałem w cenie domu, więc jeden koszt odszedł :) mój dom: http://mytkowski.pl/..._1012/BT_101202

#26 patrykww

patrykww

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 14:18:04

Jeśli ktoś ma specyficzne wymagania lub wykończenie wyniesie go taniej niż dopłata dla dewelopera to wybierze stan surowy, jednak na przykład APM Development sprzedaje mieszkania wykończone pod klucz na tyle tanio, że jeśli kogoś interesuje mieszkanie w Warszawie w dobrej dzielnicy nie będzie się długo zastanawiał. Polecam zajrzeć na stronę http://apm-developme...om.pl/projekty/ i zapoznać się z planowanymi i już gotowymi mieszkaniami.

#27 Kowaliczek

Kowaliczek

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 04 maj 2016 - 22:29:28

To zależy od dewelopera. Myśmy zamówili gotowca od

Polnord i jesteśmy mega zadowoleni, kuzynka, która kupowała od innego dewelopera już taka zachwycona nie jest.

#28 poczytna

poczytna

Nowy

• Pip
  • 17 postów

Napisano 11 maj 2016 - 08:14:27

Nie rozumiem w czym jest problem. Kupując mieszkanie u dewelopera w fazie projektu ustalacie wykończeniówkę. Deweloper wykańcza mieszkanie tak jak Ty tego chcesz. Nie sądziłam, że są inne przypadki ? No chyba, że ludzie wycofują się w ostatniej chwili i zostaje wykończone mieszkanie i Ty mówisz o czymś takim ? Myślę, że wolałabym sama decydować o kolorze ścian i rodzaju podłogi, aczkolwiek wszystko można zmienić w swoim czasie ;) No ale, w gruncie rzeczy można też zrobić tak samo z mieszkaniem z rynku wtórnego, a ceny są niższe -> ceny mieszkań.  

#29 ~maria~

~maria~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 14:24:30

To zależy od twoich upodobań. My kupiliśmy w Inwestplanie surowe, mamy dobrego majstra to wykończy nam tak jak sobie wymarzyliśmy :) Cieszę się, że będziemy mieli garaż i komórkę  lokatorską na Czapelskiej.

#30 ~kimglan~

~kimglan~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 08:33:55

Gotowe. Nie mieliśmy pewności, że w radzyminie na Akacjowej Alei będą jeszcze wolne mieszkania na etapie, kiedy blok będzie już stał. Ale jednak były, więc trafiliśmy z zakupem. Kupowanie dziury w ziemi... No wiem że modne, ale czy to jedyne rozwiązanie? Według mnie ryzyko, ale niech każdy zarządza swoją kasą jak uważa.

#31 RakowiczŁ

RakowiczŁ

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 15:38:45

My woleliśmy od Dombudu kupić w stanie surowym, bo można wtedy samemu wszystko dobrać tak jak się chce. Żona lubi urządzać wnętrza, więc razem z majstrem kombinowali co jak ma być. I to była dobra decyzja. 

#32 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2016 - 14:03:18

Planuję zakupić mieszkanie od dewelopera. Narazie zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami, nie biorę jednak pod uwagę opcji z rynku wtórnego. Nie wiem, czy zdecydować się na opcję mieszkania "pod klucz" czy w stanie surowym. Oczywiście pierwsza opcja jest dużo bardziej wygodna, nie trzeba zawracać sobie głowy wykończeniem na własną rękę, a to może być uciążliwe - kładzenie kafelek czy gładzi na ścianach. Druga opcja pozwala tego uniknąć, ale pytanie czy nie opłaca się bardziej pod względem finansowym. Znalazłem co prawda artykuł na ten temat na nieruchomosci.com.pl, ale to wciąż nie daje mi jasnej odpowiedzi. Aktualnie jestem w trakcie tworzenia listy za i przeciw. Czy ktoś mógłby mi doradzić? Jakie są plusy i minusy obu możliwości?

Kupowanie mieszkania "pod klucz" jest o tyle lepsze, że to mieszkanie już fizycznie istnieje i możesz od razu zacząć działać, ale i tak raczej najczęściej trzeba jeszcze sporo w nie zainwestować, żeby doprowadzić je do stanu użytkowania. Koniec końców na pewno wychodzi dużo drożej niż kupno w stanie deweloperskim. Warto się rozejrzeć i poszukać dobrego dewelopera. My z żoną kupiliśmy mieszkanie w II etapie od Gama-M w Krakowie na os. Prądnik Park. Jak na razie wszystko bez zarzutu. Budowa idzie zgodnie z planem i wygląda na to, że będziemy się wprowadzać na początku 2017 r.

#33 ~gerlla~

~gerlla~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2016 - 02:19:43

Nasze mieszkanie , które kupiliśmy na Lubienieckiej  tez jest w surowym stanie, juz niedługo odbieramy klucze i zaczynamy remont :)

#34 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2016 - 11:34:01

ja aktualnie mieszkam w Krakowie na tzw. swoim. kupowałem mieszkanie z dziewczyną (teraz już żoną!) i zdecydowaliśmy się na usługi Gama M. powiem szczerze, że opóźnienia I etapu były kłopotliwe, ale koniec końców mieszkanko "pod klucz" przeszło nasze oczekiwania. także mimo wszystko polecam tę opcję! odeszło zamieszanie z remontem, te wszystkie nieprzeiwdziane koszty i problemy, a moglismy i tak wiekszosc spraw dopasowac pod siebie. ;)

#35 ~arnnie~

~arnnie~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2016 - 20:36:50

Są różni deweloperzy, lepsi i gorsi, wiadomo. Trzeba popatrzeć kto jakie ma opinie.  My mamy w Białymstoku mieszkanie zbudowane przez Telka i wszystko jest dobrze, nie ma niedoróbek, budują solidnie a znajomi mają w nowym budynku pleśń na ścianie tak się inny deweloper spieszył z budową :/

#36 michaly

michaly

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 10:55:31

Witam,

Z deweloperami różnie bywa, dlatego polecam odwiedzić stronę http://wkolodomu.pl/, na której znajdziemy artykuły np. o tym, ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim czy też największe błędy popełniane przy wykończeniu mieszkania. 

#37 ~pennka~

~pennka~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2016 - 04:27:00

A myśmy kupili w stanie surowym na Włochach na Łuczka, jest to kamienica powstała wg zaleceń konserwatora zabytków. Będziemy mieli zamkniety ogródek i dużo zieleni. Dobry dojazd do centrum, także nie muszę się martwić o swoją pracę ;)

#38 rena123

rena123

Swojak

• PipPipPipPip
  • 354 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 09:28:32

Jasne, że gotowe- zaoszczędzasz czaus i nerwów. Tylko ja na przykład z automatu poprosiłabym o montaż systemu uzdatniania wody, najlepiej od http://ecowater.pl/ - już dość mam chińszczyzny, wole dopłacić ale mieć dobry jakościowo sprzęt. 

#39 ~evelinn~

~evelinn~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2016 - 19:54:41

Kupno mieszkania od dewelopera niesie za sobą wiele korzyści, między innymi można urządzić go według własnego uznania. My decydowaliśmy się na Grochowo w budującym się tam apartamentowcu z dużymi balkonami.

#40 zakanto

zakanto

Nowy

• Pip
  • 9 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 11:34:49

Zdecydowanie stan surowy. Kosztowo i tak wyjdzie podobnie a jak się zamarzy Ci jakaś półka z G-K to nie będzie problemu by ją zainstalować. Jedyny minus tego rozwiązania to kwestia czasu, zazwyczaj obróbka w systemie gospodarczym wydłuża czas wprowadzenia się do mieszkania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych