Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Malarstwo - Zdzisława Beksińskiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2010 - 22:33:56

Zapraszam do obejrzenia największej galerii Zdzisława Beksińskiego,
dostępne są również filmy, fonoteka i wspomnienia pod adresem:

http://beksinski.dmo...past.php?lang=p

Parę przykładowych:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 20 czerwiec 2010 - 22:35:38

#2 ~windows100~

~windows100~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2010 - 17:45:37

obrazy fantastyczne, nie wiedziałem Smerf, ze masz taką artystyczną duszę ;)

#3 ~Spitfire0~

~Spitfire0~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2010 - 23:12:32

jest co podziwiac;)
na 6 i 7 najbardziej nie moge sie napatrzec.

#4 ~sillymilly~

~sillymilly~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 18:34:13

są bardzo piękne.
zaczęłam art&business kupować, tak mi się sztuka w głowie zadomowiła :rolleyes:

#5 ~Cherries in Liqueur~

~Cherries in Liqueur~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 20:48:05

Niesamowite muzeum..
Można w nim spędzić wiele godzin a i tak człowiek się nie nasyci...:lol:

#6 ~je-2-bny~

~je-2-bny~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 21:47:08

Niesamowite muzeum..
Można w nim spędzić wiele godzin a i tak człowiek się nie nasyci...:lol:

Jest na to rada - trzeba zabierać więcej kanapek z sobą. :D
Również nie trzeba zapominać , o napitku, aby lepiej widzieć, co jest namalowane. :P

#7 ~Parabellum~

~Parabellum~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2011 - 19:35:19

Mój ulubiony artysta. Rzekłbym nawet "bratnia dusza", gdyż swego czasu okalałem o podobną tematykę z podobną koncepcją.. jednak, zdemotywował mnie kompletnie kiedy to pierwszy raz zobaczyłem jego dzieła ;)
Z jednej strony wielka szkoda, z drugiej strony odszedł w nietypowy sposób, jak na artystę przystało.

#8 ~Cherries in Liqueur~

~Cherries in Liqueur~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2011 - 19:58:51

Jest na to rada - trzeba zabierać więcej kanapek z sobą. :D
Również nie trzeba zapominać , o napitku, aby lepiej widzieć, co jest namalowane. :P

Coś Ty... kanapki? Do muzeum? Ja biorę "trojaczki" i termos z "napitkiem"... (co niektórzy chyba pamiętają, że nie zawsze trojaczki oznaczały trójkę jednoczesnych pociech... ;)

http://www.gnosis.ar...w_beksinski.htm

Polecam autoryzowaną przez Beksińskiego stronkę z jego malarstwem....

http://www.beksinski.pl/

..i jego niesamowitą oficjalną stronę z muzyką Z. Preisnera...
:D

Użytkownik Cherries in Liqueur edytował ten post 21 styczeń 2011 - 20:09:46

#9 ~res~

~res~
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 09:00:06

Smerf Twoje malarstwo to ..."wydruki komputerowe" ? W moim pytaniu nie dopatruj sie złośliwości. W podobnym stylu malował własnie "drukował" swe prace NIEMEN . mozna je zobaczyc na okładkach boxów "Niemen od początku " I, II (6-cio pak)również można zobaczyc je w Tylko/Teraz Rock. Malujesz z przesłaniem... "pojutrze szary pył"... ciekawe!

#10 ~res~

~res~
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 09:56:39

... malarstwo to ..."wydruki komputerowe" ? W moim pytaniu nie dopatruj sie złośliwości. W podobnym stylu malował własnie "drukował" swe prace NIEMEN . mozna je zobaczyc na okładkach boxów "Niemen od początku " I, II (6-cio pak)również można zobaczyc je w Tylko/Teraz Rock. Malujesz z przesłaniem... "pojutrze szary pył"... ciekawe!

#11 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
  • Goście

Napisano 18 luty 2011 - 23:58:39

Powyższe wspaniałe obrazy przywodzą mi na myśl twórczość Jacka Kevorkiana, który wprawdzie nie jest wybitnym artystą, ale którego przemyślenia mogły krzyżować się z tymi Beksińskiego, choć twórczość ta miała też dużo bardziej pragmatyczne niż u Beksińskiego znaczenie.

#12 ~sanse30~

~sanse30~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2011 - 12:16:47

Stworki jak u Boscha i podobnie jak u Boscha,pelno symboliki.Porownanie do giganta to chyba najwiekszy komplement? B)

#13 ~d~

~d~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2011 - 11:08:25

Znalałem w necie taki zespół z drugiego końca Polski. Może w klimacie przypomina obrazy Beksińskiego. Oceńcie:

#14 ~anna~

~anna~
  • Goście

Napisano 24 maj 2012 - 10:38:02

Zdzisław Beksiński 1929–2005
Najnowszy album poświęcony Zdzisławowi Beksińskiemu to pierwsza okazja by zobaczyć nie publikowane wcześniej prace. Jest on zarazem przekrojowym kompendium wiedzy na temat tego intrygującego artysty. Autor Wiesław Banach to historyk sztuki, wybitny znawca twórczości malarza, autor licznych artykułów, katalogów i wystaw.
Wszechstronność materiału ilustracyjnego pozwala na wyjątkowo szeroki ogląd dorobku twórczego artysty wizjonera, począwszy od wczesnych rysunków, przez fotografię artystyczną, malarstwo okresu fantastycznego, kolaże komputerowe i rysunki modyfikowane komputerowo. W publikacji zgromadzono 266 reprodukcji i zdjęć archiwalnych, wśród których znalazł się również ostatni obraz Beksińskiego, ukończony tuż przed jego tragiczną śmiercią. Projekt graficzny albumu wydobywający plastyczne walory dzieł i wzmacniający jeszcze ich przekaz przygotował profesor Władysław Pluta.
Poszczególne rozdziały: Lady Makbet, Bestiariusz, Pop-art na opak – w oryginalny sposób prowadzą czytelnika przez najciekawsze okresy w twórczości artysty, główne motywy przewijające się przez prace graficzne i malarskie, towarzyszące Beksińskiemu przez całe życie. Teksty Wiesława Banacha poruszają problemy i tematy towarzyszące Mistrzowi, odkrywają lęki i niepokoje, przypominają o dramatycznych wydarzeniach z życia twórcy, o niezrozumieniu i rozmijaniu się z interpretacjami jego dzieł.
Inspiracją do wydania albumu stało się zaplanowane na 19 maja 2012 otwarcie w Muzeum Historycznym w Sanoku galerii prac Zdzisława Beksińskiego. Artysta był sanoczaninem, a depozytariuszem swoich dzieł uczynił właśnie sanockie muzeum.
Z myślą o zagranicznych odbiorcach, również zainteresowanych twórczością Beksińskiego, publikacja została przygotowana w wersji polsko-angielskiej.
Beksiński 1929-2005
Wiesław Banach
Wydawnictwo Bosz

-----
Wklejanie linków reklamowych jest niezgodne z Regulaminem Forum.
W sprawie reklamy zapraszam do Biura Reklamy GP24, podaję link: KLIKNIJ TUTAJ

#15 komuna

komuna

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 785 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 19:04:16

Ach Zdzichu to był gość, w sumie trochę groteskowo zakończył żywot, bo został zabity za garść złotówek.
Pogłoski o jego schizofrenii to prawda ?

#16 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 22:43:21

Nowy album poświęcony twórczości Zdzisława Beksińskiego to kompendium wiedzy o tym niezwykłym artyście. Znawca twórczości Beksińskiego prowadzi czytelnika poprzez różne okresy twórczości malarza, fotografika, człowieka zafascynowanego możliwościami grafiki komputerowej, nie zapominając też o jego biografii. Dzięki licznym, dotąd niepublikowanym dziełom, tworzącym wraz ze sławnymi pracami bogatą warstwę ilustracyjną albumu możemy poznać jeszcze raz Zdzisława Beksińskiego, który wszak i tak pozostanie dla nas w znacznej mierze nieodgadnioną tajemnicą, podobnie jak jego dzieła.

ISBN 978-83-7576-166-5
EAN 9788375761665
Format 240 x 300 mm

-----

Użytkownik smakosz edytował ten post 05 styczeń 2014 - 16:47:40

#17 bknight

bknight

Swojak

• PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 30 lipiec 2012 - 06:29:29

Znam obrazy i wizualizacje Beksińskiego głównie z łamów Fantastyki i Nowej Fantastyki. Surrealizm w jego obrazach jest niemalże namacalny i wspaniale zostawia miejsce na interpretacje osobiste. Innym twórcą wartym polecenia jest Wojtek Siudmak, to trochę inna technika, bardziej perfekcyjna linia i wieksze przestrzenie artystyczne...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#18 ~PudelzPittBulem~

~PudelzPittBulem~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 13:59:16

Fantastyczne. Niedawno trafiłem na zdjęcia tej artystki właśnie wzorującej się na beksińskim

http://(...)

-----

#19 ~Emilia~

~Emilia~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 16:49:08

Tez sa ladne,chodz ja bardziej wole abstrakcje od GAMPH

#20 Dreistadt

Dreistadt

Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 12:48:44

jest co podziwiac;)
na 6 i 7 najbardziej nie moge sie napatrzec.

O ile koś lubi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych