Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~mieszkaniec Zatorza~

~mieszkaniec Zatorza~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2014 - 10:18:42

W pgm wszystko jest wina mieszkańców. U mnie dymił piec, kominiarz zanim cokolwiek zrobił, stwierdził, iż piec nadaje się do czyszczenia. Wdrapał się łaskawie na dach, przeczyścił i eureka... zaczęło się normalnie palić. Tak jest u nich ze wszystkim. remontują, tylko podpiszą, a potem się bujaj....

#2 ~Bolo~

~Bolo~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2014 - 12:18:31

Pieprzenie z tym rozszczelnianiem w okresie zimowym. A potem dopłacaj do ogrzewania. Przy normalnym wietrzeniu nic się nie dzieje. U mnie spółdzielnia twierdziła że to moja wina. Jednak jak wskazałem możliwe powody powstania grzyba, okazało się że nieudolnie ocieplono budynek, przez co woda zbierała się pomiędzy ociepleniem a ścianą. Po naprawie i remoncie pokoju problem zniknął. Ale nerwów było.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2014 - 12:54:48

Pieprzenie z tym rozszczelnianiem w okresie zimowym. A potem dopłacaj do ogrzewania. Przy normalnym wietrzeniu nic się nie dzieje. U mnie spółdzielnia twierdziła że to moja wina. Jednak jak wskazałem możliwe powody powstania grzyba, okazało się że nieudolnie ocieplono budynek, przez co woda zbierała się pomiędzy ociepleniem a ścianą. Po naprawie i remoncie pokoju problem zniknął. Ale nerwów było.

Takich przypadków jest sporo. Dowodzi to że najczęściej zatrudniają tumanów a nie fachowców. Bo kto odbiera roboty od wykonawcy? Powinien fachowiec.

A kto powinien zarządzać budynkiem?

Też fachowiec.

A najczęściej są to jakieś pociotki, rodzinki i inne dziadostwo które przez lata ustawiało się w kolejce do posadek. 

Ciekaw jestem kiedy społeczeństwo(mieszkańcy) będą się pytać w spółdzielni kto jest administratorem  jakie ma wykształcenie, czy aby na pewno zgodne z wymaganiami?

Dopóki będzie społeczne przyzwolenie na to aby robiono w trąbę, to w tę przysłowiową trąbę robić nas będą.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2014 - 13:41:40

pamietacie pas startowy w Modlinie? cos wydaje mi sie iz to glinka margielowa w tynku

#5 ~jacek belzilbresztajn~

~jacek belzilbresztajn~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2014 - 15:28:14

Wietrzenie nie rozwiąże tutaj problemu, a tylko opóżni narastanie pleśni. Jest to książnowy wręcz przykład efekt przemarzania ściany i wykraplania sie na jej powierzchni wilgoci butowej. Jedyny ratunek to ocieplenie ściany od zewnątrz styropianem, wełną mineralną lub od wewnątrz specialnymi do tego celu przewidzianymi płytami.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:48:34

PGM zawsze mówi że pleśń to wina lokatora. Mają to wyklepane na pamięć. Nie pomagają pisma. Sprawę rozwiązało docieplenie ściany .Problem mógł być dawno usunięty i tylko głupota urzędniczki z PGM opóżniła sprawę.Tak napewno jest w tym przypadku.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2014 - 19:17:01

PGM zawsze mówi że pleśń to wina lokatora. Mają to wyklepane na pamięć. Nie pomagają pisma. Sprawę rozwiązało docieplenie ściany .Problem mógł być dawno usunięty i tylko głupota urzędniczki z PGM opóżniła sprawę.Tak napewno jest w tym przypadku.

Co za dziadostwo pracuje w tym PGM?

Nie znają się na budowlance a zasobów pilnują. Do bani z takimi "fachowcami", świat chyba staną na głowie w Słupsku.

#8 ~RUTKOWSKA~

~RUTKOWSKA~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2014 - 21:08:04

BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ ZA OPINIĘ I ZROZUMIENIE ,    

#9 ~gregor~

~gregor~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 07:17:27

z tym premarzaniem to prawda ale przecierz jeszcze mrozu nie ma. a po za tym po remoncie wczerwcu pewnie pozostala wilgoć technologiczna,i jescze kwestia ogrzewani niestety po takim remoncie trzeba sciiany osuszyc. to wakt że ZGM prowadzi metode spychologi, ale wiele razy widzialem ze lokatorzy nowo oddanych budynkow chociarz w protokole przkazania napisane bylo o wietrzeniu i  ogrewaniu, ic sobie z tego nie robili a potem żale ze gzryb

#10 ~Remonty PGM=buble~

~Remonty PGM=buble~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 07:30:42

Najwidoczniej wykonawca remontu odstawił fuszerkę. Wiadomo,że kompleksowy remont mieszkania to łakomy kąsek dla przedsiębiorcy, bo może "odfajkować"+ zamalować+skasować grubszą kwotę.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 12:31:59

Najwidoczniej wykonawca remontu odstawił fuszerkę. Wiadomo,że kompleksowy remont mieszkania to łakomy kąsek dla przedsiębiorcy, bo może "odfajkować"+ zamalować+skasować grubszą kwotę.

No ale ktoś to przecież odbierał z ramienia PGM? Ktoś musiał nadzorować, podpisać protokół odbioru.

Kto to był, jak miał na nazwisko i co ma do powiedzenia w tej sprawie?

Jeżeli nie będzie odpowiedzi na to pytanie to oznacza że można tam wałki robić, lewizny brać bo i tak nikt nigdy o tym się nie dowie.

#12 ~Nadzór też remontuje~

~Nadzór też remontuje~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 18:45:51

No ale ktoś to przecież odbierał z ramienia PGM? Ktoś musiał nadzorować, podpisać protokół odbioru.
Kto to był, jak miał na nazwisko i co ma do powiedzenia w tej sprawie?
Jeżeli nie będzie odpowiedzi na to pytanie to oznacza że można tam wałki robić, lewizny brać bo i tak nikt nigdy o tym się nie dowie.

Nadzorujący może nie mieć pojęcia o remoncie lub ma mieszkanie, które wyremontuje przedsiębiorca w dowód wdzięczności.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 18:57:11

Za taką kwotę można wyremontować 2 mieszkania. Ciekawe co wykonawca wpuścił w koszta? Może swój remont lub kogoś komu jest wdzięczny? Wielu przedsiębiorców musi "odwdzięczyć się" za zlecenie.

#14 ~RUTKOWSKA~

~RUTKOWSKA~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 21:26:00

z tym premarzaniem to prawda ale przecierz jeszcze mrozu nie ma. a po za tym po remoncie wczerwcu pewnie pozostala wilgoć technologiczna,i jescze kwestia ogrzewani niestety po takim remoncie trzeba sciiany osuszyc. to wakt że ZGM prowadzi metode spychologi, ale wiele razy widzialem ze lokatorzy nowo oddanych budynkow chociarz w protokole przkazania napisane bylo o wietrzeniu i  ogrewaniu, ic sobie z tego nie robili a potem żale ze gzryb

panie gregor, ja walcze z tym od 2013 w lipcu wprowadzilam sie do mieszkania a w pazdierniku wyszedl grzyb, zglaszalam , i dostalam pismo takie samo jak w tym roku o tej samej porze wyszedl grzyb ,sciana jest do ocieplenia ale nie  wiadomo kiedy ,ja mam ogrzewanie na gaz i wszystkie rachunki mam trzymam od tamtego roku ,  w kazdej chwili moge pokazac odpowiedniej osobie jakie place co miesiac , za ogrzewanie , sa kolosalne wiec niech pan  nie pisze o wietrzeniu i ogrzewaniu,,,, !!!!! o o zalach za grzyb ....jak pan to ujoł to zycze panu takiego mieszkania i zeby  panu zarzucano zle  ogrzewanie i wietrzenie !!!!! kto nie znajdzie sie w daniej sytuacji to najlepiej ocenia widac kogos  czego nie przezyl sam !!! gdyby pan na wlasnej skorze to przezyl to zrozumial by pan inna osobe w tej sytuacji ,,, !!!!  zalane mialam sufity w mieszkaniu  2 razy , jak tylko sie wprowadzilam , itd,  wiec tak sie wszystko ciagnie ,  nie bede sie tu rozpisywac  wystarczy ze inni ludzie  rozumieja dana sytuacje, i wiedza jak to jest , ja juz nie mam sily sie tlumaczyc tu !!! 

#15 ~RUTKOWSKA~

~RUTKOWSKA~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 21:44:12

panie gregor, ja walcze z tym od 2013 w lipcu wprowadzilam sie do mieszkania a w pazdierniku wyszedl grzyb, zglaszalam , i dostalam pismo takie samo jak w tym roku o tej samej porze wyszedl grzyb ,sciana jest do ocieplenia ale nie  wiadomo kiedy ,ja mam ogrzewanie na gaz i wszystkie rachunki mam trzymam od tamtego roku ,  w kazdej chwili moge pokazac odpowiedniej osobie jakie place co miesiac , za ogrzewanie , sa kolosalne wiec niech pan  nie pisze o wietrzeniu i ogrzewaniu,,,, !!!!! o o zalach za grzyb ....jak pan to ujoł to zycze panu takiego mieszkania i zeby  panu zarzucano zle  ogrzewanie i wietrzenie !!!!! kto nie znajdzie sie w daniej sytuacji to najlepiej ocenia widac kogos  czego nie przezyl sam !!! gdyby pan na wlasnej skorze to przezyl to zrozumial by pan inna osobe w tej sytuacji ,,, !!!!  zalane mialam sufity w mieszkaniu  2 razy , jak tylko sie wprowadzilam , itd,  wiec tak sie wszystko ciagnie ,  nie bede sie tu rozpisywac  wystarczy ze inni ludzie  rozumieja dana sytuacje, i wiedza jak to jest , ja juz nie mam sily sie tlumaczyc tu !!! 

SZKODA ZE NIE MOGE TU WYSTAWIC ZDJEC CALEGO MIESZKANIA  I ZALANYCH SUFITOW!!!!   

#16 ~RUTKOWSKA~

~RUTKOWSKA~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 05:31:47

SZKODA ZE NIE MOGE TU WYSTAWIC ZDJEC CALEGO MIESZKANIA  I ZALANYCH SUFITOW!!!   CHCIALAM DODAC ZE Z TYM PROBLEMEM MECZYLA SIE POPRZEDNIA LOKATORKA  KTORA ZMARLA I PO KTOREJ LOKAL JA DOSTALAM, ,I WSZYSCY SASIEDZI ZGODNIE TWIERDZA ZE TA PANIA  MIALA NAJGORZEJ  OD NICH ,BO WSZYSCY LOKATORZY MAJA TEN PROBLEM CO JA W MNIEJSZYM LUB W  WIEKSZYM STOPNIU, !!! DOPIERO  Z ARTYKULU W GLOSIE DOWIEDZIALAM SIE ZE MOJE MIESZKANIE KOSZTOWALO 32 TYS, A LIMIT NA KAZDE MIESZKANIE  BYL 40 TYS, WIEC CZEMU NIE OCIEPLONO MI JAK WCZESNIEJ PROSILAM GDY OGLADALAM TO MIESZKANIE  ZE WIDZE  GRZYBA I ZALANE JUZ WCZESNIEJ SUFITY, BO BYLY PLAMY, ALE SZYBKO WYPERSFADOWANO MI MOJE DOMYSLY,,PONIEWAZ  LIMIT WTEDY JAK TWIERDZONO  PRZEKROCZYL SUME KTORA BYLA PRZEZNACZONA NA KAZDE Z 10 CIU,  MIESZKAN, SPOKOJNIE JESLI NIE BYLA WYKORZYSTANA KWOTA OKAZUJE  SIE ZE MOGLO ZOSTAC OCIEPLONE MOJE MIESZKANIE , ZANIM ZACZELAM W NIM MIESZKAC, !!! 

#17 ~rutkowska~

~rutkowska~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:17:21

wlasnie dzisiaj kolejny raz zalewa mi sufity ,i nie dziala kolejny 3 juz raz juz piec  gazowy bo pozalewalo rury i nie mam ogrzewania dobrze ze nie ma mrozow, !!!!  a serwisant  przyjdzie zrobic jutro, tak wlasnie mieszkam  i czego ta glupia baba chce co  !!!!!!! panie gregor, !!! wrocilam z pracy po 11 godzinach  nie mam jak sie umyć i ogrzać tak mam super, !!!!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pgm słupsk, pgm, żenada, debile, idioci, wałkarze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych