Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci.
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Mdlała z bólu w czasie porodu w Ustce :: zobacz komentowany artykuł

302 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kalina~

~kalina~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 05:59:10

Jak ja rodzilam w Ustce, kilka miesięcy temu, bez problemu, na moja prośbę podano mi znieczulenie. Ale sam poród to prostu rzeznia, opieka była dobra. Każda kobieta inaczej to znosi...

#2 ~Marzena~

~Marzena~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 07:13:04

Ja w Ustce urodziłam 2 swoich dzieci i na opieke niemoge narzekać.Karzda kobieta inaczej przeżywa poród i inaczej znosi ból z nim związany.To nie wina opieki że poród boli i trwa długo,czy kródko,to nasz organizm tak reaguje.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 07:16:49

Dlaczego ten artykuł jest tak niezetelnie ( zreszta jak wiekszość w tym brukowcu) pisane. Gdzie jest opinia drugiej strony? Jak wiemy czasami " mamusie " są gorsze od swoich corek, nadopiekuncze a jak bylo to redaktora nie interesuje bo po co jest juz sensacja a ze potem okaze sie ze troche przesadzona to co , kasa za art wzieta. To jest niedopuszczalne ażeby oskarżać kogoś bez wysluchania drugiej strony którą sie oskarża. Ale to norma w tym naszym, brukowcu....
Radze to przemysleć ....

#4 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 07:30:05

Ja jestem w ciąży i czatając takie wypowiedzi że poród musi boleć bo to poród to bzdura.... sa sposoby zeby było inaczej ale trzeba zapłacić... a o porodówce w Ustce słysze same złe rzeczy i to nie jest wyjątek. Panie pielegniarki popadły w rutynę i zachowują się jak Panie w sklepie za komuny. Co z tego że konfort sama w pokoju ale jakim kosztem.... porodówkę w Ustce omijam szerokim łukiem.

#5 ~oli~

~oli~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 07:30:21

Ja w Ustce urodziłam 2 swoich dzieci i na opieke niemoge narzekać.Karzda kobieta inaczej przeżywa poród i inaczej znosi ból z nim związany.To nie wina opieki że poród boli i trwa długo,czy kródko,to nasz organizm tak reaguje.

tak karzda i kródko!

#6 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 07:35:25

Ja rodziłam również w Ustce. Cały personel od pań dbających o czystość aż po Ordynatora bez jakichkolwiek uchybień. Mili, przyjaźni. Po porodzie super opieka dla mamy i dzieci.
Kobiety myślą, że poród jest porównywalnie przyjemny ze stosunkiem??

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:03:47

Ja również niemile wspominam poród córeczki w Ustce,z tego co pamiętam dostałam też ankiete do wypełnienia odnośnie personelu i szpitala,nie wiem czy ktoś je wogóle przeglądał.Koleżanka 3 miesiące temu też tam rodziła i dzieciątko miało złamaną rączkę

#8 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:06:51

Rodziłam w Ustce też 13h i też mdlałam w trakcie porodu, poród zakończył się cesarką. dostałam znieczulenie, ale działało tylko 2ha potem było tylko gorzej. Każda kobieta inaczej przeżywa poród i ma inny stopień odczuwania bólu. Poród to nie bajka i trzeba się nastawić na ból. Robienie z igły widły. Na opiekę nie mogę narzekać, ciągle były przy mnie położne, a później anestezjolog i lekarze. Też już pod koniec nie byłam w stanie krzyczeć, ale mi ciągle tłumaczyły, żebym nie traciła siły na darcie się, bo to nic nie daje. Kobiety myślą, że pomęczą się kilka godzin, łatwo urodzą i mogą się cieszyć maluszkiem. Podstawa to szkoła rodzenia, gdzie panie położne opowiadają i przygotowują do porodu. Lepiej się nastawić że będzie bolało i będzie trwało długo. Bez sensu rozdmuchiwanie sprawy.
Zaraz każda rozpuszczona mamuśka będzie jękała, że rodziła 10h i tak nie powinno być. Śmiechowisko.

#9 ~mamcia~

~mamcia~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:13:39

No tak, nie przeczytała w tych kolorowych pisemkach dla przyszłych mam, ze poród boli, że nie trzymaja zwieracze, że jest robiona lewatywa, że jest krew itd.... aż strach pomyśleć, czego nie przeczytała o wychowywaniu dziecka i o następstwach ciąży i porodu dla jej organizmu- jescze wiele razy będzie nieprzyjemnie zaskoczona,. Czy wtedyy stwierdzi, że bycie matką to najgorsze doświadczenie w jej życiu? Czy pośle swojąmamusię na skargę do gazet?....
Znieczulenie można zaaplikować tylko do pewnej fazy porodu, później jest to niemożliwe, przedłuża poród, a do tego ma skutki uboczne ( o czym też nie napiszą w magazynach dla mam)takie jak migreny lub bóle głowy, które pojawiaja się nawet kilka lat po porodzie

#10 ~ciężaróweczka~

~ciężaróweczka~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:14:20

Jak czytam te wszystkie Wasze bzdury drogie panie, które rzekomo rodziły w Ustce to aż mi się nie dobrze robi. To, że każda kobieta inaczej przeżywa poród to chyba oczywiste, tak samo jest z wizytą u dentysty, każdy człowiek ma inną skalę bólu i nie można tutaj negować kogoś i pisać takich bzdur. W Polsce ogólnie z porodami jest katastrofa, nie dość że za wszystko trzeba płacić to jeszcze opieka medyczna to istna porażka. Ja obecnie również jestem w ciąży w 36 tygodniu, ale na moje wielkie szczęście rodzić będę w Niemczech, gdzie opieka dla kobiet i sam szpital to jeden z najlepszych luksusowych hoteli. za nic kompletnie się nie płaci, znieczulenie obligatoryjnie ( oczywiście można odmówić!!!!), poród rodzinny obligatoryjnie, zero zabierania jakichkolwiek rzeczy dla maluszka do szpitala, wszystko dostępne na miejscu!!!!!. Mogłabym wymieniać i wymieniać, ale nie oto tu chodzi, chodzi o fakt, że kobiety w PL są faktycznie traktowane jak osoby gorszej kategorii. O usteckiej porodówce wiele złego słyszałam, dwa ostatnie przykłady tych biednych kobiet, nie wspominając o świeżo upieczonych młodych polakach to katastrofa, tam personel zachowuje się jakby był wielce obrażony, że kobieta w ogóle zachciała w nocy rodzić i przerwała im słodki sen....ale pamiętajcie my jesteśmy kobietami, które zasługują na szacunek, a kobiety powinny trzymać się razem.

#11 ~ola~

~ola~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:15:57

Zapraszamy na porodówkę w Miastku:-)

#12 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:16:45

żal mi Ciebie naprawdę, szczerze mówiąc po tym co napisałaś widać, że chyba nigdy w życiu nie byłaś w ciąży i nie rodziłaś.

#13 ~XXX~

~XXX~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:18:03

DO MAMCIA:
żal mi Ciebie naprawdę, szczerze mówiąc po tym co napisałaś widać, że chyba nigdy w życiu nie byłaś w ciąży i nie rodziłaś.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:19:00

Olać Ustkę.... najlepiej rodzić w Sławnie. Mam znajomą na porodówce (położna) w Ustce i nawet ona odradziła mi tam poród.
W Sławnie jest fajnie... może nie ma super lux warunków ale jest pełna kultura i poświęcenie dla młodej matki. Super jest to, że jest zakaz wchodzenia na oddział osób z zewnątrz więc nikt się nie kręci po salach i oddziale.
Polecam Sławno... po tych wszystkich skandalach Ustkę omijać szerokim łukiem!

#15 ~Iza~

~Iza~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:25:08

Dziwe jest to, ze mimo tylu negatywnych opinii nikt nie potrafi się tym zając - dlaczego nie ma żadnej kontroli i dlaczego ordynatorowi nie zalezy zeby na oddziale byl wysoki poziom opieki?
Nikomu na niczym nie zależy: ani personelowi, ani ordynatorowi, ani dyrektorowi.
To po co my płacimy podatki na osoby, które nie chca pracowac? Mozna zamknąc Ustke i jeżdzic do np. Leborka, Mistka czy Sławna.

#16 ~mama~

~mama~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:32:40

A ja pamiętam jeszcze poród w Słupsku, moje dziecko dzisiaj ma 12 lat i to, jak potraktowały mnie położne - było niezapomnianym horrorem. Ponieważ miałam trudny poród i na tyle skomplikowany, iż należało zrobić cesrkę, jedna z położnych tak się słownie wyżywała na mnie, iż lekarz przywołał inną, a ją odsunął ode mnie. W pewnym momencie miała mnie ogolić do cesrki i tak szarpała żyletką z nerwami przy moim brzuchu, iż lekarz przywołał inną. Ale on śmiał się z jej reakcji pod nosem i nie zwrócił jej uwagi za niestosowne zachowanie. PO NIEDŁUGIM CZASIE PRZYZNANO IM CZARNĄ WSTĄŻECZKĘ PRZEZ GAZETĘ WYBORCZĄ.

#17 ~Elza~

~Elza~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:37:35

Oddział porodowy w Ustce to od kilku już lat najgorsze miejsce dla rodzących, od kiedy lekarze zaczęli sami siebie "wygryzać" z etatów na tym oddziale i odeszli z pracy w Usteckim szpitali bardzo dobrzy fachowcy- ginekolodzy, np. dr. Zbigniew Studziński, to ten oddział ma złą opinię wśród rodzących, kobiety wolą wyjechać do Miastka, Lęborka, czy też Sławna, bo tam jest dużo lepsza opieka i zrozumienie dla bólu rodzącej. Nic dziwnego, że coraz mniej jest chętnych do tego aby wogóle rodzic dzieci, jest to jedna z przyczyn niżu demograficznego. Jeżeli nie zmieni się postawa lekarzy i pielęgniarek na Usteckim Oddziale Ginekologii i Położnictwa będzie coraz mniej chętnych kobiet, aby tam rodzić swoje dzieci, poród piwinien kobiecie kojarzyc się z miłością i oczekiwaniem na nowe, a nie z bólem do omdlenia.

#18 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:40:24

Zgadzam się. Też tam rodziłam, luksusów nie ma, ale za to super obsługa i najważniejsze jak napisała Pani to to, że nikt postronny nie może wchodzić.

#19 ~ilona~

~ilona~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:44:43

ja rowniez rodzilam w slawnie(pierwsze dziecko) ,dokladnie 3 miesiace temu.Polozne super!troskliwei opiekuja sie zarowno matka jak i dzieciatkiem

#20 ~viki~

~viki~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:45:00

Skala bolu dla kazdej z nas inna to po pierwsze ,a po drugie jak swiat swiatem porod zawsze zwiazany był z bolem.:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych