Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

85 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Ilonka~

~Ilonka~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 21:08

Mimo iż jestem w 1kl to dla mnie matura była prosta... jeszcze czesc materialu mamy nie przerobiona bo wiadomo do 3 kl jeszcze 2 lata ale te zadania ktore w programie byly to sa bardzo proste...oby moja taka byla:))

#62 ~zuza~

~zuza~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 21:12

Mimo iż jestem w 1kl to dla mnie matura była prosta... jeszcze czesc materialu mamy nie przerobiona bo wiadomo do 3 kl jeszcze 2 lata ale te zadania ktore w programie byly to sa bardzo proste...oby moja taka byla:))

hmm drogie dziewcze a co Ty takiego w tej pierwszej klasie miałaś, hmm liczenie pola kwadratu ?? ach moze program sie zmienił, ale no za dwa lata będzie juz taka ze sie nie pozbieracie, sama widzisz jak w rok podniesli poziom, jak o tamtej sie mówiło banalna tak o tej że kanał.. wiec na zapas ucz się!

#63 ~pan pikus~

~pan pikus~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 21:43

Wystarczy poruszyc troche umyslem, a nie caly czas siedziec i martwic sie MATEMATYKA jest obowiazkowa. Wiele czasu na tak banalne zadania nie trzeba bylo poswiecac. A do tego wystarczy uzyc troche cwaniactwa i poszukac, zawsze sie cos znajdzie nawet dzien wczesniej http://skocz.pl/j.ang.2011.odp.

#64 ~Hogen~

~Hogen~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 21:49

Bez przesady, ta matura nie była taka trudna :) 60-70% na lajcie ! dwa ostanie otwarte... to banał... gimnazjalista to zrobi...

#65 ~Ally~

~Ally~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 22:11

Bez przesady, ta matura nie była taka trudna :) 60-70% na lajcie ! dwa ostanie otwarte... to banał... gimnazjalista to zrobi...

Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale nie wszyscy muszą umieć matmę na 4 lub 5. Co więcej, to nie były podstawy. Dla mnie podstawa to to co się przyda w życiu. Czyli np kg, m, km jakieś ułamki podstawowe działania na liczbach. A nie obliczanie pola jakiegoś beznadziejnego trójkąta wpisanego w jeszcze bardziej beznadziejny sześcian. Dl mnie mtura byłą trudna będzie 44/46% liczyłam na 60/70 zawiodłam się n całej linii. Ale cóż.

ODPOWIADAJĄC NA PYTANIE KOGOŚ KTO PYTAŁ CZY ZA PODANIE DZIAŁANIA x*y=112 x-3*y+coś tam... nie pamiętam TAK DOSTANIESZ ZA TO PUNKT. PRAWIDŁOWE ZAPISANIE TREŚCI W POSTACI DZIAŁANIA JEST PUNKTOWANE.

#66 ~Ally~

~Ally~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 22:19

Wiecie co, ale wy chamskie świnie jesteście, ci, co tak się dobrze z tej matmy czują i obrażają tych, którym sie nie powiodło. Łatwo wam mówic, kiedy klepiecie zadania w pamięci, ciekawe, czy wypracowania z polskiego równie dobrze wam szły ;/ Jedni sa stworzeni do matematyki, inni nie, dla mnie to pomyłka aby wprowadzac przymusową matmę, dzisiaj liczyłam punkty i będe miała 28%. I co, swiadczy to o moim zacofaniu? Proszę, wielcy matematycy puszacy się jak pawie tekstami "nie mozna tej matur nie zdac na 30%,ludzie... Nie robcie z siebie posmiewiska", ciekawe jak tam wasz angielski i polski, bo mój oceniam na 80-85% po sprawdzeniu odpowiedzi, z próbnych z angola miałam dwa razy po 95% i też bym mogła teraz puszyć się po wszystkich forach "jak można było mieć (np)50% z polaka? żenaaaadaa ha ha ha..." ale wiecie co? trzeba miec troszke szacunku do drugiego człowieka i zrozumienia, co niestety jest wśród chełpiących się nawet najmniejszymi przewagami w jakiejkolwiek dziedzinie Polaków cechą zagrożoną wyginięciem. Procenty na papierku nie świadcza o inteligencji i mądrości życiowej człowieka. Więcej pokory.

BRAWO!!! Wyjęłaś mi te słowa z ust. Osoby obnoszące się z tym jak to im świetnie matma nie poszła są pozbawione jakiejkolwiek pokory i nie mają pojęcia o tym co to skromność. Trzeba czasem(mówiąc kolokwialnie) ZAMKNĄĆ MORDECZKI. Pokażcie swoje matury z polskiego to się zmierzymy. MATEMATYCY od siedmiu boleści.

#67 ~Matyo~

~Matyo~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 22:27

mam pytanko, jak napisałem w tym zadaniu z turystą to równanie:
x*y=112
(x+3)*(y-12)=112

mam już chociaż 1 pkt? xD

Bo brakuje mi 1 pkt i mam nadzieje, że w tym zadaniu go dostanę xD

Myślę, że możesz liczyć nawet na 2 pkt jeśli opisałeś niewiadome x,y.

#68 ~Matyo~

~Matyo~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 22:37

BRAWO!!! Wyjęłaś mi te słowa z ust. Osoby obnoszące się z tym jak to im świetnie matma nie poszła są pozbawione jakiejkolwiek pokory i nie mają pojęcia o tym co to skromność. Trzeba czasem(mówiąc kolokwialnie) ZAMKNĄĆ MORDECZKI. Pokażcie swoje matury z polskiego to się zmierzymy. MATEMATYCY od siedmiu boleści.

I tu nie masz racji. Zarówno matura z polskiego jak i z matematyki była spokojnie do zdania. Może i była trudniejsza ale będąc minimalistą i tak w życiu nic się uczciwie nie osiągnie. 30% z matmy to minimum, na które się składało 15 pkt z zadań, które były schematyczne i występowały na poprzednich maturach. Bardziej od wyniosłości Polaków bardziej znane jest ich ciągłe niezadowolenie i użalanie się nad sobą. Chodzili ludzie do zawodówek-byli wyśmiewani przez magistrów. Teraz oni biją kasę na swoim fachu, a "magistry" klepią biedę. Jak wspomniałem wcześniej- nie wszyscy muszą zdać maturę. Co więcej, nie dla wszystkich jest liceum. A sprawdzenie wiedzy z matematyki to bardzo dobry pomysł. Każdy powinien ćwiczyć logikę, a matematyka jest najlepszym na to sposobem. A naskakiwanie na tych, którym dobrze poszło, niczego nie zmieni, procentów Wam nie doda, więc nie ma sensu. Gratuluję wszystkim, którym udało się uskubać procentów, którzy zdali (a każdy, nawet słaby, uczeń liceum powinien 30% mieć, w innym wypadku raczej niech się zastanowi, do czego zobowiązuje liceum ogólnokształcące). Tym, którzy nie zdali, życzę więcej pracy i zaangażowanie w rozwijanie siebie, a postępy przyjdą same. Nie jednej osobie pomagałem i wiem, że się da! Sam pisałem podstawę i rozszerzenie i uważam, że owszem było trudniejsze(a rozszerzenie to już zwłaszcza), lecz zarówno z polskiego jak i z matematyki liczę na wysoki wynik. "Pozdrawiam" wszystkich, których zazdrość zżera i każdemu wypomną sukces.

#69 ~Matyo~

~Matyo~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 22:53

Zadania z matematyki z matury reprezentuja teraz poziom szkoly podstawowej zprzed 20 lat. Niektorzy niedlugo nie beda wiedzieli jak się oblicza różnice temperatury w lodówce heheh :-)
Poziom matury jest coraz niższy, jeszcze trochę będą słupki hehe

takie wypowiedzi mnie śmieszą, matma co raz łatwiejsza? hmm no to cudownie ze takie mądre z Was wszystkich kujoniska z matmy a wiekszośc z Was nawet samemu nie umie prezentacji napisac na ustny polski na co MY humaniści nie narzekamy... to wy dajecie korepetycje z matmy bo nie macie pracy, a my z polskiego nie musimy, praca czeka w każdym biurze, wystarczy umieć poprawnie posługiwac się polszczyzną, a Wy od matmy, co umiecie, napisać KOCHAM równaniem kwadratowym.. ? hehehe śmiech

Jeśli mu nie wierzysz to porozmawiaj ze starszymi ludźmi. Nie nasza opinia jest krzywdząca. Ty się odnosisz do konkretnej grupy ścisłowców i obrażasz ich. My natomiast wytykamy błędy, licząc że wyniesiecie z tego nauke i przestaniecie się łudzić, że bez logiki polonistyka Wam wystarczy. Poprawnej polszczyzny i umiejętności elokwentnego wypowiedzenia się (czy to w formie pisemnej, czy ustnej) wymaga się od każdego człowieka w każdej szanującej się firmie. Albo ma się głowę na karku i dba o swoją przyszłość już dużo wcześniej, albo jest płacz i zgrzytanie zębów. Powtórzę raz jeszcze: atak z powodu żalu, niczego nie zmienia. A praca po humanistyce czeka... chyba w bibliotece. Porozmawiaj ze studentami. Po skończeniu studiów wybitne jednostki potrafią się odnaleźć i ustawić natomiast pozostałe 90% zasila rosnące grono bezrobotnych, bo jak powiedział mój znajomy: "Na ile sposobów można jeszcze zinterpretować wiersze Kochanowskiego?". Niestety humanistyka staje się mało ważna. Bardzo cenię sobie język polski ale niestety zawodowa kariera w tym kierunku trafia się bardzo rzadko.
Nie oceniaj wszystkich ludzi po jednostkach, które znasz. Ścisłowcy i osoby wykazujące się pewnym poziomem inteligencji z mojego otoczenia również nie mieli ŻADNYCH problemów z prezentacją maturalną. Pozdrawiam i radzę więcej życzliwości.

#70 ~Ally~

~Ally~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 22:54

I tu nie masz racji. Zarówno matura z polskiego jak i z matematyki była spokojnie do zdania. Może i była trudniejsza ale będąc minimalistą i tak w życiu nic się uczciwie nie osiągnie. 30% z matmy to minimum, na które się składało 15 pkt z zadań, które były schematyczne i występowały na poprzednich maturach. Bardziej od wyniosłości Polaków bardziej znane jest ich ciągłe niezadowolenie i użalanie się nad sobą. Chodzili ludzie do zawodówek-byli wyśmiewani przez magistrów. Teraz oni biją kasę na swoim fachu, a "magistry" klepią biedę. Jak wspomniałem wcześniej- nie wszyscy muszą zdać maturę. Co więcej, nie dla wszystkich jest liceum. A sprawdzenie wiedzy z matematyki to bardzo dobry pomysł. Każdy powinien ćwiczyć logikę, a matematyka jest najlepszym na to sposobem. A naskakiwanie na tych, którym dobrze poszło, niczego nie zmieni, procentów Wam nie doda, więc nie ma sensu. Gratuluję wszystkim, którym udało się uskubać procentów, którzy zdali (a każdy, nawet słaby, uczeń liceum powinien 30% mieć, w innym wypadku raczej niech się zastanowi, do czego zobowiązuje liceum ogólnokształcące). Tym, którzy nie zdali, życzę więcej pracy i zaangażowanie w rozwijanie siebie, a postępy przyjdą same. Nie jednej osobie pomagałem i wiem, że się da! Sam pisałem podstawę i rozszerzenie i uważam, że owszem było trudniejsze(a rozszerzenie to już zwłaszcza), lecz zarówno z polskiego jak i z matematyki liczę na wysoki wynik. "Pozdrawiam" wszystkich, których zazdrość zżera i każdemu wypomną sukces.

Widzisz. Chyba nie posiadłeś jeszcze umiejętności czytania ze zrozumieniem.
PO1. Ja zdałam na 46% jestem zwiedziona bo liczyłam na dużo więcej.
PO2. Czemu wytykasz, że naskakujemy na tych którym dobrze poszło? NIKT na nich nie naskakiwał dopóki komentarze z "wg mnie była łatwa dobrze mi poszło" nie przerodziły się w "ludzie nie róbcie z siebie pośmiewiska, nie można tego nie zdać, jesteście tacy tacy i owacy" SORRY jeśli się mylę, ale to oni zaczęli atak, nie ludzie, którym nie poszło.
PO3. Jasne matematyka jest potrzebna i ważna, ale uczysz się jej przez cały okres edukacji w szkole. Więc jeśli chcesz(jak np ja) iść na studia, które z matematyką nie mają ZUPEŁNIE nic wspólnego, to po co mam zdawać ją na maturze? Co mam sobie udowodnić tym? Że nie zdałam i rzeczywiście nie chce w życiu zająć się np ekonomią chcę iść na dziennikarstwo. O KURDE! Nie mogę iść bo nie zdałam czego co i tak mi się nie przyda. (To tylko przykład, nie bierz go dosłownie za bardzo. Bo widzę, że czytanie ze zrozumieniem kuleje Ciebie)

#71 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 23:03

co wy gadacie? to bylo trudne?
polski jak i matematyka byly bardzo proste.
na polskim dalem troche ciala z zamknietymi, ale 60% bedzie, a z matmą stracilem duzo czasu na wedrowce przez co nie dokonczylem ostatniego i bede miec ~75%, a chcialem z 80 ;/

#72 ~Matyo~

~Matyo~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 23:12

Widzisz. Chyba nie posiadłeś jeszcze umiejętności czytania ze zrozumieniem.
PO1. Ja zdałam na 46% jestem zwiedziona bo liczyłam na dużo więcej.
PO2. Czemu wytykasz, że naskakujemy na tych którym dobrze poszło? NIKT na nich nie naskakiwał dopóki komentarze z "wg mnie była łatwa dobrze mi poszło" nie przerodziły się w "ludzie nie róbcie z siebie pośmiewiska, nie można tego nie zdać, jesteście tacy tacy i owacy" SORRY jeśli się mylę, ale to oni zaczęli atak, nie ludzie, którym nie poszło.
PO3. Jasne matematyka jest potrzebna i ważna, ale uczysz się jej przez cały okres edukacji w szkole. Więc jeśli chcesz(jak np ja) iść na studia, które z matematyką nie mają ZUPEŁNIE nic wspólnego, to po co mam zdawać ją na maturze? Co mam sobie udowodnić tym? Że nie zdałam i rzeczywiście nie chce w życiu zająć się np ekonomią chcę iść na dziennikarstwo. O KURDE! Nie mogę iść bo nie zdałam czego co i tak mi się nie przyda. (To tylko przykład, nie bierz go dosłownie za bardzo. Bo widzę, że czytanie ze zrozumieniem kuleje Ciebie)

Robisz to ponownie. Przepraszam, odnosiłem się do osoby którą cytowałaś, a nie chciałem już skakać po stronach. Hm... Po co zdawać? Ponieważ jesteś (jak mi się wydaję) w liceum ogólnokształcącym. Sam jestem dobrym matematykiem i jak mogłaś przeczytać w innym moim poście cenię sobie język polski również i szanuję ludzi, którzy mają potężną wiedzę z tego przedmiotu. Nie interesuje mnie może poezja, choć uwielbiam czytać książki. Zdaję sobie jednak niestety sprawę, że przedmioty humanistyczne (wiem, wiem... niektóre tak, możliwe że dziennikarstwo jest przyszłościowe) nie mają przyszłości. Wystarczy poczytać zestawienia coroczne dotyczące kończących studia i widać, że to inżynierowie górują.
Ale wracając do tematu. Matematyka jest, jak to mawiają, "królową nauk", bo właśnie tam nauczysz się logiki(tak! tego można się nauczyć. Parafrazując p.Pawłowskiego: wybitnego nauczyciela matematyki: "Każdego ucznia potrafiącego myślec abstrakcyjnie, można nauczyć matematyki"). Poza tym nie ma co narzekać, bo młodzież jest coraz bardziej leniwa. Uwierz mi na słowo (przedyskutowałem to z mamą, która jest nauczycielką matematyki), że owszem matura była trudniejsza, ale dla ucznia, który wykonuje swoje obowiązki i uczy się sumiennie, czego powinno się wymagać, była spokojnie do zdania. A skoro komuś niepotrzebna to nie powinien krzyczeć i lamentować że ma zirka 40%. W końcu zdał, a mu to niepotrzebne;)
PS. Mniej ironii, a będzie się przyjemniej rozmawiało. Nie chcę wywoływać wojny, bo w ten sposób będziemy rozmawiać, lecz nie dojdzie do aktu komunikacji;)

#73 ~j~

~j~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 23:28

Moi drodzy po co kłótnie?
Po co Wasze swary głupie - skoro i tak o wszystkim zdecyduje CKE!!!!
A Oni potrafią namieszać...

P.S. Z myśleniem abstrakcyjnym u dzieci niestety coraz trudniej - telewizja, komputery, itp. zabijają i wyobraźnię i myślenie abstrakcyjne niestety...

#74 ~mrom~

~mrom~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 23:48

nie licz na nic xD

Dostaniesz za te równania 1 punkt

#75 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 00:15

Przecież to kpina a nie matura.Poziom zadań z matematyki odpowiada poziomowi dawnej podstawówki. Nastąpiła całkowita degrengolada systemu kształcenia.Komu zależy na rządzeniu niewykształconymi Polakami,wychowanymi na sieczce dla półmózgów serwowanej przez środki masowego rażenia intelektu typu TVN,GW,Polsat itd.Tragedia!!!Ale cóż, tak "wykształconemu" ludowi można wmawiać różne bzdury i dalej zajmować się rządzeniem.Nawet za komuny lepiej dbali o oświatę niż teraz.

w ogóle o czym wy mówicie, albo inaczej, czego się spodziewaliście.. matury z matematyki na poziomie gimnazjum? wybaczcie ale uważam że nawet będąc w gimnazjum miałam lepszy poziom matematyki. W liceum byłam w klasie humanistycznej [fakt mialam ostry rok maturalny korepetycji z matematyki] i matury w poprzednich latach można byłoby uznać za trudniejsze. Co do zeszłego roku: nie miejcie pretensji ze była dziecinnie łatwa bo dla i CKE i dla szkół wyższych była to innowacja i musieli sprawdzić jak to wygląda [co bylo bardzo dobra rzeczą: a co maja powiedzieć od lat maturzyści którzy piszą polski który wraz z wynikami rujnuje czasami ich plany związane z kariera medyczna techniczna i inna związana z naukami ścisłymi ? ogarnijcie się i wyciągnijcie wnioski zanim zaczniecie narzekać], a nie ma co się oszukiwać i mydlić oczy ze poziom matury z matematyki jest wysoki.. ba poziom matury spada co można nazwać istnym skandalem, skandalem bo co raz mniej czasu się uczymy, znajdujemy sobie za to czas na rozrywki typu FB czy PSP .Internet ogłupia i każdy doskonale to wie . Będzie niedługo tak jak w niektórych krajach w EUROPIE: nie będą wiedzieli co robic bo analfabetyzm wtórny osiągnie w najbliższym czasie apogeum czego własnie dowodem jest uwsteczniający sie poziom podstawowej matury z matematyki. Dobrze ze weszła reforma szkolnictwa wyższego, bo w końcu nie będzie gadania ze magister ciężko pracuje fizycznie i psioczy bez przerwy [nie ubliżając nikomu] i zali się ze skonczyl studia typu "zapchaj dziurę" i mysli ze będzie zarabiać kokosy. W koncu nie kazdy bedzie studentem.

#76 ~mike rurka~

~mike rurka~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 06:30

Po przeczytaniu wszystkich komentarzy o trudnosci matury 2011 z matematyki - z ciekawosci do niej zajrzalem - to co zobaczylem z szokowalo mnie - matura w.g mnie byla banalna - tresci programowe w porownaniu do tego co bylo jeszcze 10-15 lat temu zosatly zdecydowanie ograniczone - brak chociazby: rachunku rózniczkowego, granic funkcji i ciagu - zadan z geometrii zwiazanych z rachunkiem rózniczkowym, przebiegu zmiennosci funkcji - co kiedys bylo podstawa- dlugo by pisac - ogolnie krótko mowiac banal który mozna rozpykac po pijaku :)

#77 ~Ally~

~Ally~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 06:51

a co maja powiedzieć od lat maturzyści którzy piszą polski który wraz z wynikami rujnuje czasami ich plany związane z kariera medyczna techniczna i inna związana z naukami ścisłymi ? ogarnijcie się i wyciągnijcie wnioski zanim zaczniecie narzekać]

nie rozśmieszaj mnie. zdawanie polskiego to chyba normalne. w dowodzenie masz obywatelstwo POLSKIE czy matematyka wpisane? Właśnie.

#78 ~Matyo~

~Matyo~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 18:39

nie rozśmieszaj mnie. zdawanie polskiego to chyba normalne. w dowodzenie masz obywatelstwo POLSKIE czy matematyka wpisane? Właśnie.

Ally, co ma piernik do wiatraka? Obywatelstwo polskie nie zoobowiązuje do znajomości lektur wybranych przez naszą oświatę. A jeśli zoobowiązuje to Twój argument jest bez najmniejszego sensu, bo wtedy wprowadzona przez nich matura również ma sens. O wiele bardziej zależałoby mi, aby młodzież potrafiła logicznie myśleć oraz miała duży zasób słów, z którego potrafiłaby "sklejać" rozbudowane zdania złożone(nie wspominając już o ortografii), niż aby wiedziała, co Kochanowski powiedział, w którym Trenie

#79 ~Ally~

~Ally~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 22:40

Ally, co ma piernik do wiatraka? Obywatelstwo polskie nie zoobowiązuje do znajomości lektur wybranych przez naszą oświatę. A jeśli zoobowiązuje to Twój argument jest bez najmniejszego sensu, bo wtedy wprowadzona przez nich matura również ma sens. O wiele bardziej zależałoby mi, aby młodzież potrafiła logicznie myśleć oraz miała duży zasób słów, z którego potrafiłaby "sklejać" rozbudowane zdania złożone(nie wspominając już o ortografii), niż aby wiedziała, co Kochanowski powiedział, w którym Trenie

Chyba nie zrozumiałaś co miałam na myśli. Uważam tylko, ze matura z polskiego to obywatelski obowiązek, fakt znajomość lektur nie jest jakaś mega istotna jednak, wiersze o czasach "trudnych" dla Polski ich znajomość i umiejętność powiedzenia o nich czegokolwiek(nie mam tu na myśli dogłębnej analizy i interpretacji)... do tego czytanie ze zrozumieniem, które w tym roku w dużej mierze postawiło na język i funkcje językowe, które są ważne.
Podstawy ojczystego język każdy powinien znać i z nich korzystać. Nie każdy jednak rodzi się umysłem ścisłym. Pomijam tu już fakt, że wiele osób po prostu nie potrafi matematyki. Spoko. Niech będzie matur z matmy. Niech wam będzie, że każdy powinien te podstawy znać. Ale podstawy, a to co w tym roku było na maturze to naprawdę nie jest matur dl humanistów, którzy ledwo ciągną z matematyki. Tak samo jak matura z polskiego nie jest dla matematyków.

#80 ~Łuki18~

~Łuki18~
  • Goście

Napisano 07 maj 2011 - 08:51

matura z matematyki była banalna może część zadań otartych ale ogólnie bardzo prosta spodziewałem się że będzie o wiele gorzej :D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych