Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Mieszkanie o dewelopera. Gotowe czy surowe?

130 odpowiedzi w tym temacie

#1 mad8man

mad8man

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 10:05:07

Planuję zakupić mieszkanie od dewelopera. Narazie zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami, nie biorę jednak pod uwagę opcji z rynku wtórnego. Nie wiem, czy zdecydować się na opcję mieszkania "pod klucz" czy w stanie surowym. Oczywiście pierwsza opcja jest dużo bardziej wygodna, nie trzeba zawracać sobie głowy wykończeniem na własną rękę, a to może być uciążliwe - kładzenie kafelek czy gładzi na ścianach. Druga opcja pozwala tego uniknąć, ale pytanie czy nie opłaca się bardziej pod względem finansowym. Znalazłem co prawda artykuł na ten temat na nieruchomosci.com.pl, ale to wciąż nie daje mi jasnej odpowiedzi. Aktualnie jestem w trakcie tworzenia listy za i przeciw. Czy ktoś mógłby mi doradzić? Jakie są plusy i minusy obu możliwości?

#2 cympekwm

cympekwm

Nowy

• Pip
  • 9 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 10:27:54

Zależy jaki masz budżet ;) kilka lat wynajmowałem pokój, potem mieszkanie aż w końcu zdecydowałem się iść na swoje, nie kupiłem działki.Oleśnica ma też do zaoferowania domy oraz mieszkania, także nie było trudno coś znaleźć. Jakie plusy? Mieszkasz na swoim, mniej płacisz i nie musisz martwić się o to czy właściciel nie rozwiąże z tobą umowy ;)

#3 sakuranna

sakuranna

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 06 sierpień 2015 - 10:08:55

Dużo pytań, odpowiedzi tyle ile ludzi - każde ma swoje zdanie

Ja jestem zwolenniczką mieszkań 'pod klucz' - może to dlatego, że jestem wygodnicka :D

Jak już było powiedziane, wszystko zależy od budżetu. Wydaje mi się, że gotowe mieszkanie to nie tylko wygoda, ale i zabezpieczenie na przyszłość :)

Więcej o tym: Mieszkanie w stanie surowym, czy pod klucz

Użytkownik sakuranna edytował ten post 06 sierpień 2015 - 10:11:48

#4 madzialenka87

madzialenka87

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 09:22:23

Wydaje mi się, że nie ma sensu kupować mieszkania w stanie surowym- będziesz musiał wydać sporo pieniędzy na wykończenie, a tak możesz się od razu już wprowadzić. Ja kupiłam mieszkania toruń dla siebie i córki i jestem z nich bardzo zadowolona. Nie było z nimi dużo roboty

#5 bieg.ania

bieg.ania

Znajomy

• PipPip
  • 21 postów

Napisano 17 sierpień 2015 - 08:36:44

Jeżeli nigdy wcześniej sam nie remontowałeś mieszkania może być Ci trudno, ale da się zrobić. Myślę, że cena samodzielnego urządzania i pomoc firmy to te same koszty, z tymże oni już mają zespół ludzi, którzy wiele takich prac mają za sobą. Ty zaczynasz od zera, ale robisz wszystko pod siebie, a nie kopiuj-wklej z katalogu.

#6 ~aa~

~aa~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2015 - 12:24:34

Jeżeli nigdy wcześniej sam nie remontowałeś mieszkania może być Ci trudno, ale da się zrobić. Myślę, że cena samodzielnego urządzania i pomoc firmy to te same koszty, z tymże oni już mają zespół ludzi, którzy wiele takich prac mają za sobą. Ty zaczynasz od zera, ale robisz wszystko pod siebie, a nie kopiuj-wklej z katalogu.

jakim niby cudem te same koszty, jak masz jakiegos znajomego co sie zna na tym albo co lepiej sam sie na tym znasz, to zaoszczedzisz ogrom kasy, wykanczanie pod klucz to elegancki biznes, policz metry wszystkiego: tynkow, gladzi, szlifowania, malowania, kladzenia kafelek, wszystko liczone od metra, zeby glupia sciane pomalowac to ile rzeczy na metry jest liczone po drodze

jak masz jak samemu sobie to ogarnac to tak zrob

a jak juz wykanczaja ci to tak jak chcesz a nie z katalogu, dobre

#7 dynamical

dynamical

Nowy

• Pip
  • 16 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 07:44:23

Ja zdecydowanie wolalabym stan surowy, bo sam możesz zadecydować o tym czego chcesz. Deweloper często wybiera jak najtańsze rozwiązania, z których nie zawsze jest się zadowolonym, a tak sam sobie urządziśz tak jak chcesz.

Blachy ocynkowane w dobrej cenie: http://www.euromixst...achy/ocynkowane

#8 tomanek

tomanek

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 21:14:42

Dokładnie tak, surowy stan jest dla ludzi chcących mieć wszystko po swojemu. Taki wybór miałem przy apartamencie z http://www.master-house.com.pl Co ciekawe to, że mają tak 50/50 zainteresowania na surowe i gotowe.

#9 1kolega2kolegi

1kolega2kolegi

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 2672 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 22:19:47

Ja zdecydowanie wolalabym stan surowy, bo sam możesz zadecydować o tym czego chcesz. Deweloper często wybiera jak najtańsze rozwiązania, z których nie zawsze jest się zadowolonym, a tak sam sobie urządziśz tak jak chcesz.

Blachy ocynkowane w dobrej cenie: http://www.euromixst...achy/ocynkowane

Czego szukasz dziecko ???

#10 ~majer~

~majer~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:25:08

Witam serdecznie

Posiadam dom z powierzchnią użytkową 105 metrów kwadratowych.

Od dwóch lat mieszkam w nim z żoną i córką.

Specjalnie dla Ciebie odszukałem w internecie projekt mojego domu. Na szczęście jeszcze widnieje. Oto on:  dompasjaprojekty.pl/?projekty_wordpres=toronto

Aby doprowadzić dom do stanu deweloperskiego wydaliśmy około 360 tysięcy.

Moim zdaniem lepiej kupić dom i wiedzieć o nim wszystko od podszewki niż kupować "kota w worku" :)

Wszystko zależy od Twojego budżetu. Na co sobie możesz pozwolić? :)

#11 dynamical

dynamical

Nowy

• Pip
  • 16 postów

Napisano 22 wrzesień 2015 - 08:40:00

Mieszkanie w stanie surowym to częśto nieprzewidziane koszty. Moj znajomy ostatnio inwestował w takie toalety przenośne: http://wcserwis.pl/category/toalety/ bo wykonawca o to nie zadbal, a jemu bylo szkoda robotników, którzy nie mieli sie gdzie zalatwiac. Przykre, ale prawdziwe;(

#12 anna990

anna990

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 21:57:03

to już zależy od preferencji każdej osoby najważniejsze jest znaleść dobre ogłoszenia nieruchomości

#13 PioMiśkiewicz

PioMiśkiewicz

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 27 październik 2015 - 14:43:37

Gdybym ja wybierał to byłby stan deweloperski, ale ja mam swoj indywidualny styl i cos zaproponowanego przez dewelopera z pewnoscia nie przypadloby mi do gustu. Z drugiej strony wykonczenie "pod klucz" pozwala jednak zaoszczedzic duzo czasu. Ryzykujemy jednak, ze wylozymy kase a deweloper jednak zaoszczedzi na materialach i wybierze te ktore niekoniecznie beda spelniac w 100% nasze wymagania i potrzeby. Moj znajomy mysli podobnie jak ja, wlasnie kupuje nowe mieszkanie w stanie surowym. Od grupy deweloperskiej Geogrupa http://www.geogrupa.pl/pl w Krakowie. Bardzo fajna i atrakcyjna inwestycja. Sam jak dojrzeje do ryzyka brania kredytu na "...ście" lat to zdecyduje się na taki krok i kupię mieszkanie od tego dewelopera.

#14 rena123

rena123

Swojak

• PipPipPipPip
  • 354 postów

Napisano 29 październik 2015 - 10:18:55

Wszystko zależy od ceny i od ogrodu, tarasu czy balkonu. Chciałabym posiadać miejsce do odpoczynku!

Widziałam, że ta firma-

http://urzadzamyzielen.pl/

wykonuje piękne realizacje takich ogrodów!

#15 ~vcddf~

~vcddf~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 14:01:54

Uczciwą ofertę sprzedaży domów jednorodzinnych pod Warszawą ma deweloper sainz.pl. Właśnie jesteśmy z żoną na wstępnym etapie konsultacji w sprawie zakupu domu pod klucz. Dopinamy właściwie ostatnie szczegóły współpracy. Nie było u nich również problemów z finansowaniem nieruchomości. Standard wykończenia na prezentacjach rewelacyjny. Analizowaliśmy z niezależnym ekspertem, ergonomia, dużo przestrzeni zamkniętej dla dzieci. My postawiliśmy na inwestycję Willa Sanremo.

#16 Wrzos

Wrzos

Znajomy

• PipPip
  • 20 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 14:25:10

Mi się jednak wydaje, że mieszkanie pod klucz jest takie nie nasze. Ostatnio też remontowaliśmy i przygotowywaliśmy się zamieszkania, co prawda z rynku wtórnego, ale nie chciałabym, żeby ktoś za mnie wszystko wybierał, lub, żeby moje mieszkanie wyglądało jak każde inne na piętrze, bo zazwyczaj deweloperzy mają dwa-trzy projekty i według nich wszystko robią. Dla mnie nawet frajdą było wybieranie farb, zdecydowaliśmy się na Dekoral :) http://sklep-lawa.pl...pyl-0-75-l.html także nie odbieraj sobie tej radości

#17 ~Marchewka~

~Marchewka~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2016 - 17:35:09

Ja również wolała bym stan surowy, po to tylko aby móc wykończyć je tak jak mi się podoba, aktualnie przeglądam mieszkania w Krakowie w Prądnik Parku bo to cicha i fajna okolica i jestem już prawie zdecydowana.

#18 Biton

Biton

Bywalec

• PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 20 marzec 2016 - 19:57:29

Portal http://www.dopoznania.pl/ ma w swojej bazie wiele ofert mieszkan i domow - nowych. Ja bym osobiscie wolal takze mieszkanie w stanie surowym, bo moge zrobic je 'pod siebie'.

#19 MonikaBor

MonikaBor

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 21:39:49

My kupiliśmy w stanie surowym, bo wolałam sama wybierać wszystko do domu. Z dewelopera jesteśmy zadowoleni. Same budynki i okolica bardzo fajne, jakość budownictwa jest dobra, a tego się bałam, bo wiadomo jak różnie bywa, wiec na to zwracaliśmy uwagę. Deweloper to http://www.dombud.pl/p,s,index.html Solidna firma. 

#20 mistamarek

mistamarek

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 15:14:18

Zależy czy chcesz, by mieszkanie było dopasowane do Twojego gustu i Twoich upodobań. Jeśli nie dużo wygodniej jest zdecydować się na mieszkanie już  gotowe. :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych